Jump to content
Archangel

Archangel'i blogi

Recommended Posts

Aeg on piiratud väärtus. Iga päev antakse sulle aega nagu taskuraha. Aga erinevalt rahast, kus allesjäänu saad sukasäärde pista või panka panna, ei saa aega tuleviku tarbeks kokku hoida. Kasutamata aeg on raisatud aeg.

Mul on liiga palju huvisid, eesmärke ning soove mida realiseerida, et ma saaks endale raiskamist lubada. Eks ma muidugi niigi raiskan iga päev oma aega, kuid ma vähemalt üritan seda raiskamist vähendada. Paljud eesmärgid mida ma saavutada tahan nõuavad aastaid ja aastaid pühendumist. Ma ei saavuta neid kunagi, kui elaksin suhtumisega, et "ah, küll jõuab". Ei jõua. Ühegi valemiga ei jõua. Mul on järgmise 5a jaoks rohkem eesmärkide täitmisi plaanis, kui kolmel keskmisel inimesel kogu elu peale kokku.

Igaüks elab kuidas tahab, seda muidugi. Keegi ei keela oma vaba aega kulutada lõõgastumisele, hobidele, mis on vaid sinu enda jaoks, lähedastega olemisele jms. Aga sellisel juhul ei tasu ka kurta, kui ajapikku halli massi sisse vajud ning oled tugevamalt sõltuvuses ühiskonna ning keskkonna mõjutustest nagu näiteks finantsprobleemidest.

Ekstreemsed, meeletult ambitsioonikad eesmärgid ja unistused nõuavad ka samaväärselt ekstreemseid igapäevaseid pingutusi, et ellu viia. Niisama edukus sülle ei kuku.

Sellega olen nõus, kuid mu küsimus oli suunatud millelegi muule.

Kas ei või olla nii, et see "edukus", millest räägid, on tegelikult fatamorgaana, kaasaegse ühiskonna väljamõeldis? Kas ei või olla, et vahel liigume sirgel teel, aga tegelikult oleme teelt kõrvale sattunud? Kas ei või olla, et üritades ajaga võidu joosta, jookseb tema meist üle?

Daodejing. Kulgemise raamat I.

kulgetav kulg on püsitu kulg

nimetav nimi on püsitu nimi

nimetu on taevasmaa algus

nimetu on musttuhandete ema

sest

kui ei ihka püsivat

tema saladust näed

ihkad aga püsivat

teda piiratuna näed

ja edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uus nädal jälle käes ning asjad liiguvad ikka vanamoodi. Täna võtsin asjaks ning puhastasin korralikult oma taimed ära. Suured palmid ning hakkasid teised tolmuseks muutuma. Täna vaja selja/rinna trenn teha ning nagu ikka, siis muid asju juurde. Kitarrimänguga on tänaseks kõik, hiljem klaverit ka veidi.

Kaal hommikul 95.3kg

kaodh2.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Taaskord päev trennidest puhkamiseks. Kuna eelmine nädal oli kolm seljatrenni ning koormused hakkavad juba omajagu suureks minema, siis on juba tunda, et kolmesele päevale järgneval nädalal on lihased üleüldiselt rohkem pinges. Aga selline eesmärk tegelikult ka on. See nädal tuleb kolm rinnatrenni, mis tähendab, et järgmine nädal on keha kindlasti päris, päris väsinud ja pinges, kuid siis tuleb nädala lõpus topelt puhkepäev ning toimub taastus ja ülekompensatsioon. Ning siis jälle otsast peale. Süsteem töötab.


Lisaks otsustasin, et esialgu rohkem raskusi juurde ei pane vaid liigun kordustega kuni 15x peale. Niivõinaa kodus väga vahendeid pole ning hetkel on juba tunda, et raskuse maast lahti tõstmine, pukkidelt võtmine ja tehnika hoidmine on hakanud muutuma liiga kurnavaks. Ei oma pointi seda raskusenumbrit jõuga üles pressida - veidi kordusi juurde, hoiab tehnika korras ning küll areneb. :)


dltbb9.jpg
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kasuta seda aega tõesti ära.

Ühel päeval kui põnnid mööda tuba lippavad, siis pole enam muud aega teha kui prügi välja viia ja mähkmeid lappida kuni lihtsalt voodisse kukud, selleks, et 3 tundi magada ja kisa peale ärgata, tean omast käest:-) Nüüd kui põnn on 4 aastane on aega "juurde tekkima" hakanud.

Hobidega on ka nii, et kuigi palju asju huvitab, pead lõpuks ühe välja valima, mitu asja korraga head nahka ei too. Ma olen elus ka palju asju proovinud, saanud sellega juba sõprade hulgas legendaarseks, et igast hood peal käivad. Mõni hoog kujunes juba päris edukaks ja siis rauges huvi:-)

Nüüdseks on elu õpetanud teatud hobidest kinni hoidma, et tekiks ka mingi areng ja püsivus. Loodan, et sul selles osas on tõepoolest edu. Muidugi ei tee kunagi paha ka niisama silmaringi laiendada ja kõike proovida, liialt edu külge kinni jääda ei maksa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paganama külm on. :D

Kuna mul arvuti kohe akna kõrval, siis poeb sealt omajagu külma õhku läbi ning näpud on kogu aeg kanged. Pane või kindad kätte, et klaviatuuri taga trükkida. Kitarri ja klaverit on ka keeruline mängida, enne kuuma vee all käed soojaks, siis mudin ja masseerin veel juurde ning ikka on külm. Aga noh, palju meil seda talve ikka on, las mõned rõõmustavad, kannatan ära.

Viimastel päevadel on kaks väga pikka jalutuskäiku tehtud, nii oma 2-3h jutti. -15c käes on see päris ekstreemne tegevus ning tõmbab enamasti hingamisteed veidi paksuks ära. Õnneks on tervis nii tugev, et parim mida see külm teha suudab on veidi tüüdata. Kuhjaga mett, küüslauku ja muud kraami sisse ning elu on taas lill. :)

Tänaseks hommikusöögiks oli pakk Estrella krõpse, sest - fuck you, that's why. :D

Aga olgu. Nüüd peab minema pikema rinnatrenni tegema ning siis poen tunniks ajaks kuuma vanni koos kausi pasta ja õllega. Tegelt on tunne selline, et võtan oma meetünni ka kaasa ning limpsin seda ka juurde.

PoohBearHoney.jpg

Vorm on endiselt oki. Talve kohta olen päris rahul. Vaatab kas saab suveks mõne kilo veel maha ning siis võib loodetavasti igasuguse otsese dieeditamise ära unustada pikaks ajaks. :)

2uj16q8.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paar päeva pole midagi kirjutanud, sest ega kirjutada väga ei olegi. Kui ikka aastaid trenni teha, siis ei leiagi eriti sõnu millega enam trenne kirjeldada. Umbes sama tunne nagu iga päev kirjeldada, kuidas hambaid pesed või WC-s käid. :D

Rekordeid ma kodus ei tee, imekavasid ei viljele. Krt, millest kirjutada. :D

Muusika teemadel läheb hästi, kitarr veidi tahaplaanile jäänud hetkel - hoian taset, aga pingsalt juurde ei õpi kuna mu tase on niivõrd kõrge, et niisama lihtsalt enam juurde ei pigistagi. Pean väga korraliku süsteemi enne looma, seni hoian näpud soojas ja naha paksu. ;)

Klaveril olen selgeks saanud kõikide helistike mažoori ja minoori akordid. See annab väga kõva vundamendi tulevaseks muusika loomiseks. Nüüd pean päris palju just füüsiliselt harjutama, et kõik need akordid kinnistuksid ka näppudesse. Hetkel on neljanoodi akordid siiski veel liiga rasked, et sujuvalt mööda helistikke hüpata. Võin teada kuhu näpud panna, kuid hüpe ei tule sujuv. Aga puhtalt treenimise asi. Paar päeva olen harjutanud ning iga päev on lausa kordades lihtsam. Algaja mõnud. Nagu jõusaalis on esimestel kuudel areng valguskiirusel, nii ka kõiges muus.

Kui keegi on tahtnud mõnda instrumenti õppida aga kardab rasket tööd, siis andke aga minna, ärge kartke. Alguses tulevad oskused väga, väga kiiresti. Vaja ainult hea õpetaja või õppeprogramm saada ning olemas. Täpselt nagu jõusaalis käies keha vormimine. Ise nokitsedes on raske, aga kui õige inimene juhendab, siis paari kuuga annab meeletu muudatuse läbi teha. :)

Aga olgu. Trennist paar sõna, tegin tavapärase selja+rinna. Ei midagi üllatavat, kõik plaanipäraselt nagu viimased aasta aega on läinud. Trenn ei ole juba pikemat aega mingi ettevõtmine olnud vaid puhtalt plaani täitmine. Nagu liinitöö juba. :D

23gxlpf.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui keegi on tahtnud mõnda instrumenti õppida aga kardab rasket tööd, siis andke aga minna, ärge kartke. Alguses tulevad oskused väga, väga kiiresti. Vaja ainult hea õpetaja või õppeprogramm saada ning olemas. Täpselt nagu jõusaalis käies keha vormimine. Ise nokitsedes on raske, aga kui õige inimene juhendab, siis paari kuuga annab meeletu muudatuse läbi teha. :)

Endal oli suureks abi Guitar Pro ja http://www.ultimate-guitar.com/, kust siis TABe ja GP faile tõmmatud sai :)

Ise ei olnud kidra 2 aastat näppinud ja siis pidin etenduses mõlemat tegema - laulma ja mängima :P

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal oli suureks abi Guitar Pro ja http://www.ultimate-guitar.com/, kust siis TABe ja GP faile tõmmatud sai :)

Ise ei olnud kidra 2 aastat näppinud ja siis pidin etenduses mõlemat tegema - laulma ja mängima :P

Yep, Guitar Pro mul aegade algusest kasutuses olnud. Mäletan vist, et alustatud sai GP3-ga, nüüd vist versiooniks nr. 6 ja peab tunnistama, et kuidagi liiga palju kellasid ja vilesid küljes. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Yep, Guitar Pro mul aegade algusest kasutuses olnud. Mäletan vist, et alustatud sai GP3-ga, nüüd vist versiooniks nr. 6 ja peab tunnistama, et kuidagi liiga palju kellasid ja vilesid küljes. :D

Mulle meeldi 5. Aga ega mul alati kitarri pole olemas olnud, vaid sai kultuurimajas ainult mängimas käidud valla instrumentidega. Ja kui oli vaja lugusid kirjutada, siis kirjutasimegi midagi GP'sse ja pärast õppisime ära :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtlesin, et viskan vahelduseks mingi tüki toitu siia pildi kujul. Tegin endale täna liha kõrvale sellise hunniku:

15ycad1.jpg

350g wokisegu + 250g kartulit + törts kookosõli praadimiseks. Kogu pannitäis umbes 400-450kcal, mitte rohkem. Paras hunnik tegelt, täidab hästi kõhtu ning hinna poolest on ka täitsa okei. Kartul ei maksa pm. mitte midagi ning juurikasegud veidi kallid kohati on, aga see mingi Prismas müüdav Xtra toode, mis nõks odavam kui muu kraam. Soola ja muid maitseaineid juurde, ketšup otsa pärast ning väga nämma. Jagan koguse kaheks, üks päevase liha kõrvale ning üks õhtuse juurde.

Einekorra juurde tuleb veel viil leiba, üks puuvili ning vitamiinijoogiga loputan alla.

Kartuli asendan teinekord makaronidega. Vahest söön lihtsalt liha juurikatega, siis kõrvale midagi muud või mingi toidukord hiljem lisaks. Eks valikuid on meeletult. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtlesin, et viskan vahelduseks mingi tüki toitu siia pildi kujul. Tegin endale täna liha kõrvale sellise hunniku:

15ycad1.jpg

350g wokisegu + 250g kartulit + törts kookosõli praadimiseks. Kogu pannitäis umbes 400-450kcal, mitte rohkem. Paras hunnik tegelt, täidab hästi kõhtu ning hinna poolest on ka täitsa okei. Kartul ei maksa pm. mitte midagi ning juurikasegud veidi kallid kohati on, aga see mingi Prismas müüdav Xtra toode, mis nõks odavam kui muu kraam. Soola ja muid maitseaineid juurde, ketšup otsa pärast ning väga nämma. Jagan koguse kaheks, üks päevase liha kõrvale ning üks õhtuse juurde.

Einekorra juurde tuleb veel viil leiba, üks puuvili ning vitamiinijoogiga loputan alla.

Kartuli asendan teinekord makaronidega. Vahest söön lihtsalt liha juurikatega, siis kõrvale midagi muud või mingi toidukord hiljem lisaks. Eks valikuid on meeletult. :)

Ja toitumiskava missugune, onju ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja toitumiskava missugune, onju ;)

Pealiskaudselt on hästi lihtne toitumine tõesti. Ning kuna ma pidevalt tõstan siit-sealt asju ümber, siis ma ei kutsuksi seda mingisuguseks spetsiifiliseks toitumiskavaks, vaid lihtsalt mõistlikuks ja paindlikuks, normaalseks toitumiseks.

Mingeid spets kavasid pole juba aastaid kasutanud ning ei ole neid ka kellegile teisele teinud. Vahest algajatele soovitan, kui tunnen, et ma suure tõenäosusega enda lähenemist talle piisavalt kiiresti selgeks teha ei suuda.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahelduseks veidi klaverimängu kah. Areng on aeglustunud, mis on muidugi täiesti normaalne, kuid siiski piisavalt hea, et huvi püsiks. Soov edasi õppida on endiselt olemas. Viimastel päevadel olen tegelenud akordide õppimisega ning kõikide mažoor ja minoor akordide läbimängimine on peamise aja võtnud.

Siin lühike video ühest harjutusest mille ise välja mõtlesin. Suhteliselt lihtsad akordid (Amin, Gmaj, Dmin, Cmaj), kuna kasutavad ainult valgeid klahve, kuid siiski läbisegi minoor ja mažoor, mis muudab kõla vähe huvitavamaks. Selle õppisin juba ammu ära, et tuimalt igavaid akorde või noote ritta pannes kaob huvi kiiresti ning loovus asendub liinitööga ning muusika tegemisest ei tule enam varsti midagi välja. Mängima võid õppida, aga looma - eriti mitte. Seetõttu tulebki võtta mingi asi mida õppida tahad ning muuta see mänguliseks ja loovaks. Seega võtsin neli akordi, mis kõlavad koos hästi ning on lihtsad mängida ning lõin täiesti suvalise rütmi neile ning sekka klimberdasin niisama noote ka.

Muidugi on mängimine vigane, sest endiselt ei suuda neljanoodi akordidega sujuvalt hüpata. See paganama külm ka ei aita. Kaks kampsunit seljas, klaas teed sees, käed kuuma vee alt läbi ja masseerimist juurde ning ikka on jahedad ning ei saa hästi mängida. Lisaks kasutan oma piiramatus geniaaluses ka pedaali juurde, et noodid kõlama saada, mis lisab terve eraldi kihi segadust. Iga vale noot võimendub mitmekordselt ning kui jalga liigutada ei oska, siis sulavad kõik noodid koledaks müraks kokku. Aga noh, aeglaselt akorde mängides aitab see tühja hüppamiseks kuluvat aega heliga täita. :D

Ahjah, see pilt tundub, et meeldis paljudele:

2ng8js9.jpg

3.5 aastat arengut. Pingutage teiegi! :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näita oma kodust jõusaali :P

See pilt ütlebki kõik ära. Pingi kõrval on paar hantleid ja teises toas on lõuatõmbe kang ning kolmandas toas veloratas. :)

23gxlpf.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pealiskaudselt on hästi lihtne toitumine tõesti. Ning kuna ma pidevalt tõstan siit-sealt asju ümber, siis ma ei kutsuksi seda mingisuguseks spetsiifiliseks toitumiskavaks, vaid lihtsalt mõistlikuks ja paindlikuks, normaalseks toitumiseks.

Mingeid spets kavasid pole juba aastaid kasutanud ning ei ole neid ka kellegile teisele teinud. Vahest algajatele soovitan, kui tunnen, et ma suure tõenäosusega enda lähenemist talle piisavalt kiiresti selgeks teha ei suuda.

Mõte oli: nii lihtne see ongi, ei ole mingit kaalumist ja KAVU vaja, eriti veel neile 'ülekaalulistele'. Toitu lihtsatest asjadest, jäta ära ebaloomulikud tooted, mida su vanaema ei kasutanud toiduks. Põhjus, mis ajab rasva on siiski teada - liigne kaloraaž, aga seda on võimatu saavutada toitudes suuremas osas aedviljast + valguallikatest - füüsiliselt lihtsalt läheb raskeks neid koguseid sisse süüa. Mida ei ole nii väga keeruline, aga: maiustused, koogikesed, jne.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõte oli: nii lihtne see ongi, ei ole mingit kaalumist ja KAVU vaja, eriti veel neile 'ülekaalulistele'.

Kui omada õigeid geene lihtsalt, on tegelikkus. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endiselt elus. Tegutsen ühe huvitava projekti kallal ning samas oli siin hiljuti ka sünnipäev. Seega polnudki aega foorumitesse süveneda. Mitu päeva sai torte ja jäätiseid õgitud, veidi liiale mindud. Kuid elustiili pressin aktiivseks ning trennid on kõik sujunud.


de1ow6.jpgr934v4.jpg
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kitarri õppimiseks / meeldetuletamiseks on praegu PARIM asi Rockmith 2014! FUNFUNFUN! Nagu "Guitar Hero", aga mängid päris kitarriga :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×