Jump to content
Annika Pärtel

Annika Pärteli BLOGI

Recommended Posts

Kust seda kõhurulli Eestis osta saab ka. Tundub suht huvitav. Tavaline on olemas, aga selle uuega saaksid trennis meil kõik kaasa teha vast. :)

Juba leidsin, et fitshopis ka olemas, aga postitust kustutada ei lase. Wicked...

Muudetud kasutaja biggereveryday poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kena pühapäeva õhtupoolikut!

Eile-täna ma jõusaali jalga ei tõstnud. Eile sai koos pojaga tehtud üks pikem linnatiir poodides (ka see on omamoodi ju aeroobne ;)), tänast hommikut alustasin aga jooksutreeninguga (hea meelde jätta, et alustasin taas jooksudega 1. märtsil, 3,5 kuud peale sünnitust). Viimane jooks jäi kuskil 3 aasta tagusesse aega ja kui seda, kahte rasedust ning praegust suuremat kehakaalu arvesse võtta, siis oli täna minek ikka eriti hea- polekski nagu pausi olnud. Aega kokku 50 min, enne jooksu tarbisin kohv+piim, BCAA, glutamiin, peale jooksu sõin aga korraliku hommikusöögi. Kehakaal täna 76, nii et on veel ikka seda va kaotamist vajavat materjali... nüüd peaks kaalulangus hoo sisse saama küll! Ajalugu on näidanud, et jõusaalijärgne aeroobne ei tööta kunagi minu peal nii hästi kui hommikuti tühja kõhuga tehtav.

post-1184-0-52771800-1425218621_thumb.jp

Järgmisena tuleb soetada CEP säärised ja jooksutossud, täna kasutasin üldtreeningu jalatseid- kuna minu jalatallad on aga vähe nõudlikumad, siis korralik jooksujalats peaks olema musthave...

Menüüs täna: munad, juust, oliivõli praadimiseks, lõhe, kalamari, teraleib, tomatid, kalkuniliha, lahja kookospiim, 3% maitsestamata kohupiimapasta, kalorivaba maasikasiirup, pähklisegu, punane tee, kohv, vesi

Nüüd aga on aeg söök pliidile podisema panna, jalad diivanile sirgu lüüa ja mõned sisustusajakirjad läbi lapata tv-st tuleva suusaülekande taustal- lapsed magavad ja algab aeg ainult minule (kes teab muidugi, kui kauaks, aga ehk midagi siiski... :rolleyes:)

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtust!

Tänasest on mul jõusaalis uus kava- lükkasin sisse 6. käigu intensiivsuse osas ;) Kokku 30 seeriat, 60 kordust õlgadele ja triitsepsile, trenni lõppu 6x 20 sek sprinte sõudeergomeetril. Hommikune hambaarstikülastus andis küll veidi pingevaluga tunda, aga midagi hullu ka polnud. Keha põleb veel siiani!

Kaal õhtul peale trenni 75 kg, ehk siis kuskile on kadunud 1 kg...

Menüüs täna: munad, juust, õrnsoola lõhe, teraleib, tomatid, pähklisegu, 7% ricotta kohupiimapasta (3% poes polnud...), mitu suurt lattet (linnas käies ei saa kunagi mööda sõita, ilma et Statoilist xxl-lattet ei võtaks), juurviljasegu hakklihaga, trennisheik (proteiini isolaat, bcaa, arginiin, glutamiin), palju vett, punane ja roheline tee.

Kehahoolduses katsetan juba mõnda aega Decleori salendavat kehabalsamit- mitte et ma selle salendavasse toimesse niiväga usuks, aga lõhn meeldib (spetsiifiline rohu- või nn apteegilõhn), on naturaalne ja kuna nahk vajab veel tagasitõmbumist veidi, siis eelistan pigem kvaliteetkosmeetikat kui odavamat kaupa. Seni olen väga rahul. Enne kreemitamist teen üle keha kuivharjamist ka- trimmib nahka ja parandab selle seisukorda, vähendab tselluliiti (on vist ainus asi, mis tõesti ka toimib).

Homme on kavas jalad, ülehomme taas pikk aeroobne hommikul tühja kõhuga.

PS- jooksutrennist on siiani valusad lihased, mis jõusaaliga valusaks ei jää (tuhara keskosa, säärte esiosa, isegi alakõhulihased), ja aina valusamaks muutuvad...

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane hommik, nagu juba lubatud, algas taas jooksuga: 50 min (kilometraazhi ei tea, arvatavasti sinna 5-6 kanti ehk).

Uued sõbrad jooksurajal- just mulle sobiva ortopeedilise tallaga

post-1184-0-48470800-1425484863_thumb.jp

Kaal eile õhtul trennis

post-1184-0-31852600-1425484925_thumb.jp

Menüüs täna: munad, õrnsoola lõhe, tomatid, kurgid, röstitud teraleib, juust, vinnutatud liha, latte, 3% maitsestamata kohupiimapasta, kalorivaba siirup, naturaalne pähklivõi, keefir, pirn, kanafilee rullid ürditäidisega.

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtust!

Täna trennipäeva kavas ei olnud. Tähistasime lapse 2. sünnipäeva ja lubasin endale ka ühtteist head-paremat :rolleyes:

post-1184-0-92734000-1425754555_thumb.jp

post-1184-0-94593500-1425754560_thumb.jp

post-1184-0-84865600-1425754662_thumb.jp

Homme hommikul lähen oma selle nädala viimast pikka aeroobset tegema, loodetavasti siis ei saja õues...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naistepäeva hommik algas pika aeroobsega: 1 tund ja 10 min, vahetasin ringi ja vaikselt nädalast nädalasse pikendan vahemaad. Peaks hakkama huvi pärast kilomeetreid ka vist mõõtma...

post-1184-0-94185900-1425814259_thumb.jp

Uuel nädalal peab CEP säärised ka vist ära tooma...netist tellida ikka ei julge, kuna mõõt on neil üsna tähtis ja minu sääred on umbes-täpselt kahe mõõdu vahepealsed, ei oskagi valida suuruste vahel...

Sain registreeritud end ka kahele koolitusele märtsis: Bikini Fitnessi workshopi 2. osa (võistlusdieet ja kõik sellega seonduv)+ meigi- ja soengukoolitus ilusalongis, silmas pidades sama spordiala. Ootan põnevusega!

post-1184-0-63882600-1425814755_thumb.jp

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile tegin tellimuse ja täna hommikul olid CEP-id juba postkastis! Esimene saalitrenn nendega on ka juba seljataga (jalad). Edaspidi ongi plaan kasutada CEP-e jalatreeningutes ja jooksmise ajal.

post-1184-0-74156000-1425987424_thumb.jp

"CEP kompressioonsääriste teaduslikult tõestatud optimaalne survejaotus kindlustab jalalihastele maksimaalse hapniku ja energia.

CEP kompressioonsäärised on esimesed funktsionaalsed säärised, millel on teaduslikult tõestatud ja garanteeritud toime. CEPi poolt patenteeritud meetod surve avaldamiseks lihastele tagab vereringe ja saavutusvõime kasvu." Info: http://pringstore.ee

CEP sääriseid saab osta ka Fitshoppidest!

Mina soetasin need eelkõige seetõttu, et mul on pärilik soodumus veenilaiendite tekkeks ja aastatepikkune suurte raskustega treening just ei soodusta nende mittetekkimist vaid pigem vastupidi- seega parem karta kui kahetseda! Esmamulje: sääred olid mõnusalt soojad terve treeningu vältel, kuskilt ei pigistanud ega sooninud, tunda oli kompressiooni, mis aga ei häirinud, nagu näiteks spetsiaalsete ravisukkade puhul (kunagi proovisin, ei meeldinud üldse). Homme teen ühe pikema jooksutiiru ka nendega! Ühe paari valin arvatavasti veel lisaks.

Ostuabi: sääristel on suurusnumbrid ja kuna mina kõige laiemast kohast mõõtes sain üsna kahe numbri vahepealse tulemuse, siis maaletoojaga konsulteerides soovitati valida suurem suurus. Oligi õige valik! Kel muidugi võimalust, see võiks käia kohapeal kuskil proovimas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Hommune pikk jooks on ka nüüd tehtud ja CEP-ide tagasiside: miks ma varem neid avastanud juba pole??? Jooksu ajal olid nad samuti väga mõnusad, jalad olid soojas ja peale jooksu ei kisu säärelihased krampi, samuti ei ole jalad nii väsinud kui ilma joostes. Minult on küsitud korduvalt siin foorumis ka seda veresoonte teemat ja no kui nüüd CEP-id on mul nö ära testitud, siis võib arvata, et selle probleemi puhul nad ka toimivad. Igal juhul julgen soovitada! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile tegin tellimuse ja täna hommikul olid CEP-id juba postkastis! Esimene saalitrenn nendega on ka juba seljataga (jalad). Edaspidi ongi plaan kasutada CEP-e jalatreeningutes ja jooksmise ajal.

attachicon.gifcep.jpg

"CEP kompressioonsääriste teaduslikult tõestatud optimaalne survejaotus kindlustab jalalihastele maksimaalse hapniku ja energia.

CEP kompressioonsäärised on esimesed funktsionaalsed säärised, millel on teaduslikult tõestatud ja garanteeritud toime. CEPi poolt patenteeritud meetod surve avaldamiseks lihastele tagab vereringe ja saavutusvõime kasvu." Info: http://pringstore.ee

Puudub väga märkimisväärne " teaduslikult tõestatud toime ".

esimene otsigutulemus, ja hästi lihtsas keeles kirjutatu.

http://runnersconnect.net/running-tips/the-science-of-compression-gear-for-runners/

One thing’s clear: compression socks aren’t a game-changer. There’s some evidence they could increase your performance by a small amount, but their best use is probably in preventing excessive soreness and muscle damage from hard training sessions.

Kui kellelegi meeldib, miks mitte, aga promomisel võiks lihtsalt tasakaalukam olla, kui võimalik.

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tead, Ma Po, kui minu näol oleks tegemist näiteks tuntud jooksusportlasega, kes ülaltoodud tooteid tasuta testmiseks saab, siis oleks muidugi tegemist promoga, aga antud juhul tegin siiski täiesti erapooletu ja oma finantsiliste vahenditega väljaostetud toote arvustuse, ja nagu ma juba mainisin, siis soetasin need eelkõige kompressiooniomaduste pärast, mis on head veresoonte laiendite ennetamiseks. Seega mingeid konkreetseid jooksutulemuste parandamise tulemusi ma ei ootagi. Ma ei kujutaks aga ette, et ma näiteks peaksin trenni minema tavaliste ravisukkade või- põlvikutega, et jalaveene säästa :D

Täna sai lisaks linnast koju toodud 2 uut toodet menüü vaheldusrikkamaks muutmiseks ja tegelikult ka puhtast uudishimust: kalorivaba ketshup ja kalorivaba vahukommi dipp. Ketsup on nagu ketshup ikka, vaid kontsistentsilt vedelam kui tavaline. Vahukommi dippi kasutamise võimalust ei ole ma veel välja mõelda suutnud, täna sõin seda lusikaga otse purgist :rolleyes: Petab ära küll, no täitsa vahukomm ongi. Proovisin panna kohvi peale ja sisse (nagu tegin siirupitega), aga kontsistents on paks, raske ja tahke, seega kohviga ta ei segune ja kohvi peale ka kaunistuseks ei jää. Kui midagi välja mõtlen, kuidas teda huvitavamalt kasutada, siis annan siin ka teada! Tõenäoliselt katsetan mõne kohupiimaküpsetisega nädalavahetusel...

post-1184-0-80267600-1426088614_thumb.jp

post-1184-0-40458500-1426088626_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm, memm võib ju päris lahedad põlvikud kududa - mina vaataks küll heatahtliku kadedusega pikalt järele...sest sportlikult võimsal naisel, lisaks tema võimekusele, ka midagi isikupärast aksessuaariks.. mmm

Aga "promo", see ei pruugigi tähendada sellega kaasnevaid hüvesid.. seda rahulikumalt võiks kaaluda. Aga nagu ikka - suur plika juba , teab ise mis teeb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:)

No aga võtame asja teisest küljest- kui seda "promo" teha ei või, mida siis blogisse üldse kirjutada? Vaid harjutusi-kordusi oleks ka liiga igav kajastada ju...Ja kuna seda CEP- ide-veenide teemat paluti konkreetselt lugeja poolt kajastada, siis mis mul selle vastu olla saab ;) Kuna ma ise kaalusin juba mõnda aega nende ostmist, siis seda enam rahul ma olen arvestades, mis eesmärgil ma nad ostsin- ja julgen soovitada ka teistele, kel samad mured.

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikust!

Eile hommikul oli õhus tunda juba tõsist kevadet! Jätkan ikka pikemate jooksudega 2-3x nädalas, mis on mõjunud uue restardina ka kaalukaotusele (73,5kg). Unetunde on viimasel ajal olnud üsna vähe, kuna väiksem laps on hakanud ärkama kuskil 5-6 vahel hommikul, aga no eks emad harjuvad kõigega! :) Hommikujooks tõmbab sellise väsimuse kenasti kehast välja ja annab päevale kohe reipama alguse.

post-1184-0-26167100-1426485832_thumb.jp

post-1184-0-31217500-1426482378_thumb.jp

Sel nädalal teen saalis viimase nädala käesolevast kavast, uuel nädalal hakkan katsetama aga juba uue kavaga, mida varem proovinud pole. Sellel nädalalõpul on ootamas ees lisaks veel 2 põnevat koolituspäeva, aga neist siis juba ehk pühapäeval lähemalt.

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üle pika aja küpsetasin ka möödunud nädalavahetusel- kohupiimavormi. Sai mahlane ja maitsev ja samas mitte ülemäära kaloririkas ka.

5 muna

5 pakki rosinatega või vaniljemaitselist kohupiima

törts piima

tordipulbrit

mõni tk võid

Segada kohupiim ja munad, lisada piim, et kogu mass oleks ühtlane ja mitte väga paks. Panna koogivormi õhuke kiht tordipulbrit, siis kiht kohupiima, siis taas tordipulber jne, viimane kiht jääb tordipulbrist+ peale mõni tk võid, et vorm pealt liiga kuiv ei tuleks. Jääb eriti maitsev otse ahjust tulles, süüa koos külma piimaga.

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtut!

Bikini fitness weekend on selleks korraks läbi! Algas see eile õhtul iluslongis Beauty4you, kus veidi väiksemas ringkonnas oli teemaks lavameik, soeng, bikiinid, grimmimine. Tehti nii meiki kui soengut, grimmiti ja Egle jagas nõuandeid viimseks võistlusnädalaks, mis puudutab dieeti ja treeninguid. Pakuti mõnusaid tervislikke suupisteid ja üleüldse oli üks tore koosviibimine. Ise käisin koos pojaga, kuna õhtuti ei taha ta eriti kellegi hoolde jääda- tudus kenasti turvahällis ürituse ajal ;)

post-1184-0-65093100-1426949463_thumb.jp

post-1184-0-84274900-1426949464_thumb.jp

post-1184-0-01215100-1426949466_thumb.jp

post-1184-0-61575000-1426949466_thumb.jp

post-1184-0-28770400-1426949467_thumb.jp

Fotod: Beauty4you

Eilne õhtul lõppes üsna hilja ja juba täna varahommikul sättisin end taaskord linna poole, spordiklubisse Arigato, kus leidis aset Bikini fitness workshopi 2. osa, ehk siis kõik mis puudutab võistluseelset dieeti ja ka dieedist nö väljatulemist. Päev algas taaskord poseerimiskoolitusega, millest tehti ka videoanalüüs. Treeningulise tegevuse eest hoolitses seekord hüpersuper energiline Silja Siller (45 min HIIT-i). Toitumise kohapealt erilised tänud Indrek Viskale, kes tegi nii praegustele kui tulevastele võistlejatele sisuliselt puust ja punaseks ette, mismoodi peaks planeerima ja ajastama oma võistlusdieedi, et jõuaks õigeks ajaks soovitud kaalu, kui palju peaks üldse alla võtma, kuidas planeerida viimaseid lavaeelseid päevi ja mismoodi toimida toitumise osas peale võistlusi. Olen ise selle muidugi korduvalt varem läbi teinud, aga sain juurde palju ideid, kuidas võiks ja peaks tegema teisiti, ning ka kuidas oleks võinud teha teisiti, et asi toimiks veelgi paremini. Ma ei ole seni ühegi dieedi ajal arvutanud ei kaloreid ega muud- samas täiesti mõistlik soovitus seda siiski teha, sest kuidas muidu saame teha järeldusi, muudatusi ja tulevikus parandada vormi selle võrra veelgi. Iga soovija sai lisaks lasta mõõta oma BAV (mul kaalu järgi peaks see siis olema 1499), kaalu ja rasva%, aga täpsemate tulemuste saamiseks on nüüd plaan minna mõõtma Mustamäe haiglasse- vaatame, kas tulemused erinevad või ei.

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii, huvi pärast arvutasin ära tänase kaloraazhi, tulemus räägib iseenda eest- ma ikka söön päris vähe! :S Olen küll aastaid harrastanud nö valgu-rasvapõhist toitumist ja eks sealt ka see suur valkude osakaal, AGA... aga paistab, et sellest jääb väheks, kui ma viimasel ajal päevas olen suutnud süüa vaid oma BAV-i normi täis sisuliselt... Poleks uskunudki! On aeg teha muudatusi. Uuel nädalal bronnin omale keha analüüsi aja ka., saab täpsemad näitajad, et siis nende põhjal omale korralik toitumiskava paika panna (seni olen söönud umbkaudu ja nii, et vähemalt toidukorrad täis saaksid...)

Kaloreid: 1522.76 Kcal
Rasva: 61.93 g.
Valku: 146.89 g.
Süsivesikuid: 81.92 g.
Kiudaineid: 9 g.

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Tänasest algas siis jõusaalis uus, 8-nädalane kavade süsteem (idee viimasest Hers numbrist). Toidumenüüsse lisasin samuti veidi süsikaid juurde, hommikuks kaerahelbed esialgu, hiljem lõunasse ka natuke maguskartulit ja veel ühtteist siia-sinna. Puuvili tuli ka lisaks, samuti avokaado (oi, mulle see ei maitse tegelikult...) ja kreeka jogurt. Pühkisin ka oma köögikaalult tolmu ära, pole seda viimastest võistlustest saati (so siis 2011.a kevad) kasutanud... Päevane kaloraazh on hetkel kuskil 150 kanti suurem kui senine. Näis, mis siis saama hakkab ;) Hetkel lähtun üldkaloraazhi paikapanekul mõõdetud BAV-st, aga kui saan täpsemad arvutused peale kehaanalüüsi, siis teen ka vastavad muudatused. Drastilist muutust muidugi ei eelda ja ei tohigi teha, kuna hetkel nr 1 on siiski beebi heaolu ja see, et ta kõhu täis saaks- vormi mõttes päris head tulemust teha jõuan hiljem küll ja küll...

Proovisin uut brownie maitselist batooni, super hea!

post-1184-0-36657500-1427113190_thumb.jp

Tellisin ära ka uued toidukarbid, mis lisaks hoiustamise fuktsioonile hoiavad toidu ka mõnda aega jahedas-soojas. Väga mugavad ju! Ma küll hetkel veel palju ja pikalt kodust väljaspool ei liigu, aga siiski, kunagi ei tea ju ette.

post-1184-0-86764000-1427113493_thumb.jp

Paar pilti veel möödunud fitnessi-nädalavahetusest:

Reede õhtu ilusalongis...

post-1184-0-88838700-1427113183_thumb.jp

... ja laupäevane Egle poseerimiskoolitus

post-1184-0-08453500-1427113186_thumb.jp

Tunnistus

post-1184-0-32402200-1427113188_thumb.jp

...ja mõned pildid Egle blogist ka

post-1184-0-19669400-1427117035_thumb.jp

post-1184-0-63767600-1427117049_thumb.jp

post-1184-0-72665800-1427117063_thumb.jp

Homme taas kavas saalipäev, ülehomme hommikul pikk jooks. Loodetavasti selleks ajaks läheb lumesadu üle :D

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×