Jump to content
6nnetualgaja

Vajan Abi!

Recommended Posts

Stoori siis järgmine, olen Ülekaaluline hakkasin just jõusaalis käima, ennem kui julgeksin rühmatreeningutele minna, tahaksin natukene jõusaali poolel (st. trenašööridel*) "paremaks" saada.

Mure järgmine, ei tea mida ja kui palju teha, mis trenašöörid põletaksid rasva kõige paremini ja kaua mingil asjal harjutusi teha? Ja kuidas saada kõhupiirkonnast vähemaks Cm-e? HELP!:(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige esimene soovitus on muidugi kõigepealt toitumine paika saada! Kui toitumine on paigast ära, siis võidki lootma jääda, et kõhupiirkonnast sentimeetrid vähenevad. Võimalik, et treeninguga isegi suurenevad.

Kõige rohkem kaloreid põletad trenažööridest arvatavasti jalapressil. Mida koormavam on harjutus, siis seda suurem on ka kulutus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paraku ei jaksa jalapressi ju tund aega teha :)
Ilmselt peetakse ikka silmas, et kas kaloreid põletab rohkem:

a) jalgade kokku-lahku ajamise masin
B) säärepainutaja masin
c) istessetõusud

Ok, ärme oleme iroonilised. Soovitan küsijal just minna otseteed rühmatrenni - need on konkreetsel ajal, ei saa edasi lükata, seal ei lasta mõttetult puhata ja kambavaim on parem. Midagi karta pole mõtet, võta alustuseks kõige lihtsam trenn, BodyPump, pane kaks korda vähem raskusi peale kui naabril kõrval ja tee lihtsalt asi kaasa. Eeskujud on paremal, vasakul, ees, taga. Esimese paari korraga saad julguse kätte ja siis läheb juba lihtsalt.
Ja siis võid vastupidi, minna jõusaali ja teha neidsamu harjutusi seal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noniii.. Toitumist olen muutma hakanud, joon ainult vett, saiast ja sarnastest hoidun, peale 19.00 ei söö kui siis aint Õun vms. Taldriku suurus on väiksem ja taldrikul pool on salat ja veerand liha vms. Kuna need kartulid, riisid ja tatrad üldse ei kutsu.. Ja trenni mõttes käib jutt enamuses käib ka jooksulintidest ja muudest sellistest trenakatest. Esialgu.... Hetkel näeb minu jõusaali nn. Rutiin välja selline: 30min kiirkõndi lindil, u 5-10min sõudmist ja siis kas käsi ja jalgu ka natukene.. Ma lihtsalt ei oska muud välja mõelda mis võiks veel kasulik olla.. Rühmatreeningute peale olen ka vaikselt juba mõtlema hakanud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noniii.. Toitumist olen muutma hakanud, joon ainult vett, saiast ja sarnastest hoidun, peale 19.00 ei söö kui siis aint Õun vms. Taldriku suurus on väiksem ja taldrikul pool on salat ja veerand liha vms. Kuna need kartulid, riisid ja tatrad üldse ei kutsu.. Ja trenni mõttes käib jutt enamuses käib ka jooksulintidest ja muudest sellistest trenakatest. Esialgu.... Hetkel näeb minu jõusaali nn. Rutiin välja selline: 30min kiirkõndi lindil, u 5-10min sõudmist ja siis kas käsi ja jalgu ka natukene.. Ma lihtsalt ei oska muud välja mõelda mis võiks veel kasulik olla.. Rühmatreeningute peale olen ka vaikselt juba mõtlema hakanud...

Miks sa peale 19.00 ei söö?? Sööma peab :)

See on jama, et ei tohi peale peale 18.00 süüa, alla saab õigesti söömisel ka :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See saiast hoidumine jne on ka paras jama oleme ausad, kaalulangetamiseks on üks põhireegel, süüa vähem kui kulutad, see kust sa seda energiat kätte saad ei oma tähtsust, muidugi süües vaid juustuburgereid on võimalik lihtsasti kaalu kaotada kuid tervisele hakkab. Kõike tuleb süüa mõõdukalt vastavalt oma päevasele kaloraazile, endal on cuttides viimane eine tund enne und.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saiast (valgest rafineeritud jahust)loobumine on vägagi mõistlik paljudel põhjustel. Lisaks tervislikuse puudumisele on see kõrge GK´ga, see tähendab et ei sobi kaalulangetajale, kuna väike kogus paneb juba veresuhkru väga järsult kõikuma. Eelista alati täistera tooted, need on leebemad veresuhkru kõikumisele, seega ei tekita nii kiiresti nälja tunnet ja saad sealt ka vitamiine.

Jah palju on räägitud, et vahet pole mida sööd, kalorid sisse ja kalorid välja ainult loeb. Loeb ju enesetunne ja see kaua sul ka nendest kaloritest kõht täis püsib ja kas tekib ka nö. pidurdamatut söömist.

Kui sa kell 22.00 magama lähed siis on mõistlik 19.00 söömine lõpetada, kui aga lähed hiljem, siis arvesta et viimane eine oleks 3tundi enne.

Tundub et oled õigel teel!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saiast (valgest rafineeritud jahust)loobumine on vägagi mõistlik paljudel põhjustel. Lisaks tervislikuse puudumisele on see kõrge GK´ga, see tähendab et ei sobi kaalulangetajale, kuna väike kogus paneb juba veresuhkru väga järsult kõikuma. Eelista alati täistera tooted, need on leebemad veresuhkru kõikumisele, seega ei tekita nii kiiresti nälja tunnet ja saad sealt ka vitamiine.

Jah palju on räägitud, et vahet pole mida sööd, kalorid sisse ja kalorid välja ainult loeb. Loeb ju enesetunne ja see kaua sul ka nendest kaloritest kõht täis püsib ja kas tekib ka nö. pidurdamatut söömist.

Kui sa kell 22.00 magama lähed siis on mõistlik 19.00 söömine lõpetada, kui aga lähed hiljem, siis arvesta et viimane eine oleks 3tundi enne.

Tundub et oled õigel teel!

Olen nõus sellega, et enesetunne peab õige olema, kõik muu on vaieldav. :)

Veresuhkru kõikumine on probleemiks vbl siis, kui täiesti tühja kõhu peale tõesti mingi hunniku paljast saia sisse loobid, seda enamik ei tee. Glükeemiline indeks ja koormus suhteliselt jamad asjad tegelt. Nende puhul pole arvesse võetud segatoite ega vedelikke, ega inimese treenituse astet, insuliini tundlikkust jms. (siin on suht hea jutt: http://www.tervislikettevotlus.ee/Glukeemiline-indeks-ja-koormus)

Ehk ühesõnaga - enesetunne määrab, niisama pole vaja vältida. Olen igapäevaselt saia süües ka kaalu langetanud, pole probleemi. Aga muidugi - täistera tooted on üldjuhul paremad valikud. Lihtsalt inimene ei pea päris nüüd ja igavesti igat saiakest vältima. Vahest on hea haarata. :)

Viimane toidukord on ka vaieldava kellaajaga. Ise söön vahest pool tundi enne und kõhu nii täis, et veeren voodi. No ikka pool kilo liha, kauss makarone, greip, kaks klaasi vedelikku, leib, vorst jne. Hea mõnus uni tuleb. :D

3h enne und viimane toidukord tarbida ei ole paha valik, aga jällegi loeb see, kui suur on eine, millest koosneb ning kuidas enesetunne on. Liiga palju, liiga hilja süües võib tõesti seedimine hakata uinumist ja und segama. Aga ei saa öelda, et iga toit, igas koguses seda teeks.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Dieedi ajal ma jätsin poole või natuke alla poole (37,5 - 50%) oma päevasest söögist õhtusse just selle pärast, et ei peaks tühja kõhuga magama minema. Olen ise pigem õhtune sööja nii-või-naa. :)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa võrdlesid praegu ööd ja päeva :) ehk inimst kes läksesimest korda jõusaali ja SIND kes juba oskab aimata mis pidi peab mingil trenakal istuma. Pealegi tema on ÜLEKAALULINE, sina hmmm ... tundud vinks-vonks olevat :)

Sooviatksin siiski veresuhkur paigas hoida kuni kaal paika kõigub või vähemalt sinna poole teel on. Veresuhkrukõikumine võib tuua pikasplaanis kaasa pidurdamatut lühiajalist nuumamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noniii.. Toitumist olen muutma hakanud, joon ainult vett, saiast ja sarnastest hoidun, peale 19.00 ei söö kui siis aint Õun vms. Taldriku suurus on väiksem ja taldrikul pool on salat ja veerand liha vms. Kuna need kartulid, riisid ja tatrad üldse ei kutsu.. Ja trenni mõttes käib jutt enamuses käib ka jooksulintidest ja muudest sellistest trenakatest. Esialgu.... Hetkel näeb minu jõusaali nn. Rutiin välja selline: 30min kiirkõndi lindil, u 5-10min sõudmist ja siis kas käsi ja jalgu ka natukene.. Ma lihtsalt ei oska muud välja mõelda mis võiks veel kasulik olla.. Rühmatreeningute peale olen ka vaikselt juba mõtlema hakanud...

Soovitaks ... miks seda kõndi teha trenazööril jõusaalis? Pigem 30 min kiirkõndi trenni ja siis trennis mitte käsi ja jalgu natukene vaid käsi ja jalgu palju? Ja siis kiirkõnd koju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa kell 22.00 magama lähed siis on mõistlik 19.00 söömine lõpetada, kui aga lähed hiljem, siis arvesta et viimane eine oleks 3tundi enne.

Ja nii püsib vana hea "ära jumala pärast peale kuut söö müüt" elus...... :o

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja nii püsib vana hea "ära jumala pärast peale kuut söö müüt" elus...... :o

Eks sina soovita inimestel enne magama minekut ennast oimetuks süüa, mina soovitan 3h enne magamist viimane eine teha.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa võrdlesid praegu ööd ja päeva :) ehk inimst kes läksesimest korda jõusaali ja SIND kes juba oskab aimata mis pidi peab mingil trenakal istuma. Pealegi tema on ÜLEKAALULINE, sina hmmm ... tundud vinks-vonks olevat :)

Sooviatksin siiski veresuhkur paigas hoida kuni kaal paika kõigub või vähemalt sinna poole teel on. Veresuhkrukõikumine võib tuua pikasplaanis kaasa pidurdamatut lühiajalist nuumamist.

Seda ei too kaasa veresuhkru kõikumine, reeglina toovad nuumamise ikka kaasa:

- enda "premeerimine" või tunne, et vähem söömine on ülekohtune, sest teised ju võivad

- õhtul võimetu näksimist ära lõpetada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks sina soovita inimestel enne magama minekut ennast oimetuks süüa, mina soovitan 3h enne magamist viimane eine teha.

Miks sa seda soovitad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks inimene on võimetu näksimist lõpetama?

Mis on tegelik põhjus, kui keegi sööb ära 2 torti ja ütleb et ta oli seda väärt?

Eks need mõlemad on ilmselt psüholoogilised teemad. Või mis teie arvate? Mis see sügavam põhjus on? Vabandusi võib igasuguseid välja mõelda, olen seda väärt jne.

Kui inimene on andale aastaid keelanud pitsat ja siis, kui ta läheb ja sööb ükskord aastas seda pitsat, siis ta reaalselt võib korraga ära süüa mitu kg ja küllastustunnet ei tekigi? Oma keha trikitada on raske järjepidevalt, tema trikitab hoopis meid kui võimaluse saab.

Mulle tundub praktikas et veresuhkru stabiilsena hoidmine toimib kõigeparemini ka PIKAS plaanis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks sina soovita inimestel enne magama minekut ennast oimetuks süüa, mina soovitan 3h enne magamist viimane eine teha.

Kuskohast sa selle "oimetuks" ja "soovita" välja lugesid? :D:huh: Ulme....See kõik on individuaalne.Ma ise panen suht tihti enne und prae kinni,rohi on endiselt roheline ja taevas sinine.Asjad pole nii mustvalged. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks sa seda soovitad?

Liiga täis kõhuga magama minna ,tekitab "maolukule" survet ja maohapet nn. hakkab pikapeale läbi valguma.( Lamades tekib kõhusisese rõhu tõttu maolävis avaneda ).Põhjustab osadel inimestel kõrevetisi. Pikemal perioodil isegi maoluku nn. väsimist( ning siis mõnus si*ta hais koguaeg suus.)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liiga täis kõhuga magama minna ,tekitab "maolukule" survet ja maohapet nn. hakkab pikapeale läbi valguma.( Lamades tekib kõhusisese rõhu tõttu maolävis avaneda ).Põhjustab osadel inimestel kõrevetisi. Pikemal perioodil isegi maoluku nn. väsimist( ning siis mõnus si*ta hais koguaeg suus.)

Lisaks on ka kasvaja tekke oht tänu sellele. Aga ma ei tea, kui suur see tõenäosus on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuule , mis see minu nõuanne asjasse puutub?

Ma ei anna neid üldse väga, eriti veel nii jaburaid nagu

Kui sa kell 22.00 magama lähed siis on mõistlik 19.00 söömine lõpetada, kui aga lähed hiljem, siis arvesta et viimane eine oleks 3tundi enne.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liiga täis kõhuga magama minna ,tekitab "maolukule" survet ja maohapet nn. hakkab pikapeale läbi valguma.( Lamades tekib kõhusisese rõhu tõttu maolävis avaneda ).Põhjustab osadel inimestel kõrevetisi. Pikemal perioodil isegi maoluku nn. väsimist( ning siis mõnus si*ta hais koguaeg suus.)

Kuidas see seostub soovitusega 3 tundi enne magama minemist mitte süüa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas see seostub soovitusega 3 tundi enne magama minemist mitte süüa?

Söödud toit viibib maos 3-5 tundi ja 2-3 tunni pärast on enamik toidust seeditud ja maost edasi peensoolde toimetatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×