Jump to content
Fdvk

Igakuine võistlus - Kangikompleks

Recommended Posts

Surumise mõte pole ka paha, aga kui see 50 kg - ga jääb, siis üks võiks minu arvates olla välistatud - sillas surumine...

Aga põrge?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rinnalt surumine pigem 50 kiloga, nii palju kui tuleb, ilma aja piiranguta(Ega see üldjuhul üle 3 min kesta ka või mine tea mõnda :) )

Pooldan ka surumist . Janar ehk on nõus olema nn. kohtunik ( võtab ka ise osa) ja Fdk võiks reeglid ja lõppsõna öelda. Saavad huvilised sellega juba tegelema hakata .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Surumise mõte pole ka paha, aga kui see surumine 50 kg - ga jääb, siis üks võiks minu arvates olla välistatud - sillas surumine...

Miks sillas surumine ei sobiks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt kerge põrge on juba sellest rasksest tulenevalt vältimatu, et see ei olekski minu arvates nii suur patt. Aga sooritus ei tohiks selliseks minna, et pole võimalik enam aru saada, kas ülemises asendis kordus fikseeriti või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohtuniku osas teeksin ettepaneku, et äkki võib - olla renku viitsiks see mees olla :). Tema tundub ka olevat selline asjalik mees. Ja silla osas - ega mina ka selle ütleja polegi, lihtsalt enda arvamus, ise ei pooldaks. Ja ei pooldaks, kuna nende "sildadega" olen näinud, et tiritakse see amplituud nii lühikeseks, et mõni nõksutabki vaid 10 - 15 cm - se amplituudiga ja noh, kas see enam päris kvaliteetne surumine on. Selge see, et väike nõgusus jääb seljast niikuinii sisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma nüüd täpselt ei saagi aru, mis toimub. Toimub siis see kangikompleksi võistlus või mitte ? Revalis pidid poisid kõvasti harjutama. Ka mina muutsin enda treeningkava vastavalt antud kompleksile ja olen paika pannud ka esimese reaalse katse kuupäeva. Olen hakanud tegema jalale ja õlale rohkem mahtu. Jala päeva lõpus teen läbi korduvalt kang peakohal kükki+rinnalkükk+turjalkükk. Ma saan aru, et Janar tegi korraliku tulemuse ette ja kordagi kangi maha ei pannud, kuid see ei tähenda, et peaks kohe selle võistluse katki jätma. Ilmselt kükkimise võistlusel poleks pooltki nii palju osalejaid olnud, kui Raus oleks oma video esimesel päeval üles postitanud. Te ei pea teistest paremad olema - pange paika endale aeg ja võidelge et see ära realiseerida.
Vabandan juba ette ära, kui minu järgnev jutt solvab kedagi.
See suhtumine on väga tüüpiline. Kükkivõistluse eel tekitati eos juba poleemikat, millega kergemad osavõtjad endale kaastunnet otsisid. Hakati hädaldama, et raskematel meestel on seda harjutust kergem teha ja mis iganes. Täpselt nagu praegu - ei suudeta Janarist paremat aega teha, seega pole sellel võistlusel mõtet. Kas te elategi terve enda elu sellise suhtumise järgi ?
Kui juba võistluste soovitamise peale läks ( ja arvestada et praegu kergemad poisid on soovitanud keharaskustega harjutusi), siis minu soovitused :
Kükk 170 kiloga 3 minuti jooksul
Lamades surumine 150 kiloga 3 minuti jooksul

Jõutõmme 200 kiloga 3 minuti jooksul


Jõudu

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5 Minuti jooksul lõuatõmbed/ v6i dipsid rööbastel ntx? Lihtne ja väljakutsev : ) ( tulevikus ideedex)

Erkko sinu soovitus on aga liiast ehk

Muudetud kasutaja Angelo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Janar, kui sillast räägid, siis ma arvan, et mõtled, seda, et tagumik ei tohiks pingilt tõusta. See oleks konkreetsem kriteerium ehk. Silda saab ju ka tagumik pingil teha ja see on kõikides jõutõstmisliigades võistlusmäärustega lubatud, põhilised erinevused tulevad sisse jalgade asendis (kas täistallal või lubatud ka varvastel jne,), surumise lõpu ja pausi fikseerimises. Kui teed korrektset silda, oled lihtsalt tehniliselt parem ja/või painduvam ja seda ei saa ju pahaks panna. Kui aga tõused varvastele ja tõstad samal ajal tagumiku pingilt, läheb horisontaalne surumine tegelikult juba negatiivse kaldega surumiseks ja see annab selge eelise.

Põrge võiks olla lubatud, sest kus läheb piir väikese põrke ja suure põrke vahel? Pealegi, ega see põrge nüüd nii palju ka juurde ei anna, nagu arvatakse. Ise olen teinud aastate jooksul erinevalt ja võin öelda, et isegi kui teha kolme- nelja kuu jooksul ainult pausiga seeriaid, ka pikki, siis suutlikkus võrdsustub praktiliselt, st. et pausiga teed mingi raskusega näiteks 9 kordust max ja pausita 10.

Ja surumise lõpp võiks olla selgelt fikseeritud, ikka korraks käed sirgeks, enne kui uut kordust alustad. Neid kiireid poolikuid surumisi pole kuigi ilus vaadata, ehkki ka siin võin öelda, et teha pole neid sugugi nii lihtne kui arvatakse.

Mis Erkko juttu puutub, siis esimesel poolel on jumet, täiesti õige seisukoht minu arvates, võiks ikka ühe asja enne ära lõpetada, midagi väga müstilist seal pole ja kes ei saa, see jätab vahele.

Aga teine pool... :DDD Lisaksin võimalike väljakutsete nimekirja veel ühe käega lõuatõmbed ja svungi 150 kg- ga, ajalise piirangu osas olen veel kahtleval seisukohal :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaanuari challenget küll enam poleks mõtet muutma hakata. Kes tahab ja suudab, võiks ju veel osaleda.

Aga järgmised võistlused võiks olla küll rohkem tavaharrastajatele sobilikumad.

Ma pakuks välja nt "kosmonaudi" koos kätekõverdustega http://www.fitness.ee/uudis/4949/mittestandardsed-jousaaliharjutused-kosmonaut

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaanuari challenget küll enam poleks mõtet muutma hakata. Kes tahab ja suudab, võiks ju veel osaleda.

Aga järgmised võistlused võiks olla küll rohkem tavaharrastajatele sobilikumad.

Ma pakuks välja nt "kosmonaudi" koos kätekõverdustega http://www.fitness.ee/uudis/4949/mittestandardsed-jousaaliharjutused-kosmonaut

Ma polegi varem kuulnud "kosmonaudist" kätekõverdusteta. See oleks nagu Caesari salat kanata :D

Kangikompleksil oleks võinud ainult ühe asja ära jätta, siis oleks sõbralikum tavaharrastajale, aga ma ei näeks praegu ka probleemi. Nagu enne mainisin, siis tegu siiski baasharjutuste komboga, mida peaaegu iga korralik treenija on läbi teinud kasvõi korra.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui pakkuda lihtsam asi, siis selg vastu seina biitsepsitõsted 3 min jooksul (see peaks nii arengu mõttes kui ka füüsiliselt lihtsam olema kui suurte lihaste baasharjutuste tegemine. Ja selg vastu seina jalad toetades ettepoole, välistaks suuresti ka kehaga kaasatöötamise. Raskus meestel 20 kilo naistel 10 kilo. Ja ei ole vaja teab, mis spets vahendeid või võimalusi. Ehk on see teema?

Tahaks näha, palju neid naisi kokku saab, kes 2 hantliga a 10 kg korrektseid curle teha suudavad. Kuidagi elitaarseks kisub see 'igamehevõistlus'. Või pidasid silmas 10/20 kg kangikest? (kahtlen)

Mehele 20 kg ei ole ka just väike väljakutse. Rääkimata hetkel käimasolevast kangikompleksist.

Populariseerimisele väga kaasa ei aita.

Muudetud kasutaja Marxengel poolt
  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahaks näha, palju neid naisi kokku saab, kes 2 hantliga a 10 kg korrektseid curle teha suudavad. Kuidagi elitaarseks kisub see 'igamehevõistlus'. Või pidasid silmas 10/20 kg kangikest? (kahtlen)

Mehele 20 kg ei ole ka just väike väljakutse. Rääkimata hetkel käimasolevast kangikompleksist.

Populariseerimisele väga kaasa ei aita.

Biitsavõistlusi tehakse suht eranditult siiski kangiga. Seega pigem mõtles Ott ikka 10kg ja 20kg kange. Ning need raskused on kindlasti jõukohased igaühele. :)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Läheb jälle jubedaks aruteluks.

Mina soovitaks selle kuu asja paika jätta. Ilusasti kaks nädalat aega. Las toimib.

Ja esimesest veebruarist paneks selle rinnaltsurumise 50 kg. lukku. Aeg 5 mintsa...Janar või Renku või Fdvk kohtunikuks ja olemas...

Muidu jäätegi siia vaidlema. Teeks nn. lihtsa asja ära ja siis saab märtsis asja taas keeruliseks lükata!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohtuniku osas teeksin ettepaneku, et äkki võib - olla renku viitsiks see mees olla :). Tema tundub ka olevat selline asjalik mees. Ja silla osas - ega mina ka selle ütleja polegi, lihtsalt enda arvamus, ise ei pooldaks. Ja ei pooldaks, kuna nende "sildadega" olen näinud, et tiritakse see amplituud nii lühikeseks, et mõni nõksutabki vaid 10 - 15 cm - se amplituudiga ja noh, kas see enam päris kvaliteetne surumine on. Selge see, et väike nõgusus jääb seljast niikuinii sisse.

Võin vabalt olla 1 arvamuse avaldajaid või hindajaid, kui surumine teemaks tuleb, aga silla lubatud suurust/kõrgust hinnata on siin keeruline või ehk isegi võimatu (kust see piir tõmmata).

Seega saaks reeglite osas tingimuseks olla näiteks:

1. kang puudutab rinda

2. tagumik ei tõuse

3. täistald on soorituse ajal maas

4. ning muidugi aeg ja raskus

Põrget ei saa jällegi keelata, sest kiirusega surumine teeb oma töö ja öelda, et 1 võistleja põrgatas, teine aga mitte, on keeruline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib ka panna sellise reegli, et kang peab tegema rinnal pausi. Kerge üks sekund. See lihtsustaks ka tunduvalt korduste lugemist, rinna puutumise järgimist, välistaks põrgatuse ning samas muudaks kindlasti harjutuse tehniliselt raskemaks. Mulle vähemalt tundub, et mingi ilge vehkimine polegi nii äge võistlus - aga näha, kuidas meestel lihased põlevad valust, et sellest pausi surnud punktist üles suruda jälle - see üleks äge :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib ka panna sellise reegli, et kang peab tegema rinnal pausi. Kerge üks sekund. See lihtsustaks ka tunduvalt korduste lugemist, rinna puutumise järgimist, välistaks põrgatuse ning samas muudaks kindlasti harjutuse tehniliselt raskemaks. Mulle vähemalt tundub, et mingi ilge vehkimine polegi nii äge võistlus - aga näha, kuidas meestel lihased põlevad valust, et sellest pausi surnud punktist üles suruda jälle - see üleks äge :D

Kas võtaksid ka osa?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib ka panna sellise reegli, et kang peab tegema rinnal pausi. Kerge üks sekund. See lihtsustaks ka tunduvalt korduste lugemist, rinna puutumise järgimist, välistaks põrgatuse ning samas muudaks kindlasti harjutuse tehniliselt raskemaks. Mulle vähemalt tundub, et mingi ilge vehkimine polegi nii äge võistlus - aga näha, kuidas meestel lihased põlevad valust, et sellest pausi surnud punktist üles suruda jälle - see üleks äge :D

Samas kui teha surumist põrandal ei saaks ka kuidagi moodi põrgatada. Vastasel korral tapetakse lihtsalt oma küünarnukid ära. ;)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsus peaks võti olema. Eriti hea oleks, kui võimalikult paljud harjutused oleksid ka kodus tehtavad vähese inventariga ning vähese vigastusteohuga. Samuti võiks tehnika hindamine olla võimalikult lihtne ja üheselt mõistetav ning pettused keerulised. Üle-eelmine aasta oli päris popp näiteks kätekõverduste tegemine. Tegemist oli harjutusega mida igaüks oskab, igaüks saab teha ning ometigi on ta alates mingist punktist väga raske ükskõik kellele - olgu ta jõutõstja või vastupidavussportlane, ning petta pm. ei anna.

Seega võimegi teha näiteks kätekõverdusi, tavalisi kükke, ühe jalaga kükke, istulitõuse, lõuatõmbeid, rööbaspuudel surumisi, rippumist ning miks mitte nendega kombineerida. Usun, et osavõtjaid oleks igal juhul rohkem, kui kangikompleksi asemel oleks kombo neist harjutustest - näiteks 1 minut per harjutus ja näiteks 5 harjutust. Saaks teha nö. "alavõite" ja kogu ettevõtmise võite.

Keerulisemad harjutused ja kompleksid on huvitavad, aga nagu näha, siis see ei kutsu niiväga osalema.

no mida sa räägid?? kes viitsib ilma raskuseta aja peale kükke teha???.. :D

aega ju on veel kuu lõpuni. ise plaanin peale võistluseid reelikale ära teha ning sama harjutust 35kiloga korrata :P

No ise näiteks veel harjutan seda kangikompleksi. Minu jaoks suhteliselt raske, aga mulle meeldivad väljakutsed. Kui tuleb soov muuta harjutust siis minugi poolest.

väga eluterve attitude, kiidan!

Ootan siis konkurentsi (nii mehed kui naised, võtke ennast kokku ja tehke see ära). kui ei suuda teha 10 reb. haardega kükki, siis tehke 5, aga korralikult!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu katse sooritamine on hetke seisuga küsitav. Kuu alguses vaatasin oma treeningplaani üle ja panin esimese katse kuupäevaks 22. jaanuar (täna), kuid pühapäevases rinna trennis õnnestus mul rinda rebestada. Ei ole eriti põnev olla. Rinna venitamine on võimalik kui käsi on all asendis, kuid kätt üles tõstes lööb valu sisse - vaikselt venitades suudan vere lihassesse saada ja kregema koormusega trenni teha. Seljale sain mõningaid harjutusi täis mahus teha, kuid osad olid ikka väga valulikud - sama lugu oli ka õlaga - täna jalga sain teha, kuid nagu te mõelda võite, siis kang peakohal kükid on hetkel välistatud.

Tegu ilmselt pectorial minori rebestusega. 9 päeva on aega. Ehk, ehk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale rinnalihase venitust(mis oli 11 päeva tagasi) on palju muutunud. Kang peakohal kükk oli varem suht loogiline asend minu jaoks kuid nüüd pole ta eriti mugav ning ei "istu omal kohal". Lisaks pole suutnud ka maksimumi trennidest välja tõmmata.

Pühapäeval proovisin ning algus oli nagu ikka paljulubav. Esimene ring oli 1:18 kuid peale teise ringi kang peakohal kükki tuli surm - viimast 40 kordust tegin vast mingisugune 4 minutit. Ühe ringi suudan väga kiirelt ära teha, kuid nö maraton pole mulle mõeldud - eks see ole ka minu enda viga, sest aeroobset pole ju tehtud.
Pühapäevasel katsel tegin ka ühe rinnal küki rohkem ning ühe õlale surumise vähem. Koguaeg oli vist miskine 5:50

Video ka :

Jalg pole nii täis olnud ma ei tea mis ajast. E,T,K jalg oli kange ja kiskus krampi

Täna tegin uue katse ja lähenesin asjale nii, et esimest tiiru päris nii kiirelt ei tee - kuid ikkagi ilmselt paugutasin liiga suure kiirusega ja tõmbas jällegi täis. Esimene tiir 1:27 Teine tiir 3:16 ja kaks ringi KOKKU 4:43

Pole päris see mis oleks võinud olla. Ei oskagi öelda, mis selle jala nii ära tapab. Võhma poolest nagu polegi kõige hullem. Jalg on lihtsalt nii täis, et valus on kohe.

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga kõva etteaste sinu poolt, aga vaatamata sinu järjekindlusele soovitaksin edaspidi teha treeningutes väike paus ja mõelda rinnalihase ravi peale ja seda tugevdada, mitte vvalu lävel edasi teha. Kui isegi praegu tundub et asi polegi enam nii hull siis mõne aja pärast võib vabalt see vigastus uuesti välja lüüa ja palju hullemini.

Sellisele kompleksile ainult aeroobne ei anna seda vastupidavust mide selle raskusega tegutsedes vaja läheb. Oleks vahepeal mõni oma keharaskusega harjutus või väiksema raskusega, siis ehk oleks aeroobsest midagi kasu, aga sele kompleksi esimest ringi saab võrrelda 400m-600m, mis võtabki, kui korralikult pingutada, jala väga täis ja peale seda järgnev ring koheselt otsa panna ongi väga ebareaalne samas tempos püsida. Usun kui teeksid esimese ringi pausidega 2 min, siis teise ringi usun et teeksid 2:30 ära!
Aga tubli sooritus!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×