Jump to content
Lefty

Lefty blogi

Recommended Posts

Muidugi võite uskuda keda tahate. Minu mure on ilmselt on tekkinud sellest, et enamus välismaa foorumite inimesed (vastava ala hariduse omandanud) ei kiida üldse selle ebapädeva isiku teooriaid ( mitte antud video kohta, kuid teiste välja ütlemiste kohta ). Kuid nagu öeldud sai - lõppude lõpuks usub igaüks seda mida tahab. Teiste trennis tegemata jäänud harjutused ei mõjuta minu vormi - treenige kuidas soovite.

Parimat

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga väidet tuleb analüüsida eraldi. Olenemata, mida ta on varem öelnud teistel teemadel. Selles ongi probleem tegelikult. Minu postitus kõlas ka võib-olla liiga üldiselt. On ka asju millega ma Jason'i videotes ei nõustu ning tegelikult see ongi normaalne. Ka parimad eksperdid ei nõustu väga mitmetes asjades. Sageli on isegi justkui väga lihtsatel teemadel käputäis oma ala eksperte tülis. :D - Kasvõi siin foorumis on äärmiselt haruldane, kui kõik mingil teemal nõustuksid. Ka meie "kunnid, spetsialistid ja võistlejad" omavad eri arvamusi.

Selles suhtes, et Jason pole tegelikult üleliia originaalne ning tihti ta seda ka ütleb, et "don't take my word for it, go do your own research, look at the studies etc". Sageli kordab ta suht üks ühele teiste ekspertide juttusid ning miks mitte. Kui jalgratas on mõne koha pealt leiutatud, siis polegi mõtet lolli mängida ning ise nullist ehitama hakata. Vahest ta lisab küll juurde oma isiklikud kogemused.

Aga jah. See on probleem, kui inimese ühe väljaütlemise või isegi mitme väljaütlemise baasil analüüsitakse kogu tema materjali. See on tegelikult äärmiselt tobe, aga selle loogikavea ohvriks langeb enamus. Mina kaasa arvatud. Nii lihtne on vaadata läbi paar inimese tehtud videot ning kogu tema materjali kohta öelda "jura". Olgugi, et mõni video võib täiesti vabalt olla puhas täiuslikkus, geniaalsus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

" Probleemiks ei ole muu, kui EGO + teadmatus kuidas treenida. Väga vähestel on seda oskust antud, et minna trenni ja treenida näiteks alla 50% võimetest regulaarselt, tahetakse rohkem rahmeldada. "

See võiks olla iga jõusaali seinal suurelt kirjas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaks päeva jälle saalis käidud.

Rind, triipets, biitseps, käsivars

Lõuatõmbed althaardega: 8-8-6. Tunne: raske (Ma ei tea miks, aga tõmbas biitsa meeletult verd täis)

Rinnaltsurumine: 12x20kg + 6x60kg – keskmine + 8x80kg – raske + 5x80kg – raske + 6x70kg –raske + 6x60kg – raske (Biits oli verd täis ja lihtsalt ei jõudnud)

Rinnaltsurumine negatiivse kaldega: 8x70kg – raske + 2x8 60kg – raske

Hantlitega rinnalt surumine: 8-8-7 16kg. Tunne: raske

Lendamine pikali hantlitega: 4x8 95,5kg - keskmine

Ületõmme hantliga: 4x8 20kg. Tunne: keskmine.

Rööbaspuul keha ülessurumine: 8-7-6. Tunne: raske

Plokitõmme alla (triipets): 4x8 50kg. Tunne: raske

Küünarvarte kõverdamine scottpingil: 3x8 17,5kg. Tunne: raske.

Küünarvarte kõverdamine diagonaalis rinnalt: 3x8 16kg hantlitega. Tunne: keskmine

Randmepainutus pealthaardega: 3x10 6kg hantliga. Tunne: raske

Randmepainutus althaardega: 10x20kg – kerge + 2x10 30kg – raske + 10x20kg - keskmine

Küünarvarte kõverdamine hantlitega: 3x8 22kg. Tunne: raske

Märkmed: Esimene märksõna oleks: MASENDAV. Pikemalt analüüsides siis otseselt ei tea, miks see trenn aiataha läks ja loodetud stabiilsust polnud. Asi võis olla selles, et taaskord oli unega probleeme ja unetunde ja sügavat und jäi väheks aga iseenesest enesetunne oli okei. Teine põhjus võib olla, et mingi gripialge on sees, sest nina oli hommikul täiesti kinni. Kolmas asi on naljaga öeldes siis, et võib-olla asi selles, et no shave november sai läbi ja peeglist vaatas vastu võõra ja sileda näoga poisike. =) Eks iga asi natuke mõjutas ja kõige suurema põntsu pani see, et lõuatõmbed tõmbasid kohe biitsa kuidagi täis. Soojendus ja kõik oli nagu eelmisedki korrad ja varem pole sellist asja olnud ja selle tõttu ei jõudnudki rinnalt midagi teha. Trenni teisespooles samas tuli nagu jõud tagasi ja paarile asjale lisasin raskustki. Otsa tegin veel:

1)Jalgade viibutamine kõrvale: 3x15. Tunne: kerge.

2)Rippudes põlved rinnuni: 1x15-raske + 2x10-raske

3)Plank 3x1min. Tunne: raske

Jalg, alaselg

Kükk: 8x60kg- kerge + 3x8 70kg – keskmine (Lisaks proovisin niisama eeskükki 8x40kg- kerge. Peale uut aastat lisan ilmselt kavasse)

Kükk masinal: 3x12 150kg – kerge (Nagu eelmine kord mainisin, siis siin enam põhimõtteliselt kükki ei tee, sest tunnen, et põlvele hakkab isegi kergel raskusel. Nii, et põhimõtteliselt lihtsalt natuke alla ja üles. Reie esiosale tunnen pinget ja järgmine kord lisan raskust)

Jalapress: 3x8 150kg – keskmine (Tegin seekord hoogsamalt ja järgmine nädal lubab äkki isegi raskust lisada)

Jalgade kõverdamine istuli: 3x8 50kg – keskmine (Mul on hea meel, et selle harjutuse raskuse üle siin väike diskussioon tuli. Selle tõttu ma seekord raskust tõstsingi ja nagu näha siis pole midagi hullu. Jõu poolest võiks enamgi. See nädal teinekord teen ka veel 50kg’ga aga järgmine nädal panen juba otsa. Ilmselt olin siin harjutuses liiga mugav ja see, et kaks viimast läksid raskelt üles siis hindasin ka kohe raskeks olukorra. Kuigi oleks võinud ammu lisada juurde)

Jalgade kõverdamine kõhuli: 8x30kg- raske + 2x8 25kg – raske (Tahtsin siin ka juurde lisada rohkem, aga niimoodi ei jõudnud. Põhiline asi mis mul selle harjutuse juures ongi on see, et kui raskust palju siis tahab kahest kohast hakkata krampi tõmbama. Säärest ja reie tagaosast. Iseenesest kehas soolasi peaks olema ja selle taga ei tohiks olla, samuti ka venitan põhjalikult)

Käärkükk kangiga: 3x8 40kg - Tunne: keskmine (Tavaliselt hantlitega seda teinud, aga saal oli tühi ja ruumi oli, et proovisin kangiga ja tunduvalt kergem ja mugavam, sest hantlitega oli nii, et lõpuks tõmbas hantli hoidmine randmest tulitama mitte, et harjutus ise raske oleks)

Pöiasirutus masinal selili: 3x12 200kg. Tunne: kerge (See harjutus oli seekord imestama panevalt kerge)

Pöiasirutus masinal püsti: 3x12 200kg. Tunne: keskmine ( Samuti kergem kui muidu olnud. Ilmselt läheb järgmine nädal raskust juurde)

Pöiasirutus trenažööril: 3x12 100kg. Tunne: raske (See jäi raskeks aga põhimõtteliselt ikka selletõttu, et see raskus surub reiele lihtsalt nii palju. Võib-olla oleks kasulik seda harjutust teha hoopis madalama raskusega aga hästi paljude kordustega, et trenni lõpuks säär punni saada)

Harki-kokku masinal: 3x12 55kg – keskmine (Panin küll natuke raskust juurde aga üllatavalt kerge oli)

Jõutõmme(sirgete jalgadega): 8x60kg – kerge + 3x8 70kg – raske + 8x60kg - keskmine

Keretõsted alaseljapingil: 3x12 10kg ketas seljal. Tunne: raske

Märkmed: Unega oli nagu oli taaskord. Enesetunne oli normaalne. Trenn kulges ka rahuldavalt. Kükis ja jõutõmbes keskendusin jälle tehnikale ja kükke sai mõnusal sügavalt tehtud ning mõlemat harjutust tehes jälgisin ka pingsalt peeglist, et mingitki küüru laadset asja ei tuleks. Millegi pärast pean ütlema, et kükk ja jõutõmme on kuidagi väga meeldima hakanud. Sellise mõnusad harjutused tunduvad. =)

EDIT// Täna õhtul või homme katsun ka ühe postituse teha nii öelda mini eesmärkidega ja samuti natuke mõtiskleda ühe teema üle kus tahaks väikest arutelu ja erinevate inimeste mõtteid ja kogemusi.

Muudetud kasutaja Lefty poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle tiba arusaamatu mis lihasgrupi harjutuseks sa l6uat6mbeid pead?

Oleneb milliseid? Põhimõtteliselt on minu meelest hea harjutust tervele ülakehale. Hetkel ma teen biitsa päeva kitsalt althaardega ja biitsale mõjub. Ülaseljapäeval pealthaardega ja laialt ning saab selg rohkem vatti. Samas hea ka õlgadele ja triitsale. Vähemalt see minu arvates ja seda ma tunnen enda lihastes. Kui on erinev arvamus siis kuulan igat arvamust.

EDIT/ Lisan veel seda, et ma ei tee seda harjutust otseselt mingi lihasgrupi pärast, vaid, et üleüldist sooritust suurendada. Ja esimene harjutus on see mul neil kahel päeval sellepärast, et see on selline soojendus ja hiljem ma ei jõuaks enam teha. Ja kavas ongi nad sees mitte lihasgrupi pärast, vaid lõuatõmbe arengu pärast. Et lõpuks jõuaks normaalse koguse neid tõmmata ja boonusena ülakehale väga hea.

Muudetud kasutaja Lefty poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris normaalne suhtumine: ei tee midagi mingi konkreetse lihasgrupi-, vaid üldise arengu nimel.

Vabandust, ei tunne veel foorumikaaslaste stiile ja ei oska hetkel enda jaoks selgeks teha, et kas see oli irooniaga ja negatiivsel toonil või positiivsel. Kui viitsid selgitada oleksin tänulik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, mingit irooniat. See võikski olla enam-vähem põhiline kriteerium, mida jälgida - üldine areng, mitte kui suur on biitseptsi ümbermõõt.

Muudetud kasutaja Marxengel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, mingit irooniat. See võikski olla enam-vähem põhiline kriteerium, mida jälgida - üldine areng, mitte kui suur on biitseptsi ümbermõõt.

Aitäh selgituse eest.

Küsiks vahepeal sellise küsimuse, et kui paljud teist kaela treenivad? Või mida üldse sellest arvata? Ma olen siin ja seal kavades ringi tuhlanud aga kaela pole kuskil märganud. Ma ise ka pole kaelale otseselt midagi teinud jõusaalis kunagi. Küll aga aastaid tagasi kui tai poksis käisin siis oli seal sees üks selline harjutus, mis esimesed korrad võttis järgmisel päeval kaela selliseks, et kui paremale või vasakule tahta vaadata siis pidi tervet keha keerama =) Lühidalt oli harjutus lihtne, et partneriga koos üks hoidis kahe käega su pead vastu rinda ja ei tohtinud lasta sul pea välja saada aga teise eesmärk oligi pea sealt välja saada. Ehk siis kaela lihas oli koguaeg pinges ja proovis midagi ja see oli üsna tõhus. Aga jõusaalis näiteks, mida te arvate sellisest harjutusest: http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/lying-face-down-plate-neck-resistance

+ veel samuti sama harjutus põhimõtteliselt aga teistpidi. Iseenesest oleks nagu mõistlik lisada midagi kaelale, sest minu meelest oleks kasulik kui iga lihas saab mingil moel koormust ja areneb. Aga põhimõtteliselt tahakski teada, et mis siinne seltskond sellest arvab ja kas on kogemusi?

Muudetud kasutaja Lefty poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks:

Oi seda imevidinat olen oma käega katsunud, nägi väga kinky välja :D Kes soovib, siis fysiolinest saab tellida...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh selgituse eest.

Küsiks vahepeal sellise küsimuse, et kui paljud teist kaela treenivad? Või mida üldse sellest arvata? Ma olen siin ja seal kavades ringi tuhlanud aga kaela pole kuskil märganud. Ma ise ka pole kaelale otseselt midagi teinud jõusaalis kunagi. Küll aga aastaid tagasi kui tai poksis käisin siis oli seal sees üks selline harjutus, mis esimesed korrad võttis järgmisel päeval kaela selliseks, et kui paremale või vasakule tahta vaadata siis pidi tervet keha keerama =) Lühidalt oli harjutus lihtne, et partneriga koos üks hoidis kahe käega su pead vastu rinda ja ei tohtinud lasta sul pea välja saada aga teise eesmärk oligi pea sealt välja saada. Ehk siis kaela lihas oli koguaeg pinges ja proovis midagi ja see oli üsna tõhus. Aga jõusaalis näiteks, mida te arvate sellisest harjutusest: http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/lying-face-down-plate-neck-resistance

+ veel samuti sama harjutus põhimõtteliselt aga teistpidi. Iseenesest oleks nagu mõistlik lisada midagi kaelale, sest minu meelest oleks kasulik kui iga lihas saab mingil moel koormust ja areneb. Aga põhimõtteliselt tahakski teada, et mis siinne seltskond sellest arvab ja kas on kogemusi?

Picking s**t up to your face :

Muudetud kasutaja Erkko poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rind, õlg, selja ülemine osa

Lõuatõmbed pealthaardega: 8-8-5 - raske

Rinnaltsurumine(püramiid): 6x60kg-kerge+5x80kg-keskmine+4x85kg-raske+2x90kg-raske+1x95kg-raske+0x100kg feil+1x90kg-raske+3x85g-raske+4x80kg-raske+8x60kg-keskmine(100kg oli seekord feilimine ja jäin alla. Läksin valel hetkel suruma ja teistkorda ei näinud mõtet proovida, polnud otsene eesmärk nagunii)

Rinnaltsurumine negatiivsel pingil(püramiid): 6x60kg – kerge + 4x80kg-raske+3x85kg-keskmine+2x90kg-keskmine+1x95kg-keskmine+1x100kg-raske+1x90kg-keskmine+3x85kg-raske+3x80kg-raske+6x60kg-keskmine(Tahtsin allaminekul 80kg’ga 4 teha aga jäin viimase alla. =) Märkmetes lähemalt)

Tõmme plokilt lõua kõrgusele: 2x8 70kg-raske+1x60kg-raske(Eelmised korrad siis on olnud ploki tõmme kukla taha aga kuna ma lugesin, et suht paljud on öelnud kuidas see harjutus nende õlad on ära rikkunud siis otsustasin hakkata ette näo kõrgusele tegema. Otsene põhjus ei olnud see, et lugesin selle harjutuse kohta neid asju, vaid ikka enda enesetunne, sest seda harjutust on alati kuidagi egamugav olnud teha nagu vastutahtmist pressimine sinna kukla taha. Pole küll valus olnud kunagi aga väga ebamugav)

Tõmme plokilt rinnale: 3x8 70kg - keskmine

Hantlitega lendamine küljele: 3x8 7kg - keskmine

Hantlitega lendamine ettekallutatult: 3x8 9,5kg – keskmine

Hantli tõmme küljele: 3x8 20kg-keskmine

Hantlitega lendamine ette: 3x8 9,5kg - keskmine

Märkmed: Esiteks kohe alguses ütleks ära, et tegemist oli selle lühikese perioodi kõige mõnusama trenniga. Tuju oli hea ja seda pisiasjad häirida ei lasknud ka. Õlg tunda ei andnud. Väsimust ka otsest polnud, küll aga väike gripialge või midagi ikkagi sees on aga ei lasknud häirida. Trennist veel nii, et taaskord tõmbas lõuatõmbed biitsa natuke täis. Õnneks mitte nii hullult kui eelmine kord. Ei tea kas tegemist on sellega, et biitseps hakkab teiste lihasgruppide kõrval nõrgemaks jääma või miskit muud. Igatahes tavalises surumises jäin tõesti 100kg alla, sest läksin valel hetkel suruma ja hingamine ning surumine olid vastupidised kui nad olema peaksid. Aga pole hullu, sain ilusti alt ära ja enesetunnet see väike asi ei riivanud, sest tundsin ise, et jõud ja kõik oli selleks tegelt olemas. Negatiivsel õnnestus elus esimest korda sellise raskuse alla nagu 80kg jääda. Samuti ei olnud asi jõus ja seekord ei olnud asi ka mingis vales hingamises või midagi, vaid lihtsalt juba tavalisel pingil oli vaikselt tunda, et parem pool hakkab allapoole jääma surudes. Negatiivsel oli ka seda näha ja raskustega alla tulles järjest rohkem hakkas kang viltu olema ja 80kg juures oligi see, et õlast ei jõudnud nagu lükata vms. Aga samuti pole hullu, sain ilusti alt ära ja enesetunne oli super edasi, sest iseenesest tundusid raskused kergema kui teised trennid aga mis ma arvan on see, et see parem õlg siin vahepeal oli päris hull ja kuigi mul valus ega midagi polnud siis mingi kala ja nõrkus seal kohati on ja see mõjutas seekord. Aga kokkuvõtteks ma ei tea, ma olin nii hästi meelestatult ja kõik nagu õnnestus ja tuju peale trenni oli super, sest tundsin, et on hea trenn seljataga ja ise jäin rahule. Lõppu tegin veel küünarvarte kõverdamist 3x8 22kg-raske.

Jalg, alaselg

Kükk: 4x12 60kg –keskmine (Rõhusin tehnikat, sügavust ja vastupidavust)

Kükk masinal: 3x8 200kg – keskmine (Kuigi reie pealt annab tunda, et midagi toimub siis ma tunne ikkagi ka seda, et selline raskus surub mul selga väga kokku ja otsustasin, et seda rohkem ei tee ja uuest aastast ongi selle harjutuse asemel eeskükk)

Jalapress: 3x12kg 150kg - raske

Jalgade kõverdamine istuli: 3x8 50kg – keskmine + 12x25kg - kerge

Jalgade kõverdamine kõhuli: 3x10 25kg – raske + 12x10kg - kerge

Käärkükk kangiga: 3x12 40kg – keskmine (Turjal oli raske kangi hoida lõpuks, 24 sammu ei mahu saalis käima ka ja lisan raskust järgmine kord ja teen 3x8 ikka)

Pöiasirutus masinal selili: 4x15 200kg -kerge

Pöiasirutus masinal püsti: 4x15 200kg – kerge

Pöiasirutus trenažööril: 3x25 50kg - raske

Jõutõmme(sirgete jalgadega): 4x12 60kg – raske (Nagu ikka tehnika jälgimine ja vastupidavuse suurendamist. Järgmine kord teistmoodi)

Keretõsted alaseljapingil: 3x12 10kg ketas seljal - raske

Märkmed: Kui eelmine trenn olin positiivsusest tulvil siis seekord oli juba hommikul pikem mõtlemin, et kas minna või mitte. Kuigi uni oli korralik oli siiski väsimus sees ja nagu eelnevalt ka kirjutanud siis nagu on mingi gripialge aga samas ka pole. Nina oli kinni ja hapniku oli nagu vähe. Otsustasin ikkagi trenni ära teha. Tekkis väike küsimus, et kas kellelgi on veel jalapressin ja pöiasirutusel masinal taoline tunne, et nagu kisuks ja samas suruks kokku alaseljast? Mis iseenesest on loogiline, sest kui jalad sirged on siis tekkib seal nagu selline V täht ja alaselg on see alumine koht ning surve on seal samas kui jalad rinnale lasta siis ta tõmbab sealt. Mul pole nagu valus aga lihtsalt imelik ja pärast on koht selline nagu seal oleks sinikas. Vähemalt katsudes alaseljalt ühte punkti siis on tunne täpselt nagu katsuks sinikat aga otseselt see asi valu või midagi ei tee. Aga noh trenn sai ära tehtud, kuigi tunne oli suhteliselt nõrk ja tõesti tundus olevad suur hapniku puudus lihastes ja terves kehas. Kõrvad ka sellised poollukus teist päeva. Peab leiutama mingit soolavett ninna vist. Positiivsel noodil rääkides siis venitus oli mõnus ja näha on, et natuke on paremaks läinud ja kui nii edasi jätkata siis küll see spagaat ära tuleb, muidugi veel pikk protsess aga olen õigel teel. Trenni lõppu tegin enne venitusi veel: jalgade kõverdamist istuli: 3x25 10kg (Rohkem nalja viluks, et veel natuke verd lihasesse viia) Jalgade viibutamine: 3x15-raske, Põlved rinnani rippudes: 3x10-raske, Plank: 3x1min-raske, küünarvarte kõverdamine: 3x8 22kg-keskmine. Imelik on see, et ma pole mingit arengut hetkel toenglamangus(plank) näinud. Ikka on sama raske nagu esimene kord.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaks trenni jälle seljataga. Vahepeal oleks pidanud üks aeroobsem roundide trenn ka olema aga ajaga läks nii, et tavapärane trenniaeg oli tegemist täis ja õhtul kui aega oli tuli mugavusrežiim peale.

Rind, triipets, biitseps, käsivars 09.12.2013

Lõuatõmbed althaardega: 8-5-6 Tunne: raske

Rinnaltsurumine: 15x20kg-kerge+6x60kg-keskmine+8-6-5x80kg-raske+6x60kg-raske

Rinnaltsurumine negatiivse kaldega: 6x60kg-kerge+6-6-5x80kg-raske+8x60kg-keskmine

Hantlitega rinnalt surumine: 3x8 16kg-keskmine

Lendamine selili(peaaegu sirgete kätega): 3x8 9,5kg-raske

Ületõmme hantliga: 3x8 22kg-keskmine

Rööbaspuul keha ülessurumine: 3x8-raske

Plokitõmme alla (triipets): 3x8 55kg-keskmine

Küünarvarte kõverdamine scottpingil: 3x10 17,5kg. Tunne: raske

Ploki tõmme alt: 4x8 30kg-keskmine

Küünarvarte kõverdamine diagonaalis rinnalt: 3x8 18kg-keskmine

Randmepainutus pealthaardega: 3x8 7kg-raske

Randmepainutus althaardega: 10x30kg-kerge+2x10 35kg-keskmine+8x 35kg-raske

Küünarvarte kõverdamine hantlitega: 3x8 22kg-raske

Märkmed: Enesetunne oli justkui enam-vähem aga ei saanud kuidagi trenni alguses käima. Peale kolme esimest harutust tuli tunne tagasi ja sai mõnusamalt tegutseda ja lisasin paar harjutust juurde. Rööbaspuul tuli lõpuks 3x8 ära ja võrreldes eelmise korraga olid kõik kordused kergemad aga siiski raske. Rinnaltsurumine läks metsa aga ei jäänud asi jõu taha justkui, vaid mul on tunne, et vaimne pool ei suutnud või ei tahtnud. Mingi põntsu ja allamineku ikkagi see õlavärk on pannud ja nüüd tagantjärgi trenni peale mõeldes siis tõesti tahtmisest pingutada jäi puudu. Aga selline väike tagasilöök ja küll kosun. Trenn sai kokkuvõtteks super ja korralikult verd täis oli terve käsi =)

Jalg, alaselg 10.12.2013

Kükk: 6x60kg-kerge+7-8-8 80kg-raske+3x8 60kg-keskmine (Ma olin laisk ja rumal ja ei viitsinud kahte plõnni ettepoole tuua ja tegin seekord puuris sees kükke aga alumised torud olid liiga kõrgel ja täitsa süvakükki ei teinud aga suht minimaalselt jäi siiski puudu)

Jalapress: 3x12 150kg-raske( Raskuse tõstmisest ei tulnud midagi välja, rohkem märkmetes)

Jalgade kõverdamine istuli: 3x8 55kg-raske

Jalgade kõverdamine kõhuli: 8x30kg-raske+2x8 25kg-raske

Käärkükk hantlitega: 3x8 20kg hantlitega. Tunne: keskmine

Pöiasirutus masinal selili: 3x8 250kg-raske

Pöiasirutus masinal püsti: 3x8 250kg-raske

Pöiasirutus trenažööril: 3x25 50kg-raske(Viimased kordused tahab krampi tõmmata, muidu poleks hullu)

Jõutõmme: 8x60kg-kerge+3x8 80kg-raske+8x60kg-keskmine

Keretõsted alaseljapingil: 3x15 10kg ketas seljal-raske

Märkmed: Väga palju midagi rääkida pole. Kuigi enesetunne tundus okei või isegi hea olevat siis gripialge vms andis tunda koormust tehes. Nüüd vähemalt on nohu välja löönud ja pidin nuuskama. Muidu tundus, et on ja on midagi aga otseselt pole ka midagi. Lühidalt oli trenni tehes üsna raske tunne ja iga liigutus võttis hingeldama. Jalapressile tahtsin raskust lisada seekord aga jäi ka ära just sellepärast, et ei hakanud sellise olekuga koormama. Jalgade kõverdamisele istuli siiski panin 5kg veel otsa ja ka põiasirutustele masinal 50kg otsa, sest need jäid eelmine kord juba liiga kergeks. Iseenesest ei saa kurta ka, trenn sai siiski tehtud mõnusalt. Ja enne lõpuväntamist ja venitust ajasin natuke peale keretõsteid ka jalga verd, et uuesti soojaks saada. Tegin siis jalgade kõverdamisi istuli ja kõhuli vastavalt 3x15 20kg ja 3x15 10kg. Peale trenni on need hoopis teised raskused kui muidu. =)

Kuna mul esmaspäevaks sai kuukaart läbi ja ostsin 10 korra kaardi, siis väikese külmetuse pärast hetkel pausi ei plaani teha, vaid need 8 korda veel ära käia ja siis lasta organismil puhata saali trennist aga eks mõnel päeval katsun ka siis midagi teha aga sellest hiljem. Hetkel need 8 trennipäeva veel vaja mööda saata. Eks näis kuidas tunne on ja jaksu, et mismoodi need välja hakkavad nägema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rind, õlg, selja ülemine osa 11.12.13

Lõuatõmbed pealthaardega: 6-6-4 - raske

Rinnaltsurumine negatiivsel(püramiid): 8x60kg-kerge+6x70k-kerge+5x80kg-keskmine+4x85kg-keskmine+3x90kg-keskmine+2x95kg-keskmine+1x100kg-keskmine+3x105kg-raske+1x100kg-keskmine+2x95kg-raske+3x90kg-raske+4x80kg-keskmine+6x60kg-kerge

Rinnaltsurumine (püramiid): 6x60k-keskmine+4x80kg-raske+2x90kg-raske+1x95kg-raske+1x100kg-raske+1x95kg-raske+2x90kg-raske+6x80kg-raske+8x60kg-keskmine

Lendamine küljele: 3x12 7kg-raske

Hantli tõmme küljelt: 3x8 22kg-keskmine

Tõmme plokilt lõua alla: 8x70kg-raske+8x65kg-raske+8x60kg-raske

Tõmme plokilt rinnale: 8x80kg-raske+2x8 75kg-keskmine

Hantlitega lendamine ettekallutatult: 3x8 9,5kg-keskmine

Lendamine ette: 3x8 9,5kg-keskmine

Märkmed: Üks parimaid trenne. Kõige paremast jäi puudu see, et saalis oli veel inimesi kes kasutasid samasi asju mis mina ja, et mitte aega raisata tegin seda mida sain parasjagu. Ehk natuke segamini aga pole hullu ja teine asi, et lõuatõmbed oli täna kuidagi rasked. Aga üldjuhul tunne oli supper ja meeleolu hea. Kuna tavaline surumispink oli kinni(ja seda on ainult üks) siis alustasin negatiivsel ja kuidagi lupsti läksid raskused seekord ja olles 100 ära surunud mõtlesin siis seekord minna 105 peale ka ja kutsusin õla pärast ühe inimese taha ja surusin 3 korda üles ja kui oleks väga tahtnud pingutada oleks enamgi tulnud aga mulle piisas ja ma ei hakanud isegi 110 peale mõtlema, vaid jäin rahule. Teinekord kui sama hea tundega läheb siis proovin ka 110 ära, pole elusees veel proovinud sellist. Ka 105 on tulnud ühe korra üles ainult. Kuid ega ma pole proovinud ka eriti. Jõudu oli ka tavalisel pingil 100 üles lükata ja enesetunne oli hea, sest viimane kord jäin alla. See näitab ikka, et päevad pole vennad. Ja üleüldse süstis trenn hulganisti head tuju ja tegi olemise mõnusaks. Arvestades veel seda, et tervis pole 100% ja väike külmetusalge sees. Trennilõpu tegin veel: küünarvarte kõverdamist: 3x8 24kg, ploki tõmme alt: 8x50kg+2x8 40kg, scottpingil surumist:6-5 15kg+8x10kg, plank: 1,5min+2x1min ja põlved rinnale: 15-10-10. Kõik olid astmel raske. =)

Jalg, alaselg 12.12.2013

Kükk: 8x60kg-kerge+8x70kg-keskmine+2x8 80kg-raske+8x70kg-raske+3x8 60kg-keskmine

Jalapress: 8x180kg-raske+3x8 150kg-raske

Jalgade kõverdamine istuli: 3x10 50kg raske

Jalgade kõverdamine kõhuli: 8x30kg-raske+3x8 25kg-raske

Käärkükk hantlitega: 3x8 22kg-keskmine

Pöiasirutus masinal selili: 4x8 250kg-raske

Pöiasirutus masinal püsti: 4x8 250kg-raske

Pöiasirutus trenažööril: 4x25 50kg - raske

Jõutõmme: 8x60kg-kerge+8x70kg-kerge+2x8 80kg-raske+8x70kg-keskmine+8x60kg-kerge

Keretõsted alaseljapingil: 3x12 10kg ketas seljal - raske

Märkmed: Kui eilse trenni päeval sai mainitud, et päevad pole vennad siis on seda taaskord hea mainida siin, sest olemine oli raske ja väsinud ning iga liigutus võttis higi välja. Ometi sai enam-vähem trenn siiski ära tehtud. Ja sellega lohutatud ja tuju tõstetud, et vähemalt on tehtud ja tunne peale trenni polnud ka nii halb, vaid pigem hea. Lihtsalt tavapärasemast raskem oli teha. Kuna jälle puhkepäevad ees siis ajasin natuke veel biitsa ja triitsa vihasemaks ehk siis otsa tegin veel: rööbaspuul surumist: 3x10, ploki tõmmet ülalt: 3x8 60kg, ploki tõmmet alt: 8x50kg+8x45kg+8x40g, küünarvarte kõverdamist: 8x24kg+8x20kg+8x16kg ja enne lõpuväntamist tegin veel jalgade kõverdamist istuli: 3x15 25kg ja kõhuli 3x15 10kg. Kõiki oli raske teha. =)

Peale trenni sai ka lõõgastavas massaažis käidud. Tunnen, et keha on suht kinni. Massöör ütles, et põskkoobas on kinni ehk tatti täis. Loodan, et põskkoopa põletik pole juba. Mul aastas tavaliselt korra ikka on olnud. Mingi päev katsun ka ujulasse jõuda ja seal saunamõnusi kasutada, et olemist pehmemaks teha. Ja täna sai ka kiropraktikule helistatud, et 18. detsember on plaanis minna ragistama jälle. Nüüd siis aga mõned päevad puhkust. Või kui homme tuju ja viitsimist on siis väikesed raundid ja hüppenööriga natuke hüppeid.

Muudetud kasutaja Lefty poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris hulle asju räägivad inimesed, kellel ei ole vähimatki pädevust selleks. Ning seeläbi mõjutavad meie psüühikat.

Hoia eemale sellistest massööridest. Või palu neil tegeleda oma asjaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris hulle asju räägivad inimesed, kellel ei ole vähimatki pädevust selleks. Ning seeläbi mõjutavad meie psüühikat.

Hoia eemale sellistest massööridest. Või palu neil tegeleda oma asjaga.

Ma kardan, et sa said natuke valesti aru või ma ei olnud piisavalt hästi lahti seletanud. Olen selle massööri juures käinud aeg-ajalt aastaid(ütleme nii, et tegemist on isikuga perekonnast) ja usun, et kui on paarikümne aastase kogemustega massöör ja kelle juures inimene pidevalt käib siis pädev massöör tunneb kui on midagi teistmoodi, mis punktid on kinni jne. Ja külmetus on sees juba üle nädala olnud küll ja annab enesetundes tunda samuti aga siiski on see selline peiteperiood veel ja vaikselt susiseb. Ja nagu mainisin siis on mul aastas korra vähemalt põskkoopapõletik, see on mul nii öelda krooniline ja see on alati vaikselt tulnud ja kuigi otseselt hetkel nuuskama pean harva kui üldse siis ikkagi annab tunda, et hapniku ei tule nagu piisavalt ja kui ta mu ninapunkte vms masseeris siis läks asi lahtisemaks ja tatt tuli ka nuuskamis ulatusse.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane väike liigutamine tehtud ja enesetunne hea.

Hüpenööriga hüpped: 3x2min jalaraskustega(ma ei mäleta täpselt mitmesed need on. 1,5kg üks vist)

Roundid(1min sirgeid, 1min uppereid ja 1min haake): 3 roundi (Poksikinda raskusega, vastupidavus on puudulik, et lisada veel midagi)

Natuke jalalööke

Süvalihaste hoidmisi mingi 15-20 min

Hüppenööriga hüpped ilma raskuseta: 3x2min

Mõned jalalöögid veel, sõrmedele üks harjutus ja mõnus venitus.

Nüüd katsuks järgmise kahe päeva jooksul ujulasse sauna jõuda veel siis saaks viimast nelja päeva hästi alustada. =)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nädalavahetusel jõudsingi ühel päeval ka ujulasse ja sai korralikult saunatatud ja keha korralikult kuumaks aetud ja külma veega jälle kastetud ja taaskord protsessi korrata. Tegi olemise mõnusaks ja heaks. Peaks tihedamini käima. Nüüd taaskord 2 trennipäeva möödas. Mis ei ole kulgenud küll päris nii nagu lootsin aga siiski tehtud need on. Eelkõige on probleemiks uni. Nimelt selle puudus ja kvaliteet. See on juba vana probleem. Mu ajul on komme just enne magamaminekut turbo režiim sisse lülitada. Ehk kõik võimalikud mõtted ja teooriad ja unistused ja lapsepõlvemälestused ning kõike muud ka on vaja siis läbi töödelda. Olen joonud teed, et magama jääda, olen teinud õhtul veel jalutuskäike ja olen proovinud regulaarsel ajal magama minna. Mitte midagi pole aidanud. On muidugi öid kus magan ilusti ka.

Igatahes 2 trennipäva möödas ja seekord alustasin jala päevaga, sest muidu oleks teine jalapäev jäänud neljapäeva peale aga siis mul õhtul jõuluball, kus saab nagunii tantsitud kõvasti ja jalgel olla.

Jalg, alaselg (16.12.2013

Kükk: 8x60kg- kerge + 3x8 70kg – keskmine+8x80kg-raske+8x85kg-raske+8x80kg-raske+8x70kg-keskmine+8x60kg-kerge

Jalapress: 4x8 150kg –keskmine

Jalgade kõverdamine istuli: 3x8 55kg –raske

Jalgade kõverdamine kõhuli: 3x8 30kg-raske

Käärkükk hantlitega: 3x8 22kg - Tunne: kerge

Pöiasirutus masinal selili: 4x12 250kg. Tunne: keskmine

Pöiasirutus masinal püsti: 4x12 250kg. Tunne: keskmine

Pöiasirutus trenažööril: 4x25 50kg. Tunne: raske

Harki-kokku masinal: 4x8 65kg – raske

Jõutõmme(sirgete jalgadega): 8x60kg – kerge + 8x70kg-kerge+8x80-keskmin+8x85-raske+8x80-raske+8x70kg-keskmine+8x60-kerge

Keretõsted alaseljapingil: 3x15 10kg ketas seljal. Tunne: keskmine

Märkmed: Väsinud oli olla ja uni oli lühike ja ebakvaliteetne aga üldiselt normaalne trenn.

Rind, õlg, selja ülemine osa (17.12.2013)

Lõuatõmbed pealthaardega laialt: 6-4-5 - raske

Rinnaltsurumine(püramiid): 8x60kg-kerge+6x80kg-raske+4x85kg-raske+2x90kg-raske+1x95kg-raske+1x100kg-raske+0x105kg-fail+4x90kg-raske+6x80kg-raske+8x60kg-keskmine

Rinnaltsurumine negatiivsel pingil(püramiid): 6x80kg-raske+4x85kg-raske+2x90kg-raske+1x95kg-raske+1x100kg-raske+1x100kg-raske+1x95kg-raske+4x90kg-raske+6x80kg-raske+8x60kg-raske

Tõmme plokilt lõua kõrgusele: 8x65kg-kerge+2x70kg-raske

Tõmme plokilt rinnale: 3x8 80kg - raske

Hantlitega lendamine küljele: 3x10 7kg - raske

Hantlitega lendamine ettekallutatult: 3x8 9,5kg – keskmine

Hantli tõmme küljele: 3x8 24kg-kerge

Hantlitega lendamine ette: 3x8 9,5kg - keskmine

Märkmed: Uni jäi veel lühemaks kui eile ja kvaliteet oli veelgi halvem. Ehk organism oli väsinud. Kuigi otseselt ei tundud siis raskustega sain aru. 105kg fail rinnaltsurumises oli ka tingitud väsimusest ja valest rütmist. Võib öelda, et olin kangi alla jäänud juba enne kui suruma jõudsin hakkata. Ehk korra läks mõte uitama ja hingamine sassi ja korras. Aga pole hullu, kiirelt kang üle kõhu ja kangi alt välja ning trenn jätkus. Kokkuvõtteks oli tegelt isegi üsna mõnus trenn. Lõppu tegin veel: Rööbaspuul surumist: 10-8-6-raske+ploki tõmme alt ja ülalt vastavalt: 3x12kg-keskmine ja 3x12 30kg-raske+küünarvarte kõverdamine: 8x20kg+8x18kg+8x16kg-raske.

Homme uuesti jalg, peale seda käin massaažis taaskord ja siis juba kiropraktiku juurde ragistama. =)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis selline küsimus,et miks sa igal rinnapäeval "one-rep maxi" proovid ?

Ei proovi iga rinna päev ja ei proovi maxi. Ükskord nädalas siis kui nö püramiidi oma on. Siis tõstan 5-10kg kaupa tunde järgi ja proovin aga nii, et alla tagasi ka ikka jõuaks ja arvestades, et trenn on põhimõtteliselt alles ees. Või ma ei tea. Keeruline seletada, sest kui mõtlema hakkata siis osalt nagu oleks ja, et proovin. Aga samas ma ei lähe kunagi isegi sellise mõttega seda suurimat raskust(püramiidi tippu) suruma, et nüüd proovin maxi. Maxi ma polegi otseselt proovinud veel, kui prooviksin näeks see vähe teistsugusem välja ja oleks teine meelestus. Lühidalt ma ise ei mõtlegi seda, et ma maxi proovin ja ma ei arva, et ma teen "one-rep" maxi, vaid teen tunde järgi, et kuidas tunnen. Vahepeal on tipuga nii olnud, et jõuaks teha 2-3 kordust aga mõtlen, et alla ka vaja tulla ja trenn veel ees siis jätangi alati ühe. Kuid ükspäev siin oli nii hea tunne, et tegin 3x105 negatiivsel ja tunde poolest oleks võinud edasi minna aga samuti mõtlesin, et trenn ees ja võibolla panen kuhugi teise harjutusse natuke raskust otsa. Keeruline jutt aga äkki midagi said aru mu mõttest või minu vaateküljest. =)

EDIT/ Lisaks veel seda ka, et ebaõnnestumised on mu enda vale hinnang, mis on põhjustatud siis kas sellest gripi algest, väsimuses, õlast või ükskõik millest. Ise nagu hindasin täna, et 100 läks küll raskelt aga ikkagi ilusti ja jõupoolest varuga, et 105 võib ka täna üles lasta ja siis alla tagasi tulema. Hea tahtmise korral oleks see ilmselt ka õnnestunud või kui oleks hakanud silda punnitama aga ei näinud mõtet ja ronisin alt välja ja jätkasin trenni. Negatiivsel 100 hindasin samuti raskeks aga samuti oli tunne, et võiks minna 105 peale ka aga siis mõtlesin, et teen ühe korra veel 100 ja tulen alla. Et kõik on tunde järgi ja teinekord siis tahest tahtmata mingid faktorid võivad tunnet segada või häirida. Sest iseenesest ma teadsin, et ma maganud pole korralikult aga enesetundel polnud viga aga raskustega tehes andis tunda võrreldes sellega, kui olen korralikult maganud. Aga ega max tõenäoliselt mu proovimistest tõesti suurem pole ka. 5-10kg ilmselt rohkem.

Muudetud kasutaja Lefty poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma isiklikult soovitaks mingi väike varu sisse jätta.Kui on tavaline trennipäev,siis selliseid raskusi üldse mitte näppida,kuhu alla võid jääda.Ja kui enesetunne juba ütleb,et täna pole see päev ning soojendusega saad ka aru,et raskused ei liigu nii hästi, siis sellel päeval lihtsalt hoiaks veidike tagasi.See väike tagasihoidmine võib tulevikus grammikese edasi aidata. ;)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma isiklikult soovitaks mingi väike varu sisse jätta.Kui on tavaline trennipäev,siis selliseid raskusi üldse mitte näppida,kuhu alla võid jääda.Ja kui enesetunne juba ütleb,et täna pole see päev ning soojendusega saad ka aru,et raskused ei liigu nii hästi, siis sellel päeval lihtsalt hoiaks veidike tagasi.See väike tagasihoidmine võib tulevikus grammikese edasi aidata. ;)

Eks see kerge vaidlemise teema ole, sest nagu ma mainisin ja ise tundsin siis varu oli sees. Aga samas kuidas keegi võtab ja ei saa saa tagasi lükata seda, et varu polnud ja ei tasuks näppida. Või siis on varudel ka erinevad nii öelda levelid. Mul oli vaimne varu kasutamata, ei pingutanud näost punaseks ennast, ei tekitanud mingit silda. Minu arust nende kolme taga on väga suur protsent "varu" eriti vaimse osa taga. Ma ei näe midagi halba proovimises. Nägin, et niisama rahulikult ei tule, panin ära ja jätkasin trenni. Alati ei saa ainult enesetundel põhineda, sest see on petlik nagu ma enne mainisin. Ma arvan, et paljudel on olnud olukordi, kus mõtleb, et kuskil harjutuses mingid head nahka ei pruugi tulla aga samas tuleb hoopis oodatult hea tulemus. Kes ei proovi see ei saagi teada, mis juhtuda võib. Ja noh oleneb eesmärkidest aga natuke suuremaid raskusi tasuks ikka proovida aeg-ajalt. Aga samuti ka suhteliselt individuaalne on kogu see asi. Mina vajan vaheldusi, katsumusi ja adrenaliini ja ma ei suudaks teha tükk aega mingi 3x8 sama raskuse või millegagi. Igaühe trenn peaks kujunema inimese enda järgi. Kindlasti on kasulikud nõuanded ja erinevad arutlused erinevatel aladel, sest saab proovida asju mida ei osanud proovidagi või ei tulnud selle peale ja katsetama peab mis sobib paremini. Aga, mis ma tahan öelda on see, et ma ei ole sellise iseloomuga inimene, et ma suudaks teha midagi ühekülgset koguaeg, aga samas ma teen kõike mida ma teen ikkagi mõistusega ja jälgin keha ja ei võta mingeid riske. Kõige tähtsam on see, et ma teen asja, mis mulle sobib ja meeldiv ja see tähendab, et ma saan teha asja ka südamega. Kui ma peaks tegema kellegi ettekirjutatud tuima 3x8 xkg, mida ma ei naudi või ei sobitu iseloomuga, siis mis on tulemus? Tulemus oleks igaljuhul kehvem, sest esiteks ma ei naudi, mis põhjustab seda, et kvaliteet võib langeda ja ma ise pole rahul. Siis oleks põhimõtteliselt selline trenn, et peaasi, et tehtud saaks.

Ohh, jälle keeruline tekst. Loodan, et taaskord valesti ei mõisteta kuskilt midagi. Sellepärast rõhungi ikka veel, et igaüks on indiviid ja trenni teen ma enda jaoks ja mul on hea. =)

Muidu pole siia teemasse kaua postitanud, et viimasesest kahest trennipäevast peaaegu nädal juba möödas ja, et vana aasta trennid ikka vanal aastal saaks siia ära märgitud siis teen selle ära:

Jalg, alaselg 18.12.2013

Kükk: 8x60kg- kerge + 8x70kg – kerge+3x8x-80kg-raske +8x70kg-keskmine+8x60kg-kerge

Jalapress: 3x10 150kg –raske

Jalgade kõverdamine istuli: 3x8 55kg –raske

Jalgade kõverdamine kõhuli: 3x8 30kg-raske

Käärkükk hantlitega: 3x8 24kg - Tunne: keskmine

Pöiasirutus masinal selili: 4x12 250kg. Tunne: keskmine

Pöiasirutus masinal püsti: 4x12 250kg. Tunne: keskmine

Pöiasirutus trenažööril: 4x25 50kg. Tunne: kerge

Harki-kokku masinal: 4x8 65kg – keskmine

Jõutõmme(sirgete jalgadega): 8x60kg – kerge + 8x70kg-kerge+3x8-80-raske+8x70kg-keskmine+8x60-kerge

Keretõsted alaseljapingil: 3x15 10kg ketas seljal. Tunne: keskmine

Märkmed: Kui aus olla on möödunud piisav aeg, et ma ei mäleta mis tunne täpselt oli aga analüüsides siis kõige puhanud ilmselt mitte.

Rind, triipets, biitseps, käsivars 19.12.2013

Lõuatõmbed althaardega: 8-8-5 Tunne: raske

Rinnaltsurumine: 8x60kg-kerge+8-5-4 80kg-raske+8x60kg-keskmine

Rinnaltsurumine negatiivse kaldega: 8x60kg-keskmine+3x5 80kg-raske+8x60kg-kerge

Hantlitega rinnalt surumine: 4x8 16kg-keskmine

Lendamine selili:3x8 16kg-keskmine

Ületõmme hantliga: 4x8 24kg-keskmine

Rööbaspuul keha ülessurumine: 3x8-raske

Plokitõmme alla (triipets): 4x10 55kg-raske

Küünarvarte kõverdamine scottpingil: 4x8 17,5kg. Tunne: raske

Ploki tõmme alt: 4x8 35kg-raske

Küünarvarte kõverdamine diagonaalis rinnalt: 3x8 20kg-raske

Randmepainutus pealthaardega: 4x8 7kg-raske

Randmepainutus althaardega: 4x8 30kg-keskmine

Küünarvarte kõverdamine hantlitega: 8x24kg-raske+8x22kg-raske+8x20kg-raske+8x18kg-raske+3x8 16kg-raske

Märkmed: Ma enesetunne ei mäleta taaskord aga ei usu, et kõige puhanum olin. Sellel samal päeval oli jõuluball ka ja mäletan, et uni ei olnud ööl vastu seda kõige parem aga trenn oli enam-vähem alguses haigutasin ja ei saanud käima aga lõpus oli biits väga mõnus.

Väikse kokkuvõtena võiks öelda, et see poolteist kuud, mis ma praegu käisin oli igati mõnus. Asi toimis, raskused suurenesid, enesetunne on hea, vigastusi polnud(õlg on ikkagi vana trauma ja ühes trennis põlvedes valu aga see oli ajutine vale nurk ja edaspidi pole midagi olnud). Ilmselt ka ümbermõõduds suurenesid. Eks natuke ise ka sain aru osadest kohtadest aga ise nagu oled enda kehas igapäev ja ei saa tõelist pilti kuna iga muutusega koguaeg harjud kohe aga teised on öelnud, et suureks läinud ja ka riietest sain aru, et midagi ikka on juurde tulnud. Eriti püksid, et peab välja vahetama ja pintsak oli ka väga kiskuv juba. Aga eks natuke ole asi selles ka, et iga väiksemgi muutus annab tunda ikka kui kanda täpses mõõdus riideid. Ma ei mõtle sellega, et ma liibukaid kannaks, sest liibukad on täiesti out meesterahvale minu arust aga siiski ma kannan suht taljesse riideid, et asi peab seljas olema ikkagi mõõdukalt mitte liiga ümber või lodev. Negatiivse poole pealt tooks välja selle, et uni oli nagu ta oli ja kindlasti jäi aeroobset väheks. Et üldpildis jäin ikkagi kõigega rahule aga samas on praegu aega mõelda ja kindlasti mingid muutused tulevad. Eks mingi päev äkki kirjutan ka veel. Aga teile ilusaid pühi tagantjärgi ja kenad aastavahetust! =)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh, anna ülepika aja endast ka jälle märku. Viimane trennipäev oli siis 19 detsember, et üsna tükk aega tagasi. 20 päeva või midagi. Ütleme nii, et on ka aru saada, et pole liigutanud ennast ja pühad on olnud. Mõtlesin küll, et kasvõi midagi teen sellel ajal kui saalis ei käi, et seljale süvalihaseid või midagi aga eks ma natuke teadsin ka ikka ennast, et seda ei pruugi juhtuda. Tavaliselt on mul nii, et kui teen siis teen korralikult, kui võtan hoogu maha siis jään täitsa seisma. Aga otseselt ega ma kurb või pahane selle pärast pole ja motivatsioon ja kõik on endiselt sama olnud selle perioodi väitel. Nii palju tegin, et lugesin palju erinevaid artikleid treenimise ja kogu selle juurde käiva tegevuse kohta, vaatasin youtubest erinevaid videosi, lugesin blogisi siin ja seal. Ja üha enam veendun aina selles mida ma olen proovinud koguaeg rõhutada, et iga inimene on ainulaadne ja on omad vaated. Internet on täis nii palju vastakaid arvamusi, et õudne. Ja need vastakad arvamused kanduvad sinna elust-enesest. Üks kiidab ühte harjutust ja teine laidab seda sama harjutust jne jne miljoneid näiteid. Muidugi on kasuks täielikule võhikule trennikava või toitumikava tellimine alustuseks ja rääkida põhitõed ära(kuid mis on üldse põhitõed?). Aga peale seda esimest peaks inimene olema suuteline ise juba enda keha arvestades/eesmärke arvestades endale midagi koostama. Kuskil artiklis oli hästi öeldud selle kohta. Siin samas fitnessi lehel ühes Janari artiklis vist. Ma täpset sõnastust ei mäleta aga oli kirjutatud midagi taolist, et kui inimesele ühe korra kavad kirjutada ja ta tuleb teistkorda uuesti küsima siis suure tõenäosusega temast tõsist tegijat ei saa. See on nagu selline üldistav. Muidugi on erandeid ja kellegi kogenumaga KOOS endale trennikava teha on teine asi. Istute koos maha, räägite eesmärkidest, erinevatest harjutus võimalustest jne. See eeldab juba, et sa tunned enda keha ja tead, mis sulle sobib ja mis mitte aga siis saad kasulikku nõustamist ja ideid/mõtteid, mis muidu pähe ei pruugi plahvatada. Kaks pead on kaks pead. Ma tegelt ei teagi miks ma selle mõtte siia kirjutasin. Lihtsalt tundsin vajadust millegi pärast. =)

Igatahes endast nii palju, et rasvaprotsent on natuke jälle tõusnud. See oli enne juba märkimisväärne, nagu olen maininud siis üle aasta "voodirežiimil" ja see poolteist kuud jõusaali, mis ma siin 20 päeva tagasi tegin ei olnud üldse rõhutud selle alandamiseks ja ega ma praegu ka ei tunne, et see oleks koormav või midagi. Ja ma tean kuidas sellest lahti saada aga ma ei tunne selleks mingit vajadust. Talvine periood las olla natuke pehmem. Kevade poole lähevad trennid aeroobsemaks ja ma tunnen enda keha ja tean, et sellest piisab mulle. Hetkel võib mu rasvaprotsent olla kuskil 20% ja natuke peale äkki. Minu silmis ideaal on 10-12. Aga lõdvem periood ja pühade periood on möödas. Paar protsenti väheneb see uuesti juba jälle ka kui jõusaaliga alustan. Natuke on ka toitumine peale pühasi leebem. Lisan uuesti pudru/müsli hommikusse. Üle väga pika perioodi väga maitsev. Viimati sai söödud koolihommikul. Muidugi mu pudruvalik ei ole kõige kasulikum, sest kaerahelbe või mingit mitmeviljapudrud ei lähe alla, vaid söön manna/riisi/hirsi/tatra. Magustamiseks/maitsestamiseks lähevad erinevad asjad. Tatar on hea võiga ja teistele kas mesi või moos. Kevade poole jätan menüüst saiatooted ära või tegelikult hakkan neid piirama juba praegu, sest vahepeal läksid päris isuga. Aga üldiselt söön kõike, mis maitseb. Natuke tähelepanu pööran ainult sellele, et päevas oleks kindlasti midagi valgu söömise eesmärgil eraldi(kohupiim, kodujuust jne). Ja nagu mainisin, et kevade poole aeroobsemat trenni rohkem ja väljas värke õhu käes. Et pole probleemi sellega. Sai lihtsalt enda jaoks kirja pandud see lõik. Muidu pikkus 176 ja kaal oli paar päeva enne uut aastat sõbra juures kaaludes 83kg riietega. Kuskil 83 ümber ilmselt keerutan siiani. Ausalt öeldes astusin seal üle pika aja kaalule, sest kaal oli lihtsalt vetsus olemas. Muidu ma ei näe vajadust end kaaluda.

Siis veel mainiks ära, et see periood, mis nüüd trennis pole käinud on mõõtmetes ilusti märku andnud. Peegelpilt on praegu hoopis teine kui see, mis 20 päeva tagasi. Aga eks see olegi loomulik, et mõned cm ikka kaovad kui pidevalt lihasesse verd ei pumpa. Vahepeal andsin natuke verd ka ära ja sai enda 10s vereloovutus tehtud siin paar päeva tagasi. Aga eks sama kiiresti kui ära kadus tuleb see juba peale esimesi paari pumpamist tagasi. Jõu kohta ei oska öelda, eks ole näha kui uuesti lähen saali. Aga eks sellega sama lugu ole. Vähemalt on endal teha häid järeldusi nüüd kus veri pole lihastes, et täiesti naturaalselt peegli ees seistes ja keerutades saan teha nagu järeldusi, et kuhu tahaks rohkem või midagi.

Kava muutsin ka natuke. Eesmärgiks on ikka hästi mitmekesiselt treenida. Mulle meeldib kui on ühtlaselt trenni tehtud mitte, et mingid ümarad pallid kuskil. Peeglist vaadates leidsin, et on aeg teha lõpp ka halvale rühile. Mul on väiksest saadik õlad ette poole ja kael on ka nagu arvutitaga töötaval inimesel. Ehk siis ma panen rõhku rühile ja siis eelkõige rinnavenitusele ja selja/õla trennile. Samuti on alaselg nõgus aga ka kõhulihased on ilmselt nõrgaks jäänud, et nüüd proovin neid natuke tihedamalt siiski teha. Ja venitusel on mu treeningus siiani väga tähtis koht ja sellega tegelen põhjalikult. Näiteks vasaku jala hüppeliigesel hakkan tegema mingi perioodi topelt venitust, sest ennast nii öelda vaadeldes ja hinnates nägin, et see paindub võrreldes parema jalaga 5 või enamgi cm vähem. Eks ma tegelt teadsin seda enne aga otseselt ma ei teinud ühtegi järeldust sellest või ei võtnud sammu selle parandamiseks ette. Samas see andis tegelt tunda mingil määral kükkides. Tava inimesega võrreldes paindub see muidugi hästi aga lihtsalt parem jalg paindub veel paremini. Seletuseks võib ilmelt olla see, et ma olen siiski vasakujalgne ja jalgpallis näiteks või kus iganes siiski vasakut jalga rohkem kasutanud ja sellepärast on ta niimoodi läinud. Aga see on väga pika perioodi töö siiski, sest viimased hooajad jalgpallis ma tegelt mängisin mõlema jalaga ja võibolla isegi, et paremaga rohkem. Trenni eesmärgid on põhimõtteliselt ikka samad. Üldine areng ja hea enesetunde saavutamine. Kõrval eesmärkideks oli siis spagaat ja korvpallis pealtpanek. Spagaat on reaalne ja sellega pole probleemi, sest kunagi tai poksi ajast oli see mul käes ka. Hetkel muidugi on pikk tee aga ma tean kuidas saavutada ja mid aeroobsemaks kava läheb seda enam ka paindun. Korvpalli pealtpanekuga on keerulisem, sest olen lühike ja pole kogemust ning ma pole otseselt ka korvpalli mänginud ega trennis käinud. Välja arvatud koolis ja koolivõistlused, sest pallimängudega on nii, et kui ühe osata siis tulevad teised ka välja ja võistluste meeskonnas olen alati olnud. Aga otsese kogemuse puudumine teebki selle eesmärgi põnevamaks ja sunnib rohkem. Sügisise alguses proovisin siis ma rõngast ära ei hüpanud. Cm või midagi jäi puudu. Samas ma polnud kunagi ka kangiga kükki teinud ja nüüd poolteist kuud oli kükk sees ja üleüldiselt jalg siis ma usun, et hea hüppe korral ma puutuks praegu rõnga ära. Aga üldiselt ka see eesmärk ei tohiks olla midagi võimatut, sest kevadisi hüppetrenne ma juba ootan tegelt ja usun, et läheb põnevaks aga sinnani on veel aega ja hetkel siiski jõusaalis mitmekesine trenn.

Panin mingi kava ka harjutustest kokku, mis nüüd esmaspäeval saali minnes käiku läheb. Eks peale esimest nädalat saan teha korrektuure ja mõelda kui midagi on valesti ja peale esimest kuud saan teha kokkuvõtte, et kas töötab. Eelmine kokkupandud kava töötas nii, et loodan ka selle puhul seda.

Rind, õlg, triitseps,biitseps

1. Lõuatõmbamine kitsalt althaardega

2. Rinnaltsurumine

3. Pikali hantlitega lendamine

4. Hantlite surumine positiivse kaldega

5. Hantli ületõmme

6. Arnoldi press

7. Rööbaspuul surumine

8. Ploki alla tõmme

9. Scottpingil küünarvarte kõverdamine

10. Ploki üles tõmme

Jalg, alaselg, käsivars

1. Eeskükk

2. Jalapress

3. Jalgade kõverdamine istuli

4. Jalatõsted alusele(hüpped)

5. Pöiasirutused masinal pikali

6. Pöiasirutused trenažööril istuli

7. Jõutõmme natuke jalga kõverdades

8. Keretõsted

9. Randme kõverdamine pealthaardes

10. Randme kõverdamine althaardes

11. Kettahoidmine

Ülaselg, õlg, triitseps, biitseps

1. Lõuatõmbed pealt laia haardega

2. Rinnaltsurumine

3. Hantlitõmme kõrvale mõlema käega

4. Lendamine kõrvale sirgete kätega

5. Lendamine ette hantlitega

6.Plokitõmme rinnale ülalt kitsa haardega

7. Plokitõmme rinnale eest laia haardega

8. Kaela kõverdamine kõhuli

9. Rööbaspuul surumine

10. Prantsuse surumine hantliga istudes

11. Küünarvarte kõverdamine diagonaalis

12. Küünarvarte kõverdamine hantlitega

Jalg, alaselg, käsivars

1. Kükk

2. Jalapress

3. Väljaaste kükid

4. Jalgade kõverdamine kõhuli

5. Jõutõmme sirgete jalgadega

6. Keretõsted

7. Pöiasirutus masinal pikali

8. Pöiasirutus trenažööril istuli

9. Harki-kokku

10. Randmepainutus pealthaardega

11. Randmepainutus althaardega

12. Ketta hoidmine

Eks paljudele tundub see sigri-migri ja ei tea mis asi aga enda jaoks on see korralikult läbi mõeldud. Mitmekesine ja ka kordustega hakkan ilmselt mängima ja osade harjutustega kombineerima, et ühte harjutust üks seeria ja siis teist vaheldumisi. Kindel asi on muidugi see, et rõhun ikka tehnika puhtusele ja sellele teatud harjutustes järele ei anna. Muidugi mõne harjutuse puhul viimase seeria viimaste korduste juures kui vaja lisan ka teised lihased tööle aga on harjutusi järelandmisi ei tee ka ja üleüldiselt, et millegagi näost punaseks pressima ei hakka. Aga kindlasti proovin uusi raskusi ja lähtun enda põhimõttest, mida olen pikalt kirjutanud. Proovida võib ja proovima peab. Üks parimaid tsitaate trenni kohta on minu arust see, et kui ma täna proovin seda mida teised ei proovi siis ma järgmine kord jaksan seda mida et: Today I will do what others won't so tommorrow I will do what others can't. Minu arust sellesse tsitaati ongi peidetud see, et kui ma ühe päeval ei proovi siis ega ma järgmine kord ei jõua ka. Proovima peab aga mõistusega, nagu ma olen öelnud siis ma ei lähe rinnaltsurumisises uut raskust proovima nii, et mul nägu punnitamisest punane ja suure sillaga, vaid tervis eelkõige ja kui ei tule siis ei tule. Äkki järgmine kord proovides tuleb, kui siis ka mitte siis vähemalt ikka liikus rohkem kui esimene kord ja ülejärgmine kord kindlasti tuleb. Aga igaühel on enda arvamus selle kohta. Tegelikult olen ma väga nõus ka Archangeli ühe postitusega selles teema: http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/38129-joutreening-tulemused-ja-areng/, et pole mõtet ju tõsta megaraskusi kui sa ei võistle või midagi, sest seda ei ole kuskil nagunii ära rakendada, et suuri objekte sa jõu poolest võiksid jaksata tõsta aga üksi sa seda siiski ei saa teha, sest tulevad teised tegurid mängu. Siit tulebki inimeste isepära ka välja, et ma ei vaidle vastu, et ainult keharaskusega saab suurepäraselt treenida ja madalate raskustega aga minul on vaja sellist mingite piiride ületamist, eneseteostust, mitmekesisust ja adrenaliini. Ja taaskord ma ei ütle, et kodus näiteks keharaskusega tehes neid ei saa. Kui olla piisavalt osav ja nutikas siis leiab neid põnevaid harjutusi ja proovile panekuid ka kodus aga mulle lihtsalt sobib nii nagu ma hakkan tegema ja olen teinud. =)

Üks pilt ka siis vahelduseks teksti sisse, et see blogi täitsa tekstiline pole.

WONT_grande.png?9691

Jõusaalis hakkan esmaspäevast käima ja nüüd siis pühapäeval või natuke enne on plaanis ka endast pildid üles saada, et oleks blogi muhedam ja endal pärast hea vaadata ja meenutada ning samuti järeldusi teha. Olge vahvad! =)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Teema on suletud.

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×