Jump to content
Tirinipi

Kaal muudkui tõuseb ja tõuseb, milles asi?

Recommended Posts

Ütle üks hea põhjus, miks keha peab minema ladestunud rasvavarude kallale, kui söögiga hakkab senisest rohkem energiat organismi saabuma?

Mina muudaksin kõigepealt makrode vahekorda lähtudes uutest soovitustest:

http://www.fitness.ee/uudis/5495/lugemissoovitus-uus-pohjamaade-toitumissoovitus-juhib-tahelepanu-toidu-kvaliteedile

See võiks olla nii 1500 kcal puhul:

valgud - 85 g

rasvad 50 g

s/v 190 g

kiudained 25 g

Mis on kindla peale minek, et saada 25 g kiudaineid? Millest?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütle üks hea põhjus, miks keha peab minema ladestunud rasvavarude kallale, kui söögiga hakkab senisest rohkem energiat organismi saabuma?

Juba mitmendat korda siin foorumis see sama küsimus ja keegi ei suuda leida vastust, miks siis ikka leiba ja vee dieet ei ole normaalne tee kaalu langetamiseks...

Ma ei hakka tõlkima, las jääb originaaltekstiks (vajadusel google translate appi), siin kaks postitust teemast, mis oli seotud liiga madala süsivesikute sisaldusega toidus paljudel võistlevatel ja mitte võistlevatel tüdrukutel (postituste autor on Certified Nutritionist NY):

Абсолютно не поддерживаю низкоуглеводное питание и употребление меньше нормы жиров. Считаю, что более 2г белка на кг ни одной бикини и бодифитнес девушке просто не нужны. Остальные калории нужно покрывать жирами и углеводами, только полезными - содержащими микронутриенты.

Лишний белок тоже идет в жир, если он не идет на свои прямые функции.

В углеводах столько же калорий, как и в белке.

Вся хитрость в том, как распределить белок, жиры и углеводы в течении дня и, особенно, вокруг тренировки.

Для разгона метаболизма нужно полноценно питаться - количество калорий,конечно, важно, важнее причем не занижать. Но еще важнее чтоб присутствовали все витамины-минералы-энзимы, без которых метаболизм просто не может оптимально функционировать - для химических реакций нужны асе элементы.

Поэтому, к примеру, часто те кто сидит на жестких диетах дойдя до плато позволяют себе поесть "нормально" и удивляются что вес пошел вниз.

Вывод - при полноценном, содержащим все микро нутриенты нужные метаболизму - энергия производится и используется организмом оптимальнее.

А тут уже ваша очередь - прибавить физ активности чтоб увеличить расход энергии, а также количество кровяных сосудов для еще лучшего разноса полезных веществ по организму и митохондрии чтоб больше энергии производилось в каждой клетке.

Minu arust kõik vastused olemas. Ja asi toimib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma eeldan sellega ka seda et aktiivsus tõuseb. Sellega saab teemaalgataja lubada endale rohkem toitu. Muidugi seda vajadust pole kui ta tunneb, et ta saab hakkama ka sellise hulga toiduga (BAV'i lähedase toitumisega).

Lisaks vaadates enda elukaaslase võistlusteks valmistumise dieeti võin öelda, et talle sobis väga hästi toitumine üle baasainevahetuse (vähemalt +500).Nii kui ta sõi ainult BAV'i koguse, siis kõik seiskus.Tema elustiil oli üpris aktiivne - kool küll oli istuv, kuid treeningud olid vähemalt 5 korda nädalas (enne võistlusi lisaks jõusaali trennile oli ka aeroobne ehk kaks korda päevas trennid), kooli ja koolist tagasi jalutas päevas ca 45 minutit.

Kindlasti see makrode jaotus on väga hea naisterahva puhul - rasvad ja kiudained paigas. Muidugi valke võtaks mina rohkem sisse, kuid ilmselt naisterahva puhul on see jällegi sobilik.

Kus on asja puhul su loogiline mõtlemine, sa järeldad, et kui inimene sööks kohe topelt koguse(1000 asemel siis 2000), siis kuidagi maagiliselt tekiks tal ka võimalus oma aktiivsust tõsta? Kui inimene ütleb, et teeb trenni 2-5 korda nädalas siis oma kogemusest, oma tutvusringkonna sarnastest piigadest võib väita, et see keskmine pikas perspektiivis tuleb u. 3 trenni, olgu siis takistavateks faktoriteks kool, töö, laiskus või muu eraeluline faktor.

Loomulikult on su elukaaslane tore näide, et saab toituda ka julgelt üle ettemääratud numbri ning kaotada kaalu, aga selle puhul on tegu märgatavalt planeerituma treenimise ning kindla sihiga ja minu arust ei saaks kuidagi võrrelda praeguse teemaalgataja postiga.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma eeldan sellega ka seda et aktiivsus tõuseb. Sellega saab teemaalgataja lubada endale rohkem toitu. Muidugi seda vajadust pole kui ta tunneb, et ta saab hakkama ka sellise hulga toiduga (BAV'i lähedase toitumisega).

Lisaks vaadates enda elukaaslase võistlusteks valmistumise dieeti võin öelda, et talle sobis väga hästi toitumine üle baasainevahetuse (vähemalt +500).Nii kui ta sõi ainult BAV'i koguse, siis kõik seiskus.Tema elustiil oli üpris aktiivne - kool küll oli istuv, kuid treeningud olid vähemalt 5 korda nädalas (enne võistlusi lisaks jõusaali trennile oli ka aeroobne ehk kaks korda päevas trennid), kooli ja koolist tagasi jalutas päevas ca 45 minutit.

Kindlasti see makrode jaotus on väga hea naisterahva puhul - rasvad ja kiudained paigas. Muidugi valke võtaks mina rohkem sisse, kuid ilmselt naisterahva puhul on see jällegi sobilik.

Miks peab valku istuva eluviisiga inimene nii palju tarvitama? Ei pea ju. Ja pealegi ei ole teemaalgatajal suurt lihasmassi, mida üleval hoida.

http://www.ausport.gov.au/ais/nutrition/factsheets/basics/protein_-_how_much

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea Teie kogemustest, oskan rääkida vaid iseenda treeningkoormusest ja toitumisest. Jah, mul ei ole kindlat plaani, millistel päevadel, milline konkreetne treeningviis, kuid liigutan ma siiski regulaarselt ja võimalikult vaheldust pakkuvate tegevustega. Mul ei ole midagi konkreetse treeningplaani vastu, kui on selge, et praegune variant on vale või puudulik. Toitumise osas täpselt sama lugu. Näiteks kana ja kala olen valmistanud sajal erineval viisil, et söök ahvatlevam tunduks ja ära ei tüütaks. Mul ei ole muutuste vastu absoluutselt midagi, pigem vastupidi. Olengi siin, et nõu küsida, mida täpsemalt muutma peaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kordan: kas eraelu on korras? Eksisteerib?

Muus , oled proovinud, mis juhtub, kui lisada ootamatuid lahendusi toitumisse? Regulaarselt.

Tavapärasest enam kapsast (hapu-), varssellerit, kuni kilo sellist 'silo' päevas. Katseta.

Treeningute osas on mõtestatud ja sihipärase tegevusega kuidagi konkreetsem nagunii, selle asemel, et "teen midagi, mis tundub aktiivne, midagi siit, midagi sealt". Püstita sihid, mitte kg ja sekundites - lihtsalt: soovin sellel alal paremini end tunda.

Paar illustreerivat fotot oleks ka abiks siinsetel spetsidel nõu andmiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan.

Tundub, siiski, et ei tule eraldi sellega tegeleda. Igapäevases spontaanses 'tavatoidus' on mul neid piisavalt, kui, kas või, seda nimekirja vaadata. Kui isegi mitte üle "normi".

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kus on asja puhul su loogiline mõtlemine, sa järeldad, et kui inimene sööks kohe topelt koguse(1000 asemel siis 2000), siis kuidagi maagiliselt tekiks tal ka võimalus oma aktiivsust tõsta? Kui inimene ütleb, et teeb trenni 2-5 korda nädalas siis oma kogemusest, oma tutvusringkonna sarnastest piigadest võib väita, et see keskmine pikas perspektiivis tuleb u. 3 trenni, olgu siis takistavateks faktoriteks kool, töö, laiskus või muu eraeluline faktor.

Loomulikult on su elukaaslane tore näide, et saab toituda ka julgelt üle ettemääratud numbri ning kaotada kaalu, aga selle puhul on tegu märgatavalt planeerituma treenimise ning kindla sihiga ja minu arust ei saaks kuidagi võrrelda praeguse teemaalgataja postiga.

Kus on su funktsionaalne lugemine ?

Tekibki küsimus, et mis see kaloraaž hetkel teemaalgatajal on. Siiamaani käib kõigil siiski spekuleerimine.

Mis vahet sel on palju ma söön, kui ma selle ära kulutan ?

Muudetud kasutaja Erkko poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekibki küsimus, et mis see kaloraaž hetkel teemaalgatajal on. Siiamaani käib kõigil siiski spekuleerimine.

Mis vahet sel on palju ma söön, kui ma selle ära kulutan ?

Kui sa sööd 1000 kcal ja kulutad 1000 kcal, ei ladestu midagi. Kui sa sööd 2000 kcal, aga kulutad jätkuvalt 1000 kcal, siis suurenevad küll WC -s kogused ja üleliigne ladestub ikka rasvana.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juba mitmendat korda siin foorumis see sama küsimus ja keegi ei suuda leida vastust, miks siis ikka leiba ja vee dieet ei ole normaalne tee kaalu langetamiseks...

Ma ei hakka tõlkima, las jääb originaaltekstiks (vajadusel google translate appi), siin kaks postitust teemast, mis oli seotud liiga madala süsivesikute sisaldusega toidus paljudel võistlevatel ja mitte võistlevatel tüdrukutel (postituste autor on Certified Nutritionist NY):

Абсолютно не поддерживаю низкоуглеводное питание и употребление меньше нормы жиров. Считаю, что более 2г белка на кг ни одной бикини и бодифитнес девушке просто не нужны. Остальные калории нужно покрывать жирами и углеводами, только полезными - содержащими микронутриенты.

Лишний белок тоже идет в жир, если он не идет на свои прямые функции.

В углеводах столько же калорий, как и в белке.

Вся хитрость в том, как распределить белок, жиры и углеводы в течении дня и, особенно, вокруг тренировки.

Для разгона метаболизма нужно полноценно питаться - количество калорий,конечно, важно, важнее причем не занижать. Но еще важнее чтоб присутствовали все витамины-минералы-энзимы, без которых метаболизм просто не может оптимально функционировать - для химических реакций нужны асе элементы.

Поэтому, к примеру, часто те кто сидит на жестких диетах дойдя до плато позволяют себе поесть "нормально" и удивляются что вес пошел вниз.

Вывод - при полноценном, содержащим все микро нутриенты нужные метаболизму - энергия производится и используется организмом оптимальнее.

А тут уже ваша очередь - прибавить физ активности чтоб увеличить расход энергии, а также количество кровяных сосудов для еще лучшего разноса полезных веществ по организму и митохондрии чтоб больше энергии производилось в каждой клетке.

Minu arust kõik vastused olemas. Ja asi toimib.

Ainuke soovitus on, et lisage füüsilist koormust, et suurendada energia kulutust. Aga kui koormust ei ole võimalik lisada? Min.aineid ja vitamiine on võimalik juurde tarbida ka tablettidena. Min. ained ja vitamiinid tulevad täis ka 1200 kcal-ga, tuleb muidugi natuke kombineerida toiduaineid.

Ja vastust ju ei ole, et miks peaks organism hakkama tootma maksa abil rasvavarudest lisa energiat, kui toiduga tuleb teda niigi rohkem juurde?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainuke soovitus on, et lisage füüsilist koormust, et suurendada energia kulutust. Aga kui koormust ei ole võimalik lisada? Min.aineid ja vitamiine on võimalik juurde tarbida ka tablettidena. Min. ained ja vitamiinid tulevad täis ka 1200 kcal-ga, tuleb muidugi natuke kombineerida toiduaineid.

Ja vastust ju ei ole, et miks peaks organism hakkama tootma maksa abil rasvavarudest lisa energiat, kui toiduga tuleb teda niigi rohkem juurde?

Mina näen siin veits teist soovitust: tema räägib, et toitumine peab olema mitmekülgne ning tasakaalustatud (toidulisanditel (tabletidel) on ka alati kirjas, et nad ei asenda korraliku toitumist), et kaloraaź on oluline, kusjuures väga oluline on just mitte liiga alandada kaloraaźi. Kui inimorganism saab isegi rohkem kaloreid, kui see on ennem saanud, kuid nende kaloritega tuleb ka vajalike makrosid ning mikrosid jne, millest suure tõenäosega oli puudu väiksema kaloraaźi puhul, siis organism hakkab paremini tööle, ainevahetus vaikselt kiireneb.

Kui organism saab kõike, mis tal vaja on ning ei ole stressis, siis milleks tal neid rasvavarusid hoida vaja on? Ja suurema kaloraaźiga enesetunne läheb ikka ka paremaks, energiat on rohkem, tekib soovi ennast rohkem liigutada, ka trennid muutuvad intensiivsemaks - energiat on ju rohkem. Mina saan asjast nii aru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa sööd 1000 kcal ja kulutad 1000 kcal, ei ladestu midagi. Kui sa sööd 2000 kcal, aga kulutad jätkuvalt 1000 kcal, siis suurenevad küll WC -s kogused ja üleliigne ladestub ikka rasvana.

Mida ta ladestab kui ta BAV on 1500 ja trenni elustiiliga kulutab ta vähemalt 500 ? Teemaalgataja puhul ei saa mingist üleliigsest siin hetkel küll rääkida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea Teie kogemustest, oskan rääkida vaid iseenda treeningkoormusest ja toitumisest. Jah, mul ei ole kindlat plaani, millistel päevadel, milline konkreetne treeningviis, kuid liigutan ma siiski regulaarselt ja võimalikult vaheldust pakkuvate tegevustega. Mul ei ole midagi konkreetse treeningplaani vastu, kui on selge, et praegune variant on vale või puudulik. Toitumise osas täpselt sama lugu. Näiteks kana ja kala olen valmistanud sajal erineval viisil, et söök ahvatlevam tunduks ja ära ei tüütaks. Mul ei ole muutuste vastu absoluutselt midagi, pigem vastupidi. Olengi siin, et nõu küsida, mida täpsemalt muutma peaks.

Mina teeks niimoodi:

1. Eelkõige mina käiks igaks juhuks perearsti juures ära ja kontrolliks oma tervist (suhkur, hormoonid (kilpnääre) jne). Mõnikord ongi nii, et kõik on nagu õige olevat - trenn, toitumine, puhkus, kuid kaal ei lange... ja põhjuseks on kahjuks tervisega probleemid.

2. Ostaks endale köögikaal ja hakkaks üles kirjutama kõik, mida olen söönud. Viimase grammini. Ja mitte üks päev, vaid vähemalt nädal aega. Samas, juba esimese päeva lõpus näed, kui palju valke/süsivesikud/rasva/kcal oled söönud, seega saad juba korrigeerida toitumist vastavalt vajadustele. Ralf (Karlovich) Otter on andnud üleval linki, kust vaadata soovituslikud makrode kogused. Huvi pärast arvutaks ka oma BAV+aktiivsus, et võrrelda saadud kaloraaźi teoreetilisega - nagu üleval oli öeldud, et liiga väikse kaloraaźiga pikemas perspektiivis ei toimi organism korralikult.

Kui sa teed korralikult oma toitumise analüüsi ära, siis saad teada, mis toidust mis makrosid ja mitu kcal sa saad, seega saad paremini sättida oma toitumist. Ühe päeva analüüs täispilti ei anna. Siin foorumist oleks abi ka lihtsam saada, kui teised näeksid ikka täpsemat pilti sinu toitumisest.

(*Mulle endale isegi meeldib kõike üles kirjutada -see distsiplineerib, paneb mind korralikumalt toituma ning ma saan kohe näha, mida ja kui palju ma pean muutma, et saavutada oma eesmärki)

3. Paneks oma hommikune kaal ka kirja (niikuinii kaalud ennast :) ) - väiksed kõikumised võivad päevast päeva olla, nii üles, kui ka alla, oluline on aga üldine tendents - kuidas muutub kaal näiteks ühe nädalaga? Tõuseb? Püsib? Hakkab vaikselt langema? (* jällegi, minule see aitab analüüsida toidu mõju minu kaalule)

4. Treeningust - kui sa teed võimalikult palju trenne ainult selle mõttega, et mida rohkem trennid, seda kiiremini võtad alla, siis on see ikka minu arust täitsa vale. Jah, organismile on vaja füüsilist koormust, kuid kui seda koormust on liiga palju, siis see tekitab organismil ka stressi. Minu arust, las olla 3 trenni nädalas, aga stabiilselt, iga nädal, ja sellise koormusega, et järgmiseks trenniks jõuaks ikka taastuda. Trenn peab meeldima ning ei pea käima üle jõu.

5. Mina jälgiks ka seda, et päeva jooksul oleks ära joodud ka piisavalt vett, see on ka väga oluline organismi normaalseks funktsioneerimiseks.

6. Lisaks, jälgiks, kui palju ma magan. Kui und on ka vähe ja organism ei jõua taastuda, siis jällegi tekitab see organismile stressi.

Ja puht minu kogemus - lugesin, et omega 3 rasvhapped pidid aitama kaalu langetamist. Mõnedele meelib rasvane kala, mõnedele kapslid, mina söön linaseemneõli, 2-4 spl iga päev (lihtsalt, lusikaga, maitse on rõve, kuid mõju mulle meeldib :)).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida ta ladestab kui ta BAV on 1500 ja trenni elustiiliga kulutab ta vähemalt 500 ? Teemaalgataja puhul ei saa mingist üleliigsest siin hetkel küll rääkida.

Jep.Ja hetkel teemaalgataja ei saa vist isegi BAV täis selle menüü juures.....Tibake vähe on hetkel.Ma ise soovitaks tõsta kaloraazi väheke,kas või plussi mõneks ajaks ja siis jälle aeglaselt kärpima.Ja kaalumas pole ka mõtet iga jumala päev käia.Rahulikult,stressivabalt ....aega on. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×