Jump to content
Archangel

Archangel'i blogi

Recommended Posts

Tervist!

Kuna päris paljud inimesed on aegade jooksul minu tegemistest huvitunud ning teistel lehtedel asuvaid blogisid uudistanud, siis mõtlesin, et teen ka siia ühe blogi kõigile lugemiseks.

Taustalugu niipalju, et vahelduva eduga olen trenne teinud keskkooli lõpust saati, ehk ca. 10 aastat. Tegelikkuses oleks mõndasid neid aastaid trenniaastateks kutsuda veidi liiast. Veel 2.5a tagasi ei teadnud ma toitumisest ega treeningust pm. mitte midagi. Mäletan, et mingi 4a tagasi sai siin foorumis isegi küsitud, et kas üleliigne valk võib rasvana talletuda või mitte. Praktiseerisin 0 rasva dieeti kuna arvasin, et see on loogiline viis rasva põletada... seega võib öelda, et olin treeningu ja toitumise teadmiste kõige madalamal astmel. Usun, et isegi keskmine keskkooliõpilane oleks mu paika pannud. :D

Pilte sellest ajast on väga vähe ning ei anna täpset peegeldust asjadest. Ütleme nii, et aastatel 2006-2008 paisusin umbes 80kg juurest 110kg-ni. Sel ajaperioodil sai veidi tugevamalt treenitud. Revalis sai ikka päris mitu kuud käidud ning eks ühte teist liha sai selga kasvatatud. Muidugi oli toitumine täiesti vale ja igasugune areng väga piiiratud. Sellegi poolest jõudsin rinnalt surumises 140kg-ni. Sellised numbrid on mulle endale siiani parajaks naljaks kuna rinnalihased on mul läbi aegade kõige kehvem kehaosa olnud.

Aastal 2009 ei toimunud suurt midagi, käisin USA's, ajasin pekki veidi selga ning siis tagasi Eestis passisin niisama tühja.

2010 aastal liitusin Bonsuna kommuuniga ning võtsin end taaskord kätte. Umbes 2010 kevad lõppes ka minu inaktiivsuse periood ning sellest ajast alates olen päris regulaarselt treeninud. Väiksemaid pause on siin-seal ette tulnud, aga põhimõtteliselt võib viimast 3.75 aastat pidada peamiseks treeningperioodiks.

2010-2011 treenisin peamiselt jõusaalis, aasta lõpus sai ka Kalmuse kava järgi toitutud ja treenitud ning 2011 kevad jõudsin ca. 92kg-ni ning six-pack hakkas juba kergelt kumama. Trennist ja toitumisest ei teadnud endiselt suurt midagi. Lähtusin peamiselt teiste juhenditest.

2011 sügisel käis peas "klõps" ning asusin ennast toitumise ja treeningu vallas põhjalikult täiendama. Mind aitasid Bodybuilding.com Nutrition foorumis mitmed inimesed, eesotsas Alan Aragoniga. Sain tuttavaks paljudele tuttava Jason Blaha'ga ning temaga koos tegin mingit aega ka oma foorumit, mille majandamine oli küll veidi raske ning vajus ära peale seda, kui Jason rohkem enda youtube kanalile pühenduma hakkas. Igal juhul õnnestus mul bb.com foorumis päris hea maine saavutada ning teatud perioodil olin üks aktiivsemaid postitajaid.

Aegamööda hakkasin rohkem endale pühenduma ning energiat ja aega ainult teiste küsimustele vastamiseks jäi vähem.

2012 möödus erinevate treeningmeetodite katsetamise all. Praktiseerisin erinevaid toitumisi, täiendasin end teadmistega ja praktikaga. Vaikselt vorm paranes.

2013 võtsin end kokku ning aasta esimese poolega tegin väga korraliku dieedi läbi, kaotades ca. 6-7kg, samas suurenesid kõik lihas ümbermõõdud va. vöökoht, mis langes ca. 8cm. Korralik re-comp. Teises pooles muutsin treening- ja toitumisstiile veidi ning liigun nüüd tunduvalt stabiilsemal käigul. Esimest korda elus olen keset talve väga heas vormis. Kiviviske kaugusel suvisest elu parimast vormist. Kehakaal on samas tunduvalt kõrgem. Annab alust loota, et liha on veidi peale kogunenud aastaga.

Viimaste aastate arengu võib selle pildiga kokku võtta:

378057_638818706147000_503207855_n.jpg

Selline oli pilt mõni kuu tagasi:

1098248_682723985089805_1583650866_n.jpg1380288_728532587175611_866363435_n.jpg


Trenne teen ainult kodus ning olen teinud ainult kodus juba pea paar aastat järjest.

Treeningkava on väga lihtne:

E: Rind+Selg

T: Jalg+käed+õlad

K - vaba

N: Rind+Selg

R: Jalg+käed+õlad

L: üks nädal rind, siis järgmine selg, siis paus

P: vaba

Hommikuti kell 05.15 löön luugid lahti ja käin 3km sörkimas. Lisaks kõnnin päevas 5-10km.

Toitumine on kõikuvam. Ühtegi toitu ei väldi, koguseid täpselt ei kaalu aga umbkaudselt jälgin kaloraaži ja valgukogust, muud mitte. Nii lähevad nädala jooksul söögiks mõni kilone tort, paar õltsi ja muud head-paremat. Samas enamiku menüüst moodustab kuni 1kg liha päevas, kõrvale hunnik juurikaid, puuvili, teraleiba. Lisaks erinevad vitamiinid, mineraalid ning mõni lisand - kreatiin, msm, omega-3.

Hommikuti kallan sisse oma 4 tassi kohvi piimaga. Suhkrut ei tarbi eraldi, suhkruasendajat kõikjale. Janu kustutan siirupiveega või Coca Zeroga.

---------------------------------------------------

Selline oli siis taustajutt, mis sai tegelt päris pikk. Ah, mis siin ikka. Kirjutada on lõbus.

Tänane hommikusörk on tehtud, uni läks juba 04.30 ära (kuigi magama sain alles 00.15), seega lõin luugid lahti ja tegin jooksu veidi varem. Tegelt oligi hea, oli piima vaja ning teepeal hüppasin statoilist läbi. :)

Nüüd teeb päeva otsa arvuti taga tööd, siis tegelen lisaks trennile veel muusikaga. Kitarr harjutan juba aastaid, kuigi vahepeal oli mitu, mitu aastat pausi ning alles hiljuti võtsin uuesti kätte. Klahvpilli hakkasin paar nädalat tagasi harjutama. Lisaks õpin erinevaid asju veel. Hetkel otsustasin matemaatika käppa saada ning läbin online õppeprogramme.

Aitab siis küll esimeseks sissekandeks. Ei oska pakkuda, kui tihti ma siia midagi kirjutan. Tulemuste saamine mistahes vallas sisaldab järjepidevat raiumist päev, päeva järel ning enamik päevi millegi erilisega silma ei paista.

Veidi nalja kah:

968839_637471172948420_1965378599_n.jpg217337_637356826293188_1411936297_n.jpg538637_556828371012701_864678983_n.jpg381864_320115191350688_992780702_n.jpg

Kõige lõppu törts inspiratsiooni:

1528733_768587623170107_205399366_n.jpg

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kauaoodatu blogi muidugi. Õnnitlen.

Kodus treenimisest, toidu kohta käiva info proffesionaalsusest ning kõige muu seonduvaga olen enam-vähem (pigem vähem) teadlik sinu puhul. Seda kõike just selles osas, et sinu poolsed postitused eriliselt infovaesed ei ole ja jutt ka mitte kõige lollim :D . Treeningjaotus oli muidugi uus info.

Aga nüüd kõige tähtsama juurde. HUUMOR on meil küll ühte auku. Ootan põnevusega ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenni koha pealt ei suuda ma sind kindlasti õpetada. Aga olles 10 päeva klaverit alles mänginud ja suuta mingi algeline impro teha, seda ei suuda just paljud. Lisa nüüd akordinootidele teised pentatoonikas olevad noodid. Duuris on pentatoonikas I II III V VI aste (C-duuri puhul siis CDEGA) ja mollis I III IV V VII aste (a-mollis ACDEG). Samad noodid tegelikult, teoreetiliselt on algusnoot lihtsalt erinev. Praktiliselt pole mingit vahet. Pentatoonika peal improviseerides ei ole võimalik eksida, kõik noodid sobivad väga hästi ;) Jään järgmisi videoid ootama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

... Lisa nüüd akordinootidele teised pentatoonikas olevad noodid. Duuris on pentatoonikas I II III V VI aste (C-duuri puhul siis CDEGA) ja mollis I III IV V VII aste (a-mollis ACDEG). Samad noodid tegelikult, teoreetiliselt on algusnoot lihtsalt erinev. Praktiliselt pole mingit vahet. Pentatoonika peal improviseerides ei ole võimalik eksida, kõik noodid sobivad väga hästi ;) ...

Saab ka nii :D

post-29847-0-54049900-1388999739_thumb.j

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kauaoodatu blogi muidugi. Õnnitlen.

Kodus treenimisest, toidu kohta käiva info proffesionaalsusest ning kõige muu seonduvaga olen enam-vähem (pigem vähem) teadlik sinu puhul. Seda kõike just selles osas, et sinu poolsed postitused eriliselt infovaesed ei ole ja jutt ka mitte kõige lollim :D . Treeningjaotus oli muidugi uus info.

Aga nüüd kõige tähtsama juurde. HUUMOR on meil küll ühte auku. Ootan põnevusega ;)

Huumorit peab saama. :)

Sa oled siin aastaid aktiivne olnud, kuid blogi ei olnud pidanud. Teades sinu kirjalembust, siis usun ,et saab huvitav lugemine olema! Edu ja kordaminekuid soovides! ;)

Tänud Ott!

Trenni koha pealt ei suuda ma sind kindlasti õpetada. Aga olles 10 päeva klaverit alles mänginud ja suuta mingi algeline impro teha, seda ei suuda just paljud. Lisa nüüd akordinootidele teised pentatoonikas olevad noodid. Duuris on pentatoonikas I II III V VI aste (C-duuri puhul siis CDEGA) ja mollis I III IV V VII aste (a-mollis ACDEG). Samad noodid tegelikult, teoreetiliselt on algusnoot lihtsalt erinev. Praktiliselt pole mingit vahet. Pentatoonika peal improviseerides ei ole võimalik eksida, kõik noodid sobivad väga hästi ;) Jään järgmisi videoid ootama.

Mhm, peab proovima. Hetkel üritan mitte liiga suurt tükki korraga hammustada. Just sai naturaalsele, harmoonilisele ja meloodilisele minoorile käpp peale pandud ning see vajab veidi seedimist. Samuti pole veel kõiki helistikke päris pähe taotud ning see vajab harjutamist. Samuti proovin õppida nooti lugema ja see vajab ka aega.

Eks muusika puhul (tegelt iga asja puhul) ongi see üks suur probleem, et kuidas jagada teooria õppimise ning praktilise aplikatsiooni vahel aega ning energiat. Korraga liiga palju teooriat ette võttes on oht, et praktikas ei jõua piisavalt igaühele pühenduda ning õpitu ei kinnistu.

Improvisatsiooni koha pealt on mul selle võrra lihtsam, et olen kitarriga niikaua muusikat mänginud, et nootide ja rütmi rittaseadmine tuleb kergemalt. Klaveril on lihtsam helistikus püsida, kui kitarril, seega on isegi algajana suht lihtne suuremaid vigu vältida. :)

vG4qp.png

  • Upvote 5

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, päev on möödunud nagu ikka. Hommikul töö, siis jalutuskäik poodi. Siis sai seljatrenni tehtud, kitarri mängitud. Siis lubasin endale luksuse, 20 minti uinakut ja nüüd lõpetasin just rinnatrenni. Vahepeal jooksvalt tööasjad ja mõned õppimised. Paar tundi päeva on veel alles, see läheb klaverimängule + ikka töö ja ühte ja teist veel.

Vorm on nagu ta on. Pekki ikka on. Hommikul oli kaal mingi 97.5kg. Vaatasin järgi ja 11 kuud tagasi oli sama kaalu juures vöökoht +4cm suurem. Krt teab palju see lihasmassis tähendada võib, aga ilmselgelt on liha rohkem ja pekki vähem ning see on hea. :)

1zgx168.jpg672l4o.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No see et sul siin blogi on igati hea, usun et seda lugedes on endalgi midagi õppida.

Sai ka eile natsa teistmoodi trenni tehtud. H hommikul rattaga koolitusele 5km ots sinna ja tagasi , siis TRX kogu keha ( teen nüüd palju kombo harjutusi- trenni aeg vähenes märgatavalt) ja lõpetuseks mu proua otsustas et hakkab oma jooksmist ellu puhuma, nii et tugiisikuna 5 km ots takka.

Mis puutub libedusse siis naelad aitavad jää vastu kõige paremini, olen proovinud nii kette kui naelu. Ketid on head lahtise lume korral, nii pea kui on jää või kinnitallatud lumi hakkavad nad libisema, Nael on see mis ruulib, ostad sellised mida saab tossudele peale tõmmata ja lähed, sukk ei teeks ka paha või sall, mille saad suu ette panna..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No see et sul siin blogi on igati hea, usun et seda lugedes on endalgi midagi õppida.

Sai ka eile natsa teistmoodi trenni tehtud. H hommikul rattaga koolitusele 5km ots sinna ja tagasi , siis TRX kogu keha ( teen nüüd palju kombo harjutusi- trenni aeg vähenes märgatavalt) ja lõpetuseks mu proua otsustas et hakkab oma jooksmist ellu puhuma, nii et tugiisikuna 5 km ots takka.

Mis puutub libedusse siis naelad aitavad jää vastu kõige paremini, olen proovinud nii kette kui naelu. Ketid on head lahtise lume korral, nii pea kui on jää või kinnitallatud lumi hakkavad nad libisema, Nael on see mis ruulib, ostad sellised mida saab tossudele peale tõmmata ja lähed, sukk ei teeks ka paha või sall, mille saad suu ette panna..

Tänud! Eks pean mõtlema veidi jah, kuidas paremini valmistuda. Pole varem kunagi sellistele asjadele mõelnud, pole absoluutselt kunagi jooksuinimene olnud. Ausalt öeldes ei ole siiani, aga hommiksörk on midagi muud, kui jooksu nautimine lihtsalt jooksmise pärast. Rohkem on tegemist vaimu ja füüsise arendamiseks mõeldud tegevusega, mis kohe päeva alguses õige rütmi sisse lööb. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud! Eks pean mõtlema veidi jah, kuidas paremini valmistuda. Pole varem kunagi sellistele asjadele mõelnud, pole absoluutselt kunagi jooksuinimene olnud. Ausalt öeldes ei ole siiani, aga hommiksörk on midagi muud, kui jooksu nautimine lihtsalt jooksmise pärast. Rohkem on tegemist vaimu ja füüsise arendamiseks mõeldud tegevusega, mis kohe päeva alguses õige rütmi sisse lööb. :)

Kui sa tahad vaimu treenida siis mine jõukasse või muretse omale jooksulint. Usu seal peal 10 km või pooliku läbimine on täielik piin. Õues on igati lihtsam saad silmadega haarata tugi isikuid või esemeid ja mõelda, et jooksen selleni või püüan selle kinni. Õues jooksmine karastab rohkem keha : tuul, vihm näkku, autod pritsivad- keha peab võitma kõiki neid ebamugavusi. Õues on jooksmine fun aga sees nagu mõttetu tampimine, kurnab keha ja vaimu ka.

Minu arust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa tahad vaimu treenida siis mine jõukasse või muretse omale jooksulint. Usu seal peal 10 km või pooliku läbimine on täielik piin. Õues on igati lihtsam saad silmadega haarata tugi isikuid või esemeid ja mõelda, et jooksen selleni või püüan selle kinni. Õues jooksmine karastab rohkem keha : tuul, vihm näkku, autod pritsivad- keha peab võitma kõiki neid ebamugavusi. Õues on jooksmine fun aga sees nagu mõttetu tampimine, kurnab keha ja vaimu ka.

Minu arust.

Milleks?

Investeeri parem korralikku velotrenažööri ja oled ilmast ja selle kahjulikust mõjust sõltumatu ja lisaks säästad põlvi.

post-3775-0-25708600-1389077152_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa tahad vaimu treenida siis mine jõukasse või muretse omale jooksulint. Usu seal peal 10 km või pooliku läbimine on täielik piin. Õues on igati lihtsam saad silmadega haarata tugi isikuid või esemeid ja mõelda, et jooksen selleni või püüan selle kinni. Õues jooksmine karastab rohkem keha : tuul, vihm näkku, autod pritsivad- keha peab võitma kõiki neid ebamugavusi. Õues on jooksmine fun aga sees nagu mõttetu tampimine, kurnab keha ja vaimu ka.

Minu arust.

Seda küll jah, et õues on vaimule veidi lihtsam. Aga minu jaoks on teema pigem selles, et 05.15 äratuskella peale kohe hops püsti ajada, dressid selga ning uksest välja minna. See on raske. Soojast pehmest voodist teise ekstreemsusesse, välja külma, pimedasse kõledasse talve. Suvepoole läheb kindlasti lihtsamaks, aga üles ärkamine jääb arvatavasti igavesti raskuseks, mis vaja igapäevaselt ületada. Ma usun, et see arendab distsipliini väga ilusti. Pole ju kedagi, kes sunniks, kelle jaoks ma seda teen. See on minule endale. :)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenne teen ainult kodus ning olen teinud ainult kodus juba pea paar aastat järjest.

Huvitab, et millistest treeningvahenditest su kodune jõusaal koosneb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selg ikka väga korralik, eriti veel kodus treeninu kohta. Eest krabipoosis on käed nii suured, et käsivarred jäävad maha juba :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas on tunda selles MSMist mingit effekti ka?

Võtan profülaktika eesmärgil. Kuna trennides end ei lõhu ja muul moel ka mitte, siis ei ole ühtegi häda liigestega kurta. Aga uuringud mingit kasutegurit lubavad ning hind on piisavalt odav, et miks mitte. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal on liigestega (põlved, küünarnukid, õlad) üsna kehvasti. Seetõttu olen ammu loobunud suurte raskustega treenimisest ning teen samuti maksimaalselt puhtalt, rõhutades neg. faasi etc. Samas annab siit-sealt vahepeal ikka tunda. Eelmise nädala lõpus alustasin MSM võtmisega ning loodetavasti hiljemalt kuu möödudes saan raporteerida, kas minu puhul on see tulemust andnud või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×