Jump to content
krassy

krassy blogi

Recommended Posts

Hei!

Alustan siin oma väikest trenniblogi (osalt kasutaja GerlyD tungival nõudmisel :D). Aga tegelikult olen isegi mõelnud, et võiks kuhugi kirja panna midagi oma trennide kohta ja see siin tundub üsna sobiv koht.

Kaks sõna minust siis: naine, vanust enam-vähem 24, eriline jõusaalija ma pole, see-eest pühendunud bodypumper ja jooksuharrastaja. Meeldivad ka erinevad rühmatrennid, rohkem küll jõutrennid kui selline päris klassikaline aeroobika.

Teen tavaliselt kokku vähemalt 7 trenni nädalas, nende hulgas on kindlasti 2 jooksmist ja 2 bodypumpi, lisaks veel mõni lihastrenn ja mõni aeroobne ning ka üks rahulik treening nagu jooga või pilates.

Trenni teen peamiselt sellepärast, et meeldib, samas on siiski olemas ka oma pisikesed eesmärgid, mille siin avaldamine ehk motiveerib ka nende nimel pingutama:

1) kõhulihased nähtavale

2) läbida poolmaraton alla 2 tunni

3) teha 50 kätekõverdust (järjest muidugi)

4) hoida planku 5 minutit

5) spagaat maha saada

6) teha lõuatõmme

7) läbida maraton alla 4:15

Eesmärgid on siis järjestatud nii, et esimese saavutamine näib kõige tõenäolisem ja kõige lähemal olevat, viimane kõige kaugem ja kättesaamatum. Aga ideaalis võiks need kõik siiski saada saavutatud käesoleval aastal :)

Tänaseks trenniks oli bodypump, raskused olid niisugused:

soojendus 5 kg x 2

kükid 12,5 kg x 2

rind 8,5 kg x 2

selg 9,5 kg x 2

triitsepsis pole kangi vaja, 5 kg ketas ja 3 kg hantel peavad asja ära ajama

biitseps 5 kg x 2

väljaasted 10 kg x 2

õlg 5 kg x 2 kangil, 3 kg hantlid kangita osaks

Pumpis otseselt raskusi suurendada enam ei taha, pigem et nendega oleks tehnika ilus ja noh, uus kava võiks ka juba tulla tasapisi :)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

50 kätekõverdust 1 lõuatõmme. Kümme lõuatõmmet oleks rohkem proportsioonis:D

Kui sa ei pea silmas põlvede peal kätekõverdusi loomulikult...

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei pea silmas põlvede peal kätekõverdusi :) Kümme lõuatõmmet võib ju rohkem proportsioonis olla eesmärgina, aga ma arvan, et mu võimed sel juhul ei ole proportsioonis :P Kätekõverdusi teen praegu 30 küll kindlasti ära, maxi pole proovinud, aga eks ta sinna 30-40 vahele jääb. Lõuatõmme seevastu... Noh, ma ripendan selle kangi küljes, nagu poleks elu sees trenni teinud ja suudan ennast vaid mõned sentimeetrid ülespoole liigutada. Kätest sama palju kasu kui keedetud makaronidest. Ilmselt on põhjus selles, et erinevates trennides saab kätekõverdusi ikka tehtud, aga lõuatõmbeks väga ei treenita. Teine asi ka see, et mul sõrmed nõrgavõitu ja seega juba kangi küljes ripendamine on katsumus omaette :D

Ülejäänud eesmärkide koha pealt on praegune seis muidu niisugune:

Kõhulihased - midagi nagu oleks, kui hästi poseerida ja tühja kõhuga pilti teha, aga tahaks rohkem. Selleks püüan oma söömist jälgida ja natukene ka piirata, päevane kaloraaž kuni 2000 ja vähemalt 100 g valku (kipub tulema rohkem, 115-130), 65 g rasva (kipub puudu jääma, aga üritan siiski) ja vähemalt 200 g süsivesikuid ka. Kaal muidu praegu 64 kg, pikkust 173 cm, rasvaprotsent 66 kg kaalu juures oli 22%, usun, et nüüd on pisut väiksem.

Jooksmine - viimati praeguste lumeoludega 12 km tempoka jooksu aeg oli 01:08:30, seega usun, et tublisti edasi treenides oleks reaalne kevadel poolmaraton alla 2 tunni teha. Maratoni prooviksin sügisel.

Plank - maxi pole proovinud, 2 minutit hoian probleemideta

Spagaat - ikka hulk sentimeetreid jääb puudu, aga väidetakse, et põhimõtteliselt iga inimene on võimeline spagaadi maha saama, miks mina siis erand peaks olema. Püüan vähemalt ülepäeviti korralikult venitada selles suunas ennast.

Illustratsiooniks siis ka pilt praegusest olukorrast: kõhulihased ja mu "makaronkäsi":

post-32535-0-24800700-1391540079_thumb.p post-32535-0-61961200-1391541188_thumb.p

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksujuttu täna.

Treenin poolmaratoniks, selleks kasutan lehelt http://my.asics.co.uk/ pärit treeningkava, seda sellepärast, et seal treeningkava ja -päevik kenasti ühendatud (st koostab automaatselt kava ja selle järgi saab päevikut täita). Eelmisel kevadel treenisin sealt saadud kava põhjal 10 km jooksuks ja võib öelda, et kava oli asjalik, samuti ka nende ennustus mu oletatava võistlustulemuse kohta. Mis mulle väga meeldib, on see, et uut kava tegema hakates küll arvutatakse sisestatud andmete põhjal oletatav võistlustulemus, aga sõltuvalt sellest, kuidas treeningkavas ettenähtud jooksud jooksed, seda oletust modifitseeritakse.

Nüüd olen oma poolmaratoni kavaga nii kaugel, et algne oletus 2:02:16 muutus mu 3 viimase jooksu põhjal 1:53:39-ks. Mis on iseenesest ju äge, mu treeningpäevik usub ka, et ma suudan kevadel poolmaratoni alla 2 tunni joosta :D

Sugugi sama äge polnud aga tänane jooks. 17 km mugavas tempos ehk minu puhul 6:40-7:00 min/km oli ette nähtud ja selle ma ka ära tegin, tempoga polnud mingit probleemi, 6:37 kujunes kokkuvõttes keskmiseks tempoks, ehkki üritasin küll aeglasemalt võtta kogu aeg. Aga 8. kilomeetril hakkas parem põlv valu tegema ja 9. kilomeetril ka vasak. Ja mida kilomeeter edasi, seda hullemaks läks, viimased 2 km olid ikka tõsine piin. Ma ei ole üldiselt allaandja, aga selle jooksu oleksin küll kuskil 15. kilomeetril pooleli jätnud. Samas, kui 7 km oli juba põlvevaluga joostud, tundus liiga mõttetu pooleli jätta, seda enam, et ega kõndimine tol hetkel vähem valus ei olnud. Seega jooksin ikkagi lõpuni.

Ent see valu on üks suur müstika mulle. Mul pole kunagi põlvedega probleeme olnud, ei olnud eriliselt külm ilm täna ja ei olnud see ka esimene nii pikk jooks. Ja alles pühapäeval jooksin 12 km ilma ainsagi probleemita. Mis toimub? Liiga suur koormus põlvedel? Jooks ja bodypump... Eile sai jõusaalis ka käidud ja kükitud ja jalapressitud raskusi, millega muidu nagu kokku ei puutu. Liiga ehmatav liigestele?

Ei teagi, mis siis teha nüüd. Ilmselt püüan põlvedele pisut puhkust anda ja ehk nädala pärast alles uuesti joosta proovida. Ja loota, et see valu oli juhuslik ja mind enam ei külasta...

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tubli tüdruk ja väga tore, et lõpuks on fitness.ee ka naiste seas blogimine hakanud populaarsust koguma :)
Selg, õlg, biic hakkab juba jumet võtma ;) Aga kuidas jalgadega lood?

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh :) Jalgadega on kehvavõitu, mingi lihas seal idee järgi peaks ju olema, aga näha teda eriti pole - ilmselt on lihas väike ja pekk liiga suur. Püüan rasvaprotsenti pisut väiksemaks saada ja loodan, et see aitab midagi. Aga pirni tüüpi kehaga ma olen ja seetõttu pekk just allapoole kogunenud :D Ma üritan korra nädalas jõusaalis ka käia (ringtreeningus), ehk aitavad suuremad raskused ka jalalihase arengule kaasa.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh :) Jalgadega on kehvavõitu, mingi lihas seal idee järgi peaks ju olema, aga näha teda eriti pole - ilmselt on lihas väike ja pekk liiga suur. Püüan rasvaprotsenti pisut väiksemaks saada ja loodan, et see aitab midagi. Aga pirni tüüpi kehaga ma olen ja seetõttu pekk just allapoole kogunenud :D Ma üritan korra nädalas jõusaalis ka käia (ringtreeningus), ehk aitavad suuremad raskused ka jalalihase arengule kaasa.

Kükkima, mis muud ;)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nädala kokkuvõte

Trenne sai kokku 7: 2 BP-d, 2 intervalltreeningut, ringtreening jõusaalis, zumba ja jooks. Plaanis oli iseenesest tänaseks veel jooks ja pilates, aga jooksuga teatavasti lubasin väikse pausi teha ja üldine enesetunne on ka selline, et on vaja ühte puhkepäeva.

Kaal näitab ka pisut rohkem kui eelmine pühapäev - 64,4. Pole väga imekspandav ka, kuna keskmine päevane kaloraaž ei jäänud küll alla 2000, nagu oleks võinud, vaid küündis 2500 juurde. Aga sellesse nädalasse sattus ka hulk sündmusi (k.a see, et vanusest "enam-vähem 24" sai päris 24), lisaks oli viimane puhkusenädal praeguseks, ja ausalt, ma ei kahetse küll ainsatki koogitükki ega muud head, mis suhu rändas :) Lõppude lõpuks ei või ju trenni ja toitumise tõttu unustada oma elu elamist ja selle nautimist, eriti kui tegu on lihtsalt harrastussportlasega.

Ükspäev (olgu, tegelikult öö - kell oli 3 :D) otsustasin ka selgitada, kuidas nende kätekõverdustega tegelikult on. Ja oli täitsa nii, nagu ma arvasin - 36 tuli ära. Seda siis 2 minuti jooksul. Ei, ma ei plaani sõjaväkke minna :D Aga mingi ajaline piir võiks ju olla ja miks mitte siis 2 minutit.

Siin KaisakeM-i küsimusest ajendatuna uurisin ka oma jalgu. Tegelikult polegi seis nii hull, kui arvasin :D Ma olen alati olnud see tüdruk, kes ei julge trenni lühikesi pükse jalga panna - mis ikka sinna oma pekke näitama minna - , seega polnud ka märganud, et mingi lihas nendel jalgadel arenenud on. Aga tegelikult on. Seega, aitäh, KaisakeM, sulle küsimuse eest!

post-32535-0-45896600-1391942201_thumb.j post-32535-0-99823600-1391942420_thumb.j

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina väidan, et kindlasti kõik pole ette nähtud spagaati maha saama. See oleneb puusaliigese tüübist (mis nurga all on) ja reieluupea suhtest reieluu suhtes.

Kui puusaliiges on "allavaatav", siis juhtub see, mis alumistel piltidel. Selline puusaliigese lõhkumine võib kahjustada ka reieluu verevarustust.

250px-Coxa-valga-norma-vara-000.svg.png

nrrheum.2011.199-f2.jpg

http://www.nature.com/nrrheum/journal/v8/n2/fig_tab/nrrheum.2011.199_F2.html

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina väidan, et kindlasti kõik pole ette nähtud spagaati maha saama. See oleneb puusaliigese tüübist (mis nurga all on) ja reieluupea suhtest reieluu suhtes.

Kui puusaliiges on "allavaatav", siis juhtub see, mis alumistel piltidel. Selline puusaliigese lõhkumine võib kahjustada ka reieluu verevarustust.

250px-Coxa-valga-norma-vara-000.svg.png

nrrheum.2011.199-f2.jpg

http://www.nature.com/nrrheum/journal/v8/n2/fig_tab/nrrheum.2011.199_F2.html

Kas tahtsid selle postitusega lihtsalt välja tuua, et maailm pole mustvalge ja mingeid absoluute pole olemas (mis on kindlasti tõsi :)), või on see tõsisem hoiatus, et ei tasuks spagaadi poole püüelda, kui päris iseenesest ei tule?

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitus oli mõistusega asja võtta.

Lisaks eelmisele näitele annab ka põlve vigastada nagu üks härra siin tegi.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsi on, et mõistusega tuleks võtta kõike. Minu puhul eriti kõike, mis puudutab trenni. Endale liigategemises trenniga olen ma päris osav, samas on ka oskus piiri pidada kahtlemata eduka (harrastus)sportlase puhul oluline. Seega püüan seda õppida: mõni päev mitte trenni teha, mõnes trennis võtta rahulikumalt ja mitte täis tambiga ennast sundida. Tuleb tunnistada, et nädala alguses see küll ei õnnestunud - sundisin ja sundisin, ainult midagi välja ei tulnud :D

Esmaspäeval läksin bodypumpi, kuna eelnevalt 48 tundi polnud mingit trenni teinud ja eelmise nädala kaloraaž oli ka veidi suurem, siis lootsin, et tuleb väga hea trenn, jagub energiat ja suudan teha nii, et tunnen, et olen andnud endast 100% ja rohkemgi. Ja tegelikult? Raskused samad, millega juba kuu aega tehtud, kava see sama, mis kaks kuud olnud, ja lihtsalt ei jaksa. Tehnika laguneb, kordused jäävad vahele jne. Arusaamatu.

Ja järgmine päev otsustasin minna jõusaali ringtreeningusse. Ühest küljest mõtlesin, et ei tasuks, kuna räägitakse ju, et kaks päeva järjest ei tasu jõutrenni (samadele lihastele) teha ja need mõlemad kogu keha hõlmavad. Aga samas nad on siiski mingil määral erinevad - jõusaalis ju suuremad raskused ja vähem kordusi. Et äkki midagi ikka arendab. Ja lisaks on ju olemas mingisugused (tõelised) pumpi fännid, kes 6 (!) korda nädalas seda teevad (nt tänavune Fitness Explosioni võistluse naisvõitja) ja ikkagi vist arenevad, mitte ainult ei lõhu oma lihaseid.

Igatahes, kuna eelmise päeva trennist oli juba nii halb kogemus ja lihased ka natukene tunda andsid, siis otsustasin proovida ära oma täiesti kogemata saadud Fast Workout Shocki. Muidu ma mingeid lisandeid tarvitanud pole ja suhtun ka pigem skeptiliselt, eelistan üritada ikka päris toiduga vajalikud ained kätte saada. Aga kui ta juba olemas oli, siis miks mitte proovida, hullemaks vast ikka ei tee? Hah, jõin ettenähtud 24 grammi enne 30 min enne trenni algust ära ja noh... 10 min pärast hakkasid peopesad sügelema ja nägu ka veits, 20 min pärast tulid vastikud külmavärinad ja trenni alguseks lisandus korralik kõhuvalu :/ Ma ei teagi, mis see siis nüüd oli - allergiaid pole mul nt kunagi olnud. Aga trennis, esimese ringi ajal tundsin end võrdlemisi kehvasti, teise ringi ajaks olid kaebused kadunud ja kolmanda ja ühtlasi viimase ringi peal tundsin, et nüüd laseks veel 3 ringi, sest energiat oli veel kõvasti üle :D

Püüdsin siis asjast enda jaoks mingid järeldused ka teha: järgmine kord, kui jälle proovida julgen, võtan vast veidi vähem koguselt ja veidi rohkem aega enne trenni algust. Näis siis, mis saab.

post-32535-0-87191900-1392235730_thumb.j

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2) läbida poolmaraton alla 2 tunni

Tubli, mul on ka see aasta eesmärk läbida poolmaraton (21,1km) ja hetkel ka soov saada alla 2 tunni. Missugusele poolmaratonile plaanis minna? Sügisjooksule? Ööjooksule?

Kuna eesmärk on mul endal lihast kasvatada (lihased nähtavale), ei käi ma enam nädalas mitut korda jooksmas :)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tubli, mul on ka see aasta eesmärk läbida poolmaraton (21,1km) ja hetkel ka soov saada alla 2 tunni. Missugusele poolmaratonile plaanis minna? Sügisjooksule? Ööjooksule?

Kuna eesmärk on mul endal lihast kasvatada (lihased nähtavale), ei käi ma enam nädalas mitut korda jooksmas :)

Mõttes tegelikult Tartu jooksumaraton - pole küll päris poolmaraton (23 km), aga usun, et see, kas poolik alla 2 tunni tuleb, saab ikkagi selgeks. Ja kui see üritus läheb edukalt, siis suveks jooksutreeningute maht suuremaks ja sügisel päris maratonile (valikus kas Tallinna maraton või Tartu linnamaraton).

Kuidas siis jooksuks treenid, kui mitte joostes? Või hakkad ürituse lähenedes rohkem jooksuga tegelema, milline võistlus sul endal plaanis on?

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõttes tegelikult Tartu jooksumaraton - pole küll päris poolmaraton (23 km), aga usun, et see, kas poolik alla 2 tunni tuleb, saab ikkagi selgeks. Ja kui see üritus läheb edukalt, siis suveks jooksutreeningute maht suuremaks ja sügisel päris maratonile (valikus kas Tallinna maraton või Tartu linnamaraton).

Kuidas siis jooksuks treenid, kui mitte joostes? Või hakkad ürituse lähenedes rohkem jooksuga tegelema, milline võistlus sul endal plaanis on?

Päris tubli oled, kui poolmaraton ja siis sügisel maratonile :rolleyes:

Nuu korra nädalas teen ikka jooksutrenni ehk nädala ainuke aeroobne trenn ka :) Ja korra nädalas kindlalt trenn jõusaalis jalgadele (kükid, jalapress, ette astumised jne) Kui enne jõusaali arvasin, et jalad on tugevad ja vastupidavamad, kui tihti käisin jooksmas... eksisin. Peale jõusaalis käimist, arvan, nüüd uuesti :D

Hetkel plaanis minna Laekvere-Simuna rahvajooks 10 km (8. juuni); Eesti ööjooks Rakveres poolmaraton (augusti kuus); vbolla Tallinna sügisjooksule (siis 10 km ainult) ja Võsu maraton (seal lähen 15 km jooksma, võimalik veel maratoni distantsi ka minna jooksma aga sinna ma arvatavasti ma kunagi ei lähe :D

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pidasin nädala jooksust pausi, nagu lubatud, täna käisin uuesti. Plaan oli 8 km, esimesed 1,5 km oli kõik korras, siis hakkas vasak põlv kohati tunda andma ja kolmandal kilomeetril oli juba ikka iga viies samm (vasaku jalaga) küll valus. Võtsin tempot alla, aga isegi üliaeglase sörgi puhul andis tunda. Ja seega kõndisin koju tagasi, tehes vahele pisikesi sörgilõigukesi, et natukene sooja saada, kuna riietus oli ikkagi valitud arvestusega, et jooksen.

Ühest küljest halb, väga halb. Mis mõttes mu põlved mind niimoodi alt veavad? Mis mõttes ma ei saa teha sellist trenni, nagu soovisin, mis mõttes ma lihtsalt alla annan ja jooksu pooleli jätan? Kuidas ma niimoodi poolmaratoniks ja maratoniks treenin, võistlustest rääkimata?

Teisest küljest olen endaga rahul, et pooleli jätsin. Plaanitud trenn jäi tegemata, aga see-eest suudan normaalselt kõndida, mitte ei pea diivani pealt wc-sse komberdades valust oigama nagu eelmisel reedel. Konkreetsed eesmärgid on küll toredad, aga tasub mõelda ka laiemalt. Ma teen trenni, sest ma tahan olla ilus, vormis ja terve. Ja sellest "terve" seisukohast oli kindlasti parem, et ma 8 km jooksu asemel jooksin 3 km, kõndisin 3 km ja kodus veel 20 minutit kõhu- ja seljalihaste trenni tegin, et leevendada pettumust ebaõnnestunud jooksust. "Vormis" koha pealt oleks muidugi jooks arendavam olnud, aga samas on igasugune liigutamine ikkagi parem kui kodus diivani peal vedelemine. "Ilus" on niikuinii vaataja silmades, eile jõusaalis näiteks tuli üks neiu mu juurde ja ütles, et mu biitsepsid on kohutavad, "nagu mehel, veenid paistavad". See oli vahetult pärast trenni ja muidugi nägid nad veits pumbatumad välja kui muidu. Ma ei osanudki midagi öelda, vastata, et "su biitsepsid on ka koledad, midagi peale peki ei paista" tundus ka nagu ebaviisakas :D

Aga mis jooksmisega nüüd saab, ma ei teagi. Klassika oleks tüüdata arsti, samas kujutan ette, et pakutud lahendus probleemile oleks niikuinii, et aga ära siis jookse, kui joostes põlved valutavad. Nii lihtne ju, milleks inimesel üldse joosta vaja? Aga ma tunnen, et see lahendus ei rahulda mind sugugi. Ma ei soovi leida põhjusi oma eesmärkidest loobumiseks, vaid ikkagi võimalusi nende saavutamiseks.

Koju jalutades jäi tee peale ka see asjandus, kus lõuga tõmmata. Kuna oli sulailm ja mitte ühtegi pealtnägijat, siis julgesin katsetada. Noh, tuleb öelda, et naersin sisimas enda haleduse üle ja olen üsna kindel, et ilma spetsiaalselt lõuatõmbeks treenimata ei hakka ma küll kunagi seda suutma. Suvel võtan selle käsile ja vaatan, kas saab preili makaronkäest (hah, kellel on koledad mehelikud biitsepsid :D) asja.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Koju jalutades jäi tee peale ka see asjandus, kus lõuga tõmmata. Kuna oli sulailm ja mitte ühtegi pealtnägijat, siis julgesin katsetada. Noh, tuleb öelda, et naersin sisimas enda haleduse üle ja olen üsna kindel, et ilma spetsiaalselt lõuatõmbeks treenimata ei hakka ma küll kunagi seda suutma. Suvel võtan selle käsile ja vaatan, kas saab preili makaronkäest (hah, kellel on koledad mehelikud biitsepsid :D) asja.

Sa lõuatõmmete tegemisel negatiive oled proovinud? Ronid mingi tooli vms peale ja lased ennast aeglaselt alla.Nii saad edukalt seeriaid teha ja lõuatõmme peaks arenema hakkama.Ja miks suvel? Hetkel joosta ei saa,siis just paras aeg lõuatõmbed käsile võtta. :)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See teeb muret, et plaanid minna 10km. ja poolmaratone jooksma, aga nüüd hakkab põlv märku andma. Esimene mõte, mis mul pähe tekkis oli seotud ülekoormusega, aga siin internetis probleemile põhjuseid pakkuda ei ole just adekvaatne. Peaksid ikka arstile näitama, enne kui hakkadki diivani pealt wc-sse komberdades valust oigama.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures mul käis päris kaua aega põlves valu ja mingi imelik nõks põlves läbi. Enne jõusaali minekut. Oli aegajalt raske magama jäädagi Käisin perearstil, ütlesin, et joostes ja tööl käies käib tihti põlves valu läbi. Ei osanud muud öelda, et kui minu puhul on täitsa normaalne ja Mõndadel inimestel ongi nii :blink: Tulin sama targalt arsti juurest siis tagasi.

Ega muud ei osanudki ise teha, kui ostsin põlve sideme. Käisin sidemega umbes 2 kuud, kasutasin tööl ja jooksma minnes. Hiljem kadus valu ja see nõks põlves ära.

Ei teagi siiani, kas aitas see põlveside või vee rohkem tarbimine.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uurisin netist veits põlvevalu kohta ja leidsin, et ilmselt on tegu nn jooksja põlvega ehk põlvekedra kõhre kahjustusega. Õnneks ei tundu tegu olevat lootusetult ravimatu haigusega ja peamisteks ravivahenditeks soovitatakse puhkust, jääd, elastiksidet ja ibuprofeni. Ja mõõdukat trenni, aga kindlasti mitte läbi valu. Püüan algaval nädalal arstiga ka suhelda sel teemal igaks juhuks ikkagi.

Sa lõuatõmmete tegemisel negatiive oled proovinud? Ronid mingi tooli vms peale ja lased ennast aeglaselt alla.Nii saad edukalt seeriaid teha ja lõuatõmme peaks arenema hakkama.Ja miks suvel? Hetkel joosta ei saa,siis just paras aeg lõuatõmbed käsile võtta. :)

Suvel sellepärast, et siis spordiklubis ilmselt niikuinii väga regulaarselt ei käi ja tore oleks õues trenni teha ja lõuatõmme tundub väga hea asi, milleks õues treenida. Aga tõesti, kui joosta ei saa või saab vähe, siis võtan selle ette. Negatiivid üks asi ja teine asi, et kummilindi abil tundub ka päris hea variant, iseasi, et kas sellest praegu ikka piisaks, et mind üles aidata :D Aga kujutan ette, et kui piisavalt lühikeselt siduda ta, siis ehk piisab. Loodetavasti saan homme katsetada.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sportlastega tegelev füsio paneb sulle täpsema diagnoosi kui perearst. Rääkimata põhjuste väljajuurimistest. Tavaliselt seal taga lihasdüsbilansid, mis polegi üldse perearsti teema.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sportlastega tegelev füsio paneb sulle täpsema diagnoosi kui perearst. Rääkimata põhjuste väljajuurimistest. Tavaliselt seal taga lihasdüsbilansid, mis polegi üldse perearsti teema.

Kunagi seljaprobleemiga saatis perearst mu füsioterapeudi juurde, ehk teeb ta seda ka seekord :)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenninädal, mis suhteliselt kehvasti algas, lõppes õnneks positiivsemates toonides. Laupäeval käisin MyFitnessis zumbapeol ja kui viimasel ajal on muidu zumba suhteliselt üksluine, emotsioonitu ja mõttetult kerge tundunud, siis see üritus tuletas jälle meelde tundeid, mis mind kunagi ammu zumbasõbraks tegid - seal oli energiat, rõõmu, palju tantsimist nautivaid inimesi ja huvitavaid lugusid. Äge :)

Täna (või noh, pühapäeval) läksin bodypumpi ja panin igas loos (v.a soojendus ja õlalugu) kangile 0,5-1,5 kg (x2) vähem raskust peale. Ja nautisin trenni :) Seda, et korrektse tehnikaga kõigi asjadega lõpuni jõudsin. Ja et nende raskustega oli ikkagi kerge. Sest see tähendab ju, et mu jõud ei ole tegelikult kuhugi kadunud. Järgmises pumpis panen siis endised raskused nende lugude puhul, mis jalgu ei kaasa, kükid, väljaasted ja selja teen ikka kergematega, et põlvi hoida.

Trenninädal kokkuvõttes sisaldas 7 trenni: 2x bodypump, 2x ringtreening jõusaalis, step-aeroobika, zumba ja üks ebaõnnestunud jooks. Ringtreening hakkab mulle iga korraga üha rohkem meeldima. Aga selle nädala trennidega on küll see probleem, et kõhulihastele pööratakse kas vähe või üldse mitte tähelepanu. Peaks ikkagi pilatesesse või seljatreengusse ka jõudma... -> eesmärk algavaks nädalaks.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×