Jump to content
d_schrute

toidulisand valk

Recommended Posts

Tere,

Tulenevalt jõutreeningutest oleks huvi tarbida ka lisaks valgurohket toidulisandit, kuna igapäevasest dieedist ma ilmselt ei saa vajalikku kogust valku kätte. Toidutalumatuse tõttu ei sobi mulle toidulisandid mis sisaldavad näiteks järgmist:

*soja

*muna

*mingid tavalised/rafineeritud suhkrud (toorsuhkrud/puuviljasuhkrud on ok)

võimalusel võiks olla võimalikult vähe värvaineid/muid kunstlikke maitsetugevdajaid vmt.

Kas sellist valgutoodet on eestis või kasvõi kuskilt netist võimalik tellida?

Ise ei ole suutnud leida, vahel ei ole ka piisavalt infot toodete puhul, mida nad täpselt sisaldavad.

Tore oleks kui saaks midagi ka kodujuustule vahelduseks peale trenni tarbida.

Ette tänades,

K.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks sa toitumist siis ei paranda vastavalt, et saaksid kätte?

Minu jaoks on probleem veel osalt keerulisem, kuna lisaks ei tohi tarbida ka selliseid valgurikkaid aineid nagu:

*punane kala

*kanaliha

*kääritud asjad (kohupiim näiteks langeb siia)

Eks ma küll söön üsna palju riisi ja tatart, igasugu lubatud lihasid (kuigi poest on ikka üsna raske leida puhtaid lihasid tänapäeval kuhu poleks mingit jama sisse pandud), valget kala, muid mereande aga tundub et ma peaks veel rohkem valku sööma, mida on mul raske tavapärasesse toitu veel rohkem juurde panna. Olen viimase 6 kuuga (kui alustasin seda omapärast dieeti kust tuleb sobimatud toituained rangelt välja jätta) kaotanud ligi 15 kilo (ei ole taotluslikult üritanud kaalu kaotada). Paraku osa on sellest olnud ka lihasmassi arvelt, kuna jõusaalis ei jaksa enam nii suurte raskustega trenni teha kui varem...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Fitshopis ka ju mingid ökoloogilised valgupulbrid olemas, need ei sobi??

Tavatoidust ikkagi sobivad ju sealiha, valgeid kalu on ju ka tohhuijaa erinevaid variante. Isegi kodujuuste saab varieerida. Igal tootjal omad plussid/miinused (alma uued kodujuustud läksid kallimaks ja valguvaesemaks :huh: WTF)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Kanepivalgu pulber:

http://www.tervitus.ee/epood/Kanepivalgu-pulber-300-g--BIO/

Spirulina valgupulber:

http://matepood.ee/index.php?product_id=275&page=shop.product_details&category_id=27&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=71&vmcchk=1&Itemid=71

Aga kui olid ilma pulbrita ja halbade söökideta tänaseni edukas, siis milleks seda pulbrit vaja on? Pulber on surnud toit, see sobib vaid kosmoses söömiseks, kuna kosmoses pole elu. Maapealses elus on mõtekas ikka päris toitu süüa.

Muidu ma ise ei söö liha ka eriti, olen laktoositalumatu, ja verenäitajad head- ma ei sooviks pulbritega verd rikkuda, ega soovita ka sulle. :)

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Teemaalgataja ütles, et sojavalku ei saa tarbida.

Spirulina vetikas pole otseselt soja, aga ühesõnaga taimne valk ei sobi siis eks.

Ega ma ei süvenegi väga mida kirjutatakse :D Tundus, nagu lihtsalt suhtlemis-aktiivsust kasvatav meelelahutusteema :)

Noh, sünteesime igatahes edasi siis seda juhtumit.

Kellelgi veel mingeid ideid?

Loomse valguallikana veel üks selline pulber:

http://musclemedsrx.com/products/carnivor

See võib-olla sobib ja teeb rõõmu? :)

Muudetud kasutaja Sügiskülv poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

*mingid tavalised/rafineeritud suhkrud (toorsuhkrud/puuviljasuhkrud on ok)

Selle koha peal tõusevad kulmud küll päris kõrgele.

Tehke elementarsed asjad endale selgeks - pimesi uskumine kellegi määratud dieeti, kus on selline nüanss sees > seate end absurdsete piirangutega vastamisi. Miks seda vaja peaks olema? Kas ilma on elu liiga lihtne?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

See puuviljasuhkru teema on üldse paljude arvates mõttetu. Arvatakse, et selles nagu ka virgin-oliivõli pudelis on täpselt sama töödeldud kraam kui muudes tavalistes- lihtsalt on pandud ökoloogilisem pabersilt tootele. Ses mõttes vahet pole milline suhkur. On ka teoreetikuid, kes PubMed'i uuringutele toetused arvavad, et see toorsuhkur on isegi kahjulikum tervisele. Jne.

Ses mõttes paljulevinud on seisukoht, et vahet pole milline suhkur. Toidulisanditööstus promob veel lisaks pika ahelaga suhkruid nagu nüüd meenus. Keerulisus toodud suhkruteemasse tänapäeval- aga võtke lihtsustage enda jaosk teemat siis. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega ma ei süvenegi väga mida kirjutatakse :D Tundus, nagu lihtsalt suhtlemis-aktiivsust kasvatav meelelahutusteema :)

Tundub, et sulle on kõik teemad ainult meelelahutuseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Tundub, et sulle on kõik teemad ainult meelelahutuseks.

Sorry! :)

Üritan siis keskenduda rohkem edaspidi sisule.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teemaalgataja ütles, et sojavalku ei saa tarbida.

Sarge, seleta mulle palun mispidi spirulina sojavalk on?

(aa juba küsiti, aga kuulaks ikka)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

*mingid tavalised/rafineeritud suhkrud (toorsuhkrud/puuviljasuhkrud on ok)

Selle koha peal tõusevad kulmud küll päris kõrgele.

Tehke elementarsed asjad endale selgeks - pimesi uskumine kellegi määratud dieeti, kus on selline nüanss sees > seate end absurdsete piirangutega vastamisi. Miks seda vaja peaks olema? Kas ilma on elu liiga lihtne?

Rafineeirtud suhkur soodustab pärmseene vohamist (See panebki pärmitaigna kerkima). Ehk kuna olen pärmivabal dieedil, siis on vaja vältida ka toiduaineid mis soodustavad pärmseene kasvu. Toorsuhkur ja puuviljasuhkur ei soodusta pärmseene kasvu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Pärmseente probleem on maakeeli peeretamise probleem vist?

Sel juhul soovitatakse vist jah süsivesikuid vältida. Kuid puuviljasuhkru paki sees on süsivesik nagu iga teine, ja pärmseened söövad arvatavasti rõõmuga ka seda? Teisalt, nagu viitasin, siis ega pole kindel, et selle öko puuvilja suhkru paki sees pole äkki tavaline suhkur.

Parem siis Aspartaami poole vaadata?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Appi issand halasta..."peeretamisprobleem"? Really?
Kohe kindlasti mitte! Asi on palju tõsisem ikka tavaliselt - kandidoos ehk candida albicansi vohamine on tavaliselt selle tervisemure nimi ning see on päris ebameeldiv! Sel juhul soovitan ikka dieedist kinni pidada ajani, mil haigus saab välja ravitud.

Valgupulbriga on lugu keeruline, sest sealsed suhkrud pole just kõige paremad, enamasti keemilised a la aspartaam jne. Valku saad muidu veel kaunviljadest (läätsed, oad, kikerherned, herned jne) ja näiteks ka seentest (šampinjon vast kõige mugavam). Teraviljast proovi ka kinoad - rohkem valku kui tatras! Kui saad süüa muna siis ka probleemi pole ju - igale poole prae muna sisse, leivale ka muna keedetuna, vahepalaks muna. Magusaks koogel-moogel või tee ise sefiiri või bezeed jne :)

Tean, et Soomes olemas ka täiesti ökod toidulisandid, kus näiteks magustajaks stevia jne. Kui sul mõni tuttav olemas seal, siis otsi netist ja lase tal tellida ning Eestisse tuua...muud paremat hetkel soovitada ei oskagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ikka, taimsetest allikatest üks hea lisakogus:

Nutritional value per 100 g (3.5 oz) Energy 113 kJ (27 kcal) Carbohydrates 4.1 g Fat 0.1 g Protein 2.5 g Thiamine (vit. B1) 0.1 mg (9%) Riboflavin (vit. B2) 0.5 mg (42%) Niacin (vit. B3) 3.8 mg (25%) Pantothenic acid (B5) 1.5 mg (30%) Vitamin C 0 mg (0%) Calcium 18 mg (2%) Phosphorus 120 mg (17%) Potassium 448 mg (10%) Sodium 6 mg (0%) Zinc 1.1 mg (12%)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Appi issand halasta..."peeretamisprobleem"? Really?

Kohe kindlasti mitte! Asi on palju tõsisem ikka tavaliselt - kandidoos ehk candida albicansi vohamine on tavaliselt selle tervisemure nimi ning see on päris ebameeldiv! Sel juhul soovitan ikka dieedist kinni pidada ajani, mil haigus saab välja ravitud.

Valgupulbriga on lugu keeruline, sest sealsed suhkrud pole just kõige paremad, enamasti keemilised a la aspartaam jne. Valku saad muidu veel kaunviljadest (läätsed, oad, kikerherned, herned jne) ja näiteks ka seentest (šampinjon vast kõige mugavam). Teraviljast proovi ka kinoad - rohkem valku kui tatras! Kui saad süüa muna siis ka probleemi pole ju - igale poole prae muna sisse, leivale ka muna keedetuna, vahepalaks muna. Magusaks koogel-moogel või tee ise sefiiri või bezeed jne :)

Tean, et Soomes olemas ka täiesti ökod toidulisandid, kus näiteks magustajaks stevia jne. Kui sul mõni tuttav olemas seal, siis otsi netist ja lase tal tellida ning Eestisse tuua...muud paremat hetkel soovitada ei oskagi.

Aspartaam on siiski suhkru asendaja, keemiline magus-aine, mitte suhkur. :) . Ning tema halb kuulsus pole kooskõlas tema tegelike omadustega... kahjuks.

Niisama... torkan teemasse. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Nagu ma lugesin, siis seened söövad alkoholi ka vist?

Seetõttu aspartaam pole ka hea, kuna ta laguneb alkoholiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aspartaam on siiski suhkru asendaja, keemiline magus-aine, mitte suhkur. :) . Ning tema halb kuulsus pole kooskõlas tema tegelike omadustega... kahjuks.

Niisama... torkan teemasse. B)

KOGU AUSTUSE juures Riina S-sse. Lady, do your homework, ja alles siis nõu andma.

Sel kujul on see sama kahjulik/eksitava teabe jagamine nagu lpf-külvimehe jaur valkude koguse osas.

Valida õiged infoallikad, see on oskus. Aga seda annab arendada.

( lisaks: kui palju seda kinoat jaksaks süüa - maksumuse mõttes, ei ole just odavaim valguallikas, lisaks kõigele muule)

Seeni :D give me a break.

Ja murelik teemaalgataja: suhkur on suhkur, vähemalt candida-teemaga seoses.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Sel kujul on see sama kahjulik/eksitava teabe jagamine nagu lpf-külvimehe jaur valkude koguse osas.

Mis mõttes? Miljonid on Low Protein elustiili peal- taimetoitlased, igapäevased kontori rotid, jne- miks peaks maha salgama selle tõsiasja?

Teisalt, kas sa oskad tuua üldse usutava allika, mis valgusünteesi tulemusgramme ööpäeva lõikes konstanteerib? Ma oskan tuua sellise usutava allika, ja seal on kirjas, et ca 30g valke käib veskist läbi, ja mitte rohkem.

Kolmandaks, mis sul verenäitajad ja küki koefitsent on oma elustiili juures, et nii oma seisukohtades nii kindel oled, et teiste omi eksitavaks teabeks pead?

Ja Niina on väga tubli ja aktiivne, las ta jagab oma arvamust.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ma küll söön üsna palju riisi ja tatart, igasugu lubatud lihasid (kuigi poest on ikka üsna raske leida puhtaid lihasid tänapäeval kuhu poleks mingit jama sisse pandud), valget kala, muid mereande aga tundub et ma peaks veel rohkem valku sööma, mida on mul raske tavapärasesse toitu veel rohkem juurde panna. Olen viimase 6 kuuga (kui alustasin seda omapärast dieeti kust tuleb sobimatud toituained rangelt välja jätta)

No mida hullu nad seal poes su lihasse panevad :D

Tõesti omapärane dieet.

Probleem tundub pigem psühholoogiline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×