Jump to content
Annika Pärtel

Annika Pärteli BLOGI

Recommended Posts

Tere!

Hommune pikk jooks on ka nüüd tehtud ja CEP-ide tagasiside: miks ma varem neid avastanud juba pole??? Jooksu ajal olid nad samuti väga mõnusad, jalad olid soojas ja peale jooksu ei kisu säärelihased krampi, samuti ei ole jalad nii väsinud kui ilma joostes. Minult on küsitud korduvalt siin foorumis ka seda veresoonte teemat ja no kui nüüd CEP-id on mul nö ära testitud, siis võib arvata, et selle probleemi puhul nad ka toimivad. Igal juhul julgen soovitada! :rolleyes:

Kasutasin neid ka mingi aja. Ja tundub, et lühikeste ja keskmiste distantside puhul on need väga head. Miskipärast aga hakkasid need vaikselt jala peale kui jõudsin oma ringidega 30-40km peale. Lõpuks loobusin, kuid kasutan lühematel maadel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Nädalake uue kava järgi on tehtud, no päris põnev! Puhkepäevi praktiliselt pole, ok, 1 on, aga üldiselt siis ka kas teen väikese jooksu või siis rahmeldan aias midagi teha. Ilmad on läinud nii mõnusaks, et hommikune jooks on kohe eriti tore algus päevale.

post-1184-0-67339300-1427905863_thumb.jp

Väike näide õhtusöögist: veise hakkliha brüsseli kapsa ja brokkoliga

post-1184-0-06039900-1427905836_thumb.jp

Menüüs on hommikul puder kenasti sees, on mõjunud hästi nii vaimule kui kehale (olgu lisatud, et eelnevalt aastaid ma hommikuti niipalju süsikaid pole söönud, hommikuks oli enamasti omlett koos sinna juurde kuuluvaga).

Trennidest- kuna meil istudes reite sirutamise masinat seal pole, siis treener Mart leiutas iseenda trenni käigus, kuidas siiski saab jalga veidike piinata- eeldab muidugi väiksemapoolseid raskusi ja on nö lihvimiseks, mitte massi kasvatamiseks (mass kasvab siiski ikka baasharjutusi tehes...)

post-1184-0-76508400-1427905861_thumb.jp

Treeningkava näeb muuhulgas ette 2x nädalas jalatrenne, tuharale tuleb panna suurt rõhku, lisaks on eraldi kõhu- ja tuharapäev lausa olemas. Harjutused on igal juhul sellised, et minu kõht oli juba poole trenni pealt totaalselt läbi :D 3 nädala pärast kava vahetub, lisandub veel huvitavaid harjutusi ja 1 keharaskusega trenni päev. Kavad on pärit muide viimasest Hers ajakirjast, kel huvi, siis vaadake järgi. Tahtsin enda peal ära testida vahelduse mõttes, siiani olen küll väga rahul. Lisaks trennidele leiab ajakirjast ka 8 nädalase toitumisprogrammi.

...ja varsti tulevad munapühad...aiatöid tehes leidsin hekist vana linnupesa, mis sobis ideaalselt minu kööki kristallkaussi shokolaadimune hoidma ;)

post-1184-0-19113100-1427906520_thumb.jp

Varusin täna lisaks poest 2 kilost kotti Tere kohupiima (uudistoode!) juba valmis, homme panen pasha hakkama, et jõuaks ülehomseks valmis!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõnusaid lihavõtteid kõigile!

Kummutasin just äsja eile õhtul hakkama pandud kirsi-kreekapähkli maitselise pasha vormist välja ja kaunistasin rosinate ning riivitud kookospähkliga.

Retsepti idee SIIT

post-1184-0-15936000-1428040574_thumb.jp

post-1184-0-38632600-1428040567_thumb.jp

Retseptis kasutasin jõhvikate asemel kuivatatud kirsse ja pistaatsia pähklite asemel kreeka omi, muna lisasin ikka ka. Spetsiaalset pasha vormi mul välja võluda kusagilt nüüd ei õnnestunud (otsisin vist terve neti läbi :)), vormiks ostsin kohalikult aiandist suure, 20cm läbimõõduga keraamilise lillepoti ja sobis väga hästi (potti peaks enne marli ja pasha panemist veidike vees hoidma, kuna keraamika imab endasse vett ja siis saab järgmisel päeval magustoidu sealt kergemini ühes tükis ilusti kätte). Kohupiimana oli taas väga mugav kasutada uut Tere kilekotikohupiima :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtust!

Mõningad nädalad on möödunud... Kaal oli täna hommikul 72 kopikatega, täitsa ok hetkel minu jaoks. Viimasel ajal pole eriti palju küll magada saanud, tundub, et vanemal lapsel on viimased piimahambad tulemas ja ärkamisi on minul vaat et tunni tagant öösiti, lisaks muidugi hommikusele hirmvarajasele äratusele. Aga olen peaaegu juba harjunud ja võimalusel teen väikese uinaku koos lastega päeval. Trennid pole olnud sellest tulenevalt eriti rasked (ja kui aus olla, siis ega eriti ei taha enam rabeleda ka, ei näe erilist mõtet), küll aga olen taaskord hakanud tegema superseeriaid vastavalt uuele kavale. Aeroobset teen enesetundest tulenevalt- kas peale trenni u 30 min või hommikuti, siis kuskil tunni jagu.

Viimasel nädalavahetusel olime perega sõidus ja sain 2 hommikut veidi kõvemat intervalltreeningut teha vabas looduses:

post-1184-0-20778200-1429719808_thumb.jp

Saalis annan rohkem tuld jalgadele ja tuharale:

post-1184-0-34007100-1429719817_thumb.jp

Toidu koha pealt olen viimasel ajal hakanud vaat et lõhest elama :D

post-1184-0-63838700-1429719828_thumb.jp

Kodus olen viimasel ajal tihti vaaritanud ka kapsahautist veisehakklihaga, hea lihtne teha ja kerge süüa. Maitsev ka, lisaks muidugi kalorivaene ja valgurohke. Jätkuvalt on lemmik kalorivaba maasikasiirup (kohupiimapastaga), hommikuti olen jäänud putrudele truuks (tõmbas ainevahetuse kenasti käima kui kaal seisis).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Täna külastasin treeningsaali koos pisipojaga. Üldiselt olen saanud käia seni tegelikult ilma lasteta, kuna trennisaal asub kodule nii ligidal ja trennis saan ruttu käidud, saan jätta lapsed seni koju hoida ja lõunaund tegema, aga täna asjaolude kokkulangemisel käisime sportimas siis kahekesi. Poja oli enamus ajast matil kõhuli ja tegi oma trenni, mina samal ajal sooritasin ära ettenähtud superseeriad õlgadele ja seljale. Aeroobset tegin rattal, poja oli samal ajal süles ja vaatas huviga aknast välja, saime kenasti hakkama. Ise veel mõtlesin, et oleks pidanud tegelikult autost kõhukoti tooma, oleks saanud jooksulindil kiirkõndi teha, pea 10kg-se "lisaraskusega"... ;) Aga no küll jõuab.

post-1184-0-03971100-1429800077_thumb.jp

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Laupäeva hommik algas taas jõusaalis- kava järgi harjutused jalgadele keharaskusega. See oli midagi uut minu jaoks :) Peale teist harjutust juba higi leemendas ja jalad tahtsid krampi kiskuda. Idee järgi saaks neid vabalt harrastada ka koduaias ja lõppu teha üks aeroobne. Täna aga siis saalis:

stepipinkidele hüpped 5s x max

etteasted hüppega 3s x max

kokku-lahku&kükki hüpped 3x max

"uisutaja" hüpped 3x max

hüpped päkkadel 3x max

veloergomeeter 30 min

post-1184-0-78041700-1429965808_thumb.jp

Selline keharaskusega trenn või siis TRX (juba sada aastat plaanin hakata katsetama, ikka veel pole jõudnud :D) võiks täitsa vabalt olla regulaarselt nädalakavas sees, koormab teistmoodi ja saab harrastada ka jõusaalist väljaspool. Eks homme ole näha, kuidas mõjus B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kevad on peaaegu kohal!

Täna oli mul üle tüki aja täiesti trennivaba päev. Öösel hakkas kõvasti vihma sadama ja veel varahommikul sabistas, ennelõunal siiski selgines ja tegime õues lastega ühe pikema jalutuskäigu. Ma ei mäleta, et oleksin linnas elades märganud, millal saabusid esimesed rändlinnud, millal oli näha esimest liblikat, millal hakkasid õitsema kevadlilled... See on külaelu suureks plussiks! Jätsin täna ära ka kevadised haljastustööd hoovis, et lihtsalt puhata (kuigi need on ideaalsed aeroobseks tegevuseks viimasel ajal:))

Ahjus valmis täna õhtuks suur lambapraad, mille panin keema juba lõuna paiku- lammas tahab kaua küpsemist. Esmalt keeta, siis ahju järelvalmima. Täna sõin seda küpsetatud brokkoliga, kuna aga liha on väga palju, siis homme arvatavasti tuleb osast lihast koos juurikatega üks korralik lambapajaroog valmistada.

post-1184-0-88994600-1430237546_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna trennis selg+õlad+aeroobne 30 min, hiljem paar tundi lastega õues lisaks jalutamist. Ilm on super.

Kaal peale trenni 71 kopikatega, kadunud taas 1kg. Pole paha ;)

post-1184-0-77775000-1430399230_thumb.jp

Lõpetuseks head musa ja vaadake seda koreograafiat, super!

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaunist pühapäeva!

Tänane hommik algas treeninguga õues, sest ilm on lihtsalt super! Kerge jooks randa, seal tegin harjutusi alakehale keharaskusega:

hüpped kivile 3x25

käärhüpped 3x25

kokku-lahku hüpped 3x25

Sealt edasi tunnine jooks ja koju tagasi hommikust sööma. Ülejäänud päev kulub aiatöödele.

post-1184-0-40259400-1430653256_thumb.jp

Eile tegin jõusaalis kõhtu ja käsi, pole kõhtu ammu niiviisi intensiivselt treeninud (kui üldse). Tööd on muidugi veel palju teha, aga kiiret pole. Peamine, et mõjub ;)

post-1184-0-64069600-1430653335_thumb.jp

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtust!

Hommik algas jalatrenniga, muutsin veidi kava ja näiteks etteasted asendasin etteastetega bosu pallil- trenni lõppu neid teha oli ikka päris "huvitav", sest nõuab ka tasakaalu olemasolu :D

post-1184-0-65525800-1430846356_thumb.jp

Aeroobne

Muide, kohe varsti on teisest sünnitusest möödas 6 kuud, kaalu kadunud on praegu kokku 18 kilo ja no paar kaob kindlasti veel. Mingit imedieeti pidanud ei ole, trennikavadega olen katsetanud ja olen söönud ka nagu ikka aastatega harjunud...

Homne on saalivaba, kui päris padukat ei saja, siis jooksen ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uus nädal, sama trennikava. Veel jätkan vanaga, ehk nädalakese.

Eilne emadepäev oli super- väga soe päikseline ilm. Alustasin päeva metsajooksuga, sest hiljem oli ju plaanis ka veidike maiustada: karamellikorvikesed, rummipallid, mini-toscad ja Rafaellod kohvi kõrvale olid super B) Lisaks muidugi algas hommik ilusate roosidega...

Tänane ilm pole parimate killast ja trenni saan alles õhtul, hommikupoole tegelesin veidike väiksemate mööbliesemete restaureerimise ja värvimisega (uus hobi ;)), kui vihma ei saja, siis päeva veedan lastega aias nokitsedes- aias ei saa töö kunagi otsa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane trenn oli mul aias- mõningad nokitsemised, lisaks hommikul saabus 15 tonni mulda ja seda sai 3 tundi jutti käruga aeda tassitud (päev-max paar paar läheb veel). Labidatöö pidavat eriti seljalihastele hea olema, raske käru lükkamine võttis ka jalad korralikult läbi :) Vanem laps aitas oma väikese kärukesega, noorem magas lõunaund. Ja kuna väljas näitas 19 kraadi sooja, siis saime ka palju päikest, korralik kogus D-vitamiini B)

Seega saalitrenni täna ei tee. Homme ehk...

post-1184-0-33216500-1431443414_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna sajab vihma. Seega- aiatööd jäävad ära. Vist. Kui juhuslikult ilm kardinaalselt ei muutu. Päike korra piilus pilve tagant, võimalik, et ehk ikka saab täna ka midagi aias tehtud. Märga mulda just tassida ei soovi, eilsest niigi on jalatallad ümmargused ja ka käed väsinud. Nädalavahetuseks loodetavasti suudan selle mullakoormaga hakkama saada ja ka uue muru ära külvata, siis on paari nädala pärast juba väga ilus kõik.

Kuna Photoshopiga arvuti läks tuunimisele ja uude arvutisse pole jõudnud seda lasta veel panna, siis seniks teen mõningaid videosid elust-olust-trennidest.

Tänane jalapäev, kergem kui tavaliselt, sest olen eilsest veel üsna väsinud. Peab rohkem füüsilist tööd hakkama tegema :)

Nii, ja ilm läkski ilusaks, kummikud jalga, õueriided selga ja õue tööle minek, tulebki teine "trenn" jõusaalile lisaks! B)

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

2-3x nädalas hommikuti ikka jätkuvalt jooksen:

post-1184-0-89026900-1431802478_thumb.jp

Suuremamahulised aiatööd on kohekohe seljataga, terve keha on saanud korralikult vatti ja isegi ei mäleta, millal viimati enne selline lihasvalu oli... Jõusaalis pole ka pidanud viimastel päevadel lisaaeroobset tegema, kuna igapäevaselt 4-5 tundi õues mütata on ikka üsna korraik koormus ju. Kahju isegi lausa, et varsti jalad seinale visata saab, teeks heameelega veel! ;)

Kontrollin suvevormi:

post-1184-0-32753900-1431802601_thumb.jp

Homme hommikul teen veel õues aeroobset+keharaskusega jõuharjutusi, uuest nädalast vaatan, kas jätkan veel sama kavaga või mõtlen välja midagi uut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommik...

post-1184-0-95314900-1431877285_thumb.jp

post-1184-0-70788700-1431877266_thumb.jp

Alustasin päeva aga ikka, nagu kord ja kohus, jooksuga. Pärastlõunal sai põnnidega lõbustuspargis möllatud ja vot peale seda enam aiatöid teha ei viitsinud (eks homme ole jälle päev). Tuleks hoopis lihad grillile panna, ehk lisaks ka saun ja lihtsalt niisama puhkus- kuluks ära.

Homse osas pole veel otsustanud- kas täielikult spordivaba, või jõusaalitrenn...

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Täna esimest korda sai juba lühikeste pükstega jooksmas käidud, väga hea oli! Vahetasin jooksuringi ja jooksin vahelduse mõttes lähedalasuval matkarajal. Metsajooks on ikka hoopis muud kui majade vahel ju...

post-1184-0-25808900-1432465790_thumb.jp

Täna saalipäeva pole, ja kuna aias on ka kõik tööd tehtud, no siis pole muud, kui pärastlõunal grillile tuli alla ja lihad peale. Eile hommikul käisime perega linnas turul liha- ja juurviljavarusid täiendamas, mitu maitset liha ja kana on küpsetamist ootamas. Ja muide, maasikakilo on praegu päris hea hinnaga ;)

Trennide osas olen viimasel ajal vaikselt tagasi liikunud supersettide pealt vähemate korduste ja suuremate raskuse juurde. Üks trenn sai vahepeal ka Lasnamäe HCGym´is tehtud, vahelduse mõttes. Jooksutrenne rikastan aga keharaskusega kükke, hüppeid ja erinevaid asteid tehes- pingile, trepile... Varsti loodetavasti õnnestub jooksutrennide osas ka veidi profesionaalsemat õpetust saada, kuna sügiseks on väike plaan küpsemas... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Super ilm on täna!

Päeval tegin lastega pikema jalutuskäigu ja põhimõtteliselt kogu päeva veetsime õues: tegime aiatöid, mängisime, sõime. Päike hakkas hästi peale ja kuigi koduõues olen ennegi kleidiväel käinud, siis tervet päeva nii õhukeste riietega pole saanudki senini veel olla. Suve tunne on juba täiesti peal!

post-1184-0-36671500-1432568996_thumb.jp

Õhtul on plaan minna ka saali. Mõtlesin, et esialgu jätan jaotuse nädala lõikes samaks, lihtsalt superseeriad vahetan nö tavaharjutuste vastu.

E: rind, õlad

T: jalad, tuhar

K: jooks

N: selg, õlad

R: käed, kõht

L: jooks+ keharaskusega harjutused jalgadele-tuharale

P: vaba või jooks

Näis, mis siis saama hakkab. Kaal hetkel taaskord seisab, võimalik, et põhjus peitub põhjusmedikamentides, mida olen nüüd kuu aega õle pika aja uuesti tarbinud. Kui see tõesti nii on, siis võimalik, et kaalun nende väljavahetamist või nendest loobumist.

Homme on aga päevakorras ortopeedi külastamine, vaatame üle, mis seisus on minu labajalad ja kas ravitaldade kasutamisest on ka abi olnud. Noh loodame, et seis on hea, või siis pole vähemalt hullemaks läinud :)

Ja nüüd kohvile, sest varsti on aeg trenni poole end sättida! B)

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Nii, ortopeedil sai ära käidud, diagnoosiks plantaarfastsiit ehk tallaluse sidekirme põletik. Viimased 2,5 aastat on üks tallaalune kanna juurest valu teinud (õrnalt annab ka teine jalg tunda, olenemata trennipäevadest), aga kui ma nüüd õigesti mäletan, siis asi hakkas pihta juba aastaid enne seda, kui saalis näiteks crosstraineril aeroobset tehes täheldasin, et varbad surevad ära juba peale 10-15 min sooritust. Konkreetsed valud hakkasid pihta, kui ootasin esimest last, olen kandnud korralikult ka ravitaldasid ja vahetanud välja enamus jalatseid (kontsa ei kanna, trennides kasutan korralikke ortopeediliste taldadega tossusid, eraldi tossud jooksu ja saali jaoks), aga valu päris ära pole kadunud siiani. Mõlema jala numbrid on suurenenud poole nr võrra, see muidugi on raseduste ajal üsna tavaline, aga see kõneleb ka sellest, et jalavõlv on lamenenud. Eks kahtlustan, et sellised muutused said alguse tegelikult juba üsna ammu, pidevast ülekoormusest ja loomulikult viletsatest trennijalatsitest, mida raskete trennide ajal kandsin (suvalised odavad tennised, pehmed tossud). Igal juhul ma juba isegi ammu kahtlustasin, et see ei saa olla niisama pöiavõlvi lamenemine, vaid peab olema ka mingi põletik. Nüüd on siis asi ka kinnitatud.

Hetkel määrati 10x elektriravi, näis, kas aitab, järgmine variant oleks juba süstid põletikulisse piirkonda... Lisaks igapäevased spetsharjutused ja hästi palju venitusi jalataldadele. Doktor muide oli üks väga muhe vanahärra, kes mainis, et ta ka ise on jõusaaliinimene, 3x nädalas käivat kangi sikutamas juba rohkem kui 15 aastat. Igal juhul oli ta üsna hästi kursis kogu selle jõusaalimaailmaga, rääkisime põgusalt ka toidulisanditest. Kui seni olen erinevate arstide poolt igal pool täheldanud toidulisandite suhtes sellist suhtumist, et oioi, mida sa nüüd sisse omale sööd (proteiini????? paha!), siis väga meeldivalt üllatunud olin täna igatahes ;)

Täna on aga plaanis minna õhtul veel jalga treenima, kui see väga hilja olema ei saa. Õueilma täna pole, aga linnas sai piisavalt ringi liigutud, nii et jõuan enne trenni veel kenasti puhata ka.

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×