Jump to content
KJakob

Hea valgu rikas muna puder

Recommended Posts

2 keedetud muna

2 keedetud muna munavalget

50g rasvata kogupiima

50g maitsestamata jogurtit

Munad purustada kahvliga, segada kõik kokku,

maitsestada sinepiga, ja natuke soola,

Kaloreid: 258.13 Kcal
Rasva: 10.9 g.
Valku: 33.5 g.
Süsivesikuid: 3.5 g.

Vähe kaloreid palju valku.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See tundub rohkem nagu valgupuder. :)

Ma pakun paar munapudru retsepti. Ehk peaksin pilte ka lisama aga praegu ei viitsi. Siiski mulle tundub, et neid retsepte oleks siia hädasti vaja. Isegi ilma piltideta.

Esimene on selline kreemjas munapuder - minu tõeline lemmik.

Eestlastele alguses harjumatu aga kui seda sööma hakata, siis väga muud ei tahagi.

Löö külma kastrulisse lahti munad (kogus vastavalt soovile) ja lisa neile tükk võid/kookosõli (maitse järgi; mida rohkem, seda uhkem :P). Seadista pliidiplaat keskmisele kuumusele, pane kastrul tulele ja hakka munade ja rasvaine segu spaatliga segama. Alguses tundub see veidi tüütu kuid see on megaoluline saavutamaks mõnusat tekstuuri. Sega kuni munad hakkavad hüübima (muudavad värvi ja muutuvad paksemaks) ja siis võta korraks kastrul tulelt maha ning lisa maitse järgi soola/pipart/tilli/peterselli (vali ise). Kui maitseained lisatud, siis pane pann uuesti tulele ja sega veel, kuni näed et munad on sisuliselt hüübinud kuid ei ole läbi küpsenud (tükki läinud). Serveeri näiteks külmsuitsu/kuumsuitsu lõhega.

Teine on eestikas. Aga seda vist polegi mõtet lisada, sest kõik oskavad seda ise teha. Läksin veidi tuhinasse

Proovige kindlasti, noored.

Omleti retsepti huvi kellelgi? :P (ma tean suurepärast!)

Äkki peaks siia kohe munaroogade teema looma? Fritatad ja asjad kõik puudu. :P

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See tundub rohkem nagu valgupuder. :)

Ma pakun paar munapudru retsepti. Ehk peaksin pilte ka lisama aga praegu ei viitsi. Siiski mulle tundub, et neid retsepte oleks siia hädasti vaja. Isegi ilma piltideta.

Esimene on selline kreemjas munapuder - minu tõeline lemmik.

Eestlastele alguses harjumatu aga kui seda sööma hakata, siis väga muud ei tahagi.

Löö külma kastrulisse lahti munad (kogus vastavalt soovile) ja lisa neile tükk võid/kookosõli (maitse järgi; mida rohkem, seda uhkem :P). Seadista pliidiplaat keskmisele kuumusele, pane kastrul tulele ja hakka munade ja rasvaine segu spaatliga segama. Alguses tundub see veidi tüütu kuid see on megaoluline saavutamaks mõnusat tekstuuri. Sega kuni munad hakkavad hüübima (muudavad värvi ja muutuvad paksemaks) ja siis võta korraks kastrul tulelt maha ning lisa maitse järgi soola/pipart/tilli/peterselli (vali ise). Kui maitseained lisatud, siis pane pann uuesti tulele ja sega veel, kuni näed et munad on sisuliselt hüübinud kuid ei ole läbi küpsenud (tükki läinud). Serveeri näiteks külmsuitsu/kuumsuitsu lõhega.

Teine on eestikas. Aga seda vist polegi mõtet lisada, sest kõik oskavad seda ise teha. Läksin veidi tuhinasse

Proovige kindlasti, noored.

Omleti retsepti huvi kellelgi? :P (ma tean suurepärast!)

Äkki peaks siia kohe munaroogade teema looma? Fritatad ja asjad kõik puudu. :P

Tegelikult see munaroogade teema on väga huvitav mõte. Ma usun, et päris paljudel on vahepeal tüdimus tavapärastest prae-, keedumunadest ning omletist ja tahaks oma toidulauale nn uut hingamist tuua. Miks mitte oma retsepte teistega jagada ning lisada veel juurde ka pilte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olengi neid praemune viimasel ajal nii palju söönud, et käib ringi juba suus ja alla läheb siis kui peale jood midagi.

Viimane aeg midagi paremat nendest tegema õppida.

Tee munaputru, palju paremini läheb alla ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Super! Sain just toitumiskava kus trennipäevadel on menüüs hommikul 4 muna, 2 neist munakollasega ja enne trenni sama. Kui keegi ainult veel teab mõnd munarooga, andke aga tuld! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Super! Sain just toitumiskava kus trennipäevadel on menüüs hommikul 4 muna, 2 neist munakollasega ja enne trenni sama. Kui keegi ainult veel teab mõnd munarooga, andke aga tuld! :D

Mitte keegi teine peale su toitumiskava koostaja ei saa sulle siin nõuandeid jagada, sest kava koostaja on arvestanud välja sulle täpse kaloraaži ja toitaineta vahekorra, et kava töötaks. Küsi kava koostajalt!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma teen sellist munarooga tihti, kusjuures hiljuti selgus, et tegemist on maroko klassikalise toiduga

pannile purustatud konservtomat (tegelikult on see enda tehtud, suvisel tomatiuputuse ajal tükeldatud ja veidi soolaga läbikuumutatud tomat on ca 100-200g portsjonitena sügavkülma pandud)

kui see tomatisegu juba peaagu kuum, siis löön sinna sisse munad+ sool-pipar jmt (kui segu on paksem, siis tõmban enne muna pannile löömist labidaga muna kohalt veidi tomatit eemale, munad jäävad siis nagu tomati"pessa"

tuli väiksemaks ja kaas peale, lasta küpseda endale sobivasse astmesse

võib veel esmalt veidi sibulat praadida, siis tomat, siis munad.

soovi korral võib veel juustu ka pärast peale panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×