Jump to content
ivite

Seljavalu

Recommended Posts

Marx kui sina ei saa pooli asju teha, sest selg õrnalt kõver siis oled nõrk mees lihtsalt! Mul naisel lülid katki, tehti vale korsett, valesti kokku kasvand ja saab ka kõike teha. Valu on loomulikult tehes, kuna teravad otsad vastu selja närvi. Kui seljale haiget saab tuleb suust veidi verd a harjumise asi... :) Inimesed liiga nõrgaks jäänud. Kas 200 a tagasi keegi kurtis, mingi valu üle? Inimesed läinud liiga mugavaks ja nõrgaks ära...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja säilita viisakus.

Mnjaa,sa ise siin ühes teemas nimetad inimest "nagaks" ja " jumbuks" ja nüüd tõmbad kõrvad lonti,kui keegi sulle veidi teravamalt vastab. ;)

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mnjaa,sa ise siin ühes teemas nimetad inimest "nagaks" ja " jumbuks" ja nüüd tõmbad kõrvad lonti,kui keegi sulle veidi teravamalt vastab. ;)

MA KORDAN veel kord:

junsu on heatahtlik termin noore mehe kohta.

Ma ei tõmba kõrvu lonti. Teravusel ja teravusel on suur vahe. Üks on sõbralik nöök, teine...

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MarxE on väga hästi panustanud siia saiti, igati toetan.

Aga muidu Marx küsiks, et mitu trenni teed nädalas? Et kui teed juba liiga palju, ja liiga tõsiselt üldse valdkonda võtad, siis see pole hea. Tuleb ikka neutraalsemalt ja optimistlikumalt asja võtta, sest ega aju ei tööta hästi kui on stress jms-ne segav. Vahel tundub, et võtad liiga pühendunult valdkonda. Võta vabamalt, naudi. :)

Mul ei ole "kordi", mu elu on harmooniline liikumine.

Ja kui ka sina oleks tähelepanelikum, ma ei tee midagi veri ninast väljas, mõttetu.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marx kui sina ei saa pooli asju teha, sest selg õrnalt kõver siis oled nõrk mees lihtsalt! Mul naisel lülid katki, tehti vale korsett, valesti kokku kasvand ja saab ka kõike teha. Valu on loomulikult tehes, kuna teravad otsad vastu selja närvi. Kui seljale haiget saab tuleb suust veidi verd a harjumise asi... :) Inimesed liiga nõrgaks jäänud. Kas 200 a tagasi keegi kurtis, mingi valu üle? Inimesed läinud liiga mugavaks ja nõrgaks ära...

Just, nõrk mees. Kõik ei ole saanud õigele reele peale puberteeti.

Kui sa lugeda ei oska, siis kordan personaalselt üle: alustades millegagi 40dates, ei pruugi enam organism olla valmis selleks, milleks aju teda sunnib.

Üks asi mille üle mul on põhjust pigem uhkust tunda - empaatiavõime. Kui keegi kirjeldab oma seisundit, püüan end tema nahka panna, mitte anda õpikunõu.

Sellega redelil muidugi kõrgele ei jõua, mõtled liiga palju südamega.

Aga sul on minuni paarkümmend aastat aega, ja annaks kõigevägevam, et siis oled KÕVEM mees, kui ma hetkel.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just, nõrk mees. Kõik ei ole saanud õigele reele peale puberteeti.

Kui sa lugeda ei oska, siis kordan personaalselt üle: alustades millegagi 40dates, ei pruugi enam organism olla valmis selleks, milleks aju teda sunnib.

Muidu kõik õige jutt....aga......40 pole selline vanus,et hakkaks juba susse püsti viskama.Väga asjalikke vorme on tehtud isegi 40+,isegi 50ndates on inimesed alustanud treeningutega ja liigutanud korralikke raskusi ja olnud eluvormis....Kunagi pole hilja! :) Muidugi jah,oleneb millised eesmärgid kellelgi on. :) Lihtsalt mainisin.... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ikka see lugemisoskus - näha, mis sõnade taga on.

Kuskil ei ole kirjas, et teab mis eriline vanus aga me KÕIK oleme täiesti erinevad, kurat, kui raske sellest on aru saada?

Tule, teeme paar suusaringi kuu aja pärast, siis räägime edasi . Kas ja kui tugev mees keegi on või mis on tugevuse mõõt. Ning kas seda üldse mõõtma peab.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ikka see lugemisoskus - näha, mis sõnade taga on.

Kuskil ei ole kirjas, et teab mis eriline vanus aga me KÕIK oleme täiesti erinevad, kurat, kui raske sellest on aru saada?

Tule, teeme paar suusaringi kuu aja pärast, siis räägime edasi . Kas ja kui tugev mees keegi on või mis on tugevuse mõõt. Ning kas seda üldse mõõtma peab.

Naer,ühest küljest räägid,kuidas tahad rahulikult treenida ja siis kutsud juba suusaduellile. :D Ma ei nokkinud üldse sinu meetodite kallal,lihtsalt mainisin,et on juhtumeid,kus ka kõrgemas vanuses on eluvorm tehtud.Hiljem alustamine pole vabandus,kunagi pole hilja. :) Ok,ei torgi enam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Torgi torgi, äkki on mulgi midagi sellest õppida.

Aga, just, vaata, see VORM ongi suhteline asi, kes mida vormiks peab. Minu vorm on olla igakülgselt võrdselt arenenud humaanne olend.

Kui mõõta vaid hantlite raskuse ja keha suuruse järgi ... haah, ole hea, sinu valik.

NB! Suusatada saab ka rahulikult ;)

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ikka see lugemisoskus - näha, mis sõnade taga on.

Kuskil ei ole kirjas, et teab mis eriline vanus aga me KÕIK oleme täiesti erinevad, kurat, kui raske sellest on aru saada?

Tule, teeme paar suusaringi kuu aja pärast, siis räägime edasi . Kas ja kui tugev mees keegi on või mis on tugevuse mõõt. Ning kas seda üldse mõõtma peab.

Tule teeme norras parem ühe päeva lumelauaga. :) Tugevuse mõõte aga sadu erinevaid ja ei saa võtta konkreetset ala... Kui just strongmani ei võta :)

You doent have to be great to train. But you have to train to be great!

Muudetud kasutaja biggereveryday poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata, noormees, mina teen lumelauaga, sina purjelauaga - diil?

Aga teemasse korra tagasi:

võid proovida füsioterapeute, kui raha piisavalt - kas või paar korda nädalas. Lauri Rannama paneb sind kindlast iga kord tema juurest lahkudes paremini tundma, näiteks. Aga kahujks ei ole ka temal süvenemiseks aega - 45 minutit ja järgmine, konveiermeetod. Kui 40 eur selle eest paljuks ei pea, tunne rõõmu - ta on parimate seast.

Ise ei ole testimas käinud aga http://www.fysioviis.com/ tundub asjalik ja vähemalt teooriat tundev kutt olevat... kui Lauri teeb oma kätega tööd, siis mul jäänud mulje, et Fysioviisis nad pigem tahaks sulle harjutusi näidata.

Kui juhtud sinna, oleks huvitav kuulda, mis tegelikult toimub.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

" Veel on, et vasak õlg on madalamal, lihaspinge väädina vasaku abaluu alumise nurga kõrguselt alaseljani välja, samuti vasak abaluu väljavõlvunum pisut ja vasaku puusaliigese roteerimine pisut tihkem. "

Kui vaagen on viltu, näiteks, puusaliiges toimib väheke mitte nii nagu peab - jooksmine võib vägagi asja halvemaks teha. Kui te ei ole ise kogenud, ei tähenda, et nii olla ei saa.

Seetõttu ma ei jookse ise väga tihti-intensiivselt-pikalt, ja ei soovita ka teistel, kes hädas kirjeldatud murega.

Jõutreening, parajas tempos, mõõduka raskusega - hea ja piisav küll. Kui aeroobset juurde vaja: sörgi kui ei anna tunda, vänta ratast (mitte et see täiesti muretu selle situatsioonis oleks - sundasendid, jalad pedaali küljes - kui nurk kehv - annab ka vahel tunda, ujumine - tundub, et mis seegi halba saab teha - aga ei ole täiesti ohutu. Suusatamine võib ka olla vahele hea alternatiiv.

Aga ma ei ole kindel, kas võistlustempos maratonid on hea mõte. Õigemini, olen täiesti kindel - ei ole.

Näen, et siin läks päris tuliseks jutuajamine. Tänan kõiki, kes kaasa mõtlesid ja oma nõuandeid jagasid.

See kelle kommentaari sa siia lisasid, on väga hea, mida kõrvataha panna.

Teades ennast, siis ma ei kavatse susse veel nurka visata ja tippsportlaseks ma saada ka ei taha. Minu jaoks on oluline säilitada oma praegune vorm ja hea enesetunne (mis hetkel küll kannatab, sest pole üldse saanud trenni teha :( ).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näen, et siin läks päris tuliseks jutuajamine. Tänan kõiki, kes kaasa mõtlesid ja oma nõuandeid jagasid.

See kelle kommentaari sa siia lisasid, on väga hea, mida kõrvataha panna.

Teades ennast, siis ma ei kavatse susse veel nurka visata ja tippsportlaseks ma saada ka ei taha. Minu jaoks on oluline säilitada oma praegune vorm ja hea enesetunne (mis hetkel küll kannatab, sest pole üldse saanud trenni teha :( ).

See on minu kommentaar, tänan :) Käidud tee, on mida jagada.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna käisin Fysioviisi teraapiastuudios, asjalik koht.

Mulle meeldis konkreetsus, sain 1 h jooksul teada, mis mul viga on. Mind võeti korralikult ette ja hakati erinevaid lihaseid testima. Selgus, et mul on parema poole mitmed lihased nõrgad ja eriti parem tuharalihas, mis pidavat olem kõige suurem lihas kehas. Siis selgus veel, et mul vasak jalg ~1,5 cm lühem :) ja sellest ka kogu pinge on vasakul poolel. Arvatavasti oli mul sel kevadel jooksmist alustades vasaku tuhara triggle-pointi pinge just sellest tingitud.

Mulle meeldis seal väga, sest sain ka konkreetseid harjutusi mida pean hakkama tegema, et paremat poolt tugevdada.

Trennide osas midagi ära ei keeldanud, aga teha mõistusega, kui valu tunnen, siis tuleb lõpetada. Ujumine väga soovitatav.

4-punkti pean jälgima hakkama, see olevat kõige alus:

1. Harjutused - mis mulle määrati

2. Vett jooma - minu kaalule vastavalt on see 1,3 liitrit

3. Ergonoomia - töökoht õigeks, istumisasend.

4. Puhkus - piisav uneaeg kuni 8 h.

Kevadel uuesti sinna, et näha kas muutust on ;)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile tehtud soovituslikud harjutused ~20 min ja täna ujumine. Täheldasin, et krooli ja rinnuliujumisel oli alaselg valus. Seliliujumisel kõik taandus. Ja parem pool, mis on nö nõrk andis tunda :) .

Kummaline on see, et olen trennivaba olnud 24 päeva ja pärast kahte sooritust on mõnus kõhu-, külje- ja seljalihas tunda ;).

Mõtisklen siin, et kui neid soovituslikke harjutusi pean tegema üle päeva, aga samas käin ka ujumas, suuskamas või teen mingit rühmatreeningut, kas liiaks ei lähe?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui üldine enesetunne on hea, tee nii palju kui tunned piisava olevat.

Taastumine on ikka nii individuaalne teema.

Isiklikult (olles küll rühmatrennide põhimõtteline vastane) jätaks need ära, ja vaataks kuidagi mõtestatult füüsilise tegevuse läbi.

Paneks plaani paika "miks ma midagi teen", "mis on mu eesmärk" , "kas lihtsalt, et oleks fun või läbivam loogiline ülesehitus".

Rühmas, suures kambas, sagimist enam, tehnika kannatab (soovid grupis mitte kõige kehvem olla) - ja mis on seal boonuseks? Tiimitunne?

Kui see ei ole suur motivaator, piisab ka heast niisama treeningkaaslasest. Kahekesi on sama hea, kui mitte paremgi veel. Saad omas tempos, asju arutades liikuda.

Kroolis tõenäoliselt on siis sissepoole kumerus natuke üleliigne. Ja veel, kui oled pidanud paar nädalat hoidma selga - mõtlema sellele, on olnud piirkonda toestavad lihased ülemäärase pinge all, läheb aega, kuni need stabiliseeruvad. Pakun. Oma kogemuselt.

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uuhhh..kui aus olla.... üksi jõusaalis, see on mulle nii võõras teema.... mis harjutusi teha..kui palju, mida jakordusi jne...peaks olema keegi asjatundja kõrval, et mu paremat poolt treenida, aga ka vasakut mitte unarusse lasta :)

Kas sa Marxenegel oskad mulle kava soovitada jõusaali jaoks arvestades minu seisundit :)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liiga suur au, tänan.

Erinevalt füsioterapeutidest, olen ma väheke skeptilisem - kõik ei ole nii, et hakkad nüüd seda 'vajalikku' poolt treenima ja ongi korras paari kuu pärast.. neile on see lisaks aidata-püüda-soovile ka siiski elatusallikas. Teha midagi teoorias selgeks, on üks asi..panna asi toimima...kordi keerulisem.

Manuaalne teraapia paar korda nädalas (min) aitab enesetundele palju kaasa, aga ka see ei ole ime.

Ise harjutuste tegemine - peame vaeva nägema, väga rahulikult väikeste sammude haaval.

Kui sa tõmbad võrdusmärgi rühmatrenni ja nö. 'üksi jõusaalis' vahele, oled juba valel teel, sest rühmatrenn sellise tempo juures ei tohiks palju korrigeeriv olla. Lisaks, seal ei arvesta keegi su *erivajadustega*. Mingi erikava - sellesse ka ei ole 100% usku - st. tuleb teha ikka tavalisi asju aga kerge rõhuga sinna, kus mured on.

Parim asjatundja on samasugune küürakas, kes teab, mis tunne on :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×