Jump to content
cess

Alakeha ilusaks

Recommended Posts

Tänapäeva kommunikatsioonivahendid nii paberil kui pildis kujutavad lihtsalt ebareaalset ja olemasolematut iluideaali, mis loob valed arusaamad ja ettekujutused.

Kui sa teeksid samasuguse pildi oma jalgadest, kontsadega ja eelnevalt nt jumet kogudes päevitades, ma usun pilt oleks enamus meeste silma jaoks sama sinu ideaali pildiga. Pole vaja põdeda ja üle mõelda :):)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa oled asja lihtsalt endajaoks üle mõelnud. Tee mõnuga trenni ja söö võimalikult tervislikult , ürita menüü teha selline et saaksid ka mõned lemmikumad toidud sisse lisada. Siis on meel rõõmus ja tuju hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Punane ala pole rasv, vaid on lestlihas (soleus) ehk sääremarja (gastrocnemius) all olev teine lihas. Sul on lestlihas lihtsalt rohkem arenenud või siis geneetiliselt tugevam. Lisaks on sul tugev achilleuse kõõlus (roheline). Tüdrukud, keda sa kadestad, on selles osas nõrgemad. Kadestad sa tõesti neid? Sul on ilmselt häid eeldusi nt. pikalt joosta.
Paljud jooksjad oleks sinu säärte üle kadedad, eriti kes vaevlevad pidevalt kannakõõluse ülekoormuse või vigastuste käes.

Su tervislik võimalus midagi peenemaks saada on ajada oma jalad vormi, kus veidi rasva ära kaob (midagi su säärtel siiski peal on). Mõne cm saad nii kindlasti kompaktsemaks.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...aga just nimelt, TOONUST VAJA! Trimmi vaja saada end. Varsti plaan ka vaikselt jooksmist alustada, kui tarkusehammas enam põletikus pole.....

Kui soov toonust ja trimmi,siis jõusaali kangiga kükke ja väljaasteid tegema...... :) See on nii tavaline,et naissoost isikud tõmbavad tihti võrdusmärgi tonnides areoobse ja ideaalse vormi vahele.Ei jooksmine on väga hea nii kehale kui vaimule,aga ära karda ka jõutrenni,see võib imesi teha. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mainisin esimeses postituses, et ei saa jõutrenni teha tänu terviseprobleemidele. ;)

Tegelikult Sa oled väga tubli ja paljusid asju tulebki siin elus teha tunde järgi.Seoses Sinu lausega tuli meelde CT Fletcheri repliik, mis kõlas nii:

No matter what, cause I hate complainers and I hate criers … if I could come in here with a metal valve implanted in my chest, taking 10 different medicines just to stay alive every day and do my workout, you have no excuses.

A.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neid pilte vaadates ei peaks sa välimuse pärast eriti muretsema, mis jätab sulle rohkem võimalust keskenduda täielikult treeningule nagu see ka olema peaks. Enamasti need, kes treeningus ainult välimuse muutmise vahendit näevad, peagi ka loobuvad. Mitte, et see poleks hea motivaator - lihtsalt see pole kuigi pikaajaline motivaator. Treeninguga saadud lihastoonus, enesetunne jm. lisanduvad sujuvalt protsessi käigus. Sea omale eesmärgid läbida mingeid distantse või treenida teatud aja sees ja jälgi kuidas pidevalt toimub areng, mis alles alustanud inimesel on suhteliselt kiire.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui ma nüüd kevadel rullitama hakkan uuesti, siis kuidas ma saaksin välja arvutada palju kaloreid ma kulutan selle 14km jooksul? Ning ega rullitamine mul säärelihast veel suuremaks ei tee? Keskmine kiirus on mul 13-15km/h. Maksimum üle 20km/h veidi. Sports-tracker näitab, et kuskil 400-500kcal kulutan sellega, aga kui õigeks seda lugeda saab?

Muudetud kasutaja cess poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enam-vähem adekvaatne viis kalorikulu välja arvutada on teades täpselt oma VO2max väärtust ja pulsivahemikke. Siis võid sisestada oma keskmise trenni väärtuse kalkulaatorisse: http://www.shapesense.com/fitness-exercise/calculators/heart-rate-based-calorie-burn-calculator.aspx

Kui neid andmeid ei ole teada, siis saad tulemuseks enamasti aiateibaid. Nt. Polari kella OwnCal funktsiooni puhul on naiste kohta teada, et see valetab kalorikulu 33% kõrgemaks kui tegelikult ja naised saavad müstiliselt suuri numbreid. Kiiruse ja muude näitajate järgi aga ei ole lootustki midagi arvutada, seal on ju väga palju muid tegureid.

Üldiselt ei ole aga eriti mõtet kramplikult püüda kulutatud kaloreid välja arvutada, tund sportimist moodustab muust elu-olust ju tühise protsendi. Määrab ikka see, kui aktiivne üldiselt oled. Veidi on lootust rohkem saada täpsemalt kokku sisse söödud kalorid ja siis lähtuda sellest, mida konkreetse menüü puhul hakkab kaal tegema - langema või tõusma. Kui seisab paigal või tõuseb, siis võib ju pulsikell vms. kalkulaator näidata mida iganes, kuid järelikult on toitu selle liikumise kohta palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui ma nüüd kevadel rullitama hakkan uuesti, siis kuidas ma saaksin välja arvutada palju kaloreid ma kulutan selle 14km jooksul? Ning ega rullitamine mul säärelihast veel suuremaks ei tee? Keskmine kiirus on mul 13-15km/h. Maksimum üle 20km/h veidi. Sports-tracker näitab, et kuskil 400-500kcal kulutan sellega, aga kui õigeks seda lugeda saab?

Ära lihaskasvu pärast küll muretse, kui sa tegeled rasvapõletusega. Pigem võib sulle petlik mulje jääda, et lihas on hakanud kasvama, kuid tegelikuses on rasvrakud vähenemas (suuruselt) ja lihas joonistub paremini välja. Alati võib kindluse mõttes ka enne rullitamise hooaega teha oma säärtest pildid koos ümbermõõtudega, et jooksvalt kontrollida.Kui mingi imeläbi sul kõrgesäärega jalanõud enam jalga ei lähe (tulevikus, uue külmahooaja avamisel) ja selle põhjuseks on ainult rulluisutamine, siis kindlasti anna teada - kulturistid teeksid siis muudatusi aeroobse osas ;) .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olenemata sellest, et pole 5 päeva trenni teinud (tervis väga halvaks läinud) on kaal ikka mühinal langenud. 63,2kg juba.

Muudetud kasutaja cess poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

haigusega langebki.

organism võitleb haigusega ja see võtab energiat , lisaks on tõenäoliselt haigusega söögiisu olematu ja nii see kaal langebki.

aga ära muretse , kui terveks saad siis keha taastab kiirelt endise kaalu. varuga.

:)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, ei ole. Ei ole selline tervise vaevus, kus söögiisu olematu oleks. Söön endiselt samamoodi. Lisaks olen veel kahel sünnipäeval nende 5 päeva jooksul käinud ja seal kõike paremat söönud. Astusingi eile suure hirmuga kaalule, et palju ma juurde võtnud olen, aga hoopiski sellised lood, et alla võtnud olen. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5 päeva mitte treenimist, rohkem või teisiti söömist ja kaal langeb? Mida see sulle ütleb? Kas pole liialt suur koormus treeningutel ja vähene tugi toidust? Kehale liigne stress, mille tõttu ei taha varusid ära anda ning hoiab energiat ja vett kinni? Ning haigus - tihtipeale on haigus inimese vale käitumise tagajärg. Kui inimene ei saa aru muudest signaalidest, siis keha annab haigestumisega teada, et ta vajab puhkust/muutust, sest muidu ta läheb täiesti katki.

Ülaltoodu ei ole mõeldud õpetusena vaid sellena, et anda sule mõtlemisainet, kas on vaja midagi muuta...

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kodune treening pole minu jaoks suur koormus, teaks harjutuste täpseid nimetusi, loetleks teile need üles isegi - et pole nii raske koormus tegelikult. Toidust saan tuge piisavalt. Ma ei oskaks midagi muuta hetkel, olen rahul endaga. Tervis on ka nüüd korras. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa nii arvad. Kui enesetunne on hea, siis on hästi. Kuid mind paneks mõtlema fakt, et sarnaselt või rohkem toitudes ja mitte treenides kehakaal kukub... olen treeningute ja toitumisega tegelenud üle poole sinu east ning mingeid näitajaid enda kohta selgeks saanud. Küll see sinul ka tuleb aja peale, peaasi, et sa ennast liigselt katki ei teeks, mis vanemas eas probleeme tekitab. Minul näiteks on minu vanuses juba kahjuks olemas baromeeter, mis ütleb ette, et ilm läheb halvaks... Kahju seda tunnistada, aga tegin noorena vea ja sattusin jõhkra ületreeningu ohvriks, mis põhjustas vigastuse, mis ei peatanud mu treenimist - kahjuks ei sanud siis sellest aru, kuid täna ma kahetsen seda viga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaal võib mitte treenides ja rohkem süües ka vabalt langeda. Kasvõi nt. nii, et trennipäevadel püüavad inimesed "korralikult" süüa ja söövad midagi, mis seedimisele eriti ei meeldi. Eelkõige midagi valgulist. Logeldes ja midagi kompaktsemat ja kergemalt seeditavat süües, eelkõige suhkruid või rasvast libiseb kõik see ühel hetkel kehast kergelt välja. Nii võib 1-1,5 kilo olla nagu "maast leitud". Jood veel midagi diureetilist ka, läheb vett ka veidi välja ja tuleb veel pea kiloke.

Ja trenni mitte tegemine võib ju tähendada ka nt. hoopis 2 tundi lisaks shoppamist - inimesed ülehindavad trennis kulutatud kaloreid.

Paar-kolm kilo langust vedeledes ei ole sugugi imelik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loen siin midagi kirjutanud olete ja ise toitun ka toitumiskava järgi. Küll aga söön hommikusöögiks ainult kaera-ja riisihelbe putru ning kohv koorega kõrvale(pluss vitamiinid). Küsimus siis suurele ringi, et kas peaksin hommikusöögiks rohkem sööma hakkama?

Vabandan muidugi ette ära ka, et kellegi teema alla kirjutan, aga ehk on lootust siit lisaks nõu saada :)

Minu eesmärgiks on kõhult(sangad, punnkõht) ja tuharatelt alla saada- muuga olen rahul. Aastaga olen muidu alla võtnud -10kg ja nüüd kaal seisab ja seisab.

Millist toitumist eelistate? Mida peaks välja jätma KOHE kindlasti?

Pikkus on mul 169cm ja kaal 57-58kg

Päikest! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loen siin midagi kirjutanud olete ja ise toitun ka toitumiskava järgi. Küll aga söön hommikusöögiks ainult kaera-ja riisihelbe putru ning kohv koorega kõrvale(pluss vitamiinid). Küsimus siis suurele ringi, et kas peaksin hommikusöögiks rohkem sööma hakkama?

Vabandan muidugi ette ära ka, et kellegi teema alla kirjutan, aga ehk on lootust siit lisaks nõu saada :)

Minu eesmärgiks on kõhult(sangad, punnkõht) ja tuharatelt alla saada- muuga olen rahul. Aastaga olen muidu alla võtnud -10kg ja nüüd kaal seisab ja seisab.

Millist toitumist eelistate? Mida peaks välja jätma KOHE kindlasti?

Pikkus on mul 169cm ja kaal 57-58kg

Päikest! :)

Kui treener on sulle toitumiskava koostanud, siis küsi seda kõike treenerilt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teemaalgataja pilti vaadates tundub et tegemist totaalse pseudoprobleemiga. Soovitaks üle vaadata, kellega suhtled. Kes teeb sellisele kehale koledaid kommentaare???

Paks sa pole, kui aga tselluliit kimbutab, siis sellevastu soovitaksin pigem igapäevast masseerimist (näiteks karedate kinnastega või naturaalse harjaga) ja niisutamist. Ära see ei kao ja pikaajalist efekti pole, kuid kuiva nahaga paistab tsellu eriti välja. Vähem on näha ka päevitunud nahal...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris kaua aega on möödas mu viimasest postitusest, aga annan siis vahepeal teada, et mul läheb endiselt väga hästi. :) Juba pikemat aega 61,5kg kaalunud. Õppisin ka oma sääremarjalihaseid hindama, mis nüüd veel ilusamini välja paistavad ja sääreümbermõõt ka vaikselt vähemaks läinud. Ka reiesirglihased paistavad nüüd paremini välja. Võin öelda, et tunnen end enda kehas väga hästi hetkel. :) Väike unistus on alla 60kg oma kaal saada, aga eks seda näitab tulevik, kas õnnestub ja kas üldse on vaja. Kahju on muidugi sellest, et kaalulangusega seoses pole enam rinda ollagi. Aga see eest taguots on kenaks saanud. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×