Jump to content
Alexander Andrusenko

2016. aasta jõutõstmise võistluskalender

Recommended Posts

Kindlasti korraldatakse. Mõtleme, kas teeme eraldi võistluse või märtsis koos teistega. Varsti anname teada.

Aitäh, mul juba kadus edasi treenimise motivatsjoon ära.

Täna pidi olema küki päev, jätsin ära. ^_^

Nüüd treenin edasi.

Muudetud kasutaja seenjor poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh, mul juba kadus edasi treenimise motivatsjoon ära.

Täna pidi olema küki päev, jätsin ära. ^_^

Nüüd treenin edasi.

Kuule, ära nüüd nii pehme ka ole :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma loodan, et kevadesse tuleb mõni raw võistlus ka, kus saaks Eesti rekordeid teha, muidu kaob omalgi motivatsioon ära. :D

Tuleb ikka, näiteks üliõpilaste MV-d.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, seekord väljast poolt kõrgkoole (mitte õppivaid jõutõstjaid) Rahvusvahelistele üliõpilaste võistlustele (SELLi mängudele) võistlema ei lubata.

Kuna võistlused on Rahvusvahelised (võistlema oodatakse üliõpilasi Soomest, Eestist, Lätist, Leedust ning teistest Euroopa riikidest).

Kuid alati on teretulnud kõik jõutõstmishuvilised Tartu linna ja Tartumaa noorte, juuniorite ja täiskasvanute jõutõstmise ning lamades surumise MV-le! Meistrimedalid jäävad siiski Tartumaa võistlejatele, kuid II ja III diplomid on saadaval!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Detsembri alguses ilmus müügile soliidne kõvakaaneline juubeliväljaanne "Sporditähed 2013". Raamatus on meile hästi teada Kristina Koroljaki (fitness), Endla Vaheri (fitness) ja Alex-Edward Rausi lugu ning fotod. Raamatus toodud Alexi foto leiab siit:

http://pilt.delfi.ee/picture/16272051/

Alexi lugu raamatus on järgnev:

"Abiliste keskel kükib 275-kilose kangiga 21-aastane Alex-Edward Raus, nüüdseks jõutõstmise maailmameister nii täiskasvanute kui ka kuni 23-aastaste seas." Jutumärkides tekst on segaduste tõttu ekslik ning peaks olema järgnev:

"Abiliste keskel kükib 375-kilose kangiga 20-aastane Alex-Edward Raus, nüüdseks jõutõstmise maailmameister nii täiskasvanute kui ka kuni 23-aastaste seas."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Detsembri alguses ilmus müügile soliidne kõvakaaneline juubeliväljaanne "Sporditähed 2013". Raamatus on meile hästi teada Kristina Koroljaki (fitness), Endla Vaheri (fitness) ja Alex-Edward Rausi lugu ning fotod. Raamatus toodud Alexi foto leiab siit:

http://pilt.delfi.ee/picture/16272051/

Alexi lugu raamatus on järgnev:

"Abiliste keskel kükib 275-kilose kangiga 21-aastane Alex-Edward Raus, nüüdseks jõutõstmise maailmameister nii täiskasvanute kui ka kuni 23-aastaste seas." Jutumärkides tekst on segaduste tõttu ekslik ning peaks olema järgnev:

"Abiliste keskel kükib 375-kilose kangiga 20-aastane Alex-Edward Raus, nüüdseks jõutõstmise maailmameister nii täiskasvanute kui ka kuni 23-aastaste seas."

Sellised faktivead ei kannusta küll ostma seda raamatut! Hindan Alexit liiga palju, et seda osta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seega EOK kui raamatu väljaandja ja eelnevalt mainitult on olnud kommunikatsioonilises eksituses. Ilmselgelt on tegemist tahtmatu ja mitte teadliku eksitusega.

Seega Alex-Edward Raus ei olegi maailmameister?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahju tõesti, et täpne tekst ei jõudnud raamatusse. Raamatu toimetajal Gunnar Pressil on samuti kahju, et on tekkinud ebatäpsus.

Siiski tegemist on väga uhke, sametiste kaantega ja hõbedakirjas raamatuga, pühendatud EOK 90-ndale juubelile ning usun, et igal raamatus esindatud sportlasel on suur au seal olla. Raamatu esimene kolmandik kirjeldab Eesti spordiajalugu, alates G. Lurichist ja G. Hackenschmidtist (tuleb vist jõusaalist meelde hack-masin) ning esimene kolmandik lõppeb Kirsipuude jalgrattadünastia looga ning mõnede spordisündmuste kirjeldusega. Edasi juba 2013 parimad palad ja sportlased.

Head uudistamist ja lugemist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alex on jõutõstmise maailmameister noortes -100kg ja klassikalise jõutõstmise maailmameister avatud klassis -105kg.

Lisaks veel on Alex jõutõstmise 2x juunioride absoluutne Euroopameister, aastatel 2012 ja 2013.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah. mõte oli tulla möödunud laupäeval. Kus olid?

Matustel olin nädalavahetusel.

Muidu olin juba registreerunud ja valmis tulema. Ma ei teagi ühtegi võistlust, enne 2014 novembrit, kus oleks mõtet osaleda.

Eestikad lükati edasi, tartu maakondlikele ei saanud isiklikel põhjustel ja üliõpilaste omadele pole ka asja enam.

Lisaks toreda asjaajamispoliitika tõttu ei saa ka kevadeti võrus enam osaleda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Matustel olin nädalavahetusel.

Muidu olin juba registreerunud ja valmis tulema. Ma ei teagi ühtegi võistlust, enne 2014 novembrit, kus oleks mõtet osaleda.

Eestikad lükati edasi, tartu maakondlikele ei saanud isiklikel põhjustel ja üliõpilaste omadele pole ka asja enam.

Lisaks toreda asjaajamispoliitika tõttu ei saa ka kevadeti võrus enam osaleda.

Mida sa selle "toreda asjaajamispoliitika" all mõtled?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata, meie jaoks on asi järgmine:

Kui võistlus on meie kalendris, siis me aksepteerime seda kui alaliit, kui ei siis mitte.

Sellega me järgime IPF-i ja EJTL-i põhimõtteid. Milliseid? Me saame võistlustel korraldada vajadusel dopingukontrolle, me kontrollime et seal seal ei võistleks võistluskeelu all olevaid sportlasi, soorituste kompetentsus jne.

Me tõesti ei pane kätte, kui keegi kusagil jaanitulel käib sangpommi viskamas ning see võistlus ei ole meie kalendris.

Kuid kui "suvalisel külavõistlustel" osalevad Eesti oma ala tipud, siis ta ikka päris külavõistlus ei ole.

Siit tekibki küsimus, et miks see võistlus ei taha olla meie kalendris? Ilmselt paljude eeltoodud asjade pärast.

Meie lähtume reeglitest ja põhikirjast mitte toredast asjaajamispoliitikast.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata, meie jaoks on asi järgmine:

Kui võistlus on meie kalendris, siis me aksepteerime seda kui alaliit, kui ei siis mitte.

Sellega me järgime IPF-i ja EJTL-i põhimõtteid. Milliseid? Me saame võistlustel korraldada vajadusel dopingukontrolle, me kontrollime et seal seal ei võistleks võistluskeelu all olevaid sportlasi, soorituste kompetentsus jne.

Me tõesti ei pane kätte, kui keegi kusagil jaanitulel käib sangpommi viskamas ning see võistlus ei ole meie kalendris.

Kuid kui "suvalisel külavõistlustel" osalevad Eesti oma ala tipud, siis ta ikka päris külavõistlus ei ole.

Siit tekibki küsimus, et miks see võistlus ei taha olla meie kalendris? Ilmselt paljude eeltoodud asjade pärast.

Meie lähtume reeglitest ja põhikirjast mitte toredast asjaajamispoliitikast.

Jah, mul ei ole ka siia enam midagi lisada- nii on.

Kui aga inimene/inimesed ei taha IPF-i ja EJTL-i liikmeskonna kaitse-poliitikast aru saada, ei ole mõtet ka nende inimeste lõbuks ka kogu aeg selgitusi jagada. Mõttetu energia raiskamine on see.

See kes tahab aru saada, saab ka. Treenib, võistleb, saab konkurentidega mõõtu võtta võrdsetel alustel, saab emotsiooni, tuleb ja pistab käe pihku ja tänab kõrgel tasemel korraldatud võistluste ning hea kohtuniketöö eest. Selliste inimeste nimel EJTL töötabki ja EJTLi liikmeskonna ühtsus on viimase aastakümne tugevaim!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×