Jump to content
kutt81

Paar küsimust?

Recommended Posts

Olen suht algaja jõusaalis,hetkel käin kaks saalis ,üks puhkepäev,kaks saalis,kaks puhkepäeva.Olen treenininud erinevatel päevadel erinevaid lihasgruppe,kas peaksin tegema kogu keha treeninguid esialgu?

12 nädalane algaja treeningkava kas see oleks ok?

Olen 32 aastane ja eesmärk oleks ennast vormi ajada visuaalselt ja lihast kasvatada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Igasugune kava ja asi on omade plusside ja miinustega. 12-nädalane treeningkava tundub hea.

Niikuinii sa katsetad järgneva 20 aasta jooksul kõik treening metoodikad läbi, ses mõttes vahet pole millise metoodikaga alustad. Niikuinii saad ka vigastuse, kõik saavad. Mina alustasin FullBody trenni alles 8-ndal treening-aastal. Esimest treening-kava ei mäletagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Kas siis treening ühele lihasgrupile kord nädalas on efektiivne?

See sobib väga algajale treenijale, nagu sulle esimeseks poolaastaks, ja ka väga edasijõudnule, nagu Otile. Edasijõudnud oskavad lihast paremini rekruteerida, siis taastub see nädal aega. enamasti kesktasemel treenijad aga niihästi lihast rekruteerida ei oska, seetõttu taastub lihas 3-4 päevaga ära ja efektiivne on treenida 2X nädal lihast. Viimane asjaolu tingibki liikumise FullBody suunas, et teha ühe trenniga rohkem lihaseid, et saavutada sagedus "2x nädalas". Algaja puhul sobib igasugune lähenemine, seal lihas ilmselt areneb ka siis, kui 10 päeva kohta üks kord lihast treenida.

Pakun, et tee esimesel aastal nii nagu meeldib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Esimene seeria kordused peaks lõppema varuga, eesmärgiks on kerge raskusega liigesed soojaks liigutada lihtsalt. Tavaliselt on hea korduste hulk rohkem kui 5, näiteks mõni teeb rinnalt surumisel tühja kangiga 20 kordust. Minule meeldib teha tühja kangiga 5 aeglast kordust kükki. Eesmärgiks on liigeste ettevalmistamine, kordusi 5-20. Aga kui juba eelnevalt on selle lihase jaoks harjutusi tehtud treeningpäeval, siis ei pruugi sedalaadi soojendus seeriat teha. Aga võib teha ikka, juba psühholoogilisel ettevalmistaval eesmärgil.

Ja peale esimest seeriat teed siis niipalju lihastööd kui tunned, et vajalik on. Nende seeriate lõpukordused peaks tulema raskelt juba. Raske on siis, kui eriti järgmist kordust teha ei jõua. Ja edasijõudnud teevad sedalaadi seeria 3 kordusega ära. Kesktasemel treenijad teevad 5-7 kordusega ära. Algajad 6-12 kordusega. See, edasijõudnu, kes teeb 3 korraliku lihastunnetusega kordust oma seerias, loomulikult valib suurema raskuse enda mõistes. Tema 3 seeriat toodavad suuremat kulturistlikku tulemust kui algaja 10-korduseline seeria. Sestap on suhteline korduste/seeriate arvudest rääkida. Tüüpiliselt soovitaks algajale mingit püramiidi skeemi baas harjutustesse, et teed 5x6-12, esimesel seerial 12x ja 5-ndal seerial 6 kordust. Ja abistavate harjutustega võib vahel püramiidi teha, vahel aga niisama sama raskuse/kordustega teha.

Seega põhimõtteliselt 4-5X6-12. Aga miks mitte teha ka lühemaid seeriaid, kus on 3 kordust- kui teed need 3 kordust hea tunnetusega, siis ka saavutad kulturistlikke eesmärke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Veel üks küsimus milliseid lihasgruppe ühel päeval treenida?

Olen teinud nii:

E:rind,trepets

T:selg,õlg

N:Käed

R:kõht,jalad

Täiesti normaalne ja lubav kava.

Kuid oota ka teiste arvamused-soovitused ära. Foorumites ei ole kombeks ainult ühe inimese arvamust kuulata, ikka mitu inimest kuula ära ja enamasti võta kõigi mölast natuke omale mingi osa ja kokkupandud asja siis katseta. :)

Mis puutub kõhu treenimisse esimese lihasgrupina treeningpäevas, siis minule on see ka aeg-ajalt meeldinud, kes hästi kõhutreenngus keskenduda ei suuda, sellele see sobib hästi. Enamik aga armastab selle viimaseks harjutuseks panna, kuna nad on osavad kõhu tunnetamisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen suht algaja jõusaalis,hetkel käin kaks saalis ,üks puhkepäev,kaks saalis,kaks puhkepäeva.Olen treenininud erinevatel päevadel erinevaid lihasgruppe,kas peaksin tegema kogu keha treeninguid esialgu?

12 nädalane algaja treeningkava kas see oleks ok?

Olen 32 aastane ja eesmärk oleks ennast vormi ajada visuaalselt ja lihast kasvatada.

Alguses on kõige tähtsam,et sa järjepidevalt trenni teed ja toitumine on paigas.Endale isiklikult meeldivad kogukeha/üla-alakeha lähenemised rohkem,kuigi ise päris roheline pole enam (staazi kusagil 7 aastat).Aga see on minu kogemus. :) Soovitan rõhuda järjepidevusele,ükskõik milline see kava siis ka on mida järgid. :) Aeg-ajalt progresseerud raskustes/kordustes/seeriates,kui mingi aeg üks kava enam ei toida,siis jälle muudad midagi.Ükski kava ei tööta lõpmatuseni,millalgi tuleb nagunii midagi muuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×