Jump to content
Archangel

Archangel'i blogi

Recommended Posts

Mhh, korralikku liha ei visanud grilli peale? :rolleyes:

Ühekordne grill ei võta kuigi hästi neid läbi. Noh, tegelt võtab aga läheb aega ning üks grill on väike, et meid kõiki ära toita. Rohkem ei viitsinud ostma hakata.

Ega ta nüüd mingi suurem grill ei olnud, veidi jahe oli väljas siiski. 2 tundi sai oldud ning siis tekkis nõme pilvekiht päikesele ette ning kiskus krõbedaks väljas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu läheks pilt paremaks. Enesetunne on enamvähem - kujutan ette, kui mõnus oleks sellist dieeti ette võtta tunduvalt rahulikumas tempos. :D

nvnuz4.jpg

Endal on jube tobe olla. Krutid seda kaalu alla, mis sa krutid aga selline korralik, terav lavavorm tundub ikka valgusaastate kaugusel. Aga huvitav kogemus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu läheks pilt paremaks. Enesetunne on enamvähem - kujutan ette, kui mõnus oleks sellist dieeti ette võtta tunduvalt rahulikumas tempos. :D

nvnuz4.jpg

Endal on jube tobe olla. Krutid seda kaalu alla, mis sa krutid aga selline korralik, terav lavavorm tundub ikka valgusaastate kaugusel. Aga huvitav kogemus.

Teoorias on asi ikkagi mitmeid kordi lihtsam,jah? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vorm ju ülikõva.

Aga huvitab, kui suuri raskusi kodus kasutad? Nt. õlale istudes surumine, seljale ette kallutades tõmme, rinnalt surumine, kükk?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teoorias on asi ikkagi mitmeid kordi lihtsam,jah? :D

Noh, kas ta praktikaski niiväga raske on, lihtsalt ilmatuma kaua võtab aega. :D

Vorm ju ülikõva.

Aga huvitab, kui suuri raskusi kodus kasutad? Nt. õlale istudes surumine, seljale ette kallutades tõmme, rinnalt surumine, kükk?

Õlale istudes surumist ei ole kunagi teinud eriti, kodus kindlasti mitte. Seistes surumist ainult, 45kg kangiga (kunagi tegin 80kg vms). Seljatõmme hantliga 55kg (Olen ka 115kg hantlit lahti sikutanud) ja kangiga 90kg. Rinnale surumist 90kg (rekord 160kg kunagi). Kükki ei tee kodus. Kui olen saalis teinud, siis 65kg (rekord mingi 170kg kunagi). :)

Treenime mõistusega, mitte lammutades. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle pärast ma 1. Aprillil ühtegi artiklit ja uudist ei loegi. Jube tüütu, energiat sööv ettevõtmine kuna pooled on väljamõeldised ning osad isegi ei viitsi kinnitada, et on väljamõeldised ning siis mõtiskle kellegi lolluste üle pool päeva. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olgu.

Mõte:

liiga lihtsalt langevad inimesed kenasti vormistatud teksti lõksu. Aprillile eraldi rõhku asetamata.

Aga see oli autoril ka kirjas, ju sul peekon tilkus ja sülg nõrises, ei olnud kontsentreerumiseks mahti ;)

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olgu.

Mõte:

liiga lihtsalt langevad inimesed kenasti vormistatud teksti lõksu. Aprillile eraldi rõhku asetamata.

Aga see oli autoril ka kirjas, ju sul peekon tilkus ja sülg nõrises, ei olnud kontsentreerumiseks mahti ;)

Jajah. Noh, see mõte oli nii selgelt välja toodud ning nii enesestmõistetav minu jaoks, et ei näinud seda, mis silme ees - sinu postitust silmas pidades. :)

See on tõesti väga tavaline, et müüb mitte tõde, mitte ausus, mitte loogika, vaid esitlusoskus. Oskus reklaamida. Ning tegelt on see alati nii olnud. Tänapäeval võib muidugi tänada, et kuna meedia vahendusel tuleb niipalju erinevat, konfliktset infot kogu aeg päevavalgele, siis vähegi intelligentsemad inimesed hammustavad lahti selle, et kõik ei saa uskuda ning tuleb asuda analüüsima. Vanasti, kui meedia oli piiratud, siis oli neid ussiõlimüüjate vastu tunduvalt keerulisem saada, sest mille alusel suudeti tollal infot analüüsida? Haridus oli puudulikum, maailmavaated kitsad.

Aga kahjuks, kuna meedia võimaldab ka neil ussiõlimüüjatel hästi vabalt oma äri ajada, siis kipub ikka nii olema, et laias laastus protsentuaalselt võib-olla polegi midagi muutunud. Asjaolud teised, aga lõpptulemus sama. Suur osa rahvast on nagu udu sisse mässitud ning langevad pidevalt pettuste lõksu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Elu esimesed võistlused seljataga ning võib rahule jääda. Vorm oli pehme, grimm ei jäänud päris ühtlaseks kogu võistluseks (Kuid suured tänud Taavile, et abistas ning alguses korraliku kihi peale pani!) ning kuuldatavasti lavavalgus segas ka kaarte.

1979510_835950883100447_4044377355328766

Absoluudis siis IV-s koht:

post-5296-0-46638100-1396724778.jpg

Kuid nagu näha, siis kohtunike hinded kõikusid muidugi omajagu. Punktide järgi jäin II-st kohta jagama, kuid kohtade tõttu IV. Üks kohtunik leidis, et oleksin võinud ka esimene olla, kuid ülejäänud panid siiski 3-4 koht. Mõnda meest on hinnatud nii viimase, kui ka esimese koha vääriliseks, niiet jah - kohtunike arvamused kõige paremini ei tundunud klappivat, kuid sellise ala puhul ongi see juba ette teada, et subjektiivsus on suurem ning hindamisjuhised jätavad meeletult mänguruumi.

Mina olen kohaga rahul, sest see oli aus. Absoluudi mehed olid ikka parajad kuivikud ning mõni mees oli nii terav, et oleks vabalt võinud Rückenbergi kõrvale seisma minna ning mitte häbisse jääda teravuse koha pealt. :D

Eks järgmine laupäev juba Reval Cup'il ning eks näis, kas saab veidi teravamaks seda pilti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuid nagu näha, siis kohtunike hinded kõikusid muidugi omajagu. Punktide järgi jäin II-st kohta jagama, kuid kohtade tõttu IV. Üks kohtunik leidis, et oleksin võinud ka esimene olla, kuid ülejäänud panid siiski 3-4 koht. Mõnda meest on hinnatud nii viimase, kui ka esimese koha vääriliseks, niiet jah - kohtunike arvamused kõige paremini ei tundunud klappivat, kuid sellise ala puhul ongi see juba ette teada, et subjektiivsus on suurem ning hindamisjuhised jätavad meeletult mänguruumi.

Mina olen kohaga rahul, sest see oli aus. Absoluudi mehed olid ikka parajad kuivikud ning mõni mees oli nii terav, et oleks vabalt võinud Rückenbergi kõrvale seisma minna ning mitte häbisse jääda teravuse koha pealt. :D

Bikinifitnessi puhul on selge, et subjektiivsus oli, on ja jääb suureks, kuid sel alal on objektiivsuseks palju rohkem võimalust. Selline arvamuste lahknevus on ikka üsna kahtlane. Kohtunikud peaksid selgeks tegema, mida nad ikkagi hindavad. Keeruliseks muudab asja just see, et oli ala vist algselt mõeldud noortele stardiplatvormiks (mass ja kuivus ei ole nii olulised, kui muudes kattides).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bikinifitnessi puhul on selge, et subjektiivsus oli, on ja jääb suureks, kuid sel alal on objektiivsuseks palju rohkem võimalust. Selline arvamuste lahknevus on ikka üsna kahtlane. Kohtunikud peaksid selgeks tegema, mida nad ikkagi hindavad. Keeruliseks muudab asja just see, et oli ala vist algselt mõeldud noortele stardiplatvormiks (mass ja kuivus ei ole nii olulised, kui muudes kattides).

Kuulsin, et kohtunike seas oli arutelu päris elav olnud. Eks küsimuseks oligi kindlasti see, et kas meeletut kuivust ja lihasmassi peaks alla hindama või mitte, või hoopiski kiitma. IFBB suurvõistlustel on samas mõned mehed sama suured, kui meie parimad klassikud ning sama kuivad samuti. Seega tegelikult antud tasemel ei tohiks keegi liiga suur või liiga kuiv olla, et skoori alla peaks sättima.

Küll aga on selge, et mõne mehe kehakuju ning poseerimine ei olnud kindlasti päris Physique sobilik - olgu lihasmass ja kuivus mis ta on. Olen videosid vaadates leidnud, et nii mõnelgi välismaa võistlustel mehed isegi ei pinguta eriti lihaseid ning poseerimisel hinnatakse väga "casual" temaatikat. Ehk konkreetselt peadki jätma mulje, et a'la tuled rannast ja näitad, kui chill tüüp oled. Samas mõnel võistlusel on mehed suht konkreetselt klassika poose tegema hakanud ning ka meie võistlusel tegigi mõni mees ikka väga pingutavaid poose lihaste näitamiseks.

Eks see ala sai loodud jah vahepealse sammuna neile, kes ei soovi kulturismi massi ega kuivust omandada. Kuigi stardiplatform pole vast kõige õigem sõna kirjelduseks, sest väga suur osa ei tahagi kuskile muusse klassi minna. Physique ongi tegelikult sellise lihasmassi ja kuivuse suhtega, mida igaüks saaks harrastaja tasemel saavutada ning seda soovitaksegi promoga, nagu ma aru saan. Selline "fitness model" välimus.

Kuid jah, subjektiivsus on siiski suur kuna hindama peab lisaks füüsisele ka kogu paketti. Juuksed, nägu, püksid, üldine kehahoiak, lavahoiak, naeratamine, publikuga suhtlemine jne. Asjad mis kulturismis üldjuhul nii määrava tähtsusega ei ole.

Men's Physique Mr. Olympia top mehed:

CfZQiFf.jpg

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei Holger.

Ma olen täiesti nõus sinu jutuga. Mis imelik oli, on see, et see härrasmees kes sellel võistlusel ennast täiesti pööraseks pingutas, tema võitis ka oma kategooria. Üks neist vendadest. Mis mind aga segas oli see, kui talle tehti hoiatus et võistleja number ...ära pinguta, ole loomulik. Siis mees pingutas minuarust veel rohkem ja nägi välja ei liha ega kala. Aga kuna kutil oli ülikõva vorm, siis pandigi ta ikkagi oma kati võitjaks. Hästi tobe.

Et kaks aastat järjest on jäetud poseerimisoskus ja artistlikus täiesti kõrvale ja vaadatakse ainult kehaehitust.

Sinu puhul oli kõik paigas. Poosid selged, naeratus olemas ja ilmselgelt heas vormis. Danel Schvalbe üldvõitu aimasin ma ette, sest tüüp on ikka suht pöörases vormis.

Igatahes mul sõbranna kõrval kiitis su naeratust ja esimene võistlus oli sul väga hea. Üldarvestuse koht oleks pidand olema teine aga jah, nagu siin sai mainitud - ala ei osata veel hinnata.

Igatahes tuult tiibadesse järgmisel võistlusel ja loodan, et kohtunikud vaatavad veidi rohkem videosid, kuidas liigutakse ja kuidas peab olema :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellest on küll kahju, et lavalist olekut ei pandud nagu üldse tähele ja vaadati mitmel juhul ainult vormi. Näiteks absoluudi #2 pingutas-poseeris end enda kategooria võistlusel segaseks ja lavaline maneer oli teistel meestel, kes absoluudis tahapoole jäid, kõvasti etem rääkimata sellest, et vahepeal hakati laval lausa kulturismi tegema. Danelil oli pöörane vorm, aga ka temast oli parema lavaolekuga võistlejaid, kahju et lavakogemus (oskus end esitada, mis pidevalt suureneva lavakogemusega kaasneb) justkui midagi ei maksa. Mõni oli lavale tulles, laval olles ja lavalt lahkudes 100% nagu kala vees ja väärinuks enamat. Pealtvaataja arvamus asjast. Arusaadav, et uus ala, mida on raske hinnata, absoluutselt mitte midagi halba kohtunike suunas, aga leian et selline arutelu on vajalik ala arendamiseks, ärge südamesse võtke.

Muudetud kasutaja trewe poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ta ole jah. Ma muidugi ei ole absoluutselt kursis, kuidas kohtunike telgitagustes neid asju aetakse, aga ma loodan, et mingi nö. "ümarlaud" ikka vahest tehakse ning analüüsitakse kambakesi kogu võistlust ja hindamist. Sest kui absoluudi valimistes on mitmele mehele pandud nii viimane, kui ka esimene koht erinevate kohtunike poolt, siis ilmselgelt ei ole hindamisjuhised piisavalt täpsed olnud või kohtunikel pole olnud aega süveneda selle kategooria hindamise nüanssidesse.

Üks asi veidi häiris veel, see, et meestel oli pükste valikutega ka ikka päris suur erinevus. Danel, kes absoluudi võitis oli üldse laval ma ei tea mis asjadega, aga Physique püksid need polnud. :D

Muidugi ei pane ka mina tegelikult kohtunikele midagi pahaks, sest see on ikka meeletu töö neid võistlejate masse päev otsa vahtida ja ausalt hinnata. Lihtsalt aus kriitika on kindlasti teretulnud, et tekiks mingi edasiviiv jõud paremuse poole. :)

Nähes mõningaid pilte, siis pean tõdema, et see grimm mulle hästi vist ei sobinud. Jäi liiga tume ja tuhm kuidagi. Näo oleksin pidanud ka siiski ära grimmima või tugevama meigiga tegema, jäi liialt erinev ülejäänud kehaga. Poseerimise külje pealt ka paar asja kindlasti endale kõrva taha panema. Muidugi vorm vaja teravamaks timmida, seda niikuinii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Härra kuivus/kulturist, Parveots - Mina - Absoluudi võitja Danel.

2u7neb8.jpg

Nagu näha, siis seisime kõik ühes nurgas joonel, aga valgus oli selline, et meie kehad varjasid üksteist. Ning kuna kohtunikud hindavad tihti mehi ka siis, kui nad tagumise joone juures nö. "chillivad", siis on selline varjutamine väga kurjast tegelt.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×