Jump to content
m4rtinest

Toitumise soovitus algajale

Recommended Posts

Tervist!

Tahaksin küsida proffidelt veidi nõuandeid. Nii siis, olen 19 aastane, õpilane, olen 177 cm pikk ja kaalun 61 kg, ma ei ütleks, et ma mingi kont olen, aga tavalise jooksja kehaehitusega. Kuna mind on viimasel ajal väga huvitama hakanud jõusaal, siis olen seal juba 2 nädalat käinud ja järjest rohkem tahaks sinna minna. Eesmärk oleks võimalikult kiiresti lihasmassi kasvatada. Olen kuulnud, et põhiline rõhk on toitumisel, nii siis tahangi veidi nõu küsida, mida ma peaks rohkem sööma ja millest eemale hoidma.

Tavaline toitumine:

Hommik- 2 praemuna, 70-80gr kodujuustu, kohv ja leib. vahest ka putru.

lõuna-koolitoit, üldiselt tervislik.

Õhtu-näiteks kartulipuder, kana, kodujuusu natuke ja mahl.

enne magamaminekut olen õuna söönud.

Mida ma peaks rohkem tarbima ja mida vähem?

Ootan väga nõuandeid.

ette tänades,

Martin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesmärk oleks võimalikult kiiresti lihasmassi kasvatada.

See KIIRESTI unusta küll ära.Järjepidevus on siin võti.Üldiselt hoia kaloraaz kergelt plussis,tee regulaarselt trenni ja küll ajapikku tuleb. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

See KIIRESTI unusta küll ära.Järjepidevus on siin võti.Üldiselt hoia kaloraaz kergelt plussis,tee regulaarselt trenni ja küll ajapikku tuleb. :)

Just. Treening peab olema elukestev. Seejuures pole üldse vaja eesmärke seada, teed ilma eesmärgita pikki aastaid samamoodi nagu hambapesu.

Teiseltpoolt ka see, et jooksjate kehas nö pole lihaskasvu geene (müosatsiini tase kõrgel), seetõttu ega sa väga paiste niikuinii ei lähe, aga kergelt punni ikka siit sealt.

Muudetud kasutaja Sügiskülv poolt
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just. Treening peab olema elukestev. Seejuures pole üldse vaja eesmärke seada, teed ilma eesmärgita pikki aastaid samamoodi nagu hambapesu.

Lause esimene pool on väga õige jutt,aga see teine pool läheb küll lappama. :) Kui sinul pole ühtegi eesmärki ja toimub uimane kulgemine läbi elu,siis olgu nii,aga pole seda mõtet soovitada inimesele kes siit abi otsib.Eesmärgid peavad olema.! :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saan aru jaa, et üle öö päris lihas ei tule ikka. :) Teen ikka 3 korda nädalas trenni, hiljem plaanis muidugi rohkem kui 3 korda, las lihased harjuvad korraliku pingega ikka. Põhiline mure mul ongi selles, et lihase kasvamine toitumise taha ei jääks. mis toiduaineid tuleks just rohkem tarbida, aga nii, et tervisele kahjulik jällegi ei oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saan aru jaa, et üle öö päris lihas ei tule ikka. :) Teen ikka 3 korda nädalas trenni, hiljem plaanis muidugi rohkem kui 3 korda, las lihased harjuvad korraliku pingega ikka. Põhiline mure mul ongi selles, et lihase kasvamine toitumise taha ei jääks. mis toiduaineid tuleks just rohkem tarbida, aga nii, et tervisele kahjulik jällegi ei oleks.

Viie aasta pärast võid seda kahe nädala juttu meenutada, vbl selleks ajaks on midagi kontide peale siginenud. Aga vbl ka ei ole, vbl oled end lihtsalt paksuks söönud ja vbl ei ole üldse midagi muutunud. Rohkem kui 3x nädalas kuigivõrd ei aita tõenäoliselt. Ja põhiline rõhk ei ole toitumisel. Teed endale heateo kui kulutad treeneri peale ja ei hakka ise ratast leiutama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Panen sulle siia oma dieedi kirja. Ma ikka loen end algajaks veel kuid trenni on tetud küll omajagu ja toitumise kohta loetud. Kaalun 95 kg.

Hommik: 3 keedetud muna, kauss kaerahelbe putru, tykk juustu (pole kunagi kaalunud aga umbes sõrmejämedune), klaas piima.

Peale seda lähen tunni pärast trenni. Peale trenni võtan kreatiini.

Lõuna: 3 küpsetatud kanakintsu ja roheline salat tomati ja kurgiga ja jälle klaas piima (piim mulle õudsalt maitseb. Paljud soovitavad selle asemel vett).

Õhtuoode: valgusheik piimaga

Õhtusöök: 2 taist tükki praeliha või kala. Juurde erinevad salativalikud. Vahel harva luban endale sinna kõrvale klaasi punast veini.

Öine näks on kodujuust.

Vett proovin juua vähemalt 2 l päevas.

Tean, et see pole ideaalne toitumine aga minule sobib. Eesmärgiks pole ka kiire lihasmassi kasv :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viie aasta pärast võid seda kahe nädala juttu meenutada, vbl selleks ajaks on midagi kontide peale siginenud. Aga vbl ka ei ole, vbl oled end lihtsalt paksuks söönud ja vbl ei ole üldse midagi muutunud. Rohkem kui 3x nädalas kuigivõrd ei aita tõenäoliselt. Ja põhiline rõhk ei ole toitumisel. Teed endale heateo kui kulutad treeneri peale ja ei hakka ise ratast leiutama.

Mul pildid rates üleval. Aasta jagu trenni tehtud. Kuu pikkused pausid olid ka. Koos nendega tuleb veidi rohkem. Treeneri peale pole kulutanud. Ise olen tulemusega rahul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lause esimene pool on väga õige jutt,aga see teine pool läheb küll lappama. :) Kui sinul pole ühtegi eesmärki ja toimub uimane kulgemine läbi elu,siis olgu nii,aga pole seda mõtet soovitada inimesele kes siit abi otsib.Eesmärgid peavad olema.! :)

Aga ongi eesmärk : sean eesmärgiks toimida sel viisil läbi elu, ilma kilogramme, sentimeetreid ja valgukotte lugemata. Tasane kulgemine, tugi muudele tegevustele, mitte ainsa sihina lihakuhi olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul pildid rates üleval. Aasta jagu trenni tehtud. Kuu pikkused pausid olid ka. Koos nendega tuleb veidi rohkem. Treeneri peale pole kulutanud. Ise olen tulemusega rahul.

Sul võivad pildid seal olla, aga kasutaja nime ma ikka kohvi paksu pealt kätte ei saa. Täna on halb päev vist ennustamiseks :)

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga ongi eesmärk : sean eesmärgiks toimida sel viisil läbi elu, ilma kilogramme, sentimeetreid ja valgukotte lugemata. Tasane kulgemine, tugi muudele tegevustele, mitte ainsa sihina lihakuhi olla.

Alati ei peagi valgukotte lugema ja siht ei pea olema lihamägi.Kui juba saalis järjepidevalt treenida,siis mingi eesmärk võiks ikka olla.Eesmärk ei peagi olema suur.Aga nojah,kui on soov niisama kulgeda,siis võib seda ka palju odavamalt teha.Vähemalt mina näen seda nii. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitaksin sul välja leida oma päevane valgu, süsivesiku, rasva kogus. Seda leiad enda kehakaalu põhiselt, neid kalkulaatoreid netis küll. Annavad nö. enam vähem eelaimduse sulle palju sa peaksid makrosid ja kcal sööma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul võivad pildid seal olla, aga kasutaja nime ma ikka kohvi paksu pealt kätte ei saa. Täna on halb päev vist ennustamiseks :)

Päriselt räägid?

Ma ei tea, kas ennem oli tal kasutajanime Diver asemel tühi koht või sul on lihtsalt halb tuju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päriselt räägid?

Ma ei tea, kas ennem oli tal kasutajanime Diver asemel tühi koht või sul on lihtsalt halb tuju.

Selline kasutaja puudub seal... Tujul pole viga. Oleks huviga pilte vaadanud...

Ei leidnud ka profiilist linki ega vihjeid...

Ok minu viga. Mõtlesin, et ta kasutab rate.ee-d veel :D

Muudetud kasutaja biggereveryday poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline kasutaja puudub seal... Tujul pole viga. Oleks huviga pilte vaadanud...

Ei leidnud ka profiilist linki ega vihjeid...

Ok minu viga. Mõtlesin, et ta kasutab rate.ee-d veel :D

Mõistlik :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitaksin sul välja leida oma päevane valgu, süsivesiku, rasva kogus. Seda leiad enda kehakaalu põhiselt, neid kalkulaatoreid netis küll. Annavad nö. enam vähem eelaimduse sulle palju sa peaksid makrosid ja kcal sööma.

See tundub mulle ainuke mõistlik soovitus. Siin samas peaks midagi tööriistade nupu alt leidma. Kasutaja Diver on muuseas FitRates täitsa olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See tundub mulle ainuke mõistlik soovitus. Siin samas peaks midagi tööriistade nupu alt leidma. Kasutaja Diver on muuseas FitRates täitsa olemas.

Fit ratest leidsin jah. Neid kalkulaatoreid ka kõiki tõe pähe võtta ei saa. Vähemalt seda osa, mis ütleb palju mida sööma peaks...

Kokku löömine tasub siiski ära, siis saab ise ka aimu. Ise kirjutan paberi peale ja arvestan iga nädal ühe päeva ca. vanemaid pabereid on alles ja kui muutusi pole, pole vaja uuesti arvutada..

Driver, mis sinu hetkekaal muidu on ka? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just. Treening peab olema elukestev. Seejuures pole üldse vaja eesmärke seada, teed ilma eesmärgita pikki aastaid samamoodi nagu hambapesu.

Teiseltpoolt ka see, et jooksjate kehas nö pole lihaskasvu geene (müosatsiini tase kõrgel), seetõttu ega sa väga paiste niikuinii ei lähe, aga kergelt punni ikka siit sealt.

Jälle palju targemaks sain :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Jälle palju targemaks sain :o

Küsi vabalt julgelt, kui miski arusaamatuks jäi. :)

Lihaskasvu-geenid on mingil määral teadusele selged, võime ju geenide teema läbi käsitleda siin, oleme siin saidil geene joonistanud ja uurinud ju küll.

Muudetud kasutaja Sügiskülv poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsi vabalt julgelt, kui miski arusaamatuks jäi. :)

Lihaskasvu-geenid on mingil määral teadusele selged, võime ju geenide teema läbi käsitleda siin, oleme siin saidil geene joonistanud ja uurinud ju küll.

Äkki räägid enda geenidest lähemalt? Mis sul seal on ja mis on puudu?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Äkki räägid enda geenidest lähemalt? Mis sul seal on ja mis on puudu?

Geen "MSTN" on seal:

http://string-db.org/version_9_05/newstring_cgi/show_network_section.pl?limit=0&targetmode=proteins&caller_identity=gene_cards&network_flavor=evidence&identifiers=9606.ENSP00000260950%0D9606.ENSP00000312624%0D9606.ENSP00000221566%0D9606.ENSP00000340361%0D9606.ENSP00000257863%0D9606.ENSP00000311184%0D9606.ENSP00000166139%0D9606.ENSP00000344818

Palju minul selle geeni kvantiteeti on, seda oskab Kristel K' äripraksis mõõta minuteada ja mõned teised eestis veel. Minul on seda lihaskasvu-geeni niivähe nagu minu blogide vormipiltidelt näete.

Ma ei ütleks, et seda geeni halvas koguses on, sest üldiselt on mul oma elustiili juures küllalt punnis lihased. Ja alles 2 kuud tagasi viimati anti mõista, et olen "Fitt" vms, läbi 8a on seda öeldud mulle koguaeg- järelikult siis lihaskasvu reguleeriv geen on täitsa positiivne ja puudulik pole.

Aga miks teil on vajadus subjektiivsele tasemele laskuda, kas üldine intellektuaalne arutelu ei köida või on puudu vabast suhtlusest olnud tänaseni ja nüüd kompenseerite? Me oleme loonud blogid siia saidile, sealt peaksid küllalt subjektiivsuse iha saama rahuldada. Valdkonna üldteemades võiks aga siisk objektiivselt asju käsitleda, uurida üldiselt geene, mitte aga ühe isiku geene.

Muudetud kasutaja Sügiskülv poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alati ei peagi valgukotte lugema ja siht ei pea olema lihamägi.Kui juba saalis järjepidevalt treenida,siis mingi eesmärk võiks ikka olla.Eesmärk ei peagi olema suur.Aga nojah,kui on soov niisama kulgeda,siis võib seda ka palju odavamalt teha.Vähemalt mina näen seda nii. :)

Odavamalt?

Ebaselge, kust see kulu tuleb, kui nv alko-, klubi- jne sellega kaasnev, näiteks ära juba jääb.

Millega need kulud kaasnevad, kui inimene rahulikult teeb tervisesporti? Tõstab maast ennast, kive, palke lahti. Võimleb hantlite ja kangiga. Mis kulud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×