Jump to content
Archangel

Archangel'i blogi

Recommended Posts

Mida me kõik siin hädaldame. Kui inimene võtab asju mõistusega pole ju hullu. Ma olen ise jooksnud poolikuid ja treenind isegi maratoniks ja pole midagi hullu olnud. Kui see jooksmine nii krt. kahjulik on siis miks see on üks maailmas enim harrastatav spordiala. Kui seda teha mõistusega pole ju midagi hullu, minuarust. Kui Hr.Archangel pole nii fanatt et ta koguaeg üritab olla teistest parem, nt. oma sõpradest siis pole ju hullu. Isiklikult tunnen ühte sellist härrat kes tahtis olla kõige parem ja 50- selt oli olnud 2 põlve oppi.

Ah ja külma ilma vastu aitab sukk, katad oma suu kinni ja hingad läbi nina . Ise kasutan ja toimib vägagi hästi. Ostsin Rademarist Grafti oma €15, Dri Fit ja puha.

Kõige raskem ongi muuta inimese mõtlemist. Mis on veloergomeetri miinused tervisele?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Elamine on üldse kahjulik, ära võib surra...

Statistika järgi sureb kõige rohkem inimese oma kodus. Kui blondiin sellest teada sai, kolis ta oma kodust ära. B)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige raskem ongi muuta inimese mõtlemist. Mis on veloergomeetri miinused tervisele?

Sa peaksid teadma küll, et füüsilised mõjutused on vaid üks osa meie tervisest. :) Teine pool võrrandist on psühholoogiline. Velo ei ole minu psüühise jaoks niivõrd hea valik, kui varajane sörk. Velo on toolis istumine ja tuim sõtkumine mille jaoks on praktiliselt null pingutust vaja. Roomad voodist välja, ronid pukki, ning tukud seal sõtkudes.

Jooks on tugevam hommikune ergutus ja distsipliini arendamine, jooksu käigus liigub ka mõte paremini ning ma suudan ka vaimselt üles ärgata ning jõuan koju motivatsioonist pakatades. Velo pealt astun tunduvalt tuimema suhtumisega maha.

Aga nagu ma olen öelnud, siis velo on suurepärane alternatiiv mida omada. Justnimelt siis, kui on sobilikke põhjuseid peamist tegevust vältida. Ja eks neid põhjuseid ikka on. Kuid minu jaoks on ta teisejärgulisem alternatiiv. :)

  • Upvote 5

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Velo on toolis istumine ja tuim sõtkumine mille jaoks on praktiliselt null pingutust vaja. Roomad voodist välja, ronid pukki, ning tukud seal sõtkudes.

Sul on velo kindlasti roosat värvi tirriga variant. :rolleyes:

  • Downvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul on velo kindlasti roosat värvi tirriga variant. :rolleyes:

Mõistan, et vagiina liivane kuna kunagi, olles noorem ja lollim, oled endale väljas joostes mõne eelnimetatud nimetatud vea külge saanud, kuid usun, et archangeli näol on tegu inimesega, kes võimalike ohtudega kursis ning teab kuidas neid vältida.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on tavaline MTB ratas millega vahelduseks sõitmas käin jooksule puhkamise mõttes. Olen jooksnud täiega auru andes ning niisama Archangeli moodi lõõgastuseks/vahelduseks. Üks mis kindel, päev algab paremini kui värskes õhus kergel jalal sörgitud on. Jooks annab teistsuguse energia. Kui trenni mõttes tamp taga joosta siis tekivad vead mis rikuvad kasuteguri. Täpselt sammuti igal spordialal- kui teha mõõdukalt ja naudinguga ei ole erilist paha tegurit. Kui piiridel kombata siis kukkumine on varem või hiljem vältimatu.

Ma ise targutamas kel eile keelati paremale käele koormus kuuks ajaks sirutus kõõluste põletiku tõttu(pealt haardes lõuatõmbed tuleb unustada, alt haardes lubati proovida nädala pärast)

Muudetud kasutaja rennu21 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõistan, et kunagi, olles noorem ja lollim, oled endale väljas joostes mõne eelnimetatud nimetatud vea külge saanud, kuid usun, et archangeli näol on tegu inimesega, kes võimalike ohtudega kursis ning teab kuidas neid vältida.

Jah, mul on korduvalt olnud jalatalla lihaste ülekoormus, sääre luuümbrise põletik, seda vaatamata suht olematule jooksukoormusele. Need põletikud tekivad nii äkki, et arugi ei saa.

Aga nagu ma varemgi öelnud olen, siis iga inimene peab oma õppetunnid ise läbi elama, ega muidu targaks ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga, veel kord, härra Otter, mis sundis varem jooksu soovitama lülisamba/lihastasakaaluprobleeme kurtvale inimesele?

Ja nüüd täises jõus kutile on see no-no ?

Muudetud kasutaja Marxengel poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga, veel kord, härra Otter, mis sundis varem jooksu soovitama lülisamba/lihastasakaaluprobleeme kurtvale inimesele?

Ja nüüd täises jõus kutile on see no-no ?

Kõige raskem ongi inimese mõtteviisi muutmine, kui inimesel on kinnisidee maratoni joosta vaatamata oma seisundile, siis mis on minu jutust kasu, et see ei sobi, ta teeb seda ikkagi.

Holgeril on praegu põlved korras, aga ülekaal, varem jooksnud ei ole, s.t. kõõlused, liigesed ei ole saanud varem löögikoormust ja nüüd hakkab jooksma kõval pinnasel, külmaga. Tarkus tuleb ikka läbi oma valu. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen sääreluuümbrise põletiku juba päris raskelt läbi põdenud. Seega ei ole see päris esimene rodeo ning niisama ei rapsi. Nagu olen öelnud, koormus on väike ning kui miski peaks kuskilt tunda andma, siis oskan tagasi tõmmata. :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega Rotteri jutt vale pole ja ma sain ka aru, et vastu räägib ta just kaalu tõttu, seda enam et jooksmist just alustati. Küll aga nagu aru saime siis Archangel jookseb vähe ja ettevaatlikult kus poolel jooksul ka nõus jalutama, peatähtis on enda õue vedu mitte niivõrd jooksutulemus- seega probleemi ei tohiks olla(kuidki ega need ei hüüa tulles, isegi kodus mitte)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega Rotteri jutt vale pole ja ma sain ka aru, et vastu räägib ta just kaalu tõttu, seda enam et jooksmist just alustati. Küll aga nagu aru saime siis Archangel jookseb vähe ja ettevaatlikult kus poolel jooksul ka nõus jalutama, peatähtis on enda õue vedu mitte niivõrd jooksutulemus- seega probleemi ei tohiks olla(kuidki ega need ei hüüa tulles, isegi kodus mitte)

Just nii. Muidugi on Rotteri hoiatused jms. kõik põhimõtteliselt õiged. Selles osas, et riske on mida silmas pidada, ning kui selliseid asju üritaks teha täiesti algaja ning mina oleksin näiteks nõustaja rollis, siis ma ka igal juhul soovitaksin velot. Kuid antud juhul ma siiski enam päris algaja ei ole.

Ning sul on täpselt õigus, et see hommikusörk ei ole mingi võhma või säärte vms vastupidavuse arendamiseks, jooksutulemuste parandamiseks või kalorite põletamiseks. Tegemist on iseloomu arendamise võttega. Ma harjutan end varem ärkama, harjutan end kohe päeva esimesest minutist alates olema produktiivne, astuma vastu raskustele ning leidma raskustest olenemata motivatsiooni. Kui ma suudan end kell 05.15 püsti ajada ning miinuskraadidega lume sisse sörkima minna, kui endal pole silmadki veel lahti läinud korralikult, siis mistahes katsumused ülejäänud päeva jooksul tunduvad ikka meeletult kergemad. ;)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegemist on iseloomu arendamise võttega. Ma harjutan end varem ärkama, harjutan end kohe päeva esimesest minutist alates olema produktiivne, astuma vastu raskustele ning leidma raskustest olenemata motivatsiooni. Kui ma suudan end kell 05.15 püsti ajada ning miinuskraadidega lume sisse sörkima minna, kui endal pole silmadki veel lahti läinud korralikult, siis mistahes katsumused ülejäänud päeva jooksul tunduvad ikka meeletult kergemad. ;)

Eksid. Ei ole nürimat treeningvahendit kui velol 1,5 tundi vändata ja ainult sellele tegevusele keskendudes. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räägime ikka aiaaugust.

Aed ise, siis, VEEL kord:

kuidas sobib skolioosiga, lihasdüsbalanisiga, jne 'mitteülekaalulisele' see paremini? Lisaks veel nö keskealisele, kes on ka suhteliselt hilja alustanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räägime ikka aiaaugust.

Aed ise, siis, VEEL kord:

kuidas sobib skolioosiga, lihasdüsbalanisiga, jne 'mitteülekaalulisele' see paremini? Lisaks veel nö keskealisele, kes on ka suhteliselt hilja alustanud.

Vastus on siin:

http://www.livestrong.com/article/247565-can-i-run-or-jog-with-scoliosis/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Neljapäevad on sellest aastast peale mul pm. tavatööst vabad päevad, kus saan hommikul veidi sisse magada. Seega tavapärase 6h asemel lubasin meeletud 7.5h. :D


Eilsest poolest kilost pastast ning puhkepäevast ja taastusprotseduuridest on keha äksi täis. Siiski üldine olek veidi uimane olnud. Olen avastanud, et ma ei tahagi hommikuti kaua magada - tähendab füüsiliselt tahan, aga vaimselt ei taha. Mida kauem magan, seda uimasem kogu päev olen. Mingi aeg tagasi kirjutasin artikli "optimaalsest" unevahekorrast ning see number jäigi umbes 5.5-7.5h vahele. Ning mida kauem ma ise stabiilselt neid numbreid ka magan, seda enam leian, et vähemalt minu puhul vastab see tõele. Kui magan rohkem, mida ma vahest ka teen, siis olen terve päev uimasem ning ei ole päris õige tunne. Samuti rõhub peale ajakaotus.


Aga olgu. Kiire klõps kah. Pilt on teravamaks veidi läinud.


2a5hrb4.jpg

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täna teeb pikema seljatrenni ning siis vanni lõõgastuma. Lähen vaatan vast seekord midagi pasta asemele. Vbl mingi tort... hmmm.


Väljas külm aga ilus päikeseline, peaks jalutama veidi :)


azfbkg.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kuhu Sul nii kiire alati on? Elu ei pea olema ju maraton?

Aega valitseb ainult see, kes õpib laskma sel minna.

Aeg on piiratud väärtus. Iga päev antakse sulle aega nagu taskuraha. Aga erinevalt rahast, kus allesjäänu saad sukasäärde pista või panka panna, ei saa aega tuleviku tarbeks kokku hoida. Kasutamata aeg on raisatud aeg.

Mul on liiga palju huvisid, eesmärke ning soove mida realiseerida, et ma saaks endale raiskamist lubada. Eks ma muidugi niigi raiskan iga päev oma aega, kuid ma vähemalt üritan seda raiskamist vähendada. Paljud eesmärgid mida ma saavutada tahan nõuavad aastaid ja aastaid pühendumist. Ma ei saavuta neid kunagi, kui elaksin suhtumisega, et "ah, küll jõuab". Ei jõua. Ühegi valemiga ei jõua. Mul on järgmise 5a jaoks rohkem eesmärkide täitmisi plaanis, kui kolmel keskmisel inimesel kogu elu peale kokku.

Igaüks elab kuidas tahab, seda muidugi. Keegi ei keela oma vaba aega kulutada lõõgastumisele, hobidele, mis on vaid sinu enda jaoks, lähedastega olemisele jms. Aga sellisel juhul ei tasu ka kurta, kui ajapikku halli massi sisse vajud ning oled tugevamalt sõltuvuses ühiskonna ning keskkonna mõjutustest nagu näiteks finantsprobleemidest.

Ekstreemsed, meeletult ambitsioonikad eesmärgid ja unistused nõuavad ka samaväärselt ekstreemseid igapäevaseid pingutusi, et ellu viia. Niisama edukus sülle ei kuku.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×