Jump to content
kutt81

Päeva menüü

Recommended Posts

Seda võib igasse suunda väänata - teemat.

Aga sealt saaks alustada et " jogurt ja kohupiim " on just need algsed tooted, see, mis tootja omaga tegemist, ei muuda küll seda päevast kaloraaži nii palju ...(rääkisime kuskil juuksekarva lõhki ajamisest ja seda me siis nüüd üritamegi)

Aga olgu. Seletame edasi.

erinevate tootjate kahe kohupiima paki vahel 200g on juba 20 kalorit. 20 kalorit on juba ca 90 g kapsast. Kalorite lugemisega saabki asju endale "lubada"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

erinevate tootjate kahe kohupiima paki vahel 200g on juba 20 kalorit. 20 kalorit on juba ca 90 g kapsast. Kalorite lugemisega saabki asju endale "lubada"

Aga kas me teame täpselt, kui palju me päevas kaloreid kulutame ja kui palju üldse seeditud toidust imendub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kas me teame täpselt, kui palju me päevas kaloreid kulutame ja kui palju üldse seeditud toidust imendub?

Ega ei teagi, üks suur katsetamine ole kõik. Mis kellelegi sobib ja kuidas sobib. Kes, kuidas mida ja millal süüa. Minul tulevad õuntest näiteks räiged gaasid, samas söön 200g hapukapsast ja kõht on nagu jaaniöö vaikne suvejärveke, kus kuulda vaid ritsika sisinat.

Aga niimoodi kaloreid jälgides on ikka enamvähem. Kui isegi paned 200 kaloriga mööda siis ei ole kaalu kõikumine nii suur kui pikapeale jälgida.

Iga inimene on kui kõndiv katselabor ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kas me teame täpselt, kui palju me päevas kaloreid kulutame ja kui palju üldse seeditud toidust imendub?

Yess, just, Otter.

See craze ei ole normaalne, mitte keegi ei pea nii täpselt seda ajama. Mitte keegi. Ja ei saagi.

Muidugi täpselt ei tea ja ei saagi. Kuid mida pingsamalt arvet pidada, seda täpsemaid tulemusi siiski annab saada. Sageli väga täpseid. Või te tõesti arvate, et mõned kaotavad grammipealt soovitult kehakaalu puhtalt silma ja kõhu järgi toitudes? ;)

Ilmselgelt ei ole mõtet igal harrastajal 10kcal pärast juuksekarva nüüd ja igavesti lõhki ajada, kuid ega see kogemus mööda külgi maha ei jookse. Mõnda aega sellist lähenemist praktiseerides saab enda keha ja toitumise/treeningu kohta üldiselt väga palju teada. Ning tulevikus on silma ja kõhu järgi toitumine kordades tulemusrikkam.

Kui aga soov tipptasemel võistelda, siis on selle juuksekarva lõhkiajamine see, mis võib medalikohad otsustada. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juuksekarva lõhki ei tasu ajada, eriti 10kcal pärast, sest kui suur on tõenäosus üldse, et näidatud kcal (valmistoodetel) alati pakendil kirjutatule vastavad. Ütleme nt kasvõi need maitsestatud jogurit ja kohukesed - ei usu, et grammi pealt iga kord täpselt sama palju suhkurt näiteks moosi satub kui isegi moosi kogus enam-vähem igas tootes sama on jms. Ning mida rohkem ju valmistoite tarbida, seda suurem see erinevus vast ka tuleb. Seega ei kujutaks isegi ette, et kui on ette pantud päevane kcal määr ala 1700-2000, siis ma ei lubaks endale lisa 20kcal kapsast, sest see läheb lõhki. Ma pigem ajaks järge, et võimalikult vähe mõttetut suhkrut sisse süüa ja kahjulikke rasve vms. See ongi see vahe ju, et 100kcal ei ole 100kcal - nt kui võrrelda piimašokolaadi vs õuna 100kcal, siis pigem eelistada õuna jne.

Vähemalt igapäevasel toitumisel ja kaalulangetamisel, endal vähemalt on see ideaalselt toimunud. Võistlusvorm on teine teema.

Kui jõua teemaalgataja posituseni siis ise samuti kohvist suhkrut välja ei jätaks(ilma ei maitse ja äärmustesse ise ei lange), samas bounty jätaks kaalulangetuse puhul välja. Küll tuleb, aga mängu see, et kas selline pisike maiustus šokolaadinäol on tõesti see nö ühekordne "preemia", või pigem igapäevane, sest jääb ju lubatud etteantud kcal piiresse. Võileib on ka nii ja naa(ise eelistan kaalulangetusperioodil nt rukkipala). Poest ostetud valmis toit on ka niii kahe otsaline asi, sest tihti peale on näha kuidas need toidud rasvas ujuvad ja on ülesoolatud vms. Minu arust siin tulebki mängu see, et kui on ala 1700kcal päevas, siis jah, võib toituda 1700kcal raames päevas ka kiirtoidust (naisterahvana see mul eriti lihtne) või valida tervislikumad valikud. Samuti mahl - kui eile vaatasin, et aura activ joogis on 10g suhkruid 100ml kohta, 25 g 250ml kohta, siis see teeb ju 150g suhkruid 1,5l kohta... Kui juua poe mahla siis ega need näitajad seal paremad pole. Seega sellised "pisiasjad", klaas mahla jms mängivad väga olulist rolli - ja tihti peale jäetakse ka joodud kcal märkimata.

Muudetud kasutaja Pinku92 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minule tundub küll, et ikka eksitakse korralikult, kui pakendi makrod peaksid pakendi järgi kokku andma näiteks ~260kcal/100g ja siis pakend väidab, et on hoopis 302kcal/100g kohta, siis mina ei ole sugugi kindel, kumba usaldada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen alati imestanud Holgerit, kes ütleb, et pakendatud lihatooted, näiteks, on tema valik, kuna "sealt näeb täpse vahekorra ära".

Sulle ei sobi see loogika? Isegi, kui pakenditel märgitu on 20%-lise eksimusega on ta ikkagi tunduvalt täpsem, kui silma järgi mingi lihatükk krabada ning loota, et see sisaldab seda mida tahad. :D

Teate, kui väga hulluks minna, siis toitainete kalorid EI OLE sellised, et valk ja süsikud 4kcal, rasv 9kcal ja alko 7kcal. Tegelikult on numbrid hoopis teised. Aga ma parem ei täpsusta, muidu mõnel lugejal pea plahvatab. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Absoluutselt ei sobi, jah. Aga mul ei ole ka eesmärki võistluskulturismis ;) Ja kui sa hästi rahulikult viitsiks mõelda - oma karbist väljas - jõuad ka selleni.

A sa noor mees, kõike korraga ju ei saa - isegi suurte sammudega liikunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Absoluutselt ei sobi, jah. Aga mul ei ole ka eesmärki võistluskulturismis ;) Ja kui sa hästi rahulikult viitsiks mõelda - oma karbist väljas - jõuad ka selleni.

A sa noor mees, kõike korraga ju ei saa - isegi suurte sammudega liikunud.

Minu arvamus kogu teemast on väga lihtne ning vaevalt, et ta isegi sinu loogikaga vastuollu läheb. Mida täpsemaid tulemusi tahad, seda täpsemalt peaks toitumist/treeninguid jälgima. Lihtne? Ma arvan küll.

See peaks siililegi selge olema, et täpseid toitude sisaldusi tavainimene tõesti teada ei saa ning samamoodi pole võimalik teada ka keha ainevahetuse detaile. AGA, kui üldse ei proovigi neid asju täpsemalt jälgida, siis pole üldse lootust täpsete tulemuste saamisest rääkida. Vähemalt mitte mitmekülgse menüü ja elustiili puhul.

Tegemist on inglise keeles öelduna "Diminishing returns" mõistega. Ehk mida detailsemalt oma toitumist järgid, seda väiksemaks muutub kasutegur. Ehk kõige suurema efekti annab lihtsalt koguste umbkaudne kaalumine ja sisalduste hindamine ning kõige väiksem effekt, kõige väiksem mõju on mingite grammide ja mikrogrammide arvestamine, sest eksimisprotsent on liiga suur ning koguste mõjud liiga väiksed.

Niisama harrastajal pole tõesti erilist mõtet seda kõige pisemat kasutegurit taga ajada, kuid puhtalt kogemuse omandamiseks ei tee halba vähemalt mõnda aega proovida. Tippsport on aga justnimelt selliste mikroskoopiliste eeliste tagaajamine.

Ma nõustun, et tavaline enda lõbuks ja terviseks treeniv/toituv inimene ei peaks paaniliselt gramme lugema. Aga võib, kui ta tahab. Muidugi olen ka seda meelt, et ta võiks vähemalt mõista seda teemat niipalju, et tabab ära selliste ekstreemsete tegevuste minimaalse mõju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://proteinandiron.com/the-chipotle-transformation/

ma ei tea mis see on aga tegijate pangaarved saavad lisa, that's for sure

Minu loogika ütleb seda, et muidugi võib kaal langeda/rasv "põleda" vms kui süüakse ka rasvast jm nii, et kalorid on defitsiidis, kuid kuna keha on ju tervik siis on raskesti usutav, et keha saab ka kõik vajaliku kätte? Jah, rasv põleb, kuid see ei tähenda, et aasta pärast ei tekiks aneemiat vm tervisehäiret.

Muudetud kasutaja Pinku92 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu loogika ütleb seda, et muidugi võib kaal langeda/rasv "põleda" vms kui süüakse ka rasvast jm nii, et kalorid on defitsiidis, kuid kuna keha on ju tervik siis on raskesti usutav, et keha saab ka kõik vajaliku kätte? Jah, rasv põleb, kuid see ei tähenda, et aasta pärast ei tekiks aneemiat vm tervisehäiret.

Ega ta ainult sellest ei toitunud ju. Ma usun, et ülejäänud päev oli vägagi "puhas" ja mõtestatud toitumine. Igaüks saab endale asju lubada, lihtsalt ülejäänud menüü tuleb ära organiseerida ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kle Martin , mine trenni või tee midagi kasulikku, mida sa targutad siin tarkade inimeste vahel. Sinu komme ma ei viitsi isegi lugeda :)

Soovitaks just lugeda,saad ka ehk targemaks.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×