Jump to content
Ak_47

Ak47 - optimistlik diabeetik!

Recommended Posts

Ühes teises foorumis, kui ei eksi, kirjutas just Holger, et kaltsiumi võib igal juhul muretult lisaks võtta, tarvita sa piimasaadusi kui palju tahes.

Ega muud ei olegi, ühtsem võiks olla see nõuannete süsteem.

Päris nii ka ei öelnud. Inimene ütles, et tarvitab omajagu piimatooteid ning ma vastasin, et suure tõenäosusega kaltsiumi juurde vaja võtta ei ole, aga täpselt ei tea, kuna ta rohkem inffi ei andnud. Võimalik, et menüü eriärasuste tõttu kogu kaltsium ei omandu toidust ning ta on ikkagist defitsiidis. Lisasin juurde, et kaltsiumilisand mida soovitasin sisaldab vaid ühte osa päeva normist ning vajadusel võib selle veel poolitada, et potentsiaalsed negatiivsed mõju miinimumi viia aga defitsiidi puhul ikka kasu lõigata.

Märkisin ka seda, et kaltsiumi lisanditega liialdamine võib negatiivseid kõrvalnähte tuua, kuid antud lisandi päevadoos ei võimalda otsest liialdamist, kuna kogused liiga väiksed. Jah, kui inimene niigi meeletult iga päev kaltsiumi omastab ning sinna juurde max. doosi lisandit võtab, siis on liialdus võimalik - aga ekstreemolukordade järgi ei saa üldiseid soovitusi ja nõuandeid hästi anda. Alati on neid kes satuvad üldkasulike soovitustega vastuollu. On neid, kellele ei saa isegi puuvilju päevas soovitada kuna nad ainult neist toituvadki. :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühes teises foorumis, kui ei eksi, kirjutas just Holger, et kaltsiumi võib igal juhul muretult lisaks võtta, tarvita sa piimasaadusi kui palju tahes.

Ega muud ei olegi, ühtsem võiks olla see nõuannete süsteem.

"Ühesõnaga - nagu alati, liiga palju head asja võib hoopiski halba teha. Antud toote puhul ma aga ei muretseks, tegemist pole mega-doosidega. Kahtluse korral võib alati päevadoosi kahega jagada. Nii vähendad liialdamise riski, aga puuduse korral teed endale ikka head. Jätkubki kauemaks."

Mina ei loe siit kuidagi välja, et muretult lisaks võtta. Holger soovitab hoopis päevadoos kahega jagada, et vähendada liialdamise riski.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on selline küsimus - ROtteri lingil toodud artiklist sain aru, et kaltsiumi saamiseks peab rohkem sööma täistera tooteid, eraldi soovitusena - kaer: Start your day with oats

Samas, olen palju näinud vastupidist infot, et kaeras (ja mitte ainult) sisaldub mingi ühend (фитин), mis hoopis seob kaltsiumi ära ning ei lase sellel organismis imenduda.

Kas on see mingi järjekordne müüt? Kuidas siis ikka igapäevane kaerapudru söömine kaltsiumi taset organismis mõjutab?

Kas võib vitamiine-mineraale sisaldavat toidulisandit koos kaerapudruga siis võtta või mitte?

Aitäh!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

20.01.14

Jalapäev - nelipealihas, kakspealihas, sääred + alaselg ja kõht

---

20min. soojendust

Kükk smithil

Jalapress

Jalasirutamine masinal

Jala kõverdamine masinal

Sirgete jalgadega jõutõmme

Pöiasirutus trenazööril istudes

Pöiasirutus seistes

Kõhulihased

20+20min aeroobset

---

Kohtasin saalis täna jõusaalitreenerit Siim Kelnerit , kes oli juhendamas noori jõusaalihuvilisi. Rääkides temaga enda erinevates probleemidest küki suhtes, pakkus ta head nõu nende lahendamiseks. Kohendas tehnikat ja andis näpunäiteid kuidas põlvedele vähem koormust langeks. Väärt õppetunnid igastahes - loodan, et teisedki ei häbene talt nõu küsida. Mõtlesin enne alustamist eufooriliselt, et teeks peale jalatöötlust eeskükki peale, nö. magustoiduks lõppu, aga selleks ajaks kui harjutuste tegemisega lõpule jõudsin, oli see idee peast pühitud. Nuudlid all tudisemas, ega sellest head nahka ei oleks tulnud :P . Seoses aga sellega, siis trenni lõpuks mõtlesin ,et täna oli ikka mahukas trenn... jalad surisesid all, trepist kõndida (kõrvalvaatajad ütleksid roomata) oli raske ning üldse nõrk tunne oli - märgid, et tööd sai korralikult tehtud! Aga püant oli sellest, et mul oli tekkinud hüpoglükeemia :( (alla 3.3mmol/l). Aga, et kõik ausalt ära rääkida, siis pean alustama sellest, kuidas enne trenniminekut mõõtsin veresuhkruks 12. "gg, game over". See tegi tusaseks, sest üldiselt peale sööki on tavainimeselgi sinna 5-7 vahel, ma aksepteerin ka 8t, aga 12 oli ikka ülemõistuse. Lisaks numbrilisele tagasilöögile, siis üldiselt ei soovita arstid kõrgema veresuhkruga üldse trenni minna (nende mainitud piiriks on 15mmol/l), sest lihastes kasutatavad deposiitsuhkru varud võetakse töösse, lisaks tuleb ka maksast kütet peale. See tõstab veresuhkrut ning kui see on niigi kõrge, tekib ketoatsidoos (head aega rasvapõletus). Jätkates looga, siis tegin paar ühikut lühitoimelist ning asusin revali poole teele. Intensiivne trenn, töötav "suur?" lihasgrupp ning insuliinitundlikus ongi märgatavalt paranenud. Sellest siis selline langus tingitud - võtsin kotist paar glükoositabletti ja enesetunne paranes. Jalad jäid ikka surisema, mis andis lootust, et trenn oli siiskikorralik! :rolleyes: Aga olge ettevatlikud, diabeetikud või mitte! Nüüd on 2 päeva lammutamisest vaba, ühel neist külastan ikka revali veekeskust, teise sisustan aktiivsete tegevustega!

2nrcylj.jpg

Päevamõte: Et sisustada aeroobse tegevusega enda aega asjalikult, siis soovitan kuulata audioraamatuid. Tänapäeval on selline mp3 mängija peaasjalikult igal inimesel + need sisseloetud raamatud on tasuta - vähemalt sellele, kes otsida viitsib, nii mp3 formaadis, kui ka mp4/ipodidele/iphonidele ja muudele nutidele. Ise kasutan veebilehte, http://www.booksshouldbefree.com/ , kuid see nõuab inglise keele oskust, sest sealne materjal on inglise keeles. Viimane raamat mida kuulasin, oli "Aleksander Suur" ja see oli üpris põnev - sõjalised ootused noorele poisile, kes sai väejuhiks peale isa surma (kes mõrvati).

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on selline küsimus - ROtteri lingil toodud artiklist sain aru, et kaltsiumi saamiseks peab rohkem sööma täistera tooteid, eraldi soovitusena - kaer: Start your day with oats

Samas, olen palju näinud vastupidist infot, et kaeras (ja mitte ainult) sisaldub mingi ühend (фитин), mis hoopis seob kaltsiumi ära ning ei lase sellel organismis imenduda.

Kas on see mingi järjekordne müüt? Kuidas siis ikka igapäevane kaerapudru söömine kaltsiumi taset organismis mõjutab?

Kas võib vitamiine-mineraale sisaldavat toidulisandit koos kaerapudruga siis võtta või mitte?

Aitäh!

Fütiinhapet leidub teraviljades, ubades, pähklites ja seemnetes.

http://en.wikipedia.org/wiki/Phytic_acid

Aga vähendada saab fütiinhapet vees leotades ja ka keetmine vähendab mingil määral.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

23.01.14

Surumispäev - rind,õlad ja käsivarre kolmpealihas e. triitseps

---

Soojendus

Pos. kaldel smithil surumist

Istudes vertikaalne surumine masinal

Istudes lendamine

Blokil lendamine alt üles

Smithil kuklatagant surumine

Hantlitega lendamine kõrvale

Küünarvarte sirutamine plokksüsteemil

Küünarvarre sirutamine trenazööril

Aeroobne osa jäi lahjaks (võtame homme järgi)

---

Trenni minnes oli veresuhkur 8.5, mis andis hea julguse paugutada. Raskused liikusid püramiidskeemis, superseeriatena. Trennis mõeldes ja tehes ei võtnudki nii läbi, kuivõrd õhtul kodus olles avastad, et igasugusel käe liigutamisel ette või üles annavad väsinud lihased endast märku. Kui ma esimest korda selliselt treenisin, siis lõi lihase valusaks järgmise päeva õhtuks, inglise k. siis "Delayed onset muscle soreness". Nüüd on samal õhtul teada, et on vatti saanud - kui filosofeerida, siis.... tähendab, et keha kohaneb... Kui vaadata tagasi ja ka tulevikku, siis ma eelistan isiklikult pos. kaldel surumist horisontaalile (minu tagasihoidlik enesekriitiline arvamus endast on see, et minu rinnalihase ülemine ots vajab järgiaitamist ; D). Enamusele piisaks ainult ühest harjutusest ja selleks olekski lihtsalt horisontaalil surumisest ning mõnel üksikul (ei teagi, kas ennast peakski siia arvama) ka pos. kaldel ,et ülemist otsa rõhutada. Suurim probleem pos. kaldel surumisel on selle nurk, sest mida suurema nurga all seda teed, seda rohkem kaasad õla esiosa. 10-15 kraadi on täiesti piisav, kuid isegi väga puhta tehnikaga võtavad seeria lõpus õlg ja käsi üle. Kas see on hea või halb? See jääb igaühe enda otsustada - mina vastaksin selliselt, et nii saabki mitu kärbest ühe hoobiga, veedate vähem aega saalis :P ..... Enamustest saalides on fikseeritud pinkidel aga nurk nii 40+ kraadi :/. Vaatasin, et fitnessi lehel on ligi 25 erinevat harjutust, mis kaasavad rinnalihast ühel või teisel määral - kui valida ei oska, siis eelistage alati baasharjutusi, ole Sa dieedil või söömaorgiaid nautimas :rolleyes: .

Triitsepsi puhul on minul kaheti probleem selle tunnetamisega. Blokil on mugavam lõppasendit fikseerida ja nö. tahtlikult pingutada, hantlitega on jälle parem neg. ehk ekstsentrilises seda lihast venitada. Küll aga täna veendusin ,et masina peal käevart sirutada ei ole ikka sama, mis vabaraskusega või blokil. Samas võibolla seadistasin asendi selle liigutuseks halvasti - whu knous! Tunda annavad siiamaani ja seda ka homme, aga siis saab juba keskenduda seljale ja tõmbamisele ^_^ .. Peale trenni oli veresuhkur aga 9.5, mis ei ole kindlasti aktsepteeritav. Füüsiline koormus üldjuhul langetab veresuhkrut, kuid trennijärgne eine (banaan oli kotis kaasas - kohupiima sõin juba kodus!) ei tohiks seda nii palju tõsta. Samas stress ja adrenaliin tõstavad jälle.. Tulles ringiga ukseni, läbisin külmas ja kõledas mõned kilomeetrid jalgsi, sest olles veel sellises nooruses, on käimine lust! Vaevalt sel ajal sain adrenaliinilaksu, aga õhukeselt riides olles sai termoregulatsiooni jaoks kaloreid laenatud, hetkeseisuga jätkuks kütmiseks materjali ikka pikaks ajaks : D .

Sai ka esimene kukkumine tehtud talvise libedaga - viru keskuse treppidel :wacko: . Õnneks alateadlikult maandusin käevarrele, mida õpetati veel siis, kui judos käisin - peatükiks oli "Kuidas õigesti kukkuda".

2utru68.jpg

2ug2m1l.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

24.01.2014

Tõmbepäev - selg kogu tema (tulevases) hiilguses!

---

Soojendus 20min

Ettekallutatult kangiga tõmbed vastu kõhtu, althoides

Plokksüsteemil maksimaalse laiusega kätekõverdused? e. lõuatõmbed, pealthoides

Alatõmme trenazööril, laia haardega

Kitsa haardega lõuatõmbed

Õlakehitus

Küünarvarte kõverdamine plokksüsteemil

Küünarvarte kõverdamine trenažööril

Aeroobne 40min

---

Eredamad pliiatsid keda saalis nägin, olid lp. Ott K., lp Siim K. :D . Raskusevalik käis mul ikka püramiidis, superseeriatena. Enamjaolt teen tunde järgi, aga samas meenutades eelmist trenni, et progressioon ikka säiliks. Seetõttu masinatel kasutatavaid raskusi ei oskagi nii hoobilt nimetada. Võin aga peast öelda plokkharjutusel, mitmendale plaadile ma selle fiksaatori? vahele pistsin :P . See tuletas meelde, et olen revalis saanud isegi mõnedel plokksüsteemidel ka raskused põhja panna. Üks neist on vana seljatreeningu pink, millel harjutuse nimeks vist traktor?. See mis asub sääre ja reie kakspea plokksüsteemi/-masina lähedal. Teine on multifunktsionaalne plokksüsteem alatõmbe trenažööri taga, tegin sellel plokil mingi hetk ka tõmbeid vastu kõhtu. Kolmas trenažöör on see lendamise oma õlgadele, mis asub alaselja masina?plokksüsteemi juures. Sinna viskasin veel neid lisatavaid plaate ja 2.5 kettaid otsa. Ning ka plokksüsteem, mis asub kohe suure saali sissepääsu juures, vasakul - tegin seal küünarvarre kõverdamist, natuke mustema tehnikaga. Eks need ole siiski pigem mõeldud pühapäevitajatele ja entusiastidele, kellele meeldib saalis mütata ja miks mitte ka natuke kompositsiooni muuta (st. lihast võibolla juurde, pekki vähemaks.....teate küll selliseid... mis sest,et iga teine jõusaalikülastaja on selle eesmärgiga : D). Igastahes tagasi kommenteerima treeningut, siis raskused valisin konservatiivselt, nagu ette on nähtud. Ma ei tea, kas numbritel on teile miskit tähtsust, kuid ettekallutatult läksin 100kg'ni välja. Tunnetus säilis sellega üllatavalt hästi, kasutasin (vist oli) lp. J. Rückenbergi soovitust ja üritasin visualiseerida seljataga seisjale küünarnukkidega virutamist - see toob abaluud hästi kokku, koos sellega ka lailihase. Alatõmmet plokil tehes mõtlesin Kirpu teha ja lisada aluse, et lihast paremini venitada - mõeldud tehtud:

28u6v7k.jpg

Kukkus aga välja selliselt, et pos. faas ei olnud hea, sest sealne trossi kinniti jäi rulliku taha ning ei saanud piisavalt lihast kontrakteeruma panna. Venitada sai aga mõnuga! Enne trenni mõõtsin ikka ka veresuhkrut ja see oli ideaalne 5.3!

Hea meel, kuigi mõne arvates võibolla natuke madal. Sestap pistsin paar küpsist põske, et jaksaks ikka lammutada. Alguses oli natuke raske olla, aga vee tarbimisega see normaliseerus. Võimalikud põhjused on veresuhkru kõikumine, dehüdratsioon või vale kuufaas. Ma võin öelda, et kaks nendest nimetatutest on valed : D . Hiljem kodus mõõtsin 8.5, mis on jällegi natuke kõrge, aga see teadmine tuleb kõrvataha panna ja mikroskoopilised muudatused sisse viia,et järgmine kord (veel?) oleks normis. Seoses eilse aeroobsega, siis see jäi küll tagasihoidlikuks, aga tänase hea enesetundega sai see puudujääk kõrvaldatud! Homme tuleb kõigi lemmik, jalapäev.

20ii33o.jpg

õlavarre ikka?

Fitnessi lehel oli triitsepsi treenimise all see küünarvarrena. Inglise k. oleksin ma esimesele harjutusel kirjutanud triceps pushdown, teisele tricep extension.

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

28.01.14

Surumine - rinnaga, õlgadega, kätega!

---

Soojendus 10-15min, täpselt ei vaadanudki.

Smithil pos. kaldel surumine

Hantlitega lendamine pos. kaldel

Surumine horisontaalis

Lendamine masinal,istudes

Kuklataha surumine smithil

Lendamine masinal,plokksüsteemil

Küünarvarte sirutamine plokksüsteemil

Plokksüsteemil surumine neutraalselt

Prantsuse surumine hantliga ühe käega, istudes

30min aeroobset

Lõppu väheke venitamist

-------

Eelmine jalapäev jäi kirjutamata! Seda seepärast, et aega nappis ja koju jõudsin kell 4 hommikul. Nimelt sai peale trenni käidud kohvilauas sotsialiseerumas ning peale seda otsustati koju jalutada. Vanalinnast suunaga lasnamäele - ei olnud üldse nii hull, kui võib tunduda. Ainuke miinus projekti juures oli see, et püksid ei pidanud eriti külma.... Seetõttu olid jalad koju jõudes punased :P , aga järgmine päev ei andnud miski tunda! Mis sest, et trennist oli see õnneks/kahjuks vaba. Tänane trenn pidi mööduma suure vihaga, sest nagu ikka ei saa alati kõik hästi minna: Plaan oli siis seda ängistust enda sees hoida ja trennis välja lasta, aga tutkit brat, see mõte kadus juba soojenduslindil :rolleyes: ning tavapärane treeningplaan sai jätkuda... Mainides paari detaili, siis üldiselt ma pelgan hantlitega lendamist, sest suuremate raskustega (20+) läheb enne õla esiosa punni, kui seda teeb rind , aga täna oli mõõduka raskusega üpris hea minek! Seeriate lõpus võttis ülemise-välimise osa täitsa valusaks. Ideaalis võiks aga sisemised küljed tunda anda :o! Puhkepausid möödusid teiste järelt hantlite koristamisega, mis ei tundunudki nii halb... kahju, et keegi selle eest ainult ei maksa :D , koristusteenus nendele, kel ei ole piisavalt kaloreid sellele kulutada, et raskus tagasi panna :P (võimalikud dieedil olijad?!). Saalis oli muidu rahvast palju, jõutõstjad proovisid rekordeid ja tavakülastajad punnitasid oma seeriates viimseid korduseid. Triitseps saab mul kõvasti vatti sellise kavaga ning võib mõelda, et saab tehtud palju tühja tööd, aga päris nii see ei ole. Esimese kahe harjutusega (Isegi ainult ühega) saab põhitöö tehtud, ülejäänud on mõne üksiku lisa% arendamine , aga laval nt. see maksaks *roll eyes*.. nii et tasub pingutada : ).

Päevamõte: Saali paremad kaamerad, et raskuste lohakile jätjatest saaks pildid seinale riputada :D . Korduvrikkumiste puhul nende kuutasu korrigeerida suuremaks :rolleyes:!

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen tavaliselt umbes korra nädalas lasnast vanalinna kanti ja tagasi jalutuse ära. Täitsa mõnna on. Muudel päevadel umbes poole maani. Väga hea viis mõtteid korrastada, kaloreid põletada ning üldisele tervisele tuleb ka liikumine igati kasuks. Rohkem inimesi võiks jalutamisega tegeleda. :)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen tavaliselt umbes korra nädalas lasnast vanalinna kanti ja tagasi jalutuse ära. Täitsa mõnna on. Muudel päevadel umbes poole maani. Väga hea viis mõtteid korrastada, kaloreid põletada ning üldisele tervisele tuleb ka liikumine igati kasuks. Rohkem inimesi võiks jalutamisega tegeleda. :)

Kohalik rekord endal on mustamäelt lasnamäele. Jällegi öö-hämaruses, aga see eest suvel. Linn ning läbitud kilomeetrid saavad hoopis teise ilme sellise ettevõtmisega.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohalik rekord endal on mustamäelt lasnamäele. Jällegi öö-hämaruses, aga see eest suvel. Linn ning läbitud kilomeetrid saavad hoopis teise ilme sellise ettevõtmisega.

Korralik retk, olen ise ka proovinud :D Ega see päris rännakuga võrreldav pole, aga linnapoisile käib küll :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohalik rekord endal on mustamäelt lasnamäele. Jällegi öö-hämaruses, aga see eest suvel. Linn ning läbitud kilomeetrid saavad hoopis teise ilme sellise ettevõtmisega.

Mhm. Ma ise tegin pikima kõnnaku jõulude paiku. Läksin emale Kristiinesse külla. Mitte päris mustakas, aga ega palju puudu ei jäänud. See on jah tõsi, et kogu linn saab hoopis teise ilme, kui läbi jalutada. Eriti kui seda teha näiteks inimtühjal ajal ning pimedas.

Kui veel öötööd tegin, siis sai öiseid jalutuskäike päris tihti praktiseeritud. Mäletan veel aegu, kui kell 4 hommikul sai Statoilis käidud toiduvarusid täiendamas. Minu jaoks oli see aeg alles õhtupoolik. Osaliselt igatsen neid aegu, sest see oli ikka omamoodi kaif kõik hommikud sisse magada, ärgata siis, kui teistel alles lõunapaus käsil. Käia jalutamas ning hakata magama minemiseks valmistuma siis, kui teised juba luuke lahti löövad ja uimaselt ringi tatsavad. :D

Võimalik, et liigun tulevikus öise rütmi peale tagasi.

Mingi aeg lugesin uuringut, kus toodi välja, et iga inimese jaoks on sobivaim unerütm siiski omajagu erinev. Ning paljude inimeste puhul saabki rääkida öisest eluviisist, kui kõige sobivamast variandist. Enda puhul võin välja tuua, et pole mitte kunagi hommiku-inimene olnud. Ka praegu mitte, kuigi ärkan pea iga päev kell 05.15 ja pole probleemi. Sisimas tunnen, et see ei "klapi" nii hästi, kui öisem rütm. Olgugi, et hommikust ärkamist olen suht jutti aasta aega praktiseerinud ja võiks arvata, et keha on täiesti ümber harjunud. Võtan lisaks ka melatoniini ning uni saabub nii kiiresti, et vaevalt puutub pea patja ning juba ongi hommik. :D

Siiski... siiski... vahest tiksun vabal õhtul ka kella 02-03-ni üleval ja hoopis teine tera. Hommikul paar tundi hiljem ärgata ning hoopis teine hingamine. Samas on sellise sunnitud varajase ärkamisega justkui motti rohkem asjadega tegeleda, sest päevavalguse osakaal katab kõige energilisema päeva osa ära. Ah krt teab. :D

Rsk, peabki magama jälle minema. :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ükskord kesklinnast lasnamäele kõndides ei saanud kuidagi ühestki sillast üles mindud, igalpool sai keegi tappa :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaabli tänavalt (Lennujaama taga) Tehnikaülikooli ühikasse läbi kesklinna. Peaks vist umbes sama retk olema kui mustakalt lasna...Kui juba v6rdlemiseks läks :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

30.01.14

Jalapäev - Sinu lemmik, minu lemmik, meie lemmik, teie lemmik :P

---

Soojendus

Kükk smithil

Kükk hantliga, lai jalgade haare

Jalapress

Jalasirutused

Jalakõverdused

Pöiasirutus trenazööril istudes

Jalgade tõsted toengus

Kerepainutus trenazööril

Keretõste alaseljapingil

Aeroobne

---

Täna päris sellist purakat ei olnud, nagu oleksin lootnud. See-eest on põhjus teada ning järgmine kord saab targem olla! Hantliga kükk selliselt oli esmakordne kogemus ja see oli küllaltki harjumatu. Pikkadest kätest tingituna või sellest ,et ülakeha hakkas ette vajuma, ei jõudnud ma jalgu päris 90kraadini kõverdada, aga ülesse tulles (st. pos. e. konsentrilises faasis) lõi selle väikse nelipea kipitama. Samuti tundsin sellega paremini gluteus maximus'e ponnistusi. Puhkepausid olid tavapärasest pikemad, eeltoodud põhjustel. Tundub ,et puudus keha-vaimu harmoonia selleks.... Mõnes harjutuses suurenes raskus, teisel kordus, nii et võib pidada kordaläinuks ürituseks selle käigu. Jõutõstjatel oli täna kükis viis punast ketast kummalgil pool, varsti hakkab lammutamine pihta :rolleyes: . Seljapäeva ei tahtnud siia eile kirja panna, sest mõtlesin endamisi, mis ma ikka terroriseerin teid nende postitustega. Muidugi oleksin terve artikli kirjutanud, kuidas seda kolgata teed läbisin ,aga ega see päev kerge ei ole/olnud: Käed on alati rakkes kangist/käepidemest kramplikult kinni hoidmisest, aga valu nad ei tee. Kindad ja rihmad pidid pussydele olema :P .

3493ryf.jpg

Esimesel treeningaastal kui villid tekkisid, siis kogunes alguses nende alla ka veri, aga nüüd on seal vist paksenenud nahk? ning seda probleemi ei ole. Soovitatakse need pimsskiviga siledaks lihvida, et millegi taha ei jääks (ega kare kang neid katki rebiks), kuid see ei ole vajalik - maitse küsimus. Seljale, seljapäeval, tegin laia haardega lõuatõmbeid rippudes ning kitsa haardega masinal. Lailihas oli igastahes hell peale seda, mille kohta võib öelda vist - hea töö! Aga, et mahtu ikka peale suruda, siis sai tehtud veel tõmmet rinnatoega trenazööril istudes ja ületõmmet plokil. Jätkasin õlakehitusega, mis andis eriti teravalt tunda just trapetsi ülaosas, kust peakski. Aga see oli korralik ja lõi need paiste nagu kookospähklid. Biitsepsit ei jätnud samuti unarusse ,kuid see on ikka äpu veel... but soon... one day.

Täna juhtusin bussis nägema esimest katsetust Yarn Bombing'u alal? Kes siis ei tea, see on kudumitega/tikanditega looduse/linna kaunistamine? http://www.streetartutopia.com/?p=3554

Eestis on algus natuke tagasihoidlikum ,aga nagu vanasõna ütleb: Alguses ei saa vedama, pärast ei saa pidama ;)

qpl6og.jpg

Värvid on küll natuke tuhmunud, aga in real life nägi päris kihvt välja! Kui see on see, mida ma mõtlen, et ta on.... Mitte Eesti tehnika ime, vastuseks külmadele ilmadele :D .

Lõpetuseks jagan teiega ühte head lugu:

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2.02.2014

Surumispäev - rind,õlg,triitseps

---

Sõudeergomeeteril ~15min

Smithil surumine pos. kaldel

Lendamine istudes,masinal

Plokil lendamine alt üles

Kukla tagant surumine

Hantlitega lendamine

Plokksüsteemil triitsepsit

Plokksüsteemil neutraalse haardega surumist (a'la rööbaspuu stiilis)

Aeroobne 30min.

---

Tänase trenni teema oli:

Miks nii? Pühap. on ühiskonnas traditsiooniliselt aja mahavõtmise hetk: Kes seavad sammud kirikusse (tänapäeval küll ostukeskusesse), kes jõusaali :rolleyes: ... Küll aga poeb hinge ootusärevus, olgu see ajaliselt tund enne kohaleminekut või tervelt mõni päev. Selliselt rahulikus rütmis siis tiksusin ka mina täna. Enesetunne oli hea hoolimata sellest, et unustasin lõunasöögiks pasta ära süüa ning kreatiini sisse juua! Pea oli vist pulki täis ning vajas mahalaadimist. Trenn sobis selleks suurepäraselt - sain mõtted ritta seatud, sihi selgeks rihitud ja lihased täis pumbatud. Energiast igastahes puudu ei tulnud ja veresuhkur alla ei kukkunud. Koju jõudes oli teine veel 5,4: Job well done! Nägin ka mõnda tuttavat, kes kõik olid jalgu treenimas. Pisar pidi rõõmust lausa silmanurka tulema, aga eesti mehena, me ei nuta. Meite näoilmed on pokkerimänguks loodud! Ma mõtlesin ka huvipärast saalist üles otsida kõige suuremat moonutust tekitava peegli, et vaadata kuidas see välimust mõjutab ja see oli päris kontrastne - võrreldes tavapeeglitega. Tulemuseks selgus, et jõutõstepõranda juures asuv peegel seinal ning väikses saalis hantliriiuli ees on võrdselt, suurelt moonutavad peeglid, mille ees on hea endast pilte teha :D . Ja endast ma pilti ei teinud, ei näinud vajadust end täis puhuda :rolleyes: . Küll aga tegin pildi aeroobse tulemusest - suutsin põletada 234 kalorit. Selle arvutuse õigsuses ma küll kahtlesin, sest kaalu ja pikkust ma ei sisestanud, kuid asjaolu, et raskusastet tõstsin, peaks rolli siinkohal mängima. Et jutt väga lappama ei jookseks, siis soovin teile ikka edukat uue nädala algust! Ärge unustage naeratada, sest ka see põletab kaloreid ;)

5plk55.jpg

Homseni :)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3.02.2014

Jalapäev!

---

Soojendus 20min

Smithil kükk

Jalapress ühe jalaga

Jalasirutus

Sirgete jalgadega jõutõmme

Kõhulihased

Säärte sirutamine kallutusseisus (Eesel)

Kerge aeroobne sinna otsa

---

Täna pidi olema järjekorras seljatrenn, aga usaldades oma enesetunnet ja omades teatavat ( :rolleyes: ...) kogemust vigastustega (põlv!), otsustasin olla oma tegevuses mõistlikum ning mitte liigset riski võtta. Pigem jääda konservatiivseks ja vältida võimalikku vigastust + sellega kaasnevat lisastressi. Nimelt andis eilsest tunda parema käe ranne ja sestap otsustasin täna seda võimalikult vähe koormata. Mis peamised sümptomid olid? Ebamugavus tekkis randme pealsele osale, täpselt randme keskele: Painutamisel 90 kraadi ulatuses, just lõpus (allosas, kui ka üleval). Tavaliigutustega sellist anomaaliat ei tundnud, kuid häiris see mind märkimisväärselt.Variantideks/põhjusteks on muidugi remuatoidartriit, treeningul väljaväänamine?, öösel valesti magamine või nende kõikide kogusumma; Paistetus puudus. Võta üht ja anna teist, ajas selline kõrvalekalle mind igastahes muigama. Nüüdseks on probleem taandunud ja lubaks homme jälle lammutama minna, aga ma arvan, et lisapäev vahele selgitamaks situatsiooni tagamaid on parem idee! Kriitilise pilguga analüüsides veel harjutuste tehnikat, siis ma olen kindel, et ranne annaks tunda mõnes harjutuses :P (khkhmmm biitseps, must tehnika).

Tänase trennile lisan siia kommentaariks selle, et mahult oli väiksem... See-eest sai särk läbimärjaks higistatud ja loodetavasti ka mõned lihaskiud superkompensatsiooniks ettevalmistatud. Ühe jalaga jalapressi võtsin lp. Siim K. repertuaarist ja annaksin sellele hindeks 2j1ps3c.jpg

. "Teardrop" sai vist kõige suurema šoki, koos ülejäänud lihasmassiga. Amplituut jäi küll lühemaks võrreldes tavalise sooritusega, kuid üleüldine tunnetus oli parem. Need sadistlikud variandid harjutustest tunduvad eriti effektiivsed olevat :D. Trenni lõppu mõnus aeroobne ja saigi sellega ühele poole. Jalad surisevad siiani!

Tunne peale jalapäeva

getting_100_upvotes_-_Imgur.gif

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

05.02.14

Tõmbepäev - selg, biitseps.

---

Soojendus 15min.

Ettekallutatult kangitõmbed vastu kõhtu, althaardes

Tõmbed ülalt, kitsa haardega (a'la lõuatõmbed?)/Ülatõmme vabaraskusega trenazööril kitsa haardega, pealthaardes

Siis mudisin natuke ületõmbe plokksüsteemi, spets aparaat...

Tõmme plokil ülalt ette

Ületõmme plokksüsteemil- see on siis eelmisest erinev.

Õlakehitused plokksüsteemil

Pingil 45kraadise seljatoega küünarvarte kõverdamine hantlitega istudes

Küünarvarte kõverdamine trenazööril

q:No cardio!?!!

a: indeed, not today watson.

---

Selgituseks siis, et see mudimine oligi mudimine. Natuke väike aparaat... :rolleyes: ja mu liig-pikad käed olid võrrandis selleks takistavaks pooleks, et saaks edukalt lailihase tööd tunnetada. Kuna 3ndaks harjutuseks oli mulle meelepärane variant hõivatud, siis oligi selline mudimine ajatäiteks ja soojahoidmiseks. Haare pidas eelmisest korrast paremini vastu, kasutasin tõsterihmu teisiti ja seeläbi väsisin vähem. Energiat oli kogu esimene pool trennist, siis aga vajus ära :unsure: .. Nimelt enne trenni mõõtsin veresuhkruks üle 10, mis on jällegi äärmiselt halb, aga eksimine on inimlik. Korrigeerisin selle lühitoimelise insuliiniga ja läksin trenni. Kuna eelmine kord juhtus sarnaselt, siis ma eeldasin, et ka seekord juhtub see, kuid päevad ei ole vennad ja teine lähenemine treeningule võib muuta asjade käekäiku. Täpsustavaks remargiks lisan, et näit oli ikka pikalt üle kümne :P , aga pole hullu! Nagu ütlesin, siis esimene pool läks ladusalt, aga kui jõudsin käevarre kakspealihaseni, oli purakas otsa saanud - ja see tähendas üht, veresuhkur oli kukkunud alla normi. Eesti keeles öeldes, et lükata lõppu edasi (inglise k. postpone), pistsin paar suhkruvaba! nätsupadjakest põske. Kogu see keemia, koos nende suhkruasendajatega suudavad edukalt minu veresuhkrut igastahes tõsta :rolleyes: . Sellega ajas ära, kuid aeroobsega ei hakanud piitsutama. Homme on ka veekeskuse ujumistrall, nii et selle teeme ilusti tasa. Ranne üldiselt tunda ei andnud, seega edasist kahju pealtnäha ei põhjustanud, kuid natuke on mingil määral on kahtlane tunne selles suhtes. Varsti on aeg minna arstlikusse kontrolli, saab ka randme kohta kurta siis! Üritan homse jooksul ka selle tervisliku pitsa valmis teha, et testida selle söödavust: Kes siis ei tea, räägin sellest projektist - http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/38255-valgurikas-tervislik-pitsa/

Eks tulevikus annan teada kuidas läks :D !

Seniks aga tagasivaade tänapäevasele jõusaaliharjumusele

2edrqqe.jpg

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

12.02.14

Surumispäev - töödeldavateks lihasteks olid rinnalihas, triitseps, õlg.

---

Soojendus 15min

Smithil surumine pos. kaldel

Hantlitega lendamine, pingil lamades

Smithil kuklataha surumine

Hantlitega lendamine seistes, kõrvale

Plokksüsteemil triitsepsile

Rööbaspuud imiteerival plokksüsteemil

Aeroobne 30min

---

Aeg on värskendad teemat ja viia teid kurssi oma tegevustega. Trenni olen ikka teinud mehemoodi! Miks aga sellest ei kirjutanud on lihtne - palju huvitavaid ja päevakajalisi teemasid tekkis esilehele ning pidasin neid enda blogist tähtsamaks. Jooksvalt toidulisandite üle argumenteerimine ning nipet-näpet erinevad kategooriad võistlustel olid need tähelepanuväärsemad, minu jaoks. Kaal on muidu sama, treeningud intensiivsed.Trennis olev purakas oli hea, selle peaksin vist võlgnema pre-workout supplemendile - vastlakukklile. Täpselt nii, need on müüki jõudnud. Rasva% tõusis sellega, pilt läks kohe udusemaks - gg, game over :D ...

Sa tead, et trenn oli korralik ja intensiivne, kui ülakeha päeval on alakeha märg. Olgu sul jalas pikad dressid või lühkarid.


Revalis oli keegi kunstiandega indiviid sealsele tahvlile sõnumi jätnud:

Q:

2e0pzkk.jpg

A: a little bit :P

x2ud68.jpg

Pildil olev särk (gym singlet) jõudis austraaliast ka kohale ja otsustasin selle selga panna! Kärab küll, xl suurus, natuke ümber on.... järgmise laari siis xxl'is tellima. Sellel on sõnum ees "Stay strong bro", paar tükki on veel, teiste toredate sõnumitega ;) .

Olge siis tublid ja ärge ulakust tehke!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

13.02.2014

---

Tõmbepäev - selg,trapets,biitseps.

---

Soojendus

Ületõmbed plokksüsteemil?

Ettekallutatult kangitõmbed vastu kõhtu

Tõmme plokil ülalt ette, laia haardega

Alatõmme trenazööril, kitsas haare

Õlakehitused

Küünarvarte kõverdamine kangiga seistes

---

Trenn oli kiire, aega oli vähe. Tähelepanekutest nii palju, et biitsepsi treenimine tavalise kangiga ei ole mul viimase aja esituses olnud. Neid fikseeritud raskustega kange olen kasutanud, aga tunnetusest on jäänud vajaka. Täna tegin vahelduseks tavalise, 20kg tõstekangiga ja tundub, et pingutus läks asja ette (lisades kettaid otsa ikka). Erines tavapärasest veel sellega, et lasin viimaste kordustega küünarnukid liikuma, mida muidu peetakse mustaks tehnikaks... aga et pigistada sidrunist viimane mahl välja, siis tuli selleks vajalikud meetodid kasutusele võtta. Ja tühjaks ma need sidrunid pigistasin :P . Nüüd on nad kuni järgmise seljatrennini krimpsus ja töntsakad! Aeroobne tuleb kindlasti tasa teha ja sellega saan taas tegeleda homme,üle- ja üle-ülehomme.

Homme leiab aset ka lillemüüjate lemmikpäev - sõbra e. valentiinipäev jkaxsp.jpg, kus (millegipärast) meestelt eeldatakse kingitusi :rolleyes: . Siinkohal ei lase südametunnistus kommikarpi kinkida ja rahakott lillekimpu osta :P , mida siis ette võtta? Soovitan pea ja käed tööle panna. Kes mõtleb ise köögis kokata, kes mõtleb ise metsast lilli korjata. Ma lähen tervitan sõpru jõusaalis, vanad ja toredad 25g,20kg,15kg,10kg,5kg,2.5kg ja muidugi ka 1.25kg kettaid. Kõik lükkan letti jalapäeval, et keegi end unarusse jäetuna ei tunneks! :D

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

20.02.2014

Jalapäev

-----

Kükk smithil

Jalapress

Jalasirutused

Jalakõverdused

Väljaasted

Vsjo

---

Edit: Ups, jõudsin enne postituse laivi lükata, kui kogu tekst sai kirja pandud. Peab kirjutama hakkama!

Ja nii oligi :P . Enne reumatoloogi juurde minekut oli tahtmine trennist läbi hüpata, ühelt poolt, et intensiivne trenn saada ,teiselt poolt, et ülejäänud päev saaks teistele toimetustele pühenduda. Enesešaboteeringus olen ma esirinnas, sest eile kui tegelikult pidi olema jalapäev, otsustasin teha aeroobset, sest pea oli paksult pulki täis ja mõtted oleksid seganud keskendumist - milleks vastutahtmist end sundida? Niigi saab piitsa antud, pole vaja maaslamajat lüüa ;) . Igastahes aeroobne lõppes sellega, et joostes 20min jooksulindil HiiT (high intensity interval training) süsteemis, tekkisid taldade alla villid. Miks see nii oli? Well... nendele tennistele, mis prismades müüakse on ajajooksul tekkinud praod taldadesse ja ka sisetald on kenasti liikumises, siis lõpptulemus on see, et need hakkavad valusalt hõõruma. Muidugi suure jooksurõõmuga, eufoorias, oli seda kõike raske märgata, aga kui lõpus jalutasin pulsi normaliseerimiseks, siis oli situatsioon muutunud ebamugavast väga häirivaks. Aga polnud hullu, tegin otsa pea pool tundi sõudeergomeetril ning oligi tehtud. Täna andsid need villid siiski tunda, mis ei lisanud positiivsust jalapäeva eelsele meeleolule. Trenn oli aga hea, põlv andis tunda küll soojendusseerias, aga seda seepärast, et kükkisin külmalt ja liiga plahvatuslikult. Seeriad edasi läks seis paremaks ja sai hakata lammutama. Mis oli halb, oli see, et veresuhkur oli peale hommikusööki natuke kõrge ja seeläbi andis enesetunne soovida . Peale igat tõsist tööseeriat mõtlesin, millal on õige aeg prügikasti juurde roomama hakata, et jõuaks õigel ajal kohale, enne kui midagi väljutama hakkan :D . Nagu ikka, algus oli raske, kuid edasi läks aina paremaks ja paremaks!

Miks ma otsustasin enne arsti külastust trenni teha? Sellepärast, et ma kasutasin seda motivaatoriks teha trenn kiiremini ära. Kokku läks täpselt tund, minnes sisse - tehes trenni ja tulles välja tagasi. Ja minu arvates nii peakski :P ! Jääb aega üle ka muud elu elada ;) , st. blogida! Tulemused tulevad ju konstantse/järjepideva treeningu tulemusena.

Holger-potensiaalne mens physique-Maiväli kirjutas, et blogijatel on tendents rääkida liialt trennitegemisest... ma üritan end parandada ja ka mõne väärtusliku mõttetera siia lisada. Nimelt sattusin ükspäev Humanasse riideid vaatama. Lisaks sellele, et sa võid end riietuda isikupärase(ma)lt, võrreödes masstoodangut pakkuvate poodidega (nende endi reklaamlause vist), on sul võimalik säästa kena kopikas tehtud ostude pealt. Ja see on ideaalne jõusaalis treenijale sellepärast, et kuigi sealt ostetakse enamik riideid ära enne kui need pannakse müüki 1€ päeval! Siis kui oled proportsionaalselt suurem, on sul võimalik saada riideid väga odavalt, sest 95% ülejäänud klientuuril ei ole midagi teha (üli)suurte särkide, pükste, jopedega :P . Ma olen mitu paari teksaseid saanud sealt 1€ eest ja kui arvestada, et poes oleksid need 30-50€, siis võiks öelda, et olen säästnud terve ühe kuu trenniraha. Kui tead veel mõnda õmblejast tuttavat, siis paremat diili on raske otsida :rolleyes: . Nagu juba ütlesin, siis ühel päeval käisin jälle Humanas, et vaadata riideid. Jõudes kassasse , olid minu ees ema koos tütrega. Toredad kodanikud, nägid välja viisakad ja sõbralikud. Ainult tahtsid maksta sularahas ja sentides...... Ei teagi miks, aga valuuta otsimiseks kulus neil pea viis minutit. Mul seljas pusa ja soe vest, higistan seal müts peas... kui ei teaks paremini oleksin arvanud, et teen seal pingeliselt aeroobset. Kahjuks ei olnud 1€ päev, mistõttu võisid sealsed hinnad varieeruda 5€-20€'ni. Ja ma olin meelestatud selliselt ,et need paar eurot anda neile, ei oleks mind maha löönud. Ema leidis vajaliku summa igastahes üles ja said riideeseme eest makstud....kui nad tahtsid ka kilekotti osta! See oli lisa 20 senti ja ma olin juba infarkti äärele jõudmas. See-eest mõtlesin, et kui nii pingsalt kalkuleerida summat, samal ajal oli kilekott neil olemas, milleks siis veel uus võtta? Ei tea, kui tahta raha kokku hoida, siis just väikeste väljaminekute pealt. Need kulmineeruvad ajajooksul suureks kokkuhoiuks! Kui tahad olla rohelisem kui keskerakond, siis kasuta veel ka riidest kotti! :P

Üldiselt ma tahaksin toetada Eesti majandust ja ärimehi, aga teades nendest juurdehindlustest, siis eriti ei kipu ma tavapoodides ostlema. Eelistan tellida internetist või käia sellistes kohtades, kuhu tavainimene harva satub. Kui ma peaksin soovitama, siis http://www.sportsdirect.com/ ja http://www.ebay.co.uk oleksid need veebilehed, kust tellida riideid. Järgnevalt selgitan, kuidas eestlane käib shoppamas: Valib internetist välja riietuse, mida talle meeldiks kanda või läheb lihtsalt esinduskauplusesse uurima. Leides seal selle ihaldusväärse riideeseme, proovib ta neid selga/jalga, Kuid ei osta ära, vaid kirjutab mõõdud üles. Siis otsib internetist vahelao (eelmainitud sportsdirect, ebay näiteks) ja tellib sealt, säästes nii 20-40% (mõnikord isegi rohkem).

Ma pidin kirjutama ka arvutimängudest, aga selle jätan mõneks teiseks korraks, sest muidu on rohkem juttu, kui villa :D ...

edit: Miinuspool välismaalt tellides on transpordiaeg, mis võib ulatuda nädalast- paarist, kuni 30 päevani. St., et kui tellid juunis endale lühkarid suveks, siis kätte saad juuni lõpuks, juuli alguseks. Selleks ajaks on pool suve juba läbi ,aga mai alguses tellides saad soojade ilmade alguseks kõik kätte : )!


Tahtsin siia lisada veel päevamõtte:

Nimelt silmaringi avardamiseks Teile, siis kuulasin trenni playlistis täna žanrit "trap". Tsiteerin wikist, mida see endast kujutab:

Trap music is a music genre that originated in the early 2000s from Southern hip hop in the Southern United States.[1][2] It is typified by its lyrical content and trademark sound, which incorporates 808 sub-bass kick drums, double-time, triple-time and other faster time division hi-hats, layered synthesizers, and "cinematic" strings.

Hiljuti on rohkem seda elektroonikaga segatud, aaaaga kannatab ikka kuulata. Selle järgi kükkida on väga mõnus :lol:

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pildid oma kurejalgadest unustasin ikka eelnevale postitusele lisada:

2q2pf1w.jpg

351wgh4.jpg

Edit: reumatoloogi juures läks hästi. Analüüsid olid korras, va. kõrgenenud kreatiini kinaas, mis juhtub siis, kui tarvitad kreatiini ;) . Peaksin rääkima teile oma arstlikust meeskonnast, keda ma kõike külastan.... selline oleks sobilik mõnele keemiatarvitajale :P - võibolla tulevikus siis....

Seniks aga - ärge ulakust tehke!

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×