Jump to content
andero12

Süsivesikutevaene toitumiskava kaalu kaotuseks

Recommended Posts

Kindlasti, süsivesikuid juurde, kaloraaz on ka liiga väike, seda suurendagi süsivesikute pealt. Söö ka rohkem puuvilju ja sellist kraami ja saia asemel vali parem leib, on palju toitvam

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, on neid kes on kindlad et puuviljadest saab rasva süüa ennast, teised aga (mina k.a) ei usu seda. Tundub kuidagi loogika vastane.

Olen ammu tahtnud seda katsetada enda peal, et tõstan kaloreid ja söön need toore toiduna sisse(puuviljad juurviljad).

Huvitav, palju ma peaksin tõstma kaloraazi, et tulemus oleks arvestatav?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, on neid kes on kindlad et puuviljadest saab rasva süüa ennast, teised aga (mina k.a) ei usu seda. Tundub kuidagi loogika vastane.

Olen ammu tahtnud seda katsetada enda peal, et tõstan kaloreid ja söön need toore toiduna sisse(puuviljad juurviljad).

Huvitav, palju ma peaksin tõstma kaloraazi, et tulemus oleks arvestatav?

Suur banaan on võrreldav süsivesikute koguse poolest poole kilo õuntega. Õuntest vast juba raskem end rasva süüa, aga banaanidega lihtsam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suur banaan on võrreldav süsivesikute koguse poolest poole kilo õuntega. Õuntest vast juba raskem end rasva süüa, aga banaanidega lihtsam.

100g banaanis on 20g süsivesikuid.

100g õuntes on 10g süsivesikuid.

Päris nii ei ole, et pool kilo õunu = suur banaan.

Suur banaan on umbes 150g (~30g süsivesikuid) ja pooles kilos õuntes ~50g.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Me juba jõudsime kusagil teemas järeldusele, et vabalt võime ka kaloreid välja sittuda. No puuvili tundub täpselt selline toit olevat, mis kiirelt läbi käib ilma imendumata.

Selle loogika järgi pole mõtet puuvilju üldse päevasesse kaloraazi sisse arvutada,nagunii mingit mõju ei avalda ja „läheb kiirelt läbi“.....et siis ütleme väike jäätis jääb kehasse kinni ja hakkab kiirelt imenduma,aga puuvili ei avalda mingit mõju? Normaalne.... :) 1 banaan on vist mingi ligikaudu 100 kopikatega kalorit,aga vahet pole....onju :) Ütleme,et see on kasulik asi ja 0 kalorit nüüdsest... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Me võime nendest puuviljadest näited tuua ja jahuda nii palju ku itahame. Aga Kalorite bilansi ideoloogia kehtib ikka. Loomulikult saab ka veidi kiudaineid...

Näiteks mul üks tuttav kutseka aeg kunagi kui raha pold sõi ka aint õunu :D Võttis kõvasti juurde ka kusjuures :/

Tegelt võiks hetkel need puuviljade asjad kõrvale panna ja teema algatajat üldiselt edasi aidata. :)

Need kes niisama kahtlevad siis asi ju lihtne. Minge poodi ostke 10kg banaani ja hakake sööma. Saate kõik enda keha peal ära proovida.

Kuigi suht huvitav oleks vaadata, palju valku saab 3000kcal peal olles ainult banaanidest :D Selleks olemas kaloriarvuti ja ise tegeleda ei viitsi. Targemat ka ju teha kui siin õuntest ja banaanidest rääkida. Sööge kapsast ja muid juurikaid parem :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuigi suht huvitav oleks vaadata, palju valku saab 3000kcal peal olles ainult banaanidest :D Selleks olemas kaloriarvuti ja ise tegeleda ei viitsi. Targemat ka ju teha kui siin õuntest ja banaanidest rääkida. Sööge kapsast ja muid juurikaid parem :D

3,5kg banaane on umbes 3000kcal = 700g süsivesikuid, 35g valke ja 0g rasvu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hmm... tundus uskumatu et banaan rasva ei sisalda ja vaatasin nutridatast ning sain teised tulemused

3,5kg banaane on 3640 kcal, 851g süsivesikuid, 10,5 rasva ja 42g valku.

Banaanidest võib mõndaaega ära elada küll :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hmm... tundus uskumatu et banaan rasva ei sisalda ja vaatasin nutridatast ning sain teised tulemused

3,5kg banaane on 3640 kcal, 851g süsivesikuid, 10,5 rasva ja 42g valku.

Banaanidest võib mõndaaega ära elada küll :)

Eks iga kalkulaator on erinev.

qty0.png

Wikipedia andmed:

d8bs.png

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Me võime nendest puuviljadest näited tuua ja jahuda nii palju ku itahame. Aga Kalorite bilansi ideoloogia kehtib ikka. Loomulikult saab ka veidi kiudaineid...

Näiteks mul üks tuttav kutseka aeg kunagi kui raha pold sõi ka aint õunu :D Võttis kõvasti juurde ka kusjuures :/

Tegelt võiks hetkel need puuviljade asjad kõrvale panna ja teema algatajat üldiselt edasi aidata. :)

Need kes niisama kahtlevad siis asi ju lihtne. Minge poodi ostke 10kg banaani ja hakake sööma. Saate kõik enda keha peal ära proovida.

Kuigi suht huvitav oleks vaadata, palju valku saab 3000kcal peal olles ainult banaanidest :D Selleks olemas kaloriarvuti ja ise tegeleda ei viitsi. Targemat ka ju teha kui siin õuntest ja banaanidest rääkida. Sööge kapsast ja muid juurikaid parem :D

Mis see kalorite bilansi ideoloogia täpsemalt tähendab? Termodünaamika seadus? Las ta siis kehtib. Mina räägin sellest, et olenevalt sellest, mida sööd, kulutad erineva numbri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×