Jump to content
Alexander Andrusenko

35. Eesti meistrivõistlused jõutõstmises 2014

Recommended Posts

Kõva võistlus oli ja põnev ka. Praktiliselt kõigil favoriitidel jäi päris reaalne tulemus realiseerimata, kuid 3 tulemust 970 + kilo kogusummas räägib ise enda eest. Õnnestumise korral oleks võinud olla ka 1000 kilo 3 mehel, kuid las jääb EM -ks midagi sisse ka... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilus võistlus ja vägevad tulemused.

Ega see 1000 kg ka tulemata ei jää, ühe korra juba Eestis tehtud ja küll see teine ja kolmas ka tulevad!

Sai ka ise korra kangi kõrval turvameheks oldud. Hiljem viilisin, et saaks pealtvaataja rollis olla :-).

Tore oli ka näha inimesi, keda pikka aega pole kohanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjutaksin read selgituseks väiksematele ja natuke suurematele "staaridele".

Kuna ettevalmistusruumi ja tõstepõranda vaheline vahelina erilist heliisolatsiooni ei tekitanud, siis oli ettevalmistusruumist kuulda ka kommentaare laupäevase peakohtuniku aadressil, kelleks olin mina.

Nimelt tahan juhtida tähelepanu sellele, et lamades surumise "start"-käsklust peate ootama seni kuni lõpetate kangi igasuguse hüpitamise, põrgatamise, libistamise ja sõudmise rinnal või selle lähedal. Selline on reegel, et kang peab peatuma rinnal. Sellel teemal ei ole mõtet oma pahameelt avaldada.

See, kui sõber trennis annab käskluse, et saada paremat trennitulemust, ei puutu asjasse. Meil olid ju siiski võistlused!

Mis puutub sportlastesse, kellega puutun tihedalt kokku välisvõistlustel ja Eestiski, ei ole sellised "staarid". Nad ei kiru kohtuniketööd. Mina ei ole seda kunagi kuulnud, ei Rausi, ei Hirsniku, ei Kraavi ega Silbaumi suust. Raus on mulle ütlenud, et kui kohtunik näitab punast tuld, tähendab ta ei olnud mu tegevusega rahul, et teen järgmine kord paremini.

Üldjoontes on võistlejate distsipliin läinud aastatega paremaks. Isegi täiesti uued sportlased teevad oma tööd täpsusega. Tunnevad reegleid ja püüavad nende järgi toimetada. Kuulatakse käsklusi ja varustus on nõuetekohane. Tänu heale treeneritööle ja enesedistsipliinile, arvan. Häirivad ainult ebaõnnestunud katse järgsed ropud sõnad. Õnneks ka seda juhtub üliharva. Olgu mis on, kontrollige ennast, sest olete ikkagi selle hetke peategelane!

Loodan, et mõistate.

Edu edaspidiseks, sest ilma võistlejateta ei oleks ka sporti!

post-17039-0-24524500-1396275918_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh julgestajatele kiire reageerimise ees lamades surumises. Kummardus ka kohtunikele ja kõigile asjaosalistele, oli tasemel võistlus. Ning vabandan emotsioonidest tingitud sõnakasutuse pärast. Järgmise korrani! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik vabandused võetakse vastu kui need on siirad. Unustame vahejuhtumi. ;) Seesugused olukorrad ei teki meelega.

Nii nagu ka ei saa ette arvestada kui eelmisel sportlasel kang maha kukub, pean silmas kükki kui järgmine sportlane on ootamas katset, sidemetes, veri jalgades seismas. Nii oli ka pühapäeval tõsiselt meeldiv vaadata julgestusmeeste kiirust, millega uuesti kang pukkidele tõsteti ja Siimule kiiresti koormati. Oli muljetavaldav! Tänud!

post-17039-0-78680100-1396297469_thumb.j

post-17039-0-34626900-1396297482_thumb.j

post-17039-0-81835700-1396297518_thumb.j

post-17039-0-23266200-1396297547_thumb.j

post-17039-0-04223600-1396297563_thumb.j

post-17039-0-97233900-1396297607_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik vabandused võetakse vastu kui need on siirad. Unustame vahejuhtumi. ;) Seesugused olukorrad ei teki meelega.

Nii nagu ka ei saa ette arvestada kui eelmisel sportlasel kang maha kukub, pean silmas kükki kui järgmine sportlane on ootamas katset, sidemetes, veri jalgades seismas. Nii oli ka pühapäeval tõsiselt meeldiv vaadata julgestusmeeste kiirust, millega uuesti kang pukkidele tõsteti ja Siimule kiiresti koormati. Oli muljetavaldav! Tänud!

Raigo käed käisid küll nii kiiresti, nagu mees oleks joonud hommikult kastitäie energiajooki ära. Mees on ju ise veel dieedil ka. Täiesti uskumatu tüüp ikka nii oma abivalmiduse kui ka füüsilise tervise poolest. Minu respekt Talle! :)

Nüüd kruttisid Alex ja Siim nende 400kg kükikatsetega pinge päris kõrgeks, et kes küll selle maagilise numbri siis ikka esimesena ära teeb. Selliseid katseid vaadates oli omalgi adrenaliin üleval ja nende katsete julgestajana oli väike värin sees, et mis nüüd juhtuma hakkab, rääkimata veel ilmselt nendest meestest endist.

Võistlus oli muidu vägev. kuid tundub, et tuleb kõigil ikka oma jõusaali sõpru utsitada tagant, et mõni andekam veel võistlustele saata(uskuge mind, neid inimesi ikka on, kes tegelikult jõuavad päris palju). Ise tulin -83kg juuniorite Eesti meistriks nn möödaminnes, tehes 2 ala ilma varustuseta - võistlejaid oli lihtsalt antud kategoorias vähe ja üks veel lihtsalt ebaõnnestus täielikult, muidugi see käib spordis ikka nii, et alati ei ole "hea päev", kuid ma arvan, et möödaminnes Eesti meistriks ka nüüd pole päris õige tulla. Samas, ma ei ütle, et mul selle üle hea meel pole, hea öelda ju: "olen Eesti meister". :D:D Õnneks on seeniorite vanuseklassis nii tugevad mehed meil olemas, et ikka on kuhu juunioritel areneda. :)

AGA KINDLASTI, KUI NÄETE, ET MÕNEL SÕBRAL ON ÜSNA HEAD TULEMUSED VÕISTLUSTÕSTETES, SIIS ÖELGE IKKA, ET TASUB KÄTT PROOVIDA VÕISTLUSTEL. ;)

Muudetud kasutaja Ruts456 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valik fotosid võistlustelt leiab aadressilt:

http://gallery.fitness.ee/main.php?g2_itemId=576529

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rausi üle on küll hea meel!!

Kaalusime EJTL juhatusega ka Siim Rasti poolt 2012a saalis kükitud 400 kilo kinnitamist Eesti uueks ametlikuks kükirekordiks.

Meie Markoga oleme oma postiivsed hääled andnud, Aless on veel kalal... Kui tuleb tagasi, siis saab lõplikult öelda!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rõõmustav uudis ka EPFi poolt. Nimelt otsustati rahuldada taotlus määrata Alex-Edward Rausi tehtud 990 kg uueks euroopa juuniorite kogusumma rekordiks kaalukategoorias -105kg. Senine rekord oli 980 kilogrammiga ukrainlasest Dmytro Semenenko nimel.

Mainimist väärib ka asjaolu, et kui Rausil oleks õnnestunud 400kg kükk, oleks ta kogusummaks saanud 1002,5 kg, mis on rohkem, kui hetkel kehtiv juuniorite maailmarekord: 1001kg.

Täna varahommikul saatis oma õnnesoovid ka Ukraina Jõutõsteliidu esindus. Telefoni teel oli Semenenko nüüdseks uut euroopa rekordimeest Rausi isiklikult juba õnnitlenud. Maailmarekordit läheb meie vägilane püüdma 9.-13. aprillil toimuvatele juuniorite EM'ile Peterburis.

Lisan siia ka viite kõne all olevale rekorditabelile: http://www.powerlifting-ipf.com/44.html

Veel üks hea asjaolu on see, et Alex sai telefonis praktiseerida juba varajases lapsepõlves omandatud, oma isalt päritud, ukraina keelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rausi üle on küll hea meel!!

Kaalusime EJTL juhatusega ka Siim Rasti poolt 2012a saalis kükitud 400 kilo kinnitamist Eesti uueks ametlikuks kükirekordiks.

Meie Markoga oleme oma postiivsed hääled andnud, Aless on veel kalal... Kui tuleb tagasi, siis saab lõplikult öelda!

Aa, ma olen ka nõus. Keegi poistest rääkis, et oli piisavalt sügav küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×