Jump to content
Kirsi-Mari

Rohkem sporti, suurem kaalunr.

Recommended Posts

Olen pikalt püüdnud mõista, kuid ühest loogilist vastust ei ole veel saanud.

Nimelt olen kogu aeg sporti teinud, mõni periood vähem st nädalas paar korda, mõniaeg aga ca 6 päeva nädalas. Üldiselt on trenn aeroobne ( shaping, jooksmine- vast nimetan seda nüüd õigesti ). Söön ikka nii nagu alati, AGA alates sellest ajast, kui lisasin paarile korrale nädalas ka jooksmise, pole mu kaalunr mitte alanenud (mida eeldaks ), vaid tõusnud nii 2-3 kg.

Tundub nagu loogiline, et kui sööd nii nagu ikka, kuid hakkad ennast oluliselt rohkem liigutama, siis alaneb ka kaal?!

Ei usu mina, et mul nüüd rasvast lihas on saanud ja see kaalu tõstnud või mis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen pikalt püüdnud mõista, kuid ühest loogilist vastust ei ole veel saanud.

Nimelt olen kogu aeg sporti teinud, mõni periood vähem st nädalas paar korda, mõniaeg aga ca 6 päeva nädalas. Üldiselt on trenn aeroobne ( shaping, jooksmine- vast nimetan seda nüüd õigesti ). Söön ikka nii nagu alati, AGA alates sellest ajast, kui lisasin paarile korrale nädalas ka jooksmise, pole mu kaalunr mitte alanenud (mida eeldaks ), vaid tõusnud nii 2-3 kg.

Tundub nagu loogiline, et kui sööd nii nagu ikka, kuid hakkad ennast oluliselt rohkem liigutama, siis alaneb ka kaal?!

Ei usu mina, et mul nüüd rasvast lihas on saanud ja see kaalu tõstnud või mis?

Oled sa ikka kindel, et sööd täpselt sama moodi nagu enne. Kas on kõik toit kaalutud? sest paljudel juhtudel ei saa inimene ise arugi kui "palju", "vähe" või "sama" palju ta sööb ;) Kindlasti on toidul ja toidul ka suur vahe. Kõrvuti olevad lihad võivad olla 200kcal väärtuses erinevad ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole küll asjatundja aga äkki on midagi taolist, et sellest hetkest mil aeroobset juurde panid, kuid toitumise samaks jätsid hakkas keha endale varusi talletama ja sellest kaalutõus? Natuke toitumist üle vaadata ja lisada hoopis juurde tervislikult, et keha ei peaks varu tekitama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

[sheiping] nagu reiping jne, kirjutad shap+ing, kaob ära E. Aga mis vahet sel on, kui me niikuinii aru saime juba?

See "või mis" seal lause lõppes on väga popp lause lõpetus skandinaavia keeltes, oled eestlane muidu või kuidas?

Kuidas muidu ümber-mõõtudega on? Arvan, et sul on vaagnaluu laiemaks läinud, hakkad naised saama. Seetõttu siis ka kaalutõus.

Või mis sa ise arvad?

Kui sa selle postituse tegemisel pilves ei olnud, söön ma oma mütsi ära. :D Sul endal eesti k on emakeel muidu? Hakkad naised saama? Mis selle all mõtlesid???

Ise suht kindel, et asi toitumises. Võimalik, et mingi snäkk annab liiga palju kaloreid vms. Kui toitumine korda seada, siis küll see kaal ka kiiresti kukub. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas on üldse kaalutõus või on kõikumine? Kaua ta Sul üleval on olnud?

Süsivesikud, sool, pingutused jne võivad vabalt vett kinni hoida.

Kui paar päeva ei treeni ja süskareid ei tarbi, vaata mis siis juhtub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pigem isegi kõikumine- nüüd paar kuud seisnud +2 kg. Eile tegin trenni, söögi kogused väiksed ja süsivesikutevaene ja täna hommikul kaal aegade kõrgeim...siis tekibk küsimus-mis toimub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peegelpilt oleks nagu ok, volte pole tekkinud kuhugi, lihtsalt mulle ei mahu pähe, et rabelen nagu hull ja tasuks siis lisandunud kilod :-D

Toidukogused ikka korralikult kaalutud ja kalorid loetud? Selles suhtes,kui peegelpilt on ok,siis miks üldse "rabeleda nagu hull" ? Kaal on ainult number,peegelpilt võikski olla asi mis loeb. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise maadlen sama asjaga, et nii kui trenni teen hakkab kaal tõusma. Samas mida tugevamat jõutrenni teen seda suurem makaroni isu on :) Päevane kaloraaz jääb samaks ja kaal tõuseb. Ootan huviga mis siin välja pakutakse Sulle :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MõTTekas muuseas ;-). Mis vahet seal on, mis mu kaal on, küsimus on teemas olemas- see on tähtis!

Ütleme nii, et siin on ikka väga suur vahe.Sinu pikkuse/kaalu suhte juures ei olegi kaalu langetamine 30a. naise jaoks enam lihtne.Eks geneetika ja vanu mängivad ka siin suurt rolli.Pealegi pole Sa ühtegi tõendit siia esitanud - peale selle, et MA TEEN KÕIK ÕIGESTI! ;)

A.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise maadlen sama asjaga, et nii kui trenni teen hakkab kaal tõusma. Samas mida tugevamat jõutrenni teen seda suurem makaroni isu on :) Päevane kaloraaz jääb samaks ja kaal tõuseb. Ootan huviga mis siin välja pakutakse Sulle :)

Ootan ka vastust! Lisasin oma kavasse lisaks aeroobsele trennile, bodypump'i ning fitness+ trenni ja no asi mis ei lange, on kaal:/ Trenni teen keskmiselt 5-6 korda nädalas (vahest harva piirdun 4 korraga, aga reeglina 5 korda nädalas tuleb täis).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen pikalt püüdnud mõista, kuid ühest loogilist vastust ei ole veel saanud.

Nimelt olen kogu aeg sporti teinud, mõni periood vähem st nädalas paar korda, mõniaeg aga ca 6 päeva nädalas. Üldiselt on trenn aeroobne ( shaping, jooksmine- vast nimetan seda nüüd õigesti ). Söön ikka nii nagu alati, AGA alates sellest ajast, kui lisasin paarile korrale nädalas ka jooksmise, pole mu kaalunr mitte alanenud (mida eeldaks ), vaid tõusnud nii 2-3 kg.

Tundub nagu loogiline, et kui sööd nii nagu ikka, kuid hakkad ennast oluliselt rohkem liigutama, siis alaneb ka kaal?!

Ei usu mina, et mul nüüd rasvast lihas on saanud ja see kaalu tõstnud või mis?

palju sa jooksed siis? Ma ei ütleks , et inimesele kes teeb 6 trenni nädalas paar lisatud jooksutiiru nüüd tähendaks "oluliselt rohkem liigutamist". Mis imet sa sellest paarisajast põletatud lisakalorist nädala lõikes ikka ootad?Värskes õhus jooksed, siis söögiisu võib tiba tõsta küll:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldjuhul jooksen 7,5 km 45-50 minutit, peale seda kõht-selg. Värskes õhus jooksen jah. Ilmselt siis tarbingi rohkem kaloreid, mis siin muud ikka :-) muidu tekib jube nälg ja vastik piiramistunne.

Mida targad soovitavad mulle, peale selle, et söö vähem? :-D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldjuhul jooksen 7,5 km 45-50 minutit, peale seda kõht-selg. Värskes õhus jooksen jah. Ilmselt siis tarbingi rohkem kaloreid, mis siin muud ikka :-) muidu tekib jube nälg ja vastik piiramistunne.

Mida targad soovitavad mulle, peale selle, et söö vähem? :-D

Mina soovitaksin sul välja kirjutada meile trennivaba- ja trenni päeva kaloraaži ja makrotoitanete osakaalu. Siis saaksime väga kiiresti sul asjad paika panna ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise maadlen sama asjaga, et nii kui trenni teen hakkab kaal tõusma. Samas mida tugevamat jõutrenni teen seda suurem makaroni isu on :) Päevane kaloraaz jääb samaks ja kaal tõuseb. Ootan huviga mis siin välja pakutakse Sulle :)

Millegipärast võetakse vormi hindamisel ainsaks mõõdupuuks kaal.Võiks kasutada ka mõõdulinti,vaadata peegelpilti,hinnata sooritusvõimet jne.Teed jõutrenni,siis see mõni kilo võib tulla ka lihase arvelt pluss loomulik kaalu kõikumine.

.....teemaalgatajalt küsin veel......Kas toit on kaalutud ja kalori pealt ära loetud? :)

Muudetud kasutaja Kang08 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×