Jump to content
JanK

Pöidlas tekkinud närvikahjustus

Recommended Posts

Käisin eelmine teisipäev (6 päeva tagasi) bowlingut mängimas. 1.5 h mängisin, viskasin täiest jõust ja isuga, aga üks hetk hakkas pöial veidralt tuimaks minema ja ebameeldivaks muutuma.

Nüüd juba 6. päev ja pöial on ikka tuim, ebameeldiv, trennis kangi tõstes lööb närvipessa valu. Alguses ei saanud pastakatki käes hoida.

Pole kunagi varem sellist asja olnud.

Kas ainus lahendus on puhkus või oskab keegi alternatiivi soovitada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis on närvipesa ja kus see asub?

Üldiselt lähim seos mis ma välja suudan mõelda, on seos karpaalkanaliga:

1081.jpg

Võimalik, et mediaannärv või mõni pöialt innerveeriv haru on kas siis karpaalkanalis või kuskil mujal pitsutud.

See jookseb randmepainutajate kõõluste vahelt mis võivad suurest keegeldamisest tursunud olla, või koormasid pöidla üle.

Pöidlaprobleemid on karpaalikatel tavaline.

Ma soovitaks käsivart ja kätt ning pöidla lihaseid mõned korrad päevas masseerida, vbl isegi venitada (jah, venitada!), teha sõrmede vastandamise harjutusi ja kätt ikkagi pigem kasutada.

Kõige absurdsem, mis teha annab, on jõusaalis painutajaid veelgi koormata, kahjuks olen jõusaalitreenereid seda soovitamas näinud.

Anna teada, kuidas edasi kulgeb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul suure varbaga sarnane lugu. Aga bowlingut varbaga ei mänginud :D

Samamoodi tuim ja puudutusel üsna tundetu.Tegelikult praegu katsusin ja on juba täitsa hea. Aga mõniaeg tagasi oli ikka väga tuim. Ei olnud nii pehme ka.

Mudisin küll varvast aga ei läinud tükk aega paremaks. Hetkel veel küüne nurga juurest on imelik veidi.

Näiteks kui vastu radikat selle kohaga suruda siis on endiselt üsna tundetu ja selline kerge surinatunne selles kohas. Nahk nagu kõvem ka.. Kuramus, tegelikult endiselt terve see varvas ikka imelik :D Kuidagi teistmoodi tunnetan puudutusi.

Väga huvitav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli ka pöidla kõõlus mingi 10- 15.a. tagasi paistes. Kusjuures arvutimängu joystikust:) Ei läinudki enne paistetus alla, kui reumatoloog tegi süsti kõõlusesse ja siis mõnda aega lasin pöidlal puhata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×