Jump to content
Punkt.

Seistes kangitõsted pealt haardega ( randme treening )

Recommended Posts

Tervist, selline lolli algaja küsimus siis. Milles põhineb selle harjutuse tehnika?

Sai tellitud treeningkava ning üleüldse kõigest aru saadud v.a siis sellest. Kuidas täpsemalt peaks ma seda harjutust tegema? Arusaadav et kangil võtan pealt kinni aga kuidas tõsta? Kas maast tõsta sirgelt või nagu Z-kangiga biitsepsit? Vabandan lolli küsimuse pärast, kuid etem küsida lolle küsimusi kui lõpuks lihtsalt jõusaalis lolli mängida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See harjutus ei ole "randme jaoks"!

Ilmselgelt mitte :D, tahakski teada, kes see selline treener selle randme treeninguks tituleeris, kui just teema autor ise seda enda loogika järgi randme treeninguks ei pannud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui teha n.ö. biitsepsiga kangitõsteid pealthaardega ning ranne on rangelt fikseeritud, siis saavad randmelihased stabiliseerivalt (isomeetriliselt) töötades tegelikult päris hea koormuse.

Aga võib-olla on ka mõeldud sellist harjutust, kus küünarvarred on küünarnukkidest fikseeritud ning püsti seistes toimub otsene randmete painutamine.Standing-Palms-Up-Barbell-Behind-The-Bac

Muudetud kasutaja ince1 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noo mina isiklikult tuvastasin harjutuse puhtalt kirjelduse järgi,aga see selleks. :D

Huvi pärast võtsin väikse tsitaadi anatoomiaraamarust http://www.apollo.ee/jou-ilu-ja-tervise-anatoomia.html Ma ole küll treener ega anatoomiaspetsialist,aga ei saa öelda ,et see harjutus randmele ÜLDSE ei "mõjuks"...

"See harjutus mõjutab randme-ja sõrmesirutajaid,õlavarre-kodarluulihast,õlavarrelihast"

"See on suurepärane harjutus randmeliigese tugevdamiseks.Randmepainutajate ülearendamine randmesirutajate suhtes põhjustab sageli tasakaalu rikkumist ja nõrgendab rannet."

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"See harjutus mõjutab randme-ja sõrmesirutajaid,õlavarre-kodarluulihast,õlavarrelihast"

"See on suurepärane harjutus randmeliigese tugevdamiseks.Randmepainutajate ülearendamine randmesirutajate suhtes põhjustab sageli tasakaalu rikkumist ja nõrgendab rannet."

Täpselt nii!

Kui teemaalgataja jutu juurde tagasi tulla, siis võid oma treeningkavas randmeharjututusi varieerida. Ma ei soovita kindlasti mitte treeneri poolt koostatud treeningkava kohe muutma hakata, aga võta teadmiseks, et võid randmeharjutusi teha nii kangi kui hantlitega, nii alt kui pealthaardes. Peamine olekski ilmselt, et ühtlaselt koormust saaksid randmepainutajad ja -sirutajad, mis tähendab, et tuleb vastavalt alt- ja pealthaaret vahetada - mõlemaid harjutusi kasutada.

Siin ka korralikud näited kenasti olemas: http://www.fitness.ee/exercise_show.php?groupID=4〈=1

Muudetud kasutaja ince1 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sooviksin omalt poolt õelda aitäh nii teema algatajale, kui ka vastuste jagajatele. Olin täpselt sama probleemiga kimpus mis teema algataja. Iseenesest kujutasingi seda harjutust just sellisena ette nagu eelpool näidatud, aga ei olnud 100% kindel. Googeldades midagi konkreetset selle nimega harjutust otsides ei leidnud. Korra proovisin isegi midagi sellist, et hoidsin sirge seljaga seistes pealt haardes kangist ja sikutasin kangi üles. Aga näe, vale. Nüüd õnn minu õuel, saan rahus treeninguid jätkata. Vastus käes

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×