Jump to content
ottovooder

Toitumine elukaaslase toitumiskava järgi - kommenteerige

Recommended Posts

Jõudu!

Sooviksin teadjamate nõu enda hetkelise toitumise kohta. Nimelt tellis mu naine endale kaalulangetamise eesmärgil toitumiskava ning nüüd olen isegi sama kava järgi toituda üritanud, eesmärgiks samuti kaalulangus. Kuna elukaaslase kehakaal on kolmandiku minu omast väiksem, olen talle ette kirjutatud koguseid umbes poole võrra suurendanud. Nüüd tahaksingi küsida, et kas panen toitumisega väga võssa, kuna tegu siiski naisterahvale koostatud kavaga?

Olen 28-aastane, pikkust 177 cm ning kaalu 93kg. Igapäevatöö on liikuv kuid trenni ei tee.

Panen kirja paari päeva menüüd:

Esimene päev:

hommikusöök:

80g müslilt (kuivaine kaal)

180g piima (rasvaprotsent 1,5)

lõunasöök:

180g tuunikala vees

200g värsket salatit (brokkoli, kurk-tomat, paprika, oliiviõoli)

õhtuoode:

220g kodujuustu 4%

150g tomat-kurk-paprika segu

2 viilu sepikut juustuga (17%)

õhtusöök:

225g kanafileed ahjus

225g värsket salatit (brokkoli, kurk-tomat, paprika, oliiviõli)

mandariin

Teine päev:

hommikusöök:

omlett 3st munast

rukkileib tomati ja juustuga

lõunasöök:

225g kanafileed

225g värsket salatit (tomat-kurk, paprika, punane sibul)

õhtuoode:

225g kodujuustu 4%

150g tomat-paprika segu

sepik mee ja juustuviiluga

õhtusöök:

200g lõhet

225g rohelised oad punase sibula ja seesami seemnetega

225g porgandi-apelsini salat

Tänud neile, kel mahti kommenteerida!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa pead ju kaloreid lugema mitte seda mitu grammi sa midagi sööd. Kõigepealt pealt kalkulaatoriga väljaarvutama kui palju sa üldse päevas energiat vajad. Mina näiteks sain sinupuhul 1950 kcal arvestades, et sa mingit sporti ei tee.

Igapäev sööd 1950 kcal, siis hakkab su kaal vaikselt langema. Kuidas sa need kalorid täis saad, pead ise arvutama või endale spetsiaalselt toitumiskava tellima. Sa ei saa võtta kellegi teise kava ja siis lambist koguseid suurendada.

Loe pakenditelt kui kaloreid mingis tootes 100g kohta on. Kui mõne toidupuhul pole seda võimalik teha, siis söö midagi muud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu BAV(Minimaalne öö-päevane kaloraas, mida vajame selleks, et üldse hinges püsida - sinna lisandub veel sinu aktiivsusest tulenevad kalorid ) on 2035
Selle esimese toitumise kogukaloraaž aga
Kaloreid: 1785.15 Kcal
Rasva: 74.15 g.
Valku: 155.7 g.
Süsivesikuid: 101.53 g.
Kiudaineid: 15.65 g.

Ehk siis sa oled juba päevasest minimaalsest kogusest maas 250kacl + siis päevane aktiivsus. See oleneb sellest kas teed trenni, milline on töö, kas tuleb ette pikemaid jalutuskäike (jalutuskäik tööle ja tagasi 30 minutit) jne.

Kuidas sinu varasem toitumine välja nägi ?Milline on sinu elustiil ? Suur hüpe kõrgelt madalale võib põlvest nõrgaks võtta. Isiklikult lisakskin süsivesikuid juurde ja siis hakkaks vaikselt alla tullema süsivesikute arvelt. Miskine 150-200 g süsivesikuid( 800kcal ) juurde ja siis jälgid mis kaal teeb. Kui kaal tõuseb nädala kahe jooksul, siis vähenda süsivesikute koguseid. Kui kaal langeb 0,5 - 1 kilo nädalas, siis oled õigel teel ning kaalulangusega tasakaalus peaks vähendama uuesti ka süsivesikuid. Kuid kõik see peaks jääma mõistuse piiresse.

Muudetud kasutaja Erkko poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan vastuse eest!

Eelnev toitumine oli väga ebaregulaarne. Hommikusöögid jäid tihti üldse ära. Lõunaks oli tavaliselt kaks varianti: bensiinijaama võileib / mäki eine või kui oli võimalus kodus lõunatada, siis eelmise õhtu toitu. Ja õhtusöögiks oli peamiselt riisi- ja pastaroad lihaga, erinevaid köögiviljavorme lihaga, suppe. Ûldiselt tervislikud toidud aga söödud sai topelt koguseid. Lisaks oli harjumus süüa õhtul teleka ees röövli- või grillitud ribi, kuivatatud liha, suitsuvorsti - ühesõnaga olen suur lihasõber ning seda läheks igal kujul ja iga kell. "Tervislikematel õhtutel" sõin paki pähkli-puuviljasegu.

PS. kas netist leiab ka mingit "kalkulaatorit" millega toidu kaloraazi kokku lüüa? Tänud.

Muudetud kasutaja ottovooder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan vastuse eest!

"Tervislikematel õhtutel" sõin paki pähkli-puuviljasegu.

PS. kas netist leiab ka mingit "kalkulaatorit" millega toidu kaloraazi kokku lüüa? Tänud.

See pähkli ja puuviljasegu on eriline kaloripomm ju kui terve pakk ära süüa :D

http://nutritiondata.self.com/

Mina kasutan seda ja mulle meeldib see väga. Kõik vägagi põhjalikult loetletud, kus mida ja kui palju sisaldab ^_^

Lihtsam variant on siin samas Tööriistade alt Kaloriarvuti ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan vastuse eest!

Eelnev toitumine oli väga ebaregulaarne. Hommikusöögid jäid tihti üldse ära. Lõunaks oli tavaliselt kaks varianti: bensiinijaama võileib / mäki eine või kui oli võimalus kodus lõunatada, siis eelmise õhtu toitu. Ja õhtusöögiks oli peamiselt riisi- ja pastaroad lihaga, erinevaid köögiviljavorme lihaga, suppe. Ûldiselt tervislikud toidud aga söödud sai topelt koguseid. Lisaks oli harjumus süüa õhtul teleka ees röövli- või grillitud ribi, kuivatatud liha, suitsuvorsti - ühesõnaga olen suur lihasõber ning seda läheks igal kujul ja iga kell. "Tervislikematel õhtutel" sõin paki pähkli-puuviljasegu.

PS. kas netist leiab ka mingit "kalkulaatorit" millega toidu kaloraazi kokku lüüa? Tänud.

Selline variant on ka,et sööd edasi nagu tavaliselt sõid,lihtsalt vähendad koguseid.Lisad suurematele praadidele veidi rohelist/mingisuguseid juurikaid.Sessuhtes ega konkreetsed toiduained paksuks tee,kaloraaz on tähtis.See praegune menüü tundub veidi nüri......minule isiklikult.... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×