Jump to content
R3neX

Kuidas toituda + mõned treeninguga seotud küsimused

Recommended Posts

Tere,

Alustasin just jõusaaliga, sain algajale mõeldud treeningkava myfitness kodukalt: http://www.fitness.ee/treeningkavad/1/1/54

Peaks olema hea vundament treenimisele, esimesed 2 nädalat ei hakka sahmima vaid pigem lasen lihastel harjuda "ootamatu" koorumusega, seega teen trenni kergemate raskustega või on selline taktika halb?

Kas peale igat lihasgrupi treeningut tuleb teha venitusharjutusi või siis kui olen kogu kava ära teinud ja trenni lõpus? Milliseid harjutusi peaks üldse tegema, ei tahaks tühja mistõttu oleks hea teada missugune venitusharjutus sobib ühele või teisele lihasele.

Söömise koha pealt lugesin siin viimaseid teemasi ja targemaks ei saanud kuna keegi otseselt ei rääkinud kuidas või mida. Olen 172cm ja kaalun 80kg ( see-eest on käed väga peenikesed, kõht on suur ). Hommikuti söön enamasti 3 võikut või siis hommikuhelbeid, ühe kinderi maiustuse ning kalamaksaõli tableti. Lõuna oleneb sellest mida pakutakse, suuremajaolt võtan ahjukartulit koos salatiga, kõvale kas siis kana või liha. Õhtuti söön kas pelmeene, makarone hakklihaga, liha, riisi, kana, harvemini kartulit, suppi vms. Puuvilju närin väga harva, 2 nädala peale saab söödud ka mingisugust räpsu nagu hesburger vms. Kommi, küpsist ja muud sellist tarbin ka vähe.

Mida peaksin oma toitumises muutma? Idee poolest tahaks paksust kõhust lahti saada ( mingisugune sixpäkk võiks ju ka nagu olla) ning käevarred mehemõõtu, ehk siis vähem rasva ja rohkem lihast.

Jutt sai pikk aga ilmselt rääkisin kõik ära aga lühidalt öeldes, siis treeningu eesmärk on suuremad lihased saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esmapilgul öeldes on toitumisega asi päris paigast ära. Juttu lugedes jätaksin kohe välja kinderi maiustuse, kui eelistad hommikuhelbeid, siis need peavad olema korraliku sisaldusega, mitte mingi rämps. Pelmeenid jätaks kohe välja, tavalised nisujahust makaronid jätaksin samuti välja(alternatiiv täisteramakaronid), hakklihal ja hakklihal on samuti vahe, on müügil 30% rasvasisaldusega hakkliha, samas on saadaval ka 7% rasvasisaldusega delikatesshakkliha, eelista täisterariisi, supp pole samuti suurem asi toit(kui ta just paksult tailiha täis ei ole), hesburgerisse hetkel sul asja pole.
Samas pole kõik nii üheselt mõistetav, loeb ikka päevane üldkaloraaš. Kui ikka millegi järele väga hull isu tuleb, siis söö seda, aga ära hakka oma isusid rahuldama, sest sa oled kõigest harrastaja, mitte tippkulturist.

Uuri foorumis ringi ja pane vastavalt enda kehalisele aktiivsusele ja parameetritele paika päevased valgu, süsivesikute ja rasvade kogused(lähtudes kaloraašist). Uuri välja, kust sa saad kasulikke rasvu, täisväärtuslike valke jms. Foorumis on kõik kirjas, lihtsalt kasuta otsingumootorit ja loe teiste blogisid.
Kui sa oled laisk inimene ja omad paksu rahakotti, siis lihtne alternatiiv on tellida toitumiskava mõnelt spetsialistilt.
Edu!

Muudetud kasutaja Karu87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa oled laisk inimene ja omad paksu rahakotti, siis lihtne alternatiiv on tellida toitumiskava mõnelt spetsialistilt.

Edu!

Taavi Merisalu toitumiskava ei maksa nüüd teab, mis palju. :D

Toitumiskava teeks koheselt kõik korda, kogu toitumise ja sinu arvamise toitumisest.

Trennis on põhiline see, et sa hakkad rutiinselt seal käima. 2-3 kuu pärast, kui oled ilusti rutiinselt käinud, saad hakata vaikselt tulemusi jälgima

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumise taga on reeglina kõht. Iga väiksemgi eksitus toidulaual annab pikalt välja paista just kõhul ja ühtlasi üks visamaid muutujaid kellega tuleb rohkem vaeva näha. Lisaks söögile on tähtis ka jook, ehk vett on tarvis keha turgutamiseks ja puhastamiseks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Puuvilju närin väga harva,

Puuviljad on looduse poolt eesmärgiga loodud maailma. Neid peaks kindlasti tarbima rohkem kui "harva". Esiteks seetõttu, et nad on töötlemata toit, st seda, et erinevalt surnuks keedetud kanafileest, on puuviljades töötlematuse/keetmatuse tõttu säilinud mitmesuguseid tervislikke looduse osakesi. Ja kana, olles kõhus, mõtleb omakeskis, et miks pole ümbitsemas teda puuvilja kiud ja muud sünergilised osakesed. Sest ilma sünergiata see kana rõõmus pole.

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh tagasiside ja otsekohesuse eest, nagu sai mainitud siis ei ole kehale varem nii palju tähelepanu pööranud, sest 2 aastat tagasi olin alakaalus ja probleemi ees, et kuidas kaalu juurde saada ning lõpuks jõudis kätte ootamatu hetk kus kaalu hakkas juurde tulema.

Tundub, et lihtsam tee on valida personaalne toitumiskava aga eks ma uurin nädalavahetusel maad, ennast arendavam on ise info kokku koguda ja sellest järeldusi teha.

Trenn muutub rutiinseks, kuna peale tööd alati seal hakkan käima ja sõber on ka toeks siis usun, et probleeme pole.

Vett joon töö juures suhteliselt palju ( mitu tops ) ja eelistan üldse vett kõigele muule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Enamasti 1-2 postitusega isikud tulevad küsivad ja siis kaovad ära, kas sa pole mõelnud blogi teha siia?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et lihtsam tee on valida personaalne toitumiskava aga eks ma uurin nädalavahetusel maad, ennast arendavam on ise info kokku koguda ja sellest järeldusi teha.

Väga aeganõudev ülesanne. Endal kulus vähemalt pool aastat, kui tulemused korralikult kulmineeruma hakkasid - eriti rasvavarude elimineerimise osas, lihaste kasvatamisega probleeme ei ole. Aga kui tulemused tulevad, siis on väga mõnus tunne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Mulle tundub, et venitada on vahel hea ainult peale pump-seeriat. Sel hetkel nagu tunneb sellest kasu. Justnagu venitaks lahti lukustunud lihase. Aga muudel aegadel, sh peale trenni, ei ole näinud mõtet venitusel. Sest järgmistel päevadel taastumis-kiirust hinnata on väga raske ja ebatäpne, ei usu, et nüüd keegi tabab ära, et vot treeningjärgse venitusega tal kadus lihasvalu 2h varem ära seekord kui eelmine nädal ilma venituseta. Sellist asja vaevalt et keegi märkab, ja vaevalt sedalaadi taastumis-kiiruse erinevust üldse eksisteerib?

Mida arvavad teised Eesti treenerid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sest järgmistel päevadel taastumis-kiirust hinnata on väga raske ja ebatäpne, ei usu, et nüüd keegi tabab ära, et vot treeningjärgse venitusega tal kadus lihasvalu 2h varem ära seekord kui eelmine nädal ilma venituseta. Sellist asja vaevalt et keegi märkab, ja vaevalt sedalaadi taastumis-kiiruse erinevust üldse eksisteerib?

Mida arvavad teised Eesti treenerid?

Tegelikult on seda päris mitme kandi pealt püütud uurida ja tulemus on see, et tulemust pole. Seega hetkel tundub teadus ka langevat sinna, et venitamist võib teha täiesti eraldi treeninguna lihaste liikuvuse suurendamiseks ja kokkutõmberefleksi nõrgendamiseks AGA seoses jõutreeningu või kiirusetreeninguga siis ette või järele venitamisest suurt abi ei ole. Pigem vastupidi - staatiline venitus kindlasti vähendab maksimaaljõudu venitamise järgselt ja suurendab vigastuse ohtu.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rauast mehi on ka olemas, kes kunagi ei tee soojendust ega venita, ise nende hulka ei kuulu.

Kui ma oma selja\reie\tagumiku prehab rutiini pole teinud rohkem kui neli päeva, siis hakab mul selg valutama.

Ja seks ma lasengi EKR - tõstmine, T ja N jooksen ennast soojaks ja siis venitan. Ja see tõstmisele järgnev jooks-venitus mõjub lihasvalule ka kuidagi hästi, meeldiva boonusena.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma saari ei venita tekib peagi saare luuymbrise poletik, kuna pinge jaab sisse ja lihas pidevalt kisub.

Kui ma hamstringe ei venita, jaab pinge sisse ja see hakkab alaselga koormama, peagi tekivad valud alaseljas, mis viivad selleni, et mingi hetk ei saa enam korraliku ryhiga pysti seista, raakimata kummardamisest.

Been there done that.

Samas moni saab voibolla ilma - YMMV

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mina jalgu ei venitanud, see tähendab 360kraadi iga nurga alt, siis mul hakkasid põlved valutama. Mul oli selline tunne, et palju õnne keerasingi oma põlved tuksi :wacko:

Seejärel natuke netis tuulamist ja hakkasin pärasti igat jalatrenni, lõpus nimelt, oma jalgu igast küljest venitama. Valu kadus ning põlved oleks nagu uuesti sündinud. Mina soovitaks venitada alati trenni lõpus kui lihased on soojad. Mitte pärast igat harjutust, vaid lõpus. Eks siinkohal on sama, et kuidas kellelegi. Iga fking keha on erinev ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mina jalgu ei venitanud, see tähendab 360kraadi iga nurga alt, siis mul hakkasid põlved valutama. Mul oli selline tunne, et palju õnne keerasingi oma põlved tuksi :wacko:

Seejärel natuke netis tuulamist ja hakkasin pärasti igat jalatrenni, lõpus nimelt, oma jalgu igast küljest venitama. Valu kadus ning põlved oleks nagu uuesti sündinud. Mina soovitaks venitada alati trenni lõpus kui lihased on soojad. Mitte pärast igat harjutust, vaid lõpus. Eks siinkohal on sama, et kuidas kellelegi. Iga fking keha on erinev ;)

Tahtsin vabakava efektiivsemaks teha ja hakkasin spagaadiks harjutama. Venitasin 3-4x nädalas jalgu ja liigesed hakkasid kõik loksuma.

Nii olengi jäänud ainult nende lihaste venituste juurde, mida äsja sai treenitud.

Lisan veel juurde, et kindlasti enne jõutreeningut, plüomeetrilist treeningut, kiiruse treeningut vms ei soovita staatilisi venitusi teha. Dünaamilised venitused on OK.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Kui põlved on valusad, siis tuleks otsida kükkimisel õige põlvede asend, jalgade laius, ja tehnika.

Hahaha, räägime paarikümne aasta pärast edasi :) Neid enda keha tundmise asju :) Jõuad veel küll ja küll kardinaalselt ümber mõelda kõike.

Las noored avaldavad oma arvamust, ega neil ei peagi õigus olema, ja tihti meie vanad eksime ise.

Muudetud kasutaja Sügiskülv poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×