Jump to content
canibus

jõusaaal 3x nädalas

Recommended Posts

Selline küsimus, et kui mul on ainult 3 päeva nädalas aega jõusaalis käia, siis mul ei ole ju mõtet iga päev erinevaid lihasgruppe treenida? Ala, et üks päev käsi ja rinda, siis selga ja kõhtu ja kolmas päev jalgu vms. Pigem ikka iga päev teha kõike? Paraku veninvad trennid niiviisi umbes 2 tunni pikkuseks. Tavaliselt teen käimislindil 10 min. kiirkõndi soojenduseks, siis treenin selga ja kõhtu, erinevate masinatega käsi ja rinda ja teen hantlitega. Kükke ja muid harjutusi jalgadele teen ka. Üritan vältida neid jalgade lähendamise ja eemaldamise masinad. Need kasvatavad mu jala ümbermõõdu liiga suureks. Siit siis küsimus. Kuidas treenida jalgu nii, et nende ümbermõõt väga ei kasvaks? Oleksid lihtsalt trimmis ja tselluvabad :)

Kui teen erinevate käte-masinatega, kas siis on vaja üldse hantlitega treenida? Kas ilusate kõhulihaste saamiseks piisab nendest tavalistest istesse tõusudest (kaldpingil) või peaks midagi veel tegema? (Toitumine nagunii).

Lisan praegusest seisust ka pildi :)

photo.JPG

Muudetud kasutaja canibus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline küsimus, et kui mul on ainult 3 päeva nädalas aega jõusaalis käia, siis mul ei ole ju mõtet iga päev erinevaid lihasgruppe treenida? Ala, et üks päev käsi ja rinda, siis selga ja kõhtu ja kolmas päev jalgu vms. Pigem ikka iga päev teha kõike?

Võib teha terve keha läbi, kui oled alustaja alles. Mina jagaksin kava kaheks (üks nädal on A B A, järgmine B A B jne). Nt A=rind, käed, kõht ja B=selg, jalad.

Üritan vältida neid jalgade lähendamise ja eemaldamise masinad. Need kasvatavad mu jala ümbermõõdu liiga suureks. Siit siis küsimus. Kuidas treenida jalgu nii, et nende ümbermõõt väga ei kasvaks? Oleksid lihtsalt trimmis ja tselluvabad

Ei usu, et need masinad nüüd kellegi jalgu jämedamaks teeksid. Jämedaks teeb rasvkude. Muidugi võib suured jalad saada ka korraliku jõutõstmisega. Kui sa vaatad nt bikini fitnessi võistlejaid, siis neil on ikka suhteliselt peenikesed jalad, kuigi treenivad jõusaalis jalgu ka. Seega peenikesed jalad saad ikkagi dieedi ja trenniga. Võid teha lihtsalt pikemaid seeriaid (15-20 kordust) jõumasinatel.

Kui teen erinevate käte-masinatega, kas siis on vaja üldse hantlitega treenida?

Tegelikult lihas aru ei saa, mis vahendiga sa teda treenid. Võid vahetada harjutusi ja vahendeid, et vältida tüdimust. Oluline on, et lihas trenni lõpus väsinud oleks.

Kas ilusate kõhulihaste saamiseks piisab nendest tavalistest istesse tõusudest (kaldpingil) või peaks midagi veel tegema? (Toitumine nagunii).

Sa küll mainisid ise seda, aga siiski.. TOITUMINE. See on peaaegu et ainus, mis loeb, et ilusaid kõhulihaseid saada. Kuju ja suurust saab muuta vähe, pigem on see looduse poolt ette määratud. Trenniga muutuvad nad tugevamaks. Googeldades leiab igasugu huvitavaid harjutusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahks lausa näha neid liiga suuri jalgu.

No tavamõistes ilmselt jah poleks suured, aga kuna olen eluaeg väga sale olnud, siis iga lisa cm paistab häirivalt silma :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetkepildi põhjal on seal ikka aastaid ja aastaid tõsiselt pühendunud tööd, enne kui nad liiga suureks saaksid.

Usun, et sellise mõõduka treeninguga saavutaksid neile lihtsalt kuju, mis hetkel, kahjuks puudub - nad on muidugi võrreldes keskmistega heas toonuses ja saledad, ei enamat.

Tee julgelt, ära kuula kadetsejaid - kui nelipead, sääred ja tuharalihased kumeralt kurvitavad, saad ehk aru, et see on lisaks stabiilsusele, mille saavutad keha püstihoidmiseks juurde, ka väga - kuidas nad seda nimetavadki ....seksikas.

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

+1,

ei saa muud kui nõus olla.

Vaata kasvõi Kristiina Koroljaki treeninguid - samasugune kilu idee poolest kuid on trenni teinud nagu elukas, lapsest saadik. Väga seksikad jalad.

efc036bdd98f.jpg

Ja ta on maailmaklassi sportlane. http://bit.ly/18YyOHr

Hetkepildi põhjal on seal ikka aastaid ja aastaid tõsiselt pühendunud tööd, enne kui nad liiga suureks saaksid.

Usun, et sellise mõõduka treeninguga saavutaksid neile lihtsalt kuju, mis hetkel, kahjuks puudub - nad on muidugi võrreldes keskmistega heas toonuses ja saledad, ei enamat.

Tee julgelt, ära kuula kadetsejaid - kui nelipead, sääred ja tuharalihased kumeralt kurvitavad, saad ehk aru, et see on lisaks stabiilsusele, mille saavutad keha püstihoidmiseks juurde, ka väga - kuidas nad seda nimetavadki ....seksikas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitus!

Minu arvates pole hetkevormil samuti midagi viga. Tundub, et toitumine on korras ja liigutad ennast piisavalt ning pilt kõneleb enda eest. Kui soovid vältida tselluliiti ja olla veelgi rohkem trimmis, siis jällegi olulisel kohal on toitumine ja kindlasti peab aeroobse treeningu maht olema piisav. Mina soovitan jõusaali kava siiski tükeldada põhimõttel - 1 päev ülakeha, 2 päev alakeha treening ja 3 päev aeroobne. Treeningud ei tohiks olla pikemad, kui 60 - 90 minutit, muidu kurnad ennast tarbetult ja ei taastu lihtsalt ära. Samuti väsitavad pikad treeningud ajapikku vaimu, tekib tüdimus ja siis võivad minna laskimise meeleolud maad võtta. Seda eriti juhul, kui tulemused viibivad või on läinud enda hinnangul kehvemaks (ka tihti peas kinni) :)

Kui mõningad harjutused jäävad kavast välja, siis pole hullu. Mõistlik on kava iga 4-6 kuu tagant vahetada ja siis saad välja jäänud harjutused uude kavasse lisada.

Jõudu,

NBN

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas tselluliit pole mitte rohkem toitumises kinni? Treening peaks jah aitama samuti selle mitte tekkimisele kaasa, kuid enamjaolt on inimene see, mida ta sööb. Mida arvata aga "jämedatest" jalgadest... arvan, et siin on erinevate arvamuste ja Sinu minapildi osas väga suur vahe :)

võid trenni teha ka kaheks jaotatud kava järgi. Ühel nädalal lihtsalt teed trenn1, trenn2 ja trenn1, teisel trenn2, trenn1 ja trenn2. Siis e tohiks treeningud minna üle 2 tunni pikkuseks.

Ise olen kasutanud mõnikord treeningute lühendamiseks, kui seda on vaja olnud, järgmist varianti - teen antagonist lihased üksteise järel. Näiteks kangiga kõverdused biitsepsile ja kohe seejärel Prantsuse surumine lamades. Või kui teen jalasirutused masinal, siis seejärel teen kohe otsa jala kõverdused masinal.

Edu Sulle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike fakt. Naistel on põhimõtteliselt paratamatu tselluliidi tekkimine. Seda aitab vältida/minimaliseerida suuremast kaalutõusust hoidumine. Naistel tekib tselluliit kuna meie kollageenikiud, mis peaks hoidma nahakude ja rasvkude eraldi, ei ole piisavalt tugevad/jäigad, nagu need on meestel. Ehk siis, kui naha alla tekib järjest rohkem rasvkude, siis see pressib ennast kollageenikiudude vahel läbi ja jääb nähtavaks muhkudena. Lisaks on meestel sõna otseses mõttes paksem nahk reitel ja tagumikul, kus see tselluliit meil elutseb. Tselluliidi tekkevõimalus suureneb vanusega, mängu tulevad hormonaalsed muutused ja üldised muutused nahas.

Nii et jah, toitumise jälgimise ja trenniga saad hoida tselluliiti minimaalsena, päris ära see enam ei kao, kui ta juba on tekkinud. Öelgu kreemide reklaamid, mis nad tahavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×