Jump to content
Triin203

Palun abi.

Recommended Posts

Tere.

Olen 16 aastane tüdruk, kes pole kunagi trenni teinud. Ainuke füüsilinekoormus on olnud kooli kehalise kasvatuse tunnid, mida on väga vähe...

Olen 170cm pikk ja kaalun 60kg.

Tahaks hakata trenni tegema, sest ma tunnen, et ma lihtsalt ei jõua paljusi asju teha ja tervis on ka tänu sellele väga nõrgaks jäänud.

Kas te oskaksite öelda millega ma võiks alustada? Ma olen proovinud hakata jooksmas käia...aga sellest ei tulnud midagi välja...äkki oleks hea mõni rühmatreening?

Palun andke nõu!

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere.

Olen 16 aastane tüdruk, kes pole kunagi trenni teinud. Ainuke füüsilinekoormus on olnud kooli kehalise kasvatuse tunnid, mida on väga vähe...

Olen 170cm pikk ja kaalun 60kg.

Tahaks hakata trenni tegema, sest ma tunnen, et ma lihtsalt ei jõua paljusi asju teha ja tervis on ka tänu sellele väga nõrgaks jäänud.

Kas te oskaksite öelda millega ma võiks alustada? Ma olen proovinud hakata jooksmas käia...aga sellest ei tulnud midagi välja...äkki oleks hea mõni rühmatreening?

Palun andke nõu!

:)

Ise soovitaksin tegelema hakata jõusaalitreeningutega ja aeroobse tegevusega: ujumine, jooksmine, rühmatreeningud, suusatamine.

Miks just jõusaal?

-saab "stressi" maandada

-annab vormis ja kena välimuse, trimmi

-saab tugevaks ja vastupidavaks

-saab enesekindlust juurde

-leiab sõpru ja "silmarõõme"

-võibolla muudab hoiakuid ja ellusuhtumist

-hakkab huvituma rohkem tervisealastest tegevustest: toitumine, tervis, jne...

Veidi silmailu ka....

Fitness.jpg

Muudetud kasutaja eliviielo poolt
  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma soovitaks alustuseks minna mõnda ringtreeningusse, mis toimub kas saalis või jõusaalis. Sealt saad oma esimesed teadmised jõusaalist ja jõusaalimasinatest aga ka õigest sooritustehnikast. Samuti ei ole need kohe nii võhmakad nagu näiteks Zumba, BodyComat või step-aeroobika. Sealt edasi saad hakata juurde võtma-katsetama teiste rühmatreeningutega.
Kus linnas asud? Siis saaks äkki soovitada mõnda head spordiklubi ka keegi, kus oleks ka kavas sobiv treening algajale.

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on sama vana tütar. Ma olen kolm aastat teda edutult üritanud saali saada, kuid millestki jääb mu kutsumistes puudu. Mistõttu on tore lugeda, et Sa tahad midagi muuta oma harjumustes.
Miks jooksmisest midagi välja ei tulnud?

Ma soovitan jõusaali minnes esimesel korral personaaltreeneri tund osta. Saad esmasest "imelikkusest" üle. Ja treener ei pea olema just mingi isane lihasmägi, minu klubis on paar naistreenerit ja nad on pigem sellised sitked ja peenikesed. Nendega võib olla lihtsalt kergem suhelda Sul.

Sa teed suure heateo endale, kui treenima hakkad.

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on sama vana tütar. Ma olen kolm aastat teda edutult üritanud saali saada, kuid millestki jääb mu kutsumistes puudu. Mistõttu on tore lugeda, et Sa tahad midagi muuta oma harjumustes.

Miks jooksmisest midagi välja ei tulnud?

Ma soovitan jõusaali minnes esimesel korral personaaltreeneri tund osta. Saad esmasest "imelikkusest" üle. Ja treener ei pea olema just mingi isane lihasmägi, minu klubis on paar naistreenerit ja nad on pigem sellised sitked ja peenikesed. Nendega võib olla lihtsalt kergem suhelda Sul.

, nii

Sa teed suure heateo endale, kui treenima hakkad.

Kindlasti võib personaaltreeneriga treenides säästa aega (ja seeläbi ka raha), niiet see on igal juhul hea investeering!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui võib, ringtreeningu - algajale - kohe kindlasti jätaks välja. Meil ei tehta seda madala intensiivsusega.

Kui ringtreening on oma tempos ( 1:1 -le asjaliku, mõistva kutiga) jah, väga hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma alustasin ise kunagi vanuses 14-15 jõusaali ringtreeringuga ja naisterahvale seda just soovitaks. Kui ütled ka treenerile, et oled esimest korda, siis pannakse sulle ka väiksemad raskused ja treener käib kontrollimas ka kuidas sa midagi teed. Või vähemalt vanasti oli nii....

Nii sain ise üldse jõusaaliga tuttavaks, kahjuks siis jäi ta üsna kähku unarusse kuna igasugused ägedad rühmatreeningud tulid peale - Les Millsi buum oli just siis.

Muudetud kasutaja RiinaSolo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma soovitaks alustuseks minna mõnda ringtreeningusse, mis toimub kas saalis või jõusaalis. Sealt saad oma esimesed teadmised jõusaalist ja jõusaalimasinatest aga ka õigest sooritustehnikast. Samuti ei ole need kohe nii võhmakad nagu näiteks Zumba, BodyComat või step-aeroobika. Sealt edasi saad hakata juurde võtma-katsetama teiste rühmatreeningutega.

Kus linnas asud? Siis saaks äkki soovitada mõnda head spordiklubi ka keegi, kus oleks ka kavas sobiv treening algajale.

:)

Asun Pärnus, oleks väga tänulik, kui oskaksite mingit head kohta soovitada. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on sama vana tütar. Ma olen kolm aastat teda edutult üritanud saali saada, kuid millestki jääb mu kutsumistes puudu. Mistõttu on tore lugeda, et Sa tahad midagi muuta oma harjumustes.

Miks jooksmisest midagi välja ei tulnud?

Ma soovitan jõusaali minnes esimesel korral personaaltreeneri tund osta. Saad esmasest "imelikkusest" üle. Ja treener ei pea olema just mingi isane lihasmägi, minu klubis on paar naistreenerit ja nad on pigem sellised sitked ja peenikesed. Nendega võib olla lihtsalt kergem suhelda Sul.

Sa teed suure heateo endale, kui treenima hakkad.

Jooksmisest ei tulnud sellepärast midagi välja, et ma lükkasin seda koguaeg edasi...oli halb ilm mõtlesin, et ahh homme jooksen...ja nii see jäi.

Oskaksite soovitada, kedagi Pärnust?

Jah, see mõte on mul juba ammu olnud, aga alati on julgusest puudu jäänud, aga nüüd ma mõtlesin, et kui mitte nüüd, siis millal veel. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen Pärnust pärit ja esimene kogemus pärines Mai Kino all olevast spordikeskusest. Praegu soovitaks sulle aga näiteks Tervise Paradiisis Jaana Junsoni ringtreeningusse minna. Tema trenniski olen käinud ja tegu on väga hea põhjaliku treeneriga, kes töötab ka noortega koolis ning oskab seega kasvava organismi eripärasid tähele panna jne :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma alustasin ise kunagi vanuses 14-15 jõusaali ringtreeringuga ja naisterahvale seda just soovitaks. Kui ütled ka treenerile, et oled esimest korda, siis pannakse sulle ka väiksemad raskused ja treener käib kontrollimas ka kuidas sa midagi teed. Või vähemalt vanasti oli nii....

Nii sain ise üldse jõusaaliga tuttavaks, kahjuks siis jäi ta üsna kähku unarusse kuna igasugused ägedad rühmatreeningud tulid peale - Les Millsi buum oli just siis.

Aga mida ma ütlesin? Tundub nagu loeks aga aru mõttest ikka ei saa.

Just, "ägedad" rühmatrennid.... Maailmas on viimaste aastate jooskul nii palju asju fitnessi vallas ümbermõtestatud - aega on, otsige kriitilised allikad ja tehke asjad selgeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

WHY YOUR WORKOUTS SUCK (PART I)

I’m now going to write my first “old guy” blog that’s going to start with the stereotype “darn kids today!” intro…so here goes:

Darn kids today! If there’s one thing I don’t understand about the younger generation I see in the gym – doing almost everything wrong – is, they really have no excuses. Back in the day, we had nothing to go on. We had some of the muscle mags, which were generally full of training articles written by genetically gifted drug assisted bodybuilders, and the advice of other clueless people in the gym, and that was it! There really was no solid science at the time, all that great east block training that has flooded the world was kept firmly in the east block, and there was no internet!

MORE:

- See more at: http://www.brinkzone.com/strength-training/why-your-workouts-suck/#more-862

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänapäeval on arvatavasti probleemiks info üleküllus. Noored hüppavad pea ees internetti, endal mõistus alles arengu algfaasides. Puudub võime adekvaatselt infot analüüsida ja eraldada õiget valest. Koolides taotakse õpikuid pähe ning loogiline mõtlemine ja arutluskäigud on jäänud tahaplaanile. Kehalises tunnis on ka enamasti mõni vana känd õpetajaks, kes sunnib ilma erilise põhjenduseta pea peal seisma või kukerpalle tegema.

Ega ma ei imesta, et tänapäeva noortel on kõik pudru ja kapsad. Vanasti oli infot vähem, pidid ise proovima, uurima ning kui leidsid abivahendeid nagu ajakirja või treeneri, siis polnud konfliktset informatsiooni. Järgisid puntki peale juhendust ning tulemused tulid. Tänapäeval voolab igast august sulle infot sisse. Foorumid, youtube, ajakirjad, lisandid jne. Noored, algajad ei tea mida uskuda, mida järgida. On kergelt mõjutatavad trendide ja reklaamide poolt...

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×