Jump to content
Peen123

Treenig ja alakaalulisus

Recommended Posts

Mina olin sinu vanuses umbes samapikk ja kerge. Samad mured olid ka et kont mis kont. Ma võtsin oma kehakaalu ette küll alles kahekümnendate eluaastate keskpaigas a see selleks. Ma ei tea kas sina suitsetad aga ma ennem tegin seda ja kui maha jätsin, tulid esimesed 5 kg. Siis hakkasin omapead jõusaalist käima, sain veel 3 kg juurde. Pärast pikka käimist mõistsin, et ilma korraliku toitumiseta rohkem ei tule. Siis võtsin toitumise käsile ja sain 10kg juurde. Kui tahaksin veel juurde saada, peaks hakkama toitu juba vähemalt esialgu sisse vagisi ajama. Ühesõnaga sinule sarnase kehaga võin sulle kinnitada, et trennil on tühisem roll kui söömisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olin sinu vanuses umbes samapikk ja kerge. Samad mured olid ka et kont mis kont. Ma võtsin oma kehakaalu ette küll alles kahekümnendate eluaastate keskpaigas a see selleks. Ma ei tea kas sina suitsetad aga ma ennem tegin seda ja kui maha jätsin, tulid esimesed 5 kg. Siis hakkasin omapead jõusaalist käima, sain veel 3 kg juurde. Pärast pikka käimist mõistsin, et ilma korraliku toitumiseta rohkem ei tule. Siis võtsin toitumise käsile ja sain 10kg juurde. Kui tahaksin veel juurde saada, peaks hakkama toitu juba vähemalt esialgu sisse vagisi ajama. Ühesõnaga sinule sarnase kehaga võin sulle kinnitada, et trennil on tühisem roll kui söömisel.

No jaa, aga mida ma sööma peaks;D (valgud, süsivesikud). Probleem on, et mul käed kondised, nagu mingi muna on väljas, ega see toit kätese ei lähe. Viskab ainult kõhtu ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No jaa, aga mida ma sööma peaks;D (valgud, süsivesikud). Probleem on, et mul käed kondised, nagu mingi muna on väljas, ega see toit kätese ei lähe. Viskab ainult kõhtu ette.

Ei no trenni tuleb ka teha.Hetkel isiklikult siin teemas eksisteeriva arutelu ja sinu pakutud info põhjal panen kokku pildi,et trenn piirdub korra nädalas ujumise ja kergema jõusaalipäevaga,kus teed mõned kergemad harjutused.Kas ma eksin? Kui nii,siis soovitaks lihtsalt valida üks kava.Kõige lihtsam,mine vali üks välja tööriistade alt.Järgmiseks lihtsalt järgi seda kava mingi teatud aja jooksul.Ütleme suvalise numbri....3 kuud.Asja võti on järjepidevus.Mida sa sööma peaks? Siinkohal kõige lihtsamat teed minek oleks tellida toitumiskava,aga kui tahad ise aretada,siis lihtsustatud soovitus oleks ...hoia lihtsalt oma kaloraaz kergelt plussis.Valke,süsivesikuid,rasvu...kehal on kõiki neid "asju" vaja....mineraale,vitamiine...neid ka.... Toitu lihtsalt võimalikult mitmekülgselt,hoia kaloraaz kergelt plussis,tee trenni ja muutused toimuvad. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul küsimus lihas valu kohta, nimelt olen 5 korda jõusaalis käinud ja enam ei tunne mingit valu järgmisele päeval, ainult paaril esimesel korral oli paar päeva tunda. Siiamaani kõik harjutused läbi teinud ja on ikka tunda viimaste korduste ajal, et raskem, niiet enda arust ei alatreeni. See nädal käinud esmaspäeval, kolmapäeval, reedel ning plaan homme minna, üritan ühe vabapäeva jätta, ning 4 korda nädalas.

Ei pidanud vajalikuks uut teemat teha ühe küsimuse kohta. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Raskusi olen jah suurendanud, visuaalse kohapealt ei oska öelda, see kuu alustasin, ennem ei ole treeninud. Olen ise ka alakaalulise piiripeal.

See oli näide mul.Mis iganes su eesmärk on,kui liigud edasi on kõik korras.Kasuta mõõdupuuna progressi,mitte lihasvalu. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minus tekitavad küll veidi hirmu kõik need soovitused alakaalulistele lihtsalt järsult sööma hakata. See, et inimene avastab enda jaoks ühel päeval probleemi mis on eksisteerinud aastaid ei tähenda, et seda saaks nii lihtsalt lahendada. Ma olen ise tuttavate ja sõprade juures näinud kõrvalt selliste "probleemide" arengulugu. Kõik algab vanematest ja lapsepõlvest. Tüüpiliselt laps ei liigu, seega pole lihaskonda ollagi. Isu ka eriti pole, seega pole isegi rasva. Ja lisaks antakse lapsele ka põhitoiduna paar kohukest ja limonaadi. Heal juhul putru, kuid selle võiks serveerida pigem kohvitassist. Nõrga lihaskonnaga käivad kaasas reeglina ka mingid düsbalansid, rühihäired. Ja nagu eespool viidatud, ilmselt seedesüsteem on ka kohastunud selliste nokatäite seedimisele. Ja siis soovitatakse hakata korrapealt sööma nagu puuraidur ja treenima nagu kivilõhkuja?

Loomulikult peab midagi ette võtma, kuid mõeldes kõigile enda nähtud kriipsujukudele kujutan ette, kui kaua selline projekt tegelikult aega võiks võtta. Ilmselt vähemalt pool senisest elust, 15-18 aastase inimese puhul saaks "normaalse" ilmselt 8-10 aastaga.
Ehk siis, esmalt peaks lõpetama üleliigse muretsemise ja võtma midagi konkreetset ette. Muidu on stress mitmekordne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul sõber oli vana sõjaväelane. Igatahes, kui tüüp lõpetas seal, siis oli vanust vast 28. Kaal oli aga ikka ca 55kg. Hakkasime koos trennis käima ja nõustasin veidi toitumisega ja poiss kasvas mühinal. Alati ei ole palju vaja juurde. Piisab, kui teha põhi alla ja siis järjest edasi liikuda. Igatahes 6 kuud hiljem oli tal ikka lihast tekkind ja selja areng oli eriti hämmastav. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×