Jump to content
Guest Sügiskülv

Ettepanekud moderaatoritele

Recommended Posts

Guest Sügiskülv

Selline teema siin saidil puudub praegu- teeme siis. :)

Minu esimene küsimus puudutab moderaatorite kustutamist.

Näiteks siin on üks blogipostitus:

Europeans will be first or second weekend on may, womans in third weekend on may. Mozolani classic will be on 3-4 may (first day should be amateur contest - I m not sure it is open for everyone).

Thanks for info about scandinavian contests.

Täiesti sõbralikult postitati sellele vastuseks, et kas ing. k. osas üht kursust pole mõeldud ette võtta.

Moderaatorid aga kustutavad sellise soovituse ära.

Kas tõesti te arvate, et blogiomanik ei soovi sellele küsimusele vastata ja rääkida sel teemal? Põhjendage oma kustutamist.

Blogides arutletakse kõikidel teemadel, treeneri-eetikat jälgival blogipidajal pole kindlasti mingit probleemi ka isegi provokatiivse vms loomuga diskussioonile normaalselt reageerida. Kuid antud juhul pole provokatsioonist ju juttu, tavaline küsimus õigekirja teemal, isikliku arenemise teemal.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Oehh. Pooled siit peaks eesti k kursusele minema...

Seda võiks jah korraldada :)

Kuid pakun, et Ott ise ei näe midagi valet, kui tema blogis räägitakse tema keeleoskusest. Mis meetodil küll ohjata moderaatoreid kirglikust kustutamisest?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks kustutamistele on ikka väga ebaviisakas ja solvav kui rikutakse kasutaja andmeid, kus "kasutaja" asemel on TROLL ja "Kasutajad" asemel on HÄLVIKUD.

Ma arvan, et selliseid staatuseid ei ole keegi ära teeninud, pigem näitab see moderaatorite ebaprofessionaalsust ja lapsikut käitumist.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma vaatan, et see foorum tõmbab suurtel kiirustel ja hulgakaupa kokku maailmaparandajaid. Kui nii edasi läheb, siis varsti vist polegi enam midagi sisulist lugeda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Mind see Hälviku tiitli ülemeelikus natuke üllatab küll, kuid üldiselt ma selles probleemi ei näe.

Aga VendV näiteks on ilusti mõista andnud, et blogisse ootaks ta diskussiooni ja aktiivsust rohkem- enamik ma usun naudiks sellist normaalset vaba suhtlust rohkem. Ott meeleldi suhtleks keele teemal. Siin saidil on ka küllalt keelemeistreid, kellelt ta diskussiooni käigus head nõu saaks. Milleks kustutada tema blogist selline diskussioon?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma vaatan, et see foorum tõmbab suurtel kiirustel ja hulgakaupa kokku maailmaparandajaid. Kui nii edasi läheb, siis varsti vist polegi enam midagi sisulist lugeda...

Aga mis on halba maailma parandamisel?

Ma arvan, et olgu küsimus nii trolliv kui tahes, siis ole mees ja vasta nii, et enam ei trollita!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh aktiivsed Fitness.ee foorumi külastajad. Kõik ettepanekud on oodatud!

Minu suur mure on varikontode tegemine ja nende kasutamine kasusaamise eesmärgil. Varikontosid on avastatud mitmeid ja kahtlusi on veel vähemalt 10-20'l. Kui on vihjeid, palun sellest teada anda foorumi postkasti kaudu või e-maili teel toimetus@fitness.ee.

Aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Aitäh aktiivsed Fitness.ee foorumi külastajad. Kõik ettepanekud on oodatud!

Minu suur mure on varikontode tegemine ning neid on avastatud mitmeid ja kahtlusi on veel vähemalt 10-20'l. Kui on vihjeid, palun sellest teada anda e-maili teel toimetus@fitness.ee.

Aitäh!

Minul pole ühel kontol Redigeerimise nuppu, teisel kontol on- milles on probleem mitme konto puhul? Mis moodi see suurim probleem on, kas kõvaketas saab täis või?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tragl, mida sisuliseks nimetad?

Kuidas õnnestub nii hästi vahet teha, millest sul võib abi olla?

Ma ei ole vahepeal foorumit pikalt lugenud. Nüüd hakkasin seda tegema, kuid mulle tundub, et igas kolmandas teemas vaatavad vastu keelelised kommentaarid. Ma usun, et pole lugenud ühte ja sama teemat. Ma loen foorumit eelkõige ikkagi seepärast, et saada informatsiooni trenni ja toitumise kohta - selle jaoks on foorum loodud ja seda sisuliseks peangi.

Abi võib tõesti kõigest olla, aga vahel ei tasu mingeid väärtusi või õpetusi nii väga peale suruda. Inimesed õpivad eelkõige ikka siis, kui nad tunnevad selleks sisemist vajadust. Kui kogu aeg manitseda ja norida, tekitab see paljudes vast üldse vastureaktsiooni - nii et tulemus on esialgsest veel halvem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul pole ühel kontol Redigeerimise nuppu, teisel kontol on- milles on probleem mitme konto puhul? Mis moodi see suurim probleem on, kas kõvaketas saab täis või?

Täiendatud: Minu suur mure on varikontode tegemine ja nende kasutamine kasusaamise eesmärgil. Varikontosid on avastatud mitmeid ja kahtlusi on veel vähemalt 10-20'l. Kui on vihjeid, palun sellest teada anda foorumi postkasti kaudu või e-maili teel toimetus@fitness.ee.

Aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole vahepeal foorumit pikalt lugenud. Nüüd hakkasin seda tegema, kuid mulle tundub, et igas kolmandas teemas vaatavad vastu keelelised kommentaarid. Ma usun, et pole lugenud ühte ja sama teemat. Ma loen foorumit eelkõige ikkagi seepärast, et saada informatsiooni trenni ja toitumise kohta - selle jaoks on foorum loodud ja seda sisuliseks peangi.

Abi võib tõesti kõigest olla, aga vahel ei tasu mingeid väärtusi või õpetusi nii väga peale suruda. Inimesed õpivad eelkõige ikka siis, kui nad tunnevad selleks sisemist vajadust. Kui kogu aeg manitseda ja norida, tekitab see paljudes vast üldse vastureaktsiooni - nii et tulemus on esialgsest veel halvem.

See on osalt õige jutt. Väga õige, kogenud inimese sõnad. Keegi ei taha "õppida", kui siis vaid oma raske raha ja tervise hinnaga:)

Teiste vead ei ole piisavad,ise vaja järele teha.

Aga oleks ikka kurb küll, kui üle ühe alustatakse teemad : mida süüa hommikuks, mitu kg kangile, jne

Või blogides olekski kuupäev, aeg, pulss, kg.

Kellel seda vaja on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa nägid väga hästi, miks ma sulle hoiatuse andsin, Sügiskülv. Ole normaalne mees, oma blogis kirjuta, mida tahes nagu Rebane ütles ja kui kirjutad teistes teemades, siis katsu olla mõistlikum. Ei ole mõtet teha trolle kasutajaid juurde, millega ebameeldivalt teistes teemades räusata. Vahepeal suutsid juba normaalselt suhelda, aga nüüd on sul jälle kiiks lahti läinud. Ühegi moderaatori hobiks pole teiste kasutajate kommentaaride kustutamine, kui see pole just spämm või mõnitus.

Võib-olla peaksid oma psühhoterapeuti uuesti külastama, tundus, et ta mõjus sulle hästi vahepeal.. ;)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mis on halba maailma parandamisel?

Ma arvan, et olgu küsimus nii trolliv kui tahes, siis ole mees ja vasta nii, et enam ei trollita!

Ma ei ole Sinu poolt esile toodud probleemiga kursis, seega ei oska sellest vaatenurgast kommenteerida.

Maailma parandamist on kindlasti teatud annuses vaja, kui seda üldse pole, vajume lõplikult hoolimatuse ja ükskõiksuse kuristikku. Aga iga asja jaoks on oma koht ja aeg ja ka kogus. Kui maailma-parandamine hakkab sisulisi küsimusi varjutama, siis kannatab ju ilmselgelt funktsioon, milleks asi on ellu kutsutud. Ehk teisiti öeldes - tühja müra ja sõnatulva on liiga palju, et saada kätte põhiinformatsioon. Foorumite kasutajaskonnad on väga laiad - on neid, kes kirjutavad hästi ja hoolivad keelest, on neid, kes seda ei tee. Aga kõigile on ühine see, et nad vajavad ühte ja sama põhiinfot - trenni ja toitumise kohta. Seega, kui me hakkame arendama mingeid kõrvalisi teemasid, siis paratamatult on keegi, kelle jaoks on see üleliigne, keda see hakkab takistama põhiinfo kättesaamisel.

Teine asi on see, et tuuleveskitega ei võidelda. Ei saa nii olla, et kõik valdavad keelt võrdselt. Elage ise ja laske ka teistel elada. Meil kõigil on omad vead.

Mu meelest on masendav lugeda, kui Otile heidetakse ette mingeid vigu inglise keeles, sellal kui tekst on täiesti mõistetav. Unustatakse nagu ära, et mees räägib täiesti puhtalt vene keelt ja vist ka soome keelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole Sinu poolt esile toodud probleemiga kursis, seega ei oska sellest vaatenurgast kommenteerida.

Maailma parandamist on kindlasti teatud annuses vaja, kui seda üldse pole, vajume lõplikult hoolimatuse ja ükskõiksuse kuristikku. Aga iga asja jaoks on oma koht ja aeg ja ka kogus. Kui maailma-parandamine hakkab sisulisi küsimusi varjutama, siis kannatab ju ilmselgelt funktsioon, milleks asi on ellu kutsutud. Ehk teisiti öeldes - tühja müra ja sõnatulva on liiga palju, et saada kätte põhiinformatsioon. Foorumite kasutajaskonnad on väga laiad - on neid, kes kirjutavad hästi ja hoolivad keelest, on neid, kes seda ei tee. Aga kõigile on ühine see, et nad vajavad ühte ja sama põhiinfot - trenni ja toitumise kohta. Seega, kui me hakkame arendama mingeid kõrvalisi teemasid, siis paratamatult on keegi, kelle jaoks on see üleliigne, keda see hakkab takistama põhiinfo kättesaamisel.

Teine asi on see, et tuuleveskitega ei võidelda. Ei saa nii olla, et kõik valdavad keelt võrdselt. Elage ise ja laske ka teistel elada. Meil kõigil on omad vead.

Mu meelest on masendav lugeda, kui Otile heidetakse ette mingeid vigu inglise keeles, sellal kui tekst on täiesti mõistetav. Unustatakse nagu ära, et mees räägib täiesti puhtalt vene keelt ja vist ka soome keelt.

Täiesti nõus!

Aga mis mind häirib, on see et viljeletakse liigset kustutamist + see, et mõnitatakse moderaatorite poolt. Nagu sa ka mainisid, siis tuuleveskitega ei saa võidelda.

Selle asemel, et kustutada, proovi vastata.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks kustutamistele on ikka väga ebaviisakas ja solvav kui rikutakse kasutaja andmeid, kus "kasutaja" asemel on TROLL ja "Kasutajad" asemel on HÄLVIKUD.

Ma arvan, et selliseid staatuseid ei ole keegi ära teeninud, pigem näitab see moderaatorite ebaprofessionaalsust ja lapsikut käitumist.

Vaata Lexusl. Ma olen umbes paarikümnel korral teinud postituse, kus ma räägin täpsemalt mis asjad lähevad kustutamisele ja missugune käitumine ei ole teretulnud. Kui inimene on otsustanud, et ta ignoreerib neid korraldusi, siis ma ei jaksa kurtidele kõrvadele seletada iga päev, et miks tema postitused lähevad kustutamisele.

Kujuta nüüd ette situatsiooni, kus sul kodus uksekell heliseb. Seal on su kõige suurem sõber - Sügiskülv. JESS. Saame juttu ajada. Sügiskülv ütleb et sul on tore roosa müts, ja läheb minema. Sa nagu ei oska asjast midagi arvata aga noh, ju siis oli tore müts. Ja siis 10 minuti pärast heliseb sul uuesti uksekell ja sinu kõige lahedam sõber Sügiskülv on see. Jee jee jee. Ja ta ütleb et sul on ägedad triibulised kindad. Ja lahkub. Talv on tulekul ja noh.. tore et komplimendi tegi. Ja lähed tuppa tagasi ja vaatad oma lemmikfilmi TV3st edasi. Aga oh üllatust - 10 minuti pärast su uksekell taaskord heliseb ja sa võid 5 korda arvata kes see on. Sinu sõber Sügiskülv. Ja ta ütleb sulle, et kuule - ma sõin just apelsini. Ja läheb minema. Kuram küll, aga film on pooleli, pausi ei saa panna ja sinu kõige parim sõber käib sind kasuliku infoga iga 10 minuti tagant tüütamas. Lõpuks läheb sa nagu natukene närvi ja te installeerite oma koperatiiviga oma korrusmajale fonoluku .Aga näe, Sügiskülv on endale aliastega paar erinevat korterit reserveerinud ja ikka saab sisse ja käib sind ööpäevläbi iga tiba aja tagant tülitamas, et näe käisin just vetsus ja siis jõin liitri piima. Sulle ehk isegi meeldiks (sinu parim sõber ikkagi), aga tasakesi hakkab teistele korrusmajaelanikele nagu koppa ette viskama, sest ka nende juures käiakse. Pidevalt.

Kujuta nüüd ette mind. Meil on tore seltskond ja kasutajad. Enamus on sellised ... sõbralikud ja heatahtlikud. Aga siis tuleb üks vend, topib ohjeldamatult kõigile thumbs uppe, ajab sihukest umbluud suust välja et valus on. Teeb 5 varinkontot ja ka nende alt ohjeldamatult vatrab infot, et valus on kuulata. Pännida nagu pole mõtet, sest inimesel on aega kõvasti. Pole psühholoog, aga tõenäoliselt on tegemist inimesega, keda siis tõenäoliselt ema kallistas vähe, sest tähelepanuvajadus on tohutu. Tehakse uus konto ja asi hakkab otsast pihta. Et kui ma informeerin foorumikasutajaid tiitliga, et tegemist on Trolliga, kelle juttu ei tasu uskuda ja tõsiselt võtta, siis sa leiad et tegemist on diskrimineerimisega? See, et ma liigutan tõsiselt foorumikasutajaid segava inimese kasutajagruppi HÄLVIKUD on kuidagi solvav? Anna andeks Lexusl, ma ei leia nii. Peale kuute kuud olen ma peale jutukirjutamise olnud sunnitud tekitama puhtalt ühe inimese jaoks eraldi kasutajagrupi, et kuidagigi kõike seda ohjeldada. Ja sa leiad, et ma kiusan ja olen pahatahtlik ja labane ja ma ei tea mis veel.

Et noh, katsuge aru saada. Ma ei kustuta postitusi selle pärast et ma saan. Kui on küsimusi, MIKS ma seda teen siis küsige. Aga kui üks inimene ei suuda aru saada, miks ma seda teen siis ma ei jaksa ka lõpmatuseni ju ennast põhjendada. Lihtsalt kustutan. Ja kui see otsus SULLE ei meeldi, siis tuleb välja et Eestis on veel ikka foorumeid, kus sellised minusugused nahhaalid ja jumalakompleksi põdevad inimesed puldis ei ole. Et noh. Vaba valik - oled siin või oled mujal.

Et muidugi, variante kuidas ohjeldada inimesi foorumis on veel. Noh näiteks, et kõik loodud kontod on vaja kuidagi ära kinnitada, et tegemist on just sellise inimesega seal taga. Et ennem postitada ei saa, kui ID kaardiga sisse ei logi. Aga noh, kas sellist eestit me tahtsimegi? Ma ei ole paha inimene ja ei taha piiranguid seada. Aga järsku oleks vaja? Et siis kirjutad ja vastutad oma jutu eest.

Ahjaa - ja Sügiskülvil on aega kõvasti klikkida ja plusse panna ja kontosid teha ja mida iganes veel. Ega mul on samamoodi aega. Eks klikkige siis. Tänapäeva foorumites ei ole eriti keeruline paari nupulevajutusega seda pahna eemaldada. Tüütu? Võimalik. Aeganõudev? Päris kindlasti mitte.

tl;dr - Kustutan. Ja pidevalt. Ja kui inimene on troll, siis vastava tiitli ta ka saab.

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Teema on suletud.

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×