Jump to content
ivite

Seljavalu

Recommended Posts

Tere kõigile,

Pöördun järjekordselt siia, sest mind on tabanud välk selgest taevast ehk seljavalu.

Olen teinud paar kuud sisetrenni - spinningu, Fat Attaci, Body-Pumpi näol umber 2-3 korda nädalas, eelnevalt tegelenud jooksmisega 2-3 korda nädalas. Alaselg ehk nimmepiirkond on tõesti tunda andnud, kuid nüüd 14 päeva tagasi, kui oli palavik ja äge valu ei teadnud ma millest see on ja mida ma tegema peaksin.

Diagnoos:

Nüüdseks on selgunud, et mul on diagnoositud skolioos ehk lülisamba kõverdumine külgsuunas - mul just vasakule. Veel on, et vasak õlg on madalamal, lihaspinge väädina vasaku abaluu alumise nurga kõrguselt alaseljani välja, samuti vasak abaluu väljavõlvunum pisut ja vasaku puusaliigese roteerimine pisut tihkem.

Netis surfates selgus, et selja painutusi ei tohi üldse teha, see on selle Skoliisi puhul vastunäidustatud.

Nii nagu arst ütles, et pean saama taastusravi, aga kui aus olla, siis ei saa ma eriti hästi aru sellest ülalpool mainitud jutust, et kui tõsine see mu seisund ikkagi on....

Mul on järgmiseks aastaks püstitatud eesmärgid - minna pool maratonile, kas see saab üldse nüüd teoks või jääbki ainult unistuseks?

Olen valmis saama mis iganes harjutuste nõuandeid, peaasi, et kevadel jälle jooksma saaksin minna.

Kui teate kedagi soovitada, siis palun andke märku.

Tänud ette kõigi nõuannete eest.

I.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõõdukas jõutreening, spetsiaalharjutused.

Jooks paremaks ei tee.

Keegi võib ja tahab vaielda, aga mina jätaks ära attackid, pumpid, ja muu seltskondliku jama.

Ise analoogse seisuga silmitsi, väga sarnane.

Massaaž ei tee ka paha. Selline korralik sügavam manipulatsioon, mitte lihtsalt blondiini silitamine salongis.

Ilmselt korralikum toitumine kui tavaliselt, samuti.

Oma kogemused edastasin. Aga sama peaks ka spetsialistid ütlema.

Veebis on üllatavalt palju sarnaste juhtumite puhul kasutatavate harjutuste videoid, juttu nendest, jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Otsi endale pädev kiropraktik või füsioterapeut. Praegu ära jookse ja hüppa ja karga. Ja ära usalda "internetiarste".

Mine pädeva spetsialisti juurde. Küsi teist arvamust ja kolmandat vajadusel.

Ära heida meelt, Sa saad sellest jagu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma soovitaks ka julgelt panna aeg kirja füsioterapeudi juurde! Sealt saad just õiged harjutused enda jaoks ning ka soovitused kuidas edasi toimida! Võib-olla esialgu tõesti ei lubata teatud asju teha, kuid ajapikku ja katsetades saad võib-olla midagi ka tagasi kavva võtta :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kummaline, et perearst laitis kiropraktikute tegevused maha.... ja soovitas just füsioterpeuti, et saada kätte õiged harjutused ja koostada nö raviplaan, mis aitaks kaasa olukorra kontrolli alla saamisele ja parendamisele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Perearstid laidavadki maha kõiki, kes ei tule Tartu Ülikoolist ja kuidagi nende ametit ohustavad...tüüpiline... <_<

Tegelikult on olukord selline, et on tõesti häid kiropraktikuid ning on neid, kes vist ise ka täpselt ei tea mis teevad. Kiropraktikut peab endale tõesti hoolega valima

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere kõigile,

Pöördun järjekordselt siia, sest mind on tabanud välk selgest taevast ehk seljavalu.

Olen teinud paar kuud sisetrenni - spinningu, Fat Attaci, Body-Pumpi näol umber 2-3 korda nädalas, eelnevalt tegelenud jooksmisega 2-3 korda nädalas. Alaselg ehk nimmepiirkond on tõesti tunda andnud, kuid nüüd 14 päeva tagasi, kui oli palavik ja äge valu ei teadnud ma millest see on ja mida ma tegema peaksin.

Diagnoos:

Nüüdseks on selgunud, et mul on diagnoositud skolioos ehk lülisamba kõverdumine külgsuunas - mul just vasakule. Veel on, et vasak õlg on madalamal, lihaspinge väädina vasaku abaluu alumise nurga kõrguselt alaseljani välja, samuti vasak abaluu väljavõlvunum pisut ja vasaku puusaliigese roteerimine pisut tihkem.

Netis surfates selgus, et selja painutusi ei tohi üldse teha, see on selle Skoliisi puhul vastunäidustatud.

Nii nagu arst ütles, et pean saama taastusravi, aga kui aus olla, siis ei saa ma eriti hästi aru sellest ülalpool mainitud jutust, et kui tõsine see mu seisund ikkagi on....

Mul on järgmiseks aastaks püstitatud eesmärgid - minna pool maratonile, kas see saab üldse nüüd teoks või jääbki ainult unistuseks?

Olen valmis saama mis iganes harjutuste nõuandeid, peaasi, et kevadel jälle jooksma saaksin minna.

Kui teate kedagi soovitada, siis palun andke märku.

Tänud ette kõigi nõuannete eest.

I.

Kas sul on selgroo kõverdus 10 * Cobbi järgi küljele? Võib olla on lihtne asümmeetria?

http://inimene.ee/s/skolioos

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mis edasi?

Kui on "lihtne asümmeetria" ? Mida see muudab. Vaegused on ikka. Ja meditsiini osa piirdub selle konstateerimisega.

" Kui organism on kasvamise lõpetanud ja skolioos on vähe väljendunud, siis on piisav ravikehakultuuri rakendamine, et seljalihased tugevaks võimelda. "

Elukvaliteet langeb. Tuleb leppida ja endaga tegeleda. Regulaarselt, mõistuse ja kuulmisoskusega. "Kuulata" tuleb ennast ja kogenumaid :)

Abiks on stabiilne igapäevaelu - laseb unustada.

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mis edasi?

Kui on "lihtne asümmeetria" ? Mida see muudab. Vaegused on ikka. Ja meditsiini osa piirdub selle konstateerimisega.

" Kui organism on kasvamise lõpetanud ja skolioos on vähe väljendunud, siis on piisav ravikehakultuuri rakendamine, et seljalihased tugevaks võimelda. "

Kui on lihtne asümmeetria, siis see ei takista paljude harjutuste sooritamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on lihtne asümmeetria, siis see ei takista paljude harjutuste sooritamist.

Ei takista, aga suurematel koormustel tõstab vigastuste ja ülekoormuste riski, ka teistes kehasegmentides.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei takista, aga suurematel koormustel tõstab vigastuste ja ülekoormuste riski, ka teistes kehasegmentides.

Kui suur koormus on jooksmine?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Röntgeni tulemusena tuli välja, et nimmelüli niverdus vasakule ja siis veel lisati see Diagnoosi osa, millest üleval kirjutasin.

Vaatasin mul käes olevaid dokusid ja ma ei näe seal mingit Cobbi ...tulemust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Minul on selgroog ka kõveraks diagnoositud, ja see tuli sellest, et koolis oli klassiruum lai, kus äärmistes esipinkides istujad peavad kõveralt end hoidma, et ees keskel olevat tegevust jälgida.

Seetõttu nüüdsest eelistan ma kinos ja loengutes alati keskmisi istekohti/seisukohti.

Mõõdukate treening-raskuste juures väike selgroo kõverus minumeelest küll midagi ei määra. Võib-olla väga intensiivse jõutõmbe hobiga on lihtsalt suurem tõenäosus natuke murda siit sealt.

Esmaloogika ütleks et sirgeks ravida eriti ei saa, kuna väljaarenenud luu kuju enam ei muuda.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sügis-talve perioodil Body-pumpi teen, siis kükkidel oli maksimum kusagil 20 kg. Nüüd vist see tuleb unustada?

Soovitusi on raske jagada niimoodi. Mul on ka kerge asümmeetria ja ma kükkisin 2 x keharaskusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugupeetud Otter, vaadake oma tausta, ja siis kellegi, kellest te midagi ei tea. Minul on kunst oma kehakaalugagi kükkida, kui alustad sellega neljandas kümnes, ja puudub selleks hea geen. Raam ja seda toetav liiges/lihaskond lihtsalt enam ei adopteeru nii hästi.

Teoorias tugev? Aga süveneda ei viitsi.

" Veel on, et vasak õlg on madalamal, lihaspinge väädina vasaku abaluu alumise nurga kõrguselt alaseljani välja, samuti vasak abaluu väljavõlvunum pisut ja vasaku puusaliigese roteerimine pisut tihkem. "

Kui vaagen on viltu, näiteks, puusaliiges toimib väheke mitte nii nagu peab - jooksmine võib vägagi asja halvemaks teha. Kui te ei ole ise kogenud, ei tähenda, et nii olla ei saa.

Seetõttu ma ei jookse ise väga tihti-intensiivselt-pikalt, ja ei soovita ka teistel, kes hädas kirjeldatud murega.

Jõutreening, parajas tempos, mõõduka raskusega - hea ja piisav küll. Kui aeroobset juurde vaja: sörgi kui ei anna tunda, vänta ratast (mitte et see täiesti muretu selle situatsioonis oleks - sundasendid, jalad pedaali küljes - kui nurk kehv - annab ka vahel tunda, ujumine - tundub, et mis seegi halba saab teha - aga ei ole täiesti ohutu. Suusatamine võib ka olla vahele hea alternatiiv.

Aga ma ei ole kindel, kas võistlustempos maratonid on hea mõte. Õigemini, olen täiesti kindel - ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugupeetud Otter, vaadake oma tausta, ja siis kellegi, kellest te midagi ei tea. Minul on kunst oma kehakaalugagi kükkida, kui alustad sellega neljandas kümnes, ja puudub selleks hea geen. Raam ja seda toetav liiges/lihaskond lihtsalt enam ei adopteeru nii hästi.

Teoorias tugev? Aga süveneda ei viitsi.

" Veel on, et vasak õlg on madalamal, lihaspinge väädina vasaku abaluu alumise nurga kõrguselt alaseljani välja, samuti vasak abaluu väljavõlvunum pisut ja vasaku puusaliigese roteerimine pisut tihkem. "

Kui vaagen on viltu, näiteks, puusaliiges toimib väheke mitte nii nagu peab - jooksmine võib vägagi asja halvemaks teha. Kui te ei ole ise kogenud, ei tähenda, et nii olla ei saa.

Seetõttu ma ei jookse ise väga tihti-intensiivselt-pikalt, ja ei soovita ka teistel, kes hädas kirjeldatud murega.

Jõutreening, parajas tempos, mõõduka raskusega - hea ja piisav küll. Kui aeroobset juurde vaja: sörgi kui ei anna tunda, vänta ratast (mitte et see täiesti muretu selle situatsioonis oleks - sundasendid, jalad pedaali küljes - kui nurk kehv - annab ka vahel tunda, ujumine - tundub, et mis seegi halba saab teha - aga ei ole täiesti ohutu. Suusatamine võib ka olla vahele hea alternatiiv.

Aga ma ei ole kindel, kas võistlustempos maratonid on hea mõte. Õigemini, olen täiesti kindel - ei ole.

Mõni mees ei viitsi ei lugeda ega süveneda.

Sellepärast ma küsisingi, kas on asümmeetria või skolioos?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida see muudab?

Lolle küsimusi oskame kõik esitada.

Antud juhul ei ole olulisus selles, kas tegemist on asümmetria või skolioosiga - need on hetkel vähemääravad nüansid.

Loe uuesti, kuni aru saad.

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida see muudab?

Lolle küsimusi oskame kõik esitada.

Antud juhul ei ole olulisus selles, kas tegemist on asümmetria või skolioosiga - need on hetkel vähemääravad nüansid.

Loe uuesti, kuni aru saad.

Üks meist on loll, aga see ei ole mina.

Kergekujuline asümeetria ei takista paljude harjutuste sooritamist ega jooksmist. Vahe ongi selles, mida saab ja võib teha ning mida ei soovitata teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See, mida teooriad ütlevad, ei laiene väga tihti pärisellu, lepi sellega.

Ja lõpeta kõike oma mätta otsast hindamine.

Siin ei saa üks tugev 'kõrgharitud' teoreetik midagi soovitada.

Muudetud kasutaja Marxengel poolt
  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See, mida teooriad ütlevad, ei laiene väga tihti pärisellu, lepi sellega.

Ja lõpeta kõike oma mätta otsast hindama.

Siin ei saa üks tugev 'kõrgharitud' teoreetik midagi soovitada.

Mis krdi teoreetikust sa jahud kogu aeg. Mul on kergekujuline skolioos ja tean väga hästi, mida saab teha ja mida ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×