Jump to content
Archangel

Archangel'i blogi

Recommended Posts

Jah, ega Imre püksid ka õiged ei olnud, kui norida. Nagu ma aru saan, siis püksid peaksid olema siiski nö. "board shorts". Ehk ilma küljepealsete taskuteta, ilma nööpideta, lukkudeta, põlvedeni püksid. Kui Imre omad olid pikkuselt veel enamvähem parajaks timmitud, siis Daneli omad olid ikka poolde säärde, mis nägi veits imelik välja. Mõnel mehel jälle ka vastupidi liiga lühikesed. Pikkusega nõks annab mängida muidugi, aga jah - Danelil veidi ekstreemne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ametlik juhend: http://www.ifbb.com/pdf/Men's_Athletic_Physique_Rules_150712.pdf


Attire:
The attire for all rounds is board shorts, which must conform to the following
criteria:
1. Material and colour can be of the athlete’s personal choice
2. No tight, lycra style shorts are allowed
3. Personal Sponsors logos are not permitted on the board shorts. However a
manufacturer’s logo such as Nike, Adidas or Billabong are accepted
4. No footwear
5. No jewellery or other accessories, except for a wedding ring

Hindamine:

Round 1 is assessed using the following criteria;

1. Muscularity and Body Condition
The judge should first assess the overall male athletic appearance of the
physique. This assessment should begin at the head and extend downwards,
taking the whole physique into account. The assessment, beginning with the
general impression of the physique, should take into consideration the
condition of the skin and skin tone and also the hair and facial features.
Judges will be looking for fit contestants who display proper shape and
symmetry combined with muscularity and overall condition.
The judges are reminded that extreme muscularity should be marked down.
2. Stage Presence and Personality
Judges are looking for the contestant with the best stage presence and
poise, who can successfully convey his personality to the audience and the
athlete’s ability to present himself onstage with confidence.
Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsi, hindamine on raske töö. Juhendid on ilusad aga ikka on küsimus, mis erinevale kohtunikule rohkem muljet avaldab kas füüsiline vorm või lavaline liikumine.

Bikini puhul on sama, mõne tüdruku vorm oli hea aga lavaline liikumine väga puine. Mõnel jälle väga ilus lavaline liikumine aga lihast praktiliselt pole.

Raske.

Püksid olid jah Danelil liiga pikad aga see tuli talle pigem kahjuks. Kõige õigemad on mõned cm-d ülespoole põlve ulatuvad püksid.

Arutelud viivad edasi nii et kõik mõtted on teretulnud:)

Mis grimmi kasutasid, grimm ei olnud sul kõige parem jah. Kas läiget kah panid?

Ja alati jääb ilusam mulje kui nägu kah tumedaks tehtud, kõige parem tumeda jumestuskreemi või puudriga. Tasub naisvõistlejatelt abi paluda:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsi, hindamine on raske töö. Juhendid on ilusad aga ikka on küsimus, mis erinevale kohtunikule rohkem muljet avaldab kas füüsiline vorm või lavaline liikumine.

Bikini puhul on sama, mõne tüdruku vorm oli hea aga lavaline liikumine väga puine. Mõnel jälle väga ilus lavaline liikumine aga lihast praktiliselt pole.

Raske.

Püksid olid jah Danelil liiga pikad aga see tuli talle pigem kahjuks. Kõige õigemad on mõned cm-d ülespoole põlve ulatuvad püksid.

Arutelud viivad edasi nii et kõik mõtted on teretulnud:)

Mis grimmi kasutasid, grimm ei olnud sul kõige parem jah. Kas läiget kah panid?

Ja alati jääb ilusam mulje kui nägu kah tumedaks tehtud, kõige parem tumeda jumestuskreemi või puudriga. Tasub naisvõistlejatelt abi paluda:)

Grimm oli Winners Tan. Õli ka sama firma Winners Oil mida omajagu peale läks. Eks seda grimmi peab kindlasti vastavalt nahatüübile proovima, seda vast hästi ette ei tea, mis sobima saab.

Eks kogu grimmi ja muu osas jäin teiste abile lootma, sest ega ise hinnata ei osanud. Küsisin küll kogu aeg kõigi käest, kas teeks nägu, kas rohkem õli, kas rohkem seda või teist, aga kõik ütlesid, et okei on. :D - Jube hea oleks tõesti, kui leiaks mõni püsivama abilise, kes kogu võistluste vältel vajadusel korrigeeriks samuti, sest eks ta mõnest kohast hakkas lõpuks ikka jooksma ning õli oleks pidanud võib-olla vahepeal rohkem juurde panema samuti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohtunikud tegid väga head tööd! See, et taga joonel toimub hindamine... ei oskagi öelda, sest tegelikult kohtunik vaatab kohe võistlejal tervet paketti ja kui jääb keegi kahtluse alla, siis selleks on väljakutsed. Usun, et valguse taha tulemused ei jäänud kellelgi ja hinnati nii hästi, kui suudeti.

Holgeri blogi, siis Holgerist ka natukene. Mina oleksin ta paigutanud 3. kohale. Esimesed kahe mehe vorm oli piisavalt hea, et poseerimine ei olnud nii kehv, et punkte alla võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Holger piltidel tundud tõesti roheline. :))) Ma soovitan pigem Jan Tanat, jah on küll kallis, aga mulle sügisel põhimõtteliselt piisas ühest kihist (mul oli tumedam variant), mida on kerge peale panna ja kuivab ruttu. Nägu kindlasti tee ka tume, sellisel edeval kategoorial tõmbavad nii kole grimm kui ka puudujäägid näomeigis hinnet alla. Esime korra kohta tubli, nüüd vaid edasi ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Grimme vaatan jah kindlasti Revali ajaks midagi muud. Näo vaatab ka üle, kas grimmiga või meigiga, mõne tuttava tibina ikka leian, kes viitsib nägu maalida. :D

Paari sõnaga auhinnakotist ka. Parim nänn tuli HC GYM'i poolt kindlasti:

1779918_836710123024523_6869163537846185

Kindad olid mul endal juba varem ostetud, aga nüüd on komplekt täielik. Pikaks ajaks mured murtud selle koha pealt. Paras aeg ka selle varustuse jaoks kuna hakkan tasapisi liikuma raskuste suunas, kus viimastel seeriatel arvatavasti panen mõnes harjutuses asjad käiku. Suure tõenäosusega rihmad panen kohe tööle, sest mul pole seda "haarde-ego", et peaksin uhkustama, mis tonne suudan näppude vahel hoida. Eesmärk lihaseid treenida ning haarde peale kulub lisaenergiat, see on lihtsalt fakt ning ei täida eesmärki kulturistliku treeningu puhul. Muidugi ei hakka ma neid soojendusseeriate ajal kasutama või kergemate harjutuste puhul.

MyFitnessi poolt sain ühe suure rätiku, mida oligi samuti vaja + tasuta proovitreening mõnes nende jõusaalis.

Fitness.ee ja Bodyvisioni poolt sheiker(x2) koos paari sämpliga, pudel vett ja üks valgubatoon. Need läksid küll juba võistluste ajal käiku.

Lisaks Rainer Neemsalu teenuste sooduskupong, mis vist küll kasutamata jääb, sest niipea Tartu ei plaani uuesti minna.


Võib nänniga rahule küll jääda. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõned pildid võistlustelt. Tundub, et kategooria hindamise ajal oli mu grimm veel enamvähem ning nägu ei olnud ka liiga hele, vorm oli ka teravam. Absoluudiks tõmmas grimmi veidi rohekaks ära ning nägu tundus seetõttu samuti veel heledam. Lisaks muutus vorm uduseks.

2643wjk.jpg

Mina siis vasakul ja paremal Absoluudi võitja. Parajalt terav vorm, suurepärane nahatoon. Minu arust tema poseerimine oli puine, kuid ilmselgelt vorm sai määravaks.

30utzkw.jpg

Siin siis kogu minu katt + 190cm+ Danel, kes absoluudi võitis. Ma ütleks, et minu katt oli kõige nõrgem.

2m34lqo.jpg

Ja siin siis härra kuivus, mis siit pildilt võib-olla kõige paremini välja ei paista. Siit pildilt näeb hästi aga seda, kuidas me üksteise kehasid varjutasime.

wmktfq.jpg

Aga jah. Kokkuvõttes jäin ma väga rahule kohtadega. Puhtalt nö. "õigluse" suhtes. Oma katis olin parem, usun, et see ei vääri vaidlustamist. Kohtunike poolt samuti puhas skoor. Absoluudis ei olnud midagi teha, kes minust ettepoole jäid olid tunduvalt kuivema vormiga kohal + mu grimm oli lõpuks ikka suht läbi omadega. Võib-olla poseerimise ja lavahoiakuga sain lisapunkte, kuid ilma vormita ja ühtlase, kena jumeta võitu ei võta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea tulemus ja kogemus. Usun, et algne kahtlemine kas võistelda või mitte tasus end täielikult ära.

Tänud. Tasus ära kindlasti jah. Polnud põhjust enam oodata. Inimloomuses on uusi asju peljata ning vältida enda mugavustsoonist väljumist, kuid kui lõpuks julged midagi teha, siis käib asi enamasti lihtsalt. :)

https://www.youtube.com/watch?v=9bpUUQ23Ahw&index=22&list=PLEF436D94B3123B9B

Hetkel olen näljane. :D

1zog5nb.jpg

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas on mingit seost näljatunde tekkimise puhul, kuipalju koguseliselt toitu sööme? Näiteks ajada sisse suur kogus madalakalorilist toitu, venitada magu tublisti, või selleasemel väike rammus rasvaamps. Maovähendusoperatsiooni puhul paljud räägivad, et isu kaob ära, kuigi ollakse tugevas alakaloraazis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas on mingit seost näljatunde tekkimise puhul, kuipalju koguseliselt toitu sööme? Näiteks ajada sisse suur kogus madalakalorilist toitu, venitada magu tublisti, või selleasemel väike rammus rasvaamps. Maovähendusoperatsiooni puhul paljud räägivad, et isu kaob ära, kuigi ollakse tugevas alakaloraazis.

Madalakaloriline toit võib kõhu täitmiseks sobida, aga nö. vaimset nälga enamasti ära ei võta. Rasva-amps võtab hästi vaimse nälja, ehk isu, kuid ei pruugi kõhtu piisavalt täita. Seega parim lahendus on siiski need kaks ühendada. Ehk piisavalt rasva ja valgurohke kaloripomm, millele on juurde lisatud madalakalorilist kõhutäidet nagu mingid juurikad või vesised kastmed.

Määrav ei ole ainult kaloraaž, vaid ka keha seisukord - näiteks see, milline on rasvaprotsent, sest rasvaprotsendi vähenedes muutuvad ka teatud hormoonide tasemed ning näljatunde rahuldamine muutub raskeks. Lisaks on oluline ka füüsiline koormus ja üldine vaimne heaolu.

Maovähendusoperatsiooni saanute puhul ei saa enamasti rääkida madalast rasvaprotsendist. Tegemist on enamasti ülekaaluliste või heal juhul mõne aja pärast normaalkaalus inimestega. Seega kannatavad nad ka alakaloraaži paremini ning isud ei ole nii tugevad. Lisada juurde piiratud kõhumaht ning nad saavadki rasvaampsudest nii kõhu täis, kui ka isud rahuldatud. Ülekaalulistel on muidu üleüldse lihtne isegi mitu kilo nädalas kaotada, samas kui võistluskulturistil võib viimastel nädalatel isegi -500g nädalas kaalu kaotamine aju suht kooma tõmmata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Läheb ebamugavaks.

6ymgyr.jpg

Käisin ja ostsin endale eile Fitshopist mingi 10 erinevat valgubatooni ja ajasin pooled endale korraga sisse. Katus hakkab ära sõitma. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui veidi veel kuivem oleksid, siis minu arust võiksid sa vabalt IFBB Men's physique PROdelegi kõva konkurentsi pakkuda, kuna lihasmass ja proportsioonid tunduvad olevat vastavad :D

Tänud!

Eks ma proovin teravamaks pilti saada. Hetkel on siiski jube vägistamine ning see ei ole moodus kuidas ma kunagi enam vormi tahaks teha. :D

Lihasmassi ja kuivuse pärast tegelt niiväga ei muretsegi. Mõlemad on lihtsalt aja küsimus. Suurem probleem on muud detailid, mis vaja paika saada ja millega mul kogemusi minimaalselt. Grimm ja üldine välimus. Lavahoiak, poseerimine, liikumine jms. Neid pean alles õppima - kuivus ja lihasmass on selge, vaja lihtsalt nö. "ära teha". :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Edastan mu trennikaaslase ühe probleemi, ise ei oska talle mingit selget vastust anda, äkki oleks võimalik vastata :)

Ehk siis point selles, et ta raha kokkuhoiu mõttes sööb 10 muna päevas (1 pakk/10 muna kuskil 1.4 eurot vms) ja ta tahtis teada, kas see tegevus on kahjulik isegi siis, kui ta rasvaprotsent on kuskil 10 ja tegeleb aktiivselt trenniga ja on muidu nö. tervisliku eluviisiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Edastan mu trennikaaslase ühe probleemi, ise ei oska talle mingit selget vastust anda, äkki oleks võimalik vastata :)

Ehk siis point selles, et ta raha kokkuhoiu mõttes sööb 10 muna päevas (1 pakk/10 muna kuskil 1.4 eurot vms) ja ta tahtis teada, kas see tegevus on kahjulik isegi siis, kui ta rasvaprotsent on kuskil 10 ja tegeleb aktiivselt trenniga ja on muidu nö. tervisliku eluviisiga.

Sorri, et vastan Archi eest. Aga ma ei saa su probleemist aru. :D

Sa mõtled, et kas 10 muna söömine päevas on tervisele ohtlik? Vastus on, et ei ole. Isegi, kui su rasvaprotsent on 3 või 30.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma uurisin netist muna kohta ja päris palju vastuseid leidsin, kus inimesed olid mingil hetkel munade vastu allergiliseks muutunud. Et 10 aastat sõid rahulikult väga palju (5+ päevas) ja korraga hakkasid alllergilised reaktsioonid tekkima. Aga kui ta kolesterooli jms pärast muretseb, siis see jah suht ümber lükatud praeguseks hetkeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Edastan mu trennikaaslase ühe probleemi, ise ei oska talle mingit selget vastust anda, äkki oleks võimalik vastata :)

Ehk siis point selles, et ta raha kokkuhoiu mõttes sööb 10 muna päevas (1 pakk/10 muna kuskil 1.4 eurot vms) ja ta tahtis teada, kas see tegevus on kahjulik isegi siis, kui ta rasvaprotsent on kuskil 10 ja tegeleb aktiivselt trenniga ja on muidu nö. tervisliku eluviisiga.

Ei ole põhjust karta, et muna niisama heast peast halvasti mõjuks, kui miski sellele arvamusele alust ei anna. Kui tervis korras, hea olla ning naudib oma munasööke, siis andku aga minna. Seda soovitaks küll, et muna eest ei tasu niipalju maksta. 10-se resti M suuruses mune leiab üldiselt ikka 1.- euri eest või nii. :)

Muidugi ei saa väita, et muna ei võiks probleeme tekitada - kuid ma ei ütleks, et ta olulises eristaatuses oleks. Allergiad ja seedeprobleeme esineb enamike toiduainete puhul ning välistada ei saa neid kunagi. Seega, kui annab kuskilt miski tunda, siis on ju lihtne pidurit tõmmata.

-----------

Tänasest päevast siis ka. Reval Cup'il käidud ning kahe mehe konkurentsis napilt II koht. Ei mingit üllatust tegelikult, sest Danel võitis eelmine nädal üldabsoluudi ning selge see, et ka tema see nädal ei maganud vaid tegi tublilt trenni ja dieeditas. Ma suutsin küll 700g kuivemana kohale tulla, aga see pole ilmselgelt piisav veel. Kuid see, et kaotus tuli napilt annab muidugi veidi rohkem motti. Olgugi, et olime ainult kahekesi, siis domineerimist järelikult ei olnud. Tema oli kuiv, mina poseerisin paremini. Selle lugesin Otsuse sõnadest välja hiljem.

Kahju, et Physique mehi nii vähe oli muidugi. Vähese konkurentsiga on alati veidi kehvem võistelda, sest saavutus tundub vähem väärt olevat. Antud juhul oleksin II koha jaoks võinud kasvõi otse kodust lavale tulla ning niisama end seal sügada. :D - Kuid selge see, et käega lööma ei läinud ning täies mahus sai kogu protseduur läbi tehtud. Vara kohale, mitu tundi grimmimist ja pumpamist ja tiksumist, tiksumist, tiksumist.

Kodused ettevalmistused + 5h kohapeal enne võistlusi, et käia 1 minut laval ning hiljem 1 minut, et teada saada, et kaotasid. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, mul on korduvalt olnud jalatalla lihaste ülekoormus, sääre luuümbrise põletik, seda vaatamata suht olematule jooksukoormusele. Need põletikud tekivad nii äkki, et arugi ei saa.

Aga nagu ma varemgi öelnud olen, siis iga inimene peab oma õppetunnid ise läbi elama, ega muidu targaks ei saa.

Kui need põletikud tekivad suhteliselt olematule jooksukoormusele vaatamata , äkki on hoopis asi niipidi, et et teke ei ole jooksmisega seotud? Vaid hüpotees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×