Jump to content
Fdvk

Igakuine võistlus - kükkimine korduste peale

Recommended Posts

Siin seletab mees hästi ära, mis nende vahe on:

Tavaline seistes surumine

Surumine nõksuga (jalad jäävad maha, surumist aitab vaid "nõks" põlvedest)

Surumine tõukega (jalad maast lahti ja poetakse kangile alla)

Kui meie jääme sel kuul selle kõne all oleva väljakutse variandi juurde, siis ma ei hakkakski ära diferentseerima, et kas meil jääb see surumine nõksuga või tõukega, ilmselt enamus jääks ikka nõksuga surumise juurde. Tõukamisega surumist (surumise ajal kangi alla pugemist) kasutatakse nagu ma aru saan suurtemate raskuste puhul, pealegi, sellise kerge raskuse korral oleks see ka ajaliselt ebaökonoomsem. Aga kui keegi otsustabki surudes tõugata, siis ei peaks see ka viga olema, sest see vahe on minu arvates suhteliselt väike ja sellega keegi mingit erilist eelist ei võta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen teinud videos tehtud crossfiti WOD 30kg ja alla 5min mina ei saanud, kus kokku 135x.

Seega 3 ringi 10stega, kokku 150x, usun et 50kg kindlasti raskendatud, 40kg meestele ok ja naistele 20kg. Kui mõned pole ülalkükki harjutanud, siis peale õlgadelt surumist ja tõukamist ülalkükk ja eeskükk vägagi rasked, aga tuleks huvitav võistlus kindlasti!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tingime ja saaks siis kuldse kesktee kokku :), paneks siis meestele 45 kg (saaks kangile panna 10 kg - sed kettad + lukud 2.5 kg - sed) ja naised 25 kg, et saaks nemad ka kangile midagi lisaks panna, ei teeks päris tühja varrega. Nõnda nagu ka Ott pakkus välja. Ja djgroove, mida soovitad, kas jätta see 5 minuti ajalimiit ette või teha ikkagi kindlasti kõik see 150 kordust ära ja loeb lihtsalt ainult aeg???

Muudetud kasutaja Oskar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle jääb arusaamatuks, miks Laura väljaspool arvestust võistles.

Nii Eli kui Laura on Revali jõutõstetiimis ja osalevad ka aktiivselt võistlustel.

Jah, kuna Agnes ei teinud uut katset, kus ta kaamera oleks kauem filminud, siis Eli võib oma Puddingule järele tulla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle jääb arusaamatuks, miks Laura väljaspool arvestust võistles.

Nii Eli kui Laura on Revali jõutõstetiimis ja osalevad ka aktiivselt võistlustel.

Mina sain aru, et sponsoreeritud sportlased on väljaspool arvestust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina sain aru, et sponsoreeritud sportlased on väljaspool arvestust.

Minu arust mõeldi FAST-i sponsorlust.

Mulle jääb arusaamatuks, miks Laura väljaspool arvestust võistles.

Nii Eli kui Laura on Revali jõutõstetiimis ja osalevad ka aktiivselt võistlustel.

Kui nii võtta, siis seda võiks paljude puhul välja tuua.

Kuid Elil pole peale Revali toe nö mingit muud tuge all võrreldes nt Lauraga (kui ma nüüd millestki valesti aru ei saanud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin on päris vägev CrossFit'i meeskondlik võistlus: Team USA vs Team WORLD:

Kulminatsioon on karm, väljaasted kang peakohal naised 45 kg - ga mehed 75 kg - ga, pakkudega kükkimine on ka äge...

Sellega tuli mõte, et võib-olla tulevikus teha ka paarilisega võistlust, et koos sõbraga. A'la kokku tehakse 4-6 ringi ja siis kordamööda tehakse. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin on päris vägev CrossFit'i meeskondlik võistlus: Team USA vs Team WORLD:

Kulminatsioon on karm, väljaasted kang peakohal naised 45 kg - ga mehed 75 kg - ga, pakkudega kükkimine on ka äge...

Täitsa korralik katsumus! Hea idee edasi mõtlemiseks... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk siis mis otsusele jõuti? :D

Äkki keegi kirjutab reeglid ilusti välja, et mida tuleks järgida? Kuidas need raskused ja harjutused siis on, kas võib ka tõugata svungi ajal või peab nõksuga tegema jne?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin on päris vägev CrossFit'i meeskondlik võistlus: Team USA vs Team WORLD:

Kulminatsioon on karm, väljaasted kang peakohal naised 45 kg - ga mehed 75 kg - ga, pakkudega kükkimine on ka äge...

Kas sellistel alal on dopingukontroll, jäin vaatama nende pikkuse/kaalu suhet ja üldist väljanägemist? või on see hetkel kontrolli jaoks veel rahvaspordiüritus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kuna 5min limiit oli siis miks mitte teha terve kompleks aja peale.
Kindlasti reeglid paika!
Kükkimisel puus põlve kõrgusel, reis maaga paralleelne, üleval puus sirutatud, ülalküki puhul käed küünarnukist lukustatud.

Õlgadelt surumisel jalad ei tööta, tõukesurumisel (svung) jalgu tohib kõverdada ainult tõuke ajal, peale käte sirutamist enam jalgu kõverdada ei tohi nagu tõukamisel, surumise alumises osas peaks kang puudutama õla esiosa/või olema lõuast all pool.

Muudetud kasutaja djgroove poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Crossfitis kasutatakse dopingukontrolli pisteliselt. Ala pole veel nii arenenud võistlusena, eelmisel aastal andsid paar sportlast positiivse tulemuse, ning selle sõttu diskvalifitseeriti terve tiim.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just lõpetasin selle:

10 kang pea kohal kätel kükki

10 seistes surumist eest (nõksuga)

10 eeskükki

10 surumist seistes eest (nõksuga)

10 tagakükki

3 ringi kokku 150 korda 45 kg - ga, kontrollaega ei pannud, vaatasin, kui paljus siis 3 ringi ehk 150 korduse tegemiseks aega läheb. 150 kordust - aeg 8:33:81, ohkimist ja puhkimist oli :D...

Laen video ka üles...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris huvitav asi on ja kui aega väga pikaks ei taha ajast, siis piisabki võib - olla vaid kahest ringist ehk 100 - st summaarsest kordusest ja kontrollaega ei olekski siis mõtet panna, lihtsalt aja peale või teeme seda kõike siiski 5 minuti jooksul. Aga sellist komplekssi kannatab kokkuvõttes teha küll...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris huvitav asi on ja kui aega väga pikaks ei taha ajast, siis piisabki võib - olla vaid kahest ringist ehk 100 - st summaarsest kordusest ja kontrollaega ei olekski siis mõtet panna, lihtsalt aja peale või teeme seda kõike siiski 5 minuti jooksul. Aga sellist komplekssi kannatab kokkuvõttes teha küll...

Ma ise pooldaks 2 ringi ja aja peale. Muidu võib pikaks ja tüütuks minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kuna 5min limiit oli siis miks mitte teha terve kompleks aja peale.

Kindlasti reeglid paika!

Kükkimisel puus põlve kõrgusel, reis maaga paralleelne, üleval puus sirutatud, ülalküki puhul käed küünarnukist lukustatud.

Õlgadelt surumisel jalad ei tööta, tõukesurumisel (svung) jalgu tohib kõverdada ainult tõuke ajal, peale käte sirutamist enam kõverdada ei tohi nagu tõukamisel.

Tahaks näha kuidas sa teed seda nii, et sul küünarnukid pole lukus !

Võiks ehk Igakuise võistluse diskussiooni teema teha (jätta selle teema diskusiiooniks) ning ühe puhtalt tulemuste/videode jaoks - või siis tulemuste jaoks kaks teemat . Igal kuul uus teema välja valitud võistlusest ning üldteema kus kajastatakse möödunuid võistluseid.

Praegu tekib tunne nagu käiks endiselt võistlus "kükkimine korduste peale" (kui vaadata teema pealkijra). Siis ei oleks lihtsam tulemustel silma peal hoida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle tundub ka nii, et 2 ringi on hea mõte, vaatasin/kuulasin just oma sooritust üle:

1 ring - 2:12

2 ring - 5:07

3 ring (viimane) - 8:33:81

Nüüd on vähemalt peaproov tehtud ja seda kahte ringi saaks ilusti 5 minuti sisse timmida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris huvitav asi on ja kui aega väga pikaks ei taha ajast, siis piisabki võib - olla vaid kahest ringist ehk 100 - st summaarsest kordusest ja kontrollaega ei olekski siis mõtet panna, lihtsalt aja peale või teeme seda kõike siiski 5 minuti jooksul. Aga sellist komplekssi kannatab kokkuvõttes teha küll...

Janar, sa vist päris foorumi keskmise kasutaja musternäidis ei ole.

Seega sinu pealt ei saa päris öelda, et kannatab teha küll ;)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Erkko, kuna on vaja mingeid norme mida jälgida siis tuleb alati kõik võimalikud nõudmised kirja panna, sest olen näinud kükke tegemas kang ülaval ka nii et viimastel kordustel üks käsi kõverdub küünarnukist ja muudki. Usun et sul kõik tehnika paigas, aga meeldetuletamiseks ja nende jaoks kellele see uus harjutus, tuleb konkreetsed piirid panna.

Muudetud kasutaja djgroove poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loodan, et see tore igakuine ettevõtmine juba eos ära ei sure.

Kükkimisega oli lihtne. 5 mintsa kükid- korras. Iseeenesest ainult üks härra tegi poolkükke, seega suva ju.

Samas kui nüüd ajada mingit muud asja, siis ma arvan et osavõtjate arv jääb kesiseks.

Arvestada tuleks sellega, et oli lihtne kükk ja osalejaid siiski vaid 19 vist.

Järsku teeks veel teise kuu miskit lihtsat ja populiseeriks seda ettevõtmist.

5 minuti jooksul 60. kiloga rinnaltsurumine. Reegel lihtne, tagumik püsti ei tohi tulla, rinda peab puudutama ja väike põrge lubatud.

Rück või fdvk otsustab palju ära loetakse ja ongi aamen. tooks rahavel ligemale...või ma ei tea...

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×