Jump to content
Annika Pärtel

Annika Pärteli BLOGI

Recommended Posts

Tere!

Eile, naistepäeval oli meie peres pidulik päev, tähistasime pisipreili 1. sünnipäeva. Hommik algas nagu ikka pika jalutuskäiguga õues, peale mida hakkasid külalised tasapisi kaugemalt ja lähemalt saabuma. Pidu sai peetud kohalikus külarestoranis RootS (ma ikka ei väsi seda kohta kiitmast- hubane miljöö, lastesõbralikkus, toidud nii silmale kui kõhule ilusad). RootS võitis muide sel aastal ka Hõbelusika parima pererestorani kategoorias. Auhinda igati väärt!

post-1184-0-30868000-1394351975_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere taas!

Elu on veerenud viimasel ajal üsna vaikselt. Vahepeal sai läbi üks trennikava (suunatud eelkurnamisele), nüüdsest lükkasin taas sisse üla- ja alakehatrennid, et treeningkoormust vähendada. Kordused jäävad sinna 12-15 kanti ja igale lihasgrupile tuleb 1 harjutus trenni jooksul.

post-1184-0-67215000-1395300989_thumb.jp

Otsin omale ka uut spordiklubi. Siiani olen veel üritanud käia nii, et preili on sel ajal turvatoolis, aga kuna ta juba iseseisvalt liigub, siis ega ta seal enam eriti vabatahtlikult ei istu. Nii et klubivalikul on äärmiselt tähtis minu jaoks hetkel lastetoa ja hoidja olemasolu ning fakt, et võetaks ka 1-aastast sinna (enamus klubisid ei võta alla 3a ja ka lapsehoidja on neis tihti vaid õhtuti). Praegu on sõelale jäänud Sparta, kus hoidja võtab valvata lapsi juba alates 2- kuust, lisaks meeldib mulle see, et nende lastetoa klaasseina läbi saab lapsevanem trenni ajal ka aegajalt silmanurgast jälgida, millega pisike seal tegeleb. Lisaks muidugi fakt, et minu senine trennisõit väheneks kuskil 10 km võrra- asi seegi. Aprillis peaks ära otsustama hiljemalt.

Meie preilil on ka vahepeal aasta trennistaazhi täis saanud :rolleyes:

post-1184-0-13263300-1395300964_thumb.jp

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sarge, mis on valesti geneetiliste kehatüüpidega?

Neid ei eksisteeri. Mitte sellisel kujul nagu siin kontekstis viidati. Antud nimetused kehatüüpidele on pärit üldse ühest psühholoogiaga seotud teooriast, mis lõppkokkuvõttes üldse juraks tunnistati.

Geneetilisi erinevusi on olemas, aga on äärmiselt pealiskaudne arvata, et neid saaks mugavalt kategooriatesse jagada.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sarge, mis on valesti geneetiliste kehatüüpidega?

Holger vastas ära.

Tooksin enda kohta kena näite:

Sarge78cb9ad7eea8f00e808a3627caa68d.png

Geneetiliselt ektomorf muutus geneetiliselt mesomorfiks? :D

Holger oli enne endomorf, nüüd järsku mesomorf? :D

Mutatsioon!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mkmm.

geneetikud väidavad, et eksisteerib geneetiline kehatüüp (kasutati küll väljendit "konstitutsioon"), kuid seda on võimalik süstemaatilise teadliku ja suhteliselt suure tööga muuta. s.t. meile on kõigil teatud kehatüüp/konstitutsioon, mis on meile nö loomulikult omane ja mis meil on ilma erilise pingutuseta. pingutusega on seda võimalik muuta (kuid kui pingutus ära jätta, siis kaldub ta tagasi algse poole).

mina oma pisukese kogemusega (nii isikliku kui ka empiirilise vaatluse teel saadu abil) olen sellega nõus. kui ma endaga tööd ei tee, siis ma kaldun küll teatud suunda... ja samas mõni mu kaaslane, korrates sisuliselt sama mustrit nagu mina (s.t. ilma pingutuseta), kaldub teise suunda.

erinevust on selgelt märgata ka väikelapsi vaadates.

aga see on minu arvamus, teiste oma ei pruugi sellega sugugi kokku langeda :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

s.t. loomulikult ei ole 100% puhtaid tüüpe + alati on lisaks mingid individuaalsed erisused.

aga põhimõte umbes sarnane sellega, et kõva tööga on võimalik saada ilus puhas muru nii männimetsa kui ka heinamaale. kuid hooletusse jättes saab mõne aastaga ühest suhteliselt sammaldunud ala, teisest puisniit või võsa, sõltub asjaoludest,

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuulge härrased-prouad, mul oli vahepeal juba uus postitus siin- kui tahate niivõrd sügavuti edasi arutada, äkki teete uue teema? B) Vastasel korral tekib olukord, kus ma blogiomanikuna räägin "aiast, teised aiaaugust" :)

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meil aga valmis vahepeal mõnus valgurikas salat.

Koostisosad maitse järgi:

grillkana

kodujuust hapukoorega

roheline sibul

lehtsalat

värske kurk

Peipsi soolakurk

tomat

muna

majonees Provansaal

maitsestamata jogurt 5%

sool

pipar

post-1184-0-89415200-1395318957_thumb.jp

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Olen olnud nüüd 4 päeva juba saalist eemal, kuna veidike tõbine olemine on olnud. Kiiret mul siiski kuskile ei ole ja väike puhkus teeb pigem alati head! Hommikul oleme jätkuvalt õues piigaga käinud ja sellest paaritunnisest jalutuskäigust on mulle täiesti piisanud. Uuest nädalast katsume oma trennidega kenasti vaikselt edasi minna ja proovime mingil päeval ehk ka Sparta lastetuba katsetada, et kuidas preili sellega lepib.

Täna oli tunne, et tahaks pelmeene ja nii saigi neid tehtud. Juurde 5% maitsestamata jogurt, kurk ja tomat.

post-1184-0-10635000-1395599697_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi, seda ma tahaks, aga kahjuks praegu preili kõrvalt, kes pudeliski paigal ei püsi, ei ole küll eriti aega kokata... :) Kunagi tulevikus, nii mõne aasta pärast ehk miks ka mitte proovida ;)

Kuidas teie omad õnnestusid?

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaunist kevadhommikut!

Kevad on nüüd vist tõesti käes, eile hommikul õues jalutades ja päikest nautides nägin esimest kollast liblikat sel aastal!

(foto internetist)

post-1184-0-86193200-1395736184_thumb.jp

Eilne päev oli täis energiat. Ligi 2-tunnisele jalutuskäigule järgnes korralik lõunasöök (veiseliha sibula, seente, juustu ja majoneesi-ketshupikastmega), misjärel sai linnas tehtud ka mõnus jalatrenn. Ei midagi rasket küll, aga enesetunne paranes veelgi. Viimasel ajal olen hommikukohvi vahetanud sidruniga tee vastu- korralik c-vitamiinipomm. Hommikukefiiri sisse rändab aga terve hulk marju: mustikad, maasikad, vaarikad, natuke mett ka maitseks.

Täna on plaanis vaid õueskäik, peale mida ootab ees väike koogisöömine (Tartu kohviku Werneri Napoleon mõlgub mõtteis.... ;)). Sel nädalalõpul on ees ootamas veel üks tore sündmusterohke päev, aga eks sellest juba ehk hiljem! Seniks olge mõnusad, tehke trenni, tundke elust mõnu ja ärge unustage ka õues viibimist- praegu on aasta kauneim aeg, loodus hakkab talveunest ärkama!

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Täna oli siis see tore päev, mil käisime preiliga Sparta lastetuba katsetamas.Väga meeldis! Ka klubi ise on palju muutunud ajast, mil seal viimati käisin. Masinapark on oluliselt mitmekesisem, mis mulle väga meelepärane oli, kuna praegusel ajal ma vabaraskusi eriti ei kasuta. Kõik on igati positiivne. Tegin kerge tunniajase ülakehatreeningu, peale mida nautisime veel preiliga Sparta kohvikus singi-juustu omletti enne kojusõitu. Väga mõnus pärastlõuna oli!

post-1184-0-16450400-1395853999_thumb.jp

Hommikuse jalutuskäigu ajal avanes meile aga vägev vaatepilt: tuhanded haned lähedalasuva talu karjamaal. Sellist hulka ei ole ma varem kunagi näinud. Ja neid tuli muudkui juurde! Telefoniga pilt sai küll üsna kehv ega edasta seda võimast vaatepilti täies mahus, aga ettekujutuse saab ehk siiski.

post-1184-0-98597300-1395853964_thumb.jp

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Tänane laupäev algas meil vara. Plaanis oli teha täiesti trennivaba päev, külastada seltskonnaga Lennusadamas asuvat Titanicu näitust. Kuna teadsime juba ette, et rahvast käib seal jätkuvalt meeletult, siis asusime üsna vara teele. Saba oli siiski meeletu juba hommikul! Selgus, et täna toimus seal lisaks NATO aastapäeva üritus. Külastasime lastega kaide ääres seisvaid laevu ja kui ükskord muuseumi sisse pääsesime, siis selgus, et Titanicule on veel lisaks eraldi järjekord, veel pikem, kui see, mis õues väravani jooksis :D Aga alla me ei andnud ja näituse me nägime ära ka ;)

post-1184-0-73137700-1396112167_thumb.jp

Isegi jäämägi sai ära katsutud

post-1184-0-16504100-1396112335_thumb.jp

Originaalesemeid palju polnud, aga muidugi huvitav oli kõiki neid vaadata. Eriti meeldis väike avastus fotode näol- Titanicul asunud jõusaalist! Uurisin netist veidi veel lisaks ja allpool olevatelt piltidelt on väga vahva vaadata, millised spordialad tollal, 1912 moes olid: ratsutamine, sõudmine, rattasport... ja ergomeetrid olid 102 aastat tagasi ka täitsa olemas!

post-1184-0-84234800-1396112093_thumb.jp

post-1184-0-47685200-1396112107_thumb.jp

post-1184-0-79436300-1396112127_thumb.jp

Väike klipp ka näituse kohta:

Näitus võttis omajagu aega ja kui ükskord tulema saime, siis oli juba varane õhtupoolik käes. Lapsed väsinud ja kogu seltskonnal kõhud ka tühjad. Ajendatuna tollase aja eksklusiivsetest interjööridest otsustasime ära proovida meie kodukandis asuva Ecolandi vana vene stiilis restorani. Viimasepeal koht! Suured portsud ja slaavi köögile kohaselt vägaväga maitsvad road. Rikkalik menüü võttis esialgu silme eest kirjuks, suutsime siiski korraliku kolmekäigulise söögikorra endile kokku panna. Minu kõhtu rändasid Bojaari supp (veis+juurikad+hapukoor), lõhe ahjukartulite ja meekastmega ning kuum kohupiimakook (umber veerandi neist sõi laps ära ja nii tema kui minu totaalseks lemmikuks osutus muide supp!). Igatahes see söömaaeg oli üle ootuste hea (väljast on Ecoland hotell suurt midagi ütlev, isegi suhteliselt kole maja...) ja ma usun me hakkame olema seal üsna tihedad külalised B)

post-1184-0-12990100-1396112194_thumb.jp

Järgmisena on plaanis proovida ära sealne rootsi laua hommikusöök! Ostad pileti ja sööd palju mahub ;) Ja muidugi see pelmeenide-vareenikute valik, pannkoogid sibula, hapukoore ja kalamarjaga ...

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meil on täna jälle puhkepäev! Vahepeal läks söömisega veidi käest ära, laupäevane väljas käik andis sellele hea hoo sisse noh :) Aga vahel tulebki endale veidi rohkem lubada! Olen tegelikult viimasel ajal ka täiesti teadlikult oma menüüsse natuke rohkem süsikaid lisanud, päris pudrusöömiseni hommikul pole veel jõudnud (kuigi peaks), aga juust tumeda leivaga maitsevad küll head! Ka kartulit olen veidi menüüsse lisanud (enne ei söönud). Tütar on lisaks suur supisõber, nii et välja sööma minnes tuleb alati supp ka tellida :) Pean siiani kurja plaani end kätte võtta ja neljapäeva hommikuti Nõmme turule jõuda, kus müüakse minu lemmikut Haldjaleiba (seda müüakse ka Solarises, aga kesklinna vot kohe ei taha üldse minna), aga siiani pole jõudnud. Lõpetasin 3 nädalat tagasi tütre rinnaga toitmise ja sellest peale magame mõnusasti ja pikalt, nii et hommikuti meeldib meile ka kodus rahulikult aega veeta, mitte kuskile ruttu välja tormata.

2 trennipäeva on nüüd seljataga ja täna siis puhkan taas jõusaalist. Lõuna ajal on plaan vaid üks metsatiir teha tütrega. Ilmad on ilusad ja maa kuiv, nii et metsas on lausa lust jalutada. Liblikad juba lendavad mõnda aega, ka sinililled õitsevad. Oleme vahel kodukandis ka täiesti niisama ringi sõitnud ja ilusat ilma nautinud. Meri, kaunilt korrastatud eramud, väikesed mõnusad kohvikud siin-seal, kus soovi korral peatuda ja väike eine võtta või maitsev tee juua...Äärmiselt mõnus!

post-1184-0-86277500-1396422407_thumb.jp

post-1184-0-74702900-1396422422_thumb.jp

post-1184-0-37714300-1396422443_thumb.jp

Kuna hiljuti Pirita Selveris käies avastasin, et peale remonti on sinna tekkinud üsna korralik gurmeeosakond, siis võtsin sealt prooviks Felixi uue ketshupi päikesekuivatatud tomatitest. Uus lemmik! Tugev maitse ja palju paksem, selline kergelt tükiline koostis kui nö tavalisel ketshupil, eks muidugi ka süsikaid rohkem ;) Varasemalt ei kasutanud ma eriti ka maitseaineid, aga abikaasa, kes on muide ka väga hea söögitegija (eriti mis puudutab liharoogasid, magusat kui teen, siis pigem mina), on mind selles suhtes ümber kasvatanud: maitseaineid on meie köögis tähtsal kohal. Lähiajal on plaanis veel ühtteist põnevat sealt Selverist soetada, midagi hakkas juba silma.

post-1184-0-25239500-1396422544_thumb.jp

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike näide ka tänasest trennist: kavas oli terve ülakeha päev

Seljale istudes ploki tõmbed laialt rinnale

Rinnale plokil seistes lend

Õlgadele seistes kangiga surumine+ seistes hantlitega lend külgedele superseeriana

Biitsepsile seistes kangiga küünarvarte kõverdused+ seistes hantlitega "haamer" superseeriana

Triitsepsile seistes hantliga kukla tagant surumine (käed koos)+ kitsalt kätekõverdused superseeriana

Raskused kerged, kordusi sinna 15 kanti, seeriaid 4. Kõhtu ei teinud, ei tahtnud. Homme vist jalapäev, olenevalt enesetundest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka eilne jalapäev siia kirja:

Istudes reite sirutused masinal

Kõhuli reite kõverdamised masinal

Istudes jalapress 1 jalaga

Seistes hantlitega Rumeenia tõmme+ lisaraskuseta etteastekõnd

Säär istudes masinal

Muide, metsas juba õitsevad: (foto netist)

post-1184-0-34273700-1396716081_thumb.jp

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juba mõnda aega mitte, pole põhjust! B) Mingi aeg võibolla asendan tavaküki Smithiga, aga võibolla ka mitte, lähiajal seda kindlasti ei juhtu. Eesmärgiks see ka pole.

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Täna sai üle mitme trenni taas sporti tehtud :) Nimelt esimesel korral, kui laps lastetuppa jäi,siis polnud häda midagi, aga järgmised 2 korda ta juba totaalselt keeldus mind trenni laskmast. Nii me siis istusime terve aja ja mängisime koos, et ta harjuks. Täna otsustasin, et siiski panen ta trenni ajaks tagasi turvahälli ja peale trenni lähme mängime natuke taas mängutoas. Ma arvan miski nädalakese teeme veel nii, siis saan ise end ikka liigutada ja saab ka laps harjuda uue olukorraga.

Kuna tänane päev algas olude sunnil väga vara linnas, siis hommikune aeroobne jäi meil üldse ära. Hommikust sõime Willa kohvikus, mis on vist üks väheseid, mis hommikul vara lahti on ja kus korralikku hommikueinet saab. Menüüsse sai võetus kaerahelbepuder võiga, omlett singi ja juustuga ning latte, laps sai lisaks ka mahla (hommikust sööb heameelega sama mis me isegi). Peale hommikusööki kohe trenni ei tahtnud minna, nii tegime väikse shopingu esmalt, ja siis sportima ;)

Tänane trenn:

plokil keskmise haardega seljatõmbed rinnani

istudes masinal lend rinnale

istudes hantlitega surumine õlgadele+ seistes lend külgedele hantlitega

istudes biitsepsi kõverdused hantlitega

seistes hantliga kukla tagant surumine triitsepsile

Treeningjärgselt sai poest kaasa haaratud sooja sööki, Vertigo pähkli-rosinaleiba ja uut Kalevi pashamaitselist shokolaadi (lihavõtte eriväljaanne- ma pole ust suurim shokolaadisõber, aga vot see on hea!) ning sõitsime tütrega kodukanti sadamakaile merevaadet nautima ning keha kinnitama. Kahju, et ilm õues pikniku pidamist ei kannatanud, muidu oleks lausa heameelega välja kai peale jalgu kõlgutama läinud...

Sel nädalavahetusel tõenäoliselt plaan teha veel üks trenn, ülejäänud aja lihtsalt kodus olla, puhata, koduseid toimetusi teha. Unevajadus on viimasel ajal topelt suurenenud, nii et vahepeal on hea aeg lihtsalt korraks maha veidi võtta.

post-1184-0-88997100-1397231329_thumb.jp

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×