Jump to content
Tirinipi

Kaal muudkui tõuseb ja tõuseb, milles asi?

Recommended Posts

Kuna täna hommikul lõi kaalule lõpuks 70 kg, siis otsustasin nõu küsida, sest miski kindlalt ei tööta.

Olen 165 cm pikk ja nagu öeldud-70kg. Viimase 3 kuuga on juurde tulnud peaaegu 5 kilo. Kui nüüd keegi ütleb, et kehakoostis on järsku nii palju muutunud, siis ei ole, see on peeglist vaadates selge. Trenni teen 2-5 korda nädalas, jooksen(alates 1h) või külastan mõnda rühmatreeningut(üldiselt bodyattacki/pump). Toon näite ühest tavalisest päevast:

Hommikul umbes 50g kaerahelbepudru veega, kuhu lisan kookosrasva teelusika+15 g rosinaid+Hera80 2spl. (sellisele hommikule teen vahelduseks 2 muna+sink+juust+keefit siis kui magusat näha ei taha).

Lõunaks võtan fileena, kas kana või kala umbes 100g ja keedetud lillkapsast 150-200g +1kapsel omega3 ja nii on see olnud mitu kuud, ilma erandideta.

Vahepala on tavaliselt rasvata kohupiim mõne puuvilja ja väheste rosinatega, olen proovinud ka fasti puddingu toodet. Peale tööpäeva lõppu on tavaliselt trenn ja vahetult peale trenni joon üldiselt värskelt pressitud porgandimahla, mida on umbes pool liitrit.

Õhtul: umbes 100 g kodujuustu tuunikalaga või lihtsalt keedumunaga + maitseks sibulat või aedvilju.

Olen igasugusest kriitikast huvitatud ning valmis mistahes jõupingutusi tegema, et enesetunne paraneks ja näeksin ka visuaalseid muutusi paremuse suunas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumisega midagi totaalselt valesti ei ole, vähemalt kaalulangetamise kontekstis.

Ehk sa ei arvesta neid paari-kolme saiakest, pirukakest, ferrerot ;)

Aga vaheta "trenne", proovi.

Kaotada ei ole midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen naine ning vanust kogunes just 26.

Harvad on juhud, mil söön poolfabrikaate, saiakesi, pitsat jne, ehk kord kuu jooksul on mõni selline üritus. Pole väga isu olnud. Treeningute arvu kõikumisest nii palju, et vahel on taastuda raske ning rajale tagasi saamiseks läheb aega, näiteks möödunud nädalavahetusel sai käidud lesmills explosionil ja osa võetud bodypump+bodyattack+grit plyo+grit strenghtist ja see nädal on treeninguid vähem, sellest ka arv.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna täna hommikul lõi kaalule lõpuks 70 kg, siis otsustasin nõu küsida, sest miski kindlalt ei tööta.

Olen 165 cm pikk ja nagu öeldud-70kg. Viimase 3 kuuga on juurde tulnud peaaegu 5 kilo. Kui nüüd keegi ütleb, et kehakoostis on järsku nii palju muutunud, siis ei ole, see on peeglist vaadates selge. Trenni teen 2-5 korda nädalas, jooksen(alates 1h) või külastan mõnda rühmatreeningut(üldiselt bodyattacki/pump). Toon näite ühest tavalisest päevast:

Hommikul umbes 50g kaerahelbepudru veega, kuhu lisan kookosrasva teelusika+15 g rosinaid+Hera80 2spl. (sellisele hommikule teen vahelduseks 2 muna+sink+juust+keefit siis kui magusat näha ei taha).

Lõunaks võtan fileena, kas kana või kala umbes 100g ja keedetud lillkapsast 150-200g +1kapsel omega3 ja nii on see olnud mitu kuud, ilma erandideta.

Vahepala on tavaliselt rasvata kohupiim mõne puuvilja ja väheste rosinatega, olen proovinud ka fasti puddingu toodet. Peale tööpäeva lõppu on tavaliselt trenn ja vahetult peale trenni joon üldiselt värskelt pressitud porgandimahla, mida on umbes pool liitrit.

Õhtul: umbes 100 g kodujuustu tuunikalaga või lihtsalt keedumunaga + maitseks sibulat või aedvilju.

Olen igasugusest kriitikast huvitatud ning valmis mistahes jõupingutusi tegema, et enesetunne paraneks ja näeksin ka visuaalseid muutusi paremuse suunas.

Arvesta söödud toidukogused kokku:

http://www.fitness.ee/kaloriarvuti

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumisega midagi totaalselt valesti ei ole, vähemalt kaalulangetamise kontekstis.

Hmm,BAV katab ära vist napilt,aga võin mööda ka panna,lihtsalt silma järgi kiirelt....Pigem on kaloreid liialt vähevõitu.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kolme kuuga on tulnud 5kg, aga mis enne toimus? Kas 3 kuud tagasi alustasid uut toitumist, uusi treeninguid? Uus elustiil jne? See, et 5kg tuli on üks osa infost, aga vaja oleks ka rohkem taustajuttu, et välja mõelda, kust see kaal suurema tõenäosusega pärit on :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust sööd ikka häbiväärselt vähe, kui arsvestada, et teed trenni ka 2-5 korda nädalas. Esmapilgul öeldes tundub, et kaloraaš ei küündi isegi 1000Kcal-ni.

Plussiks on see, et toiduained on igati õigesti valitud, ilmselt on ainuke probleem liiga madalas kaloraašis. Keha on hakanud kaitserefleksina rasvu kinni hoidma, et ennast kaitsta nälja eest.
Inimene, kes läheb järsult sellisele toitumisele ülekaloraašilt üle võib alguses kaalu metsikult kaotada, aga pikemas perspektiivis lülituvad sisse kaitsemehhanismid.

Muudetud kasutaja Karu87 poolt
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust sööd ikka häbiväärselt vähe, kui arsvestada, et teed trenni ka 2-5 korda nädalas. Esmapilgul öeldes tundub, et kaloraaš ei küündi isegi 1000Kcal-ni.

Pluss on see, et toiduained on igati õigesti valitud, ilmselt on ainuke probleem liiga madalas kaloraašis. Keha on hakanud kaitserefleksina rasvu kinni hoidma, et ennast kaitsta nälja eest.

Inimene, kes läheb järsult sellisele toitumisele ülekaloraašilt üle võib alguses kaalu metsikult kaotada, aga pikemas perspektiivis lülituvad sisse kaitsemehhanismid.

Need kaitsemehhanismid on tegelikult suhteliselt kesised. :D

Arusaamatud kaalumuutused on pea alati seotud kas "patustamisega" või "veekaalu, glükogeeni, toidumassi" kõikumistega. Seda, et soovitatakse rohkem süüa, et pekki põletada on pigem seotud sellega, et nii väheneb patustamiste tõenäosus, suureneb energilisus, keha tervis paraneb suuremate toitainete osakaalu juures ning ka lihasmassi säilimine paraneb jne.

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellise näitena toitumist alustasin vähem kui aasta tagasi ja toimis hästi. Alustasin käesoleva aasta algupooles ja suveks kaal langes, rasvaprotsent langes, energiat oli ja kõik nagu toimis. Suvel mõned muutused olid, ütleme nii, et rutiin kõikus. Mõnel nädalal treeningkordasid vähem, mõnel rohkem, lisandus jalgrattasõit hommikuti tööle ja tagasi ( ca30km) samuti söögiajad kõikusid too hetk varasemaks ja puhkuse aeg hilisemaks. Nüüd septembrist olen taastanud vana söögi ja trenni, kuid töötab vastupidi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellise näitena toitumist alustasin vähem kui aasta tagasi ja toimis hästi. Alustasin käesoleva aasta algupooles ja suveks kaal langes, rasvaprotsent langes, energiat oli ja kõik nagu toimis. Suvel mõned muutused olid, ütleme nii, et rutiin kõikus. Mõnel nädalal treeningkordasid vähem, mõnel rohkem, lisandus jalgrattasõit hommikuti tööle ja tagasi ( ca30km) samuti söögiajad kõikusid too hetk varasemaks ja puhkuse aeg hilisemaks. Nüüd septembrist olen taastanud vana söögi ja trenni, kuid töötab vastupidi.

Millised olid näitajad (kaal,näitajad trennis jne) aasta alguses kui kava toimis ning millised olid nad kui sügisel uuesti alustasid? Sessuhtes toitumist tuleb ka aeg-ajalt timmida vastavalt kaalumuutustele,koormuste kasvule/langemisele jne, jne,jne....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa viimase aja postitusi siin foorumis antud teemal loeksid siis teaksid, et su keha on hirmsas stressis ja sellepärast kogub meeletult rasva:D . Tegelikult tuleb lihtsalt õppida kaloreid kokku arvutama, või siis tegelikult ka oma bav-i lähedaselt mõni aeg toituda.Kui sa konsumeerid nädala sees 1500 kalorit päevas ja nädalavahetusel 4000 kalorit päevas siis nädala keskmiseks tuleb 2200 kalorit päevas. Lihtsalt näide! Ja sõna sink ei ytle sulle ega kellelegi teisele, kui palju energiat sa antud toidukorrast varusid...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tihti kipub jah ka see asi olema, et võetakse üks toiduaine menüüst välja ning asendatakse "sarnasega", see sarnane võib aga vabalt olla 2x suurema kalorisisaldusega. Kui sellistele asjadele pidevalt tähelepanu ei pööra, siis võib aegamööda menüü tegelt väga käest ära minna.

Küsiks ka seda, et kuidas kaalumised on toimunud? Juba ühe päeva lõikes võivad numbrid olla mitu kilo erinevad. Mida mitmekülgsem on menüü ja elustiil, seda raskem on kaalumuutusi jälgida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...Keha on hakanud kaitserefleksina rasvu kinni hoidma, et ennast kaitsta nälja eest.

Inimene, kes läheb järsult sellisele toitumisele ülekaloraašilt üle võib alguses kaalu metsikult kaotada, aga pikemas perspektiivis lülituvad sisse kaitsemehhanismid.

Rasvade kinni hoidmine ja 5 kilo juurde võtmine pole eriti nagu samad asjad !

Ütlen praegu huupi (ilma et ma teaks kui aktiivne on su elustiil - töö, muud huvid jne) , et toitumise võiks panna üle BAV'i (BAV+ 500), sest selle sa peaks igatahes ära kulutama.Kui tunned, et pole piisav lisa aktiivsust - kui vähegi võimalik. See peaks su ainevahetust kiirendama. Rohkem läbi mõeldud ja kvaliteetset toitu tähendab seda, et sa annad kehale rohkem vajalike mineraale ja vitamiine. Kui suurendad kaloraaži siis suurenda ka toidukordade arvu. Mida rohkem ergutad magu toiduga, seda rohkem aktiviseerid toitainete lagundamise protsessi ning kulutad rohkem kaloreid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänud juba vastanutele!

Kui kaalu ja treeningkoormust võrrelda pea aasta tagusega, siis tol hetkel kaalusin lihtsalt ca 2 kg veel rohkem ning vastupidavus nii rühmatreeningutes kui jooksmises oli väiksem. Kaalun alati hommikut, üks samm voodist välja ja otse kaalu peale :)

Singist nii palju, et selline soolane hommikusöök on ehk kord paai nädala jooksul ja ostan erinvaid sinke, et maiste vahelduks. Siinkohal pole ma jah kalorsust väga jälginud.

Kuna töö on 99% istuv, siis füüsilise koormuse saangi ainult treeningsaalist. Ilmselt seda on vähe? Kui suurendan kaloraazi ja lisan hommikusöögi ja lõuna vahele vahepala, siis kas see oleks ajutine lahendus? Ja kuidas muutub või ei muutu treeningkoormus selle lisa toidkorra kõrval?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänud juba vastanutele!

Kui kaalu ja treeningkoormust võrrelda pea aasta tagusega, siis tol hetkel kaalusin lihtsalt ca 2 kg veel rohkem ning vastupidavus nii rühmatreeningutes kui jooksmises oli väiksem. Kaalun alati hommikut, üks samm voodist välja ja otse kaalu peale :)

Singist nii palju, et selline soolane hommikusöök on ehk kord paai nädala jooksul ja ostan erinvaid sinke, et maiste vahelduks. Siinkohal pole ma jah kalorsust väga jälginud.

Kuna töö on 99% istuv, siis füüsilise koormuse saangi ainult treeningsaalist. Ilmselt seda on vähe? Kui suurendan kaloraazi ja lisan hommikusöögi ja lõuna vahele vahepala, siis kas see oleks ajutine lahendus? Ja kuidas muutub või ei muutu treeningkoormus selle lisa toidkorra kõrval?

Ilmselt siia ongi see koer maetud - väikse aktiivsusega elustiili pean ma silmas. Kas sa näed mingisugust võimalust aktiivsuse tõstmiseks ? Jalutad näiteks iga õhtu pool tundi.Tõstad treeningute arvu viie peale (ja ei tee möönduseid: "Täna ma vist ei jõua minna ning järgmine kord teen selle eest rohkem").

BAV on sul ~1500 ja sa tarbid ~1000kcal

kaerahelbed (Veski Mati) (50 g):

- Kaloreid 175 Kcal, Rasva 3 g, Valku 7 g, Süsivesikuid 28 g, Kiudaineid 0 g

rosin (15 g):

- Kaloreid 45.15 Kcal, Rasva 0.15 g, Valku 0.45 g, Süsivesikuid 10.5 g, Kiudaineid 1.5 g

Hera80 maitsestatud (FAST) (30 g):

- Kaloreid 124.5 Kcal, Rasva 2.4 g, Valku 26.1 g, Süsivesikuid 1.8 g, Kiudaineid 0 g

kanafilee (100 g):

- Kaloreid 115 Kcal, Rasva 1 g, Valku 24 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g

lillkapsas (200 g):

- Kaloreid 50 Kcal, Rasva 0 g, Valku 6 g, Süsivesikuid 6 g, Kiudaineid 4 g

Kohupiim rasvata (Mumuu) (200 g):

- Kaloreid 166 Kcal, Rasva 0 g, Valku 36 g, Süsivesikuid 2 g, Kiudaineid 0 g

banaan (100 g):

- Kaloreid 93 Kcal, Rasva 0 g, Valku 1 g, Süsivesikuid 20 g, Kiudaineid 2 g

Kodujuust 6% (MEIERI) (100 g):

- Kaloreid 120 Kcal, Rasva 6 g, Valku 11 g, Süsivesikuid 2.4 g, Kiudaineid 0 g

muna, kanalt (1 muna ~55g) (55 g):

- Kaloreid 74.25 Kcal, Rasva 4.95 g, Valku 6.6 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g

Kaloreid: 962.9 Kcal

Rasva: 17.5 g.

Valku: 118.15 g.

Süsivesikuid: 70.7 g.

Kiudaineid: 7.5 g.

Mina ei näe, kuidas seelle lisatoidukorra abil kaal langema peaks, kui kõik muu samaks jääb.

Kas eraelu on jonksus?

Ehk toitumine alla BAV'i on sinu arvates normaalne ?

Kuidas sa üldse saad soovitada inimesele midagi teadmata kui aktiivne on tema eluviis, mis soost isikuga on tegemist, kui vana ta on jne.

???

:blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt siia ongi see koer maetud - väikse aktiivsusega elustiili pean ma silmas. Kas sa näed mingisugust võimalust aktiivsuse tõstmiseks ? Jalutad näiteks iga õhtu pool tundi.Tõstad treeningute arvu viie peale (ja ei tee möönduseid: "Täna ma vist ei jõua minna ning järgmine kord teen selle eest rohkem").

BAV on sul ~1500 ja sa tarbid ~1000kcal

kaerahelbed (Veski Mati) (50 g):

- Kaloreid 175 Kcal, Rasva 3 g, Valku 7 g, Süsivesikuid 28 g, Kiudaineid 0 g

rosin (15 g):

- Kaloreid 45.15 Kcal, Rasva 0.15 g, Valku 0.45 g, Süsivesikuid 10.5 g, Kiudaineid 1.5 g

Hera80 maitsestatud (FAST) (30 g):

- Kaloreid 124.5 Kcal, Rasva 2.4 g, Valku 26.1 g, Süsivesikuid 1.8 g, Kiudaineid 0 g

kanafilee (100 g):

- Kaloreid 115 Kcal, Rasva 1 g, Valku 24 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g

lillkapsas (200 g):

- Kaloreid 50 Kcal, Rasva 0 g, Valku 6 g, Süsivesikuid 6 g, Kiudaineid 4 g

Kohupiim rasvata (Mumuu) (200 g):

- Kaloreid 166 Kcal, Rasva 0 g, Valku 36 g, Süsivesikuid 2 g, Kiudaineid 0 g

banaan (100 g):

- Kaloreid 93 Kcal, Rasva 0 g, Valku 1 g, Süsivesikuid 20 g, Kiudaineid 2 g

Kodujuust 6% (MEIERI) (100 g):

- Kaloreid 120 Kcal, Rasva 6 g, Valku 11 g, Süsivesikuid 2.4 g, Kiudaineid 0 g

muna, kanalt (1 muna ~55g) (55 g):

- Kaloreid 74.25 Kcal, Rasva 4.95 g, Valku 6.6 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g

Kaloreid: 962.9 Kcal

Rasva: 17.5 g.

Valku: 118.15 g.

Süsivesikuid: 70.7 g.

Kiudaineid: 7.5 g.

Ehk toitumine alla BAV'i on sinu arvates normaalne ?

Kuidas sa üldse saad soovitada inimesele midagi teadmata kui aktiivne on tema eluviis, mis soost isikuga on tegemist, kui vana ta on jne.

???

:blink:

Arvuta siia juurde veel kookosrasv 1 tl, porgandimahl 0,5 l, tuunikala ja võib olla veel nipet -näpet, mis vähese koguse pärast kirja ei pandud ja palju siis kaloraaž tuleb? BAV lõdvalt täis.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvuta siia juurde veel kookosrasv 1 tl, porgandimahl 0,5 l, tuunikala ja võib olla veel nipet -näpet, mis vähese koguse pärast kirja ei pandud ja palju siis kaloraaž tuleb? BAV lõdvalt täis.

"Umbes 100 g kodujuustu tuunikalaga või lihtsalt keedumunaga"

:ph34r:

Arvutasin selle ise välja, et mingisugustki pilti saada. Teemaalgataja peaks seda ise üle tegema ja iga pisemagi grammi sisse arvestama.

Isegi kui tuleb BAV täis on seda ilmselgelt vähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt siia ongi see koer maetud - väikse aktiivsusega elustiili pean ma silmas. Kas sa näed mingisugust võimalust aktiivsuse tõstmiseks ? Jalutad näiteks iga õhtu pool tundi.Tõstad treeningute arvu viie peale (ja ei tee möönduseid: "Täna ma vist ei jõua minna ning järgmine kord teen selle eest rohkem").

BAV on sul ~1500 ja sa tarbid ~1000kcal

kaerahelbed (Veski Mati) (50 g):

- Kaloreid 175 Kcal, Rasva 3 g, Valku 7 g, Süsivesikuid 28 g, Kiudaineid 0 g

rosin (15 g):

- Kaloreid 45.15 Kcal, Rasva 0.15 g, Valku 0.45 g, Süsivesikuid 10.5 g, Kiudaineid 1.5 g

Hera80 maitsestatud (FAST) (30 g):

- Kaloreid 124.5 Kcal, Rasva 2.4 g, Valku 26.1 g, Süsivesikuid 1.8 g, Kiudaineid 0 g

kanafilee (100 g):

- Kaloreid 115 Kcal, Rasva 1 g, Valku 24 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g

lillkapsas (200 g):

- Kaloreid 50 Kcal, Rasva 0 g, Valku 6 g, Süsivesikuid 6 g, Kiudaineid 4 g

Kohupiim rasvata (Mumuu) (200 g):

- Kaloreid 166 Kcal, Rasva 0 g, Valku 36 g, Süsivesikuid 2 g, Kiudaineid 0 g

banaan (100 g):

- Kaloreid 93 Kcal, Rasva 0 g, Valku 1 g, Süsivesikuid 20 g, Kiudaineid 2 g

Kodujuust 6% (MEIERI) (100 g):

- Kaloreid 120 Kcal, Rasva 6 g, Valku 11 g, Süsivesikuid 2.4 g, Kiudaineid 0 g

muna, kanalt (1 muna ~55g) (55 g):

- Kaloreid 74.25 Kcal, Rasva 4.95 g, Valku 6.6 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g

Kaloreid: 962.9 Kcal

Rasva: 17.5 g.

Valku: 118.15 g.

Süsivesikuid: 70.7 g.

Kiudaineid: 7.5 g.

Ehk toitumine alla BAV'i on sinu arvates normaalne ?

Kuidas sa üldse saad soovitada inimesele midagi teadmata kui aktiivne on tema eluviis, mis soost isikuga on tegemist, kui vana ta on jne.

???

:blink:

Väga lihtsalt.

Vaadates seda söödava toidu loetelu, märgitud aktiivsust ning võrreldes, kuidas oluliselt kesisemalt toituvad naised (sugu oli sõnastusest ja muust ilmselge) püsivad alla 60 kg kaalus.

Võite püüda sellest mingit erilist raketiteadust teha, aga elades tavaelu, näed nii mõndagi, mis laseb teha väga lihtsaid järeldusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millist varianti sa ise soovitaksid ?

Ma lihtsalt ei näe vajadust toituda nii palju kui on BAV kui ta võib vabalt süüa miskine 2000kcal ja ikka alla võtta.

Ütle üks hea põhjus, miks keha peab minema ladestunud rasvavarude kallale, kui söögiga hakkab senisest rohkem energiat organismi saabuma?

Mina muudaksin kõigepealt makrode vahekorda lähtudes uutest soovitustest:

http://www.fitness.ee/uudis/5495/lugemissoovitus-uus-pohjamaade-toitumissoovitus-juhib-tahelepanu-toidu-kvaliteedile

See võiks olla nii 1500 kcal puhul:

valgud - 85 g

rasvad 50 g

s/v 190 g

kiudained 25 g

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütle üks hea põhjus, miks keha peab minema ladestunud rasvavarude kallale, kui söögiga hakkab senisest rohkem energiat organismi saabuma?

Mina muudaksin kõigepealt makrode vahekorda lähtudes uutest soovitustest:

http://www.fitness.ee/uudis/5495/lugemissoovitus-uus-pohjamaade-toitumissoovitus-juhib-tahelepanu-toidu-kvaliteedile

See võiks olla nii 1500 kcal puhul:

valgud - 85 g

rasvad 50 g

s/v 190 g

kiudained 25 g

Ma eeldan sellega ka seda et aktiivsus tõuseb. Sellega saab teemaalgataja lubada endale rohkem toitu. Muidugi seda vajadust pole kui ta tunneb, et ta saab hakkama ka sellise hulga toiduga (BAV'i lähedase toitumisega).

Lisaks vaadates enda elukaaslase võistlusteks valmistumise dieeti võin öelda, et talle sobis väga hästi toitumine üle baasainevahetuse (vähemalt +500).Nii kui ta sõi ainult BAV'i koguse, siis kõik seiskus.Tema elustiil oli üpris aktiivne - kool küll oli istuv, kuid treeningud olid vähemalt 5 korda nädalas (enne võistlusi lisaks jõusaali trennile oli ka aeroobne ehk kaks korda päevas trennid), kooli ja koolist tagasi jalutas päevas ca 45 minutit.

Kindlasti see makrode jaotus on väga hea naisterahva puhul - rasvad ja kiudained paigas. Muidugi valke võtaks mina rohkem sisse, kuid ilmselt naisterahva puhul on see jällegi sobilik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×