Jump to content
kudi

Kudi blogi

Recommended Posts

Jalad on täna nagu puupakud, RÄIGELT valutavad kui üritan kõndida. voodist püsti ei saa. Hetk tagasi läbi valu ja häda kooberdasin velotrenašöörini, et väntan paar minutit, äkki lihas lõdvestub vms, aga ei. Velo peal olles ei olnud hullu midagi, aga kui see 100kg kaaluv kere jalgadele toetub on sihuke põrgu valu lahti. Äkki keegi oskab nõu anda kuidas valust kiiremi lahti saada. Proovisin venitada ja masseerida, ei aita väga.

Proovi lahti rullida

post-29847-0-34105700-1390565178_thumb.j

Minul aitab see jalad vähe pehmemaks muuta. Kindlasti aitab ka mingi 30kg kangiga jalad verd täis pumbata. Kerge saun ja ka ujumine lõdvestab väga hästi ja nö "pehmendab" lihaseid ;)

http://www.youtube.com/watch?v=8A7Iee8I2es

Leia see oma variant kõikidest võimalikest. ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna sai jälle jõusaalis käidud. Jagasin omal harjutused kaheks päevaks: rind, käed ja õlad 1päev ja 2päev jalg ja selg. Küsimus selline, et kuidas oleks õigem treenimist alustada, kas hantlitega tehes ja siis rinnalt surumine või jätta hantlid lõpupoole ?

Hetkel on 1 päeva kava selline:

1 PÄEV Käed rind õlad: Soendus sõudekaga 10min
ISTUDES/SEISTES, HANTLITEGA VAHELDUMISI (biitseps) 13-15 (3-5)
ISTUDES HANTLITE SURUMINE (Küljepealt ülesse) (õlg) 13 (3-5)
LENDAMINE 15 (3-5)
KANGI SURUMINE LAMADES HORISONTAALPINGIL (rinnalt surumine) (rind)
10 (3)
ALLASURUMISED PLOKIL PEALTHAARDES (triitseps)13-15 (3)
KANGI TÕSTED SEISTES MÕLEMA KÄEGA 13 (3)
RIPPES JALGADE/PõLVEDE TõSTED (kõht) 13-15(3-5)
KEHA TÕSTED KÕHUPINGIL (ehk lihtsalt kõhulihased) (kõht) max
+ VENITUSED

Milline võiks nende harjutuste järjekord olla ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tegin hantlid ennem ja siis kang ning väga raske oli seda kangi ikka rinnalt suruda pärast hantlitega lendamist :)

Sp ongi tavaliselt kang enne :) Kangiga väikemad kordused seerias ja raskem, siis hantlitega rohkem kordusi ja nats kergem. Muudetud kasutaja urtz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu teada, enne kangiga ja siis hantlitega :) Hantlid peaksid rohkem pumpavad seeriad olema ja kangiga jõud siis :)

Mis loogika see veel on? :mellow:

Treeningutele lähenemise metoodikaid on nii palju erinevaid, et sa ei saa anda ühtset vastust, kuidas midagi tegema peab. Aga võib-olla ikkagi seletad oma mõtte lahti :)?

Muudetud kasutaja Sarge poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis loogika see veel on? :mellow:

Treeningutele lähenemise metoodikaid on nii palju erinevaid, et sa ei saa anda ühtset vastust, kuidas midagi tegema peab. Aga võib-olla ikkagi seletad oma mõtte lahti :)?

Usun, et eks ta laiemas laastus seda mõtles, et kuna baasharjutused hõlmavad suuremas mahus keha lihaskonda ning neid harjutusi tehakse peamiselt kangiga, siis tasuks neid teha trenni esimeses pooles - panustades niimoodi suurema osa energiast tugevama vundamendi ladumiseks. Ning sinna otsa tuleb siis hantlitega tegemised, mis üldjuhul hõlmavad väiksemaid raskuseid ning on tihti rohkem spetsiifilisi lihaseid isoleerivat tüüpi.

Muidugi on lähenemisi mustmiljon, kuid selline lähenemine on vist kõige tavalisem.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Usun, et eks ta laiemas laastus seda mõtles, et kuna baasharjutused hõlmavad suuremas mahus keha lihaskonda ning neid harjutusi tehakse peamiselt kangiga, siis tasuks neid teha trenni esimeses pooles - panustades niimoodi suurema osa energiast tugevama vundamendi ladumiseks. Ning sinna otsa tuleb siis hantlitega tegemised, mis üldjuhul hõlmavad väiksemaid raskuseid ning on tihti rohkem spetsiifilisi lihaseid isoleerivat tüüpi.

Muidugi on lähenemisi mustmiljon, kuid selline lähenemine on vist kõige tavalisem.

Said mu mõttest õigesti aru (Y)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõin huvi pärast oma tänase menüü nutridatasse sisse ja sain kõigest 1620 kcal. Kuid minu normaal peaks olema kuskil 2220kcal (et kaalu hoida ma saan aru ?) Aga kuna ma langetada tahan siis peaks päeva kogus olema muidu väiksem eks ? Kas see 600kcal on liiga suur vahe ?
Iseenesest nälja tunnet ei ole, täitsa hea on olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõin huvi pärast oma tänase menüü nutridatasse sisse ja sain kõigest 1620 kcal. Kuid minu normaal peaks olema kuskil 2220kcal (et kaalu hoida ma saan aru ?) Aga kuna ma langetada tahan siis peaks päeva kogus olema muidu väiksem eks ? Kas see 600kcal on liiga suur vahe ?

Iseenesest nälja tunnet ei ole, täitsa hea on olla.

Veidi vähe nagu on, aga kui enesetunne on hea ning kaal ja välimus reageerivad hästi, siis miks mitte. Enamik kaloraaži kalkulaatoreid ja valemeid on mõeldud "umbes" õige suuna kättenäitamiseks. Aga jälgi peegelpilti, mõõte ja kaalu. Kaalu poole pealt võiks 1-2kg kuus kukkuda. Eesmärk põletada ikka pekki ja mitte liha. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõin huvi pärast oma tänase menüü nutridatasse sisse ja sain kõigest 1620 kcal. Kuid minu normaal peaks olema kuskil 2220kcal (et kaalu hoida ma saan aru ?) Aga kuna ma langetada tahan siis peaks päeva kogus olema muidu väiksem eks ? Kas see 600kcal on liiga suur vahe ?

Iseenesest nälja tunnet ei ole, täitsa hea on olla.

Kas sa nutridatas valisid ikka toitained õigesti. Minu teada võib seal kogemata tatra asemel keedetud tatra võtta vms. :) Proovi ka fitnessi kalkulaatorit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole tükk aega kirjutanud kahjuks. Pole väga midagi erilist toimunud ka :D
Käin jõusaalis ikka. Esmaspäeviti korvpall ka. Kaal oli täna hommikul 98.5kg juba (see on ainult hommikul muidu ikka sinna ala 100 kanti)

Trenni meeldib väga teha!! Kohe jube hea tunne on peale trenni kui väsinud oled.
Toitumise kohta ka väike küsimus, Kas majoneesi ja hapukoort ka kasutate ? Tegin omale mõni päev tagasi tomat, kurk, paprika salati, lisasin lusikatäie 18-19%list majoneesi ja 10%st hapukoort ning paar lusikatäit salvesti hapukurgi-sinepi salatit. JUBE HEA OLI. Küsikski, et kas hapukoort, majoneesi ja salvesti (hapukurgi,grillsalat, sinepi-hapukurgi) salateid ka süüa tohiks ? Juurviljadele annavad need salatid ikka jube hea maitse juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa võid isegi kaalulanegtus perioodil burgerit ka süüa. Oluline on vaid kui palju ja kui tihti.

Ei burgerit ei taha :), Kuid ülepäeviti 1-2 teelusikatäit majoneesi ja 1-1.5 lusikatäit hapukoort (mõlemad nii lahjad kui poodidest leidsin) on liiga tihti?

Salatitest niipalju, et kas need on üldse kaalu langetamisele head ?

Kui ikka kaalu langetada tahad siis ei ole ju mõtet süüa selliseid asju mida sa pead topelt trenni ja vaevaga tasa tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Majoneesi sõber pole kunagi olnud. Hapukoort kasutasin, aga agressiivsemal kaalulangetusperioodil jätsin ka selle menüüst välja. Paraku pruuni riisi või tatart kuivalt sisse ajada muutub pikapeale ebameeldivaks. Mingi aeg leidsin maitsestamata jogurti abimeheks, aga see on jällegi suhteliselt kallis. Avastasin keefiri tegevat ära põhimõtteliselt sama töö- õlitab nii tatra, riisi kui ka salati(tomat,kurk,paprika jne) allaminekut. Hää, odav ja palju saab. Mai oska öelda kuidas ta teiste maitsemeelele mõjub, a mulle sobib.

Jõudu tööle!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei burgerit ei taha :), Kuid ülepäeviti 1-2 teelusikatäit majoneesi ja 1-1.5 lusikatäit hapukoort (mõlemad nii lahjad kui poodidest leidsin) on liiga tihti?

Salatitest niipalju, et kas need on üldse kaalu langetamisele head ?

Kui ikka kaalu langetada tahad siis ei ole ju mõtet süüa selliseid asju mida sa pead topelt trenni ja vaevaga tasa tegema.

Kõik oleneb ju koostisosadest. Niimoodi üldistada ei saa et kas salatid on hea või halb. Kui on aint toorsalat törtsu oliiviõliga või veiniäädikaga siis on see igati OK ja tervislik ja väikse kalorsusega... kui aga näiteks kartulisalat rohke hapukoore ja majoneesiga või Caesari salat röstitud saiakuubikute ja ka ohtra kastmega siis need on rämedad kaloripommid ju. Üks mu enda superlemmikuid on stockmannis müüdav puuvilja-juustu-majoneesi salat..a no selge see, et mõnisada grammi sellist salatit katab kogu mu päevase kaloraazi juba ära ja kaalu alandamise seisukohalt on igati vastunäidustatud.

Kui ise kokku keevitad midagi, siis löö iga koostisaine kogus kaloriarvutisse sisse ja näed ju ise kui palju kaloreid see sisaldab ja kui palju sinu päevasest kalorinormist ära katab.

Kui sa tahad kaalu langetada, siis tee seda teadlikult ja kasuta kalorikalkulaatorit ja püsi sulle määratud kaloraazis. Siis endal selgus majas ja süda rahul. Muidu sa jäädki siin küsima, et kas paari päeva tagant lusikas seda või lusikas toda on hea või ei.

Muudetud kasutaja marti384 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×