Jump to content
Annika Pärtel

Annika Pärteli BLOGI

Recommended Posts

Kuna eile jõudsin trenni suhteliselt hilja ja ka täna on trenn plaanis, samuti alles õhtul, siis sai kava taas kaheks lükatud: eile ülakeha, täna kerge jalapäev. Ratast kummalgi päeval ei teinud, põlvede hoidmiseks. Otsin hetkel netist motivatsiooni, et valmis olla B)

Jala- ja tuharatrennide osas on minumeelest just brasiillannadelt alati midagi õppida:

Gal Ferreira Yates jalatreening

Fitness modell Gracyanne Barbosa

Kükkide tegemisega pean ikka veel olema ettevaatlik, jalapress hästi ka enam ei sobi, sest ma lihtsalt enam ei mahu sinna vahele :D, aga huvitavaid mõtteid tänaseks trenniks juba siiski on, eks muidugi kombineerimist ka peab palju olema. Lõuna ajal sai tehtud korralik mitmetunnine uinak, enne trenni toidukorraks tarbisin aga praetud lambamaksa rohke punase sibula ja hapukoore-kodujuustuga + joogiks Värska mineraalvesi, nii et eeldused trenniks on loodud :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jala- ja tuharatrennide osas on minumeelest just brasiillannadelt alati midagi õppida

Raakides brasiillannadest.. Andreia Brazier meeldib endale naolapi poolest.

Nojah, eks ta votab neid kangemaid vitamiine ja kreatiini, but who gives a f@#k when you have a face like that.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris hea! Sellised mot.videod võiks enamuses saalides kuskilt ekraanilt pidevalt joosta, paneks ikka no vähemalt kohe poole kiiremini tööle! :rolleyes:

Kus juures, ma nõustun sinuga täiesti, ilmselgelt annaks motti juurde ;)!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii, trenn tänaseks ka tehtud. Jõudsin kohale nii hilja ja üsna väsinuna (vaatamata lõunaunele väsib keha ikkagi õhtuks üsna korralikult ära sellise kõhu ja kehakaalu juures), et kohe kuidagi pilditegemise isu peale ei tulnud.

Aga trennist siis:

1. 1 jalaga jalapress +30kg (raskus pea olematu, üsna hädised ja ettevaatlikud kordused tulid, kuna poolepealt taas vasakus põlves ilmnes terav valu )

2. Rumeenia tõmme 50kg

3. Treppidest lisaraskusega üleskõnd (+10kg, +20kg, +30kg)- üles Freshi viib pikk korralik paraadtrepp, mida saab edukalt jalatrennideks kasutada, lisaraskusena kasutasin tavalisi kettaid mõlemis käes ja astmeid võtsin üle ühe, kokku 6 seeriat)

4. Plokil seistes jala viimine taha lisaraskusega

Nii et jala esiosa treenimisega on endiselt nutused lood, aga eks tuleb arvestada, et praegusel ajal on liigesed nagunii õrnemas seisus ja vajavadki veidi kergemat kohtlemist. Homne tuleb täiesti trennivaba, laupäeva hommiku plaanin veeta spaas, ehk saan pühapäevaks end veidi paremasse konditsiooni.

Lõppu isutekitamiseks üks toidupildike ka: lambapraadi sai tehtud B)

post-1184-0-01841000-1411674169_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikust!

Nädalavahetust sai siis nagu juba mainitud, alustatud veidi varem ja seda sügiskaunis Narva-Jõesuus Noorus SPA-s :rolleyes: Noorus on sealne uusim SPA, mõnusalt uudse ja avara sisustusega ja imelise vaatega veekeskusest ning saunadest otse männitukale ning kaunile liivarannale. Kui sinna juurde võtta veel imemaitsev jäätisekokteil kuumal saunalaval, siis mida sa hing veel ihkad...

post-1184-0-09814500-1411883267_thumb.jp

post-1184-0-52205300-1411883842_thumb.jp

post-1184-0-81607500-1411884054_thumb.jp

post-1184-0-34746200-1411884484_thumb.jp

post-1184-0-72198300-1411884208_thumb.jp

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänaõhtune trenn:

Istudes laialt tõmbed plokil vastu kõhtu

Seistes plokil lend

Istudes hantlitega surumine+seistes lend hantlitega külgedele+seistes ettekummardudes hantlitega lend

Seistes kangiga biitsepsi kõverdused+seistel plokil köiega allasurumine triitsepsitele

Kettad käes trepilkõnd

Seljapingil reie tagaosa

Jalapressil 1 jalaga jala tagaosale

post-1184-0-61485700-1411923473_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korralikult võtab võhmale ja tuharale on see ikka superhea koormus B)

Poest muidugi annab 30kg kraami osta, aga no Freshis on ka see võimalus, all 1. korrusel nurga taga on Grossi pood ;)

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korralikult võtab võhmale ja tuharale on see ikka superhea koormus B)

Poest muidugi annab 30kg kraami osta, aga no Freshis on ka see võimalus, all 1. korrusel nurga taga on Grossi pood ;)

No, näed peab järgi proovima, vee pudelitega ilmselt nii rasket ei saaks aga äkki pool ikka kahele käele kokku ?:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina võtan seal astmeid üle ühe, kokku tuleb niiviisi üles 10 sammu ja 6 seeriat. Muidugi kui liiga kerge raskus käes ja kannatab, siis võib ka üle kahe astme astuda, seda raskem ja seda rohkem koormust tuharale tuleb ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja ongi alanud uus nädal. Tänahommikune ärkamine oli raskemate killast. Viimane kuukene enne sünnitust ongi üldjuhul selline, et vahel kohe midagi teha ei taha ja väsimus on megasuur. Magamine, isegi mitte päevane, ei aita, kohv ka mitte. Rennie on õhtuti jätkuvalt mu parim sõber. On päevi, kus tunne on täitsa ok, kuid üldjuhul tahaks siiski enamuse ajast diivanil lihtsalt uneskleda (mida ma muidugi ei saa:)). Trenn teeb olemise värskemaks, kuid ega eriti kuskile enam niisama välja enam ei kipu, isegi tavaline poeskäik väsitab liigselt (siiski neid tegemisi, mida ette võtta tuleb läbiajal, on kalendrisse märgitud ikka üksjagu). Täna suutsin end siiski kokku võtta ja kodusel rattal 15 km vändata, peale seda on nüüd ikka palju värskem olla. Tundub, et liigesed muutuvad iga päevaga õrnemateks, mistõttu tuleb trennides ka edaspidi end pigem tagasi hoida ja nö tunde järegi kergemalt teha.

Eile õnnestus mul ka lõpuks koju toimetada neid kuulsaid uusi kalorivabasid pannkoogisiirupeid. Pannkoogijahu on veel soetamata, aga plaan on ka seda teha. Kooki on juba õnnestunud küll proovida, maitsesid, ja tundusid igati mõnusad näiteks kuskile portsude kaupa karbikega vajadusel kaasa võtta vahepalaks.

Aga minu tänane siirupikatsetus kujunes hoopis selliseks: 1 toru 3% maitsestamata kohupiimapastat+ shokolaadimaitseline siirup+ kreeka pähklid. Vahepala missugune!

post-1184-0-35829400-1411989319_thumb.jp

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Magus! Õigemini, kui seda nüüd nö paljalt proovida, siis kuskilt käiks ka veidi soolakas maitse vist läbi, aga maitsestamata kohupiima tegi ikka korralikult maitsekaks ;) Vaniljejäätise peal jääks ka kindlasti hea, aga minu point oli täna just et ei tuleks üleliigseid kaloreid, samas saaks süüa midagi head. Pannkoogisiirup ootab veel proovimist ja karamell pidi ka varsti meile klubisse saabuma, vot karamelli tahaks küll ka veel kindlasti koju tuua. Ja räägitakse, et Caesari salatikaste pidi ka hea olema... Ma väga salatitega mässata ei viitsi, aga näiteks omleti kõrval prooviks seda küll.

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere pärastlõunat!

Täna olen taas üle mitme päeva ratta seljas. Eelnevatel päevadel olen lihtsalt kasutanud võimalust ja lapsega koos teinud pikema lõunauinaku, sest ööuni on viimasel ajal olnud vägagi nigel ja katkendlik (lapsel tulevad taas hambad, lisaks muidugi ise suure kõhu tõttu ärkan iga küljekeeramise peale :)) ja jõutrennid on toimunud hilisõhtuti. Hommikutesse on lisandunud uus ja uudne "meeldiv" nähtus ehk siis kerge iiveldus. Kui esimesel 3 kuul on see üsna tavaline, siis on juhuseid, kus mõnel iiveldab kõik 9 kuud, mõnel hakkab aga taas iiveldama viimasel 3 kuul. Minul siis viimastel nädalatel, aga no ega see eriti meeldiv ei ole. Täna vahetasin hommikukohvi meega ingveritee vastu (ingver leevendab iiveldust) ja hammustasin juurde praetud verikäkki, et hoida hemoglobiinitaset jätkuvalt hea näitaja juures.

post-1184-0-02768600-1412254033_thumb.jp

Verikäki toitumisalane teave 100gr:

valke 18gr

rasvu 12gr

süsivesikuid 16gr

Sisaldab 50% toiduverd

Hommikul käkke praadides ja köögiakendest õue vaadates tuli kohe lausa jõulumeeleolu peale, sest lõhn on käkkidel vastav ja lisaks selgus tõsiasi, et ka meile siia mereäärde jõudis esimene korralikum öökülm, sest muru oli härmas... Muide, ka jõulude ajal ei tee ma tüüpilise traditsiooni kohaselt ahjus verivorste, sest pole veel leidnud sellist, milles liigselt pekke ega kruupe poleks, vaid verikäkk ongi just see meeleolutekitaja ;)

post-1184-0-20216900-1412254107_thumb.jp

Homme on taas plaanis saalipäev- kas jagan kava kaheks nagu eelmistel kordadel või teen terve keha korraga, sõltub, mis ajal õhtul saali minna saan ja kuidas enesetunne on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike pildikokkuvõte trenni- ja söögijuttude vahepeale: 2. kuu vs 3. kuu vs 6.kuu vs 9. kuu B)

post-1184-0-29969900-1412348558_thumb.jp

Täna plaanis saalitrenn, kuidas õnnestub, eks näis. Kere külgmised lihased on täna eriti valusad ja pinges...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile sai klubist prooviks koju toodud ka kalorivaba karamellidipp. Kuna õhtuti peale trenni söön tihtipeale maitsestamata 3% kohupiimakreemi pähklitega, siis see on sinna tundub vist parim variant peale panna: piisavalt paks, korralikult magus ja tugeva karamellimaitsega.

post-1184-0-07956200-1412406152_thumb.jp

Eile trennis jagasin kava siiski taas kaheks, kuna enesetunne oli üsna väsinud moega, ja piirdusin ülakeha treenimisega, samas lisasin superseeriad, mis muutsid treeningu intensiivsemaks:

1. Istudes kitsalt ploki tõmbed vastu kõhtu+seistes köiega eest allatõmbed

2. Istudes masinal lend+seistes plokil käsikutega lend

3. Seistes hantlitega lend külgedele, min pausid raskuste kasvatamisega (5-8kg)

4. Istudes hantlitega küünarvarte kõverdamised (12+12kg)+seistes haamer (7+7kg)

5. Seistes ühe hantliga kukla tagant surumine kahe käega (16kg)

Tänane menüü tuleb veidi rikkalikum, kuna on plaanis ühele üritusele minek, saalitrenni ja ratast täna ei tee. Homme loodan saalis jalale valu anda, niipalju kui see hetkel võimalik on ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Viimasel ajal on olnud üsna kiire. Trennid olen jaganud kuni sünnituseni kaheks, vahel siiski, kui päevasel ajal saali satun, saab ka kogu keha läbi töötatud. Kaal on saavutanud oma maksimumi (ma loodan vähemalt :D), so 84kg, vööümbermõõt 111 cm, nii et võite ise ette kujutada, kui lihtne on sellise vormi juures toimetada. Õhtute saabudes olen igal juhul üsna väsinud ja nagu eelmiselgi korral, siis selline kerge turses oleks on ka hetkel juba mõnda aega. Söögiisu on jätkuvalt praktiliselt olematu, st tühja kõhu tunnet praktiliselt polegi. Peale trenne olen nüüd teinud regulaarselt proteiinisheike, et vähemalt valgukogust kätte saada. Pähklid, kohupiim, munad, sutsuke liha-kala ja natuke rohelist läheb ka päeva jooksul, kohvi isu on vähenenud, vahel hommikul joon (eelistan siis sellisel juhul Gurmans maitsekohvi, mitte tavalisi kohviube, kuidagi istub hetkel rohkem), vahel läheb hoopis tass taimeteed meega, kuidas kunagi. Kõrvetised on päevakorras jätkuvalt, ükskõik mida süüa või mitte süüa- sünnituse järgselt peaks asi unustatud olema, sest need ei olegi tingitud mitte toidust vaid sellest, et siseporganitel lihtsalt ei ole piisavalt ruumi juba enam ammu.

Eilse päeva võtsin täiesti trennivabaks, päeval toimetasin kodus, sättisin veel viimaseid asju valmis beebi tulekuks, õhtupoole lõõgastusin Savannah ilusalongis

post-1184-0-72233000-1413104547_thumb.jp

post-1184-0-09912100-1413104565_thumb.jp

Viimastel päevadel avanes mul võimalus testida Ice Power kreemi liigestele. Eelmise raseduse lõpus otsisin pidevalt jalakreeme, mis oleks jahutava ja lõõgastava toimega, sest tol korral vaevas mind kuude viisi jalatalla valu (ja ka aasta peale sünnitust polnud see kadunud), eriti just öösiti oli väga ebamugav olla (ptüi-ptüi, hetkel, peale kevadist uute ravitaldade tellimist praegu valu praktiliselt pole, kuigi ma neid taldu pole juba mitu kuud igapäevaselt kanda viitsinud, sest päeval kodus käin paljajalu ja kui trenni lähen, siis tossud on niigi ortopeedilised). Nüüd paar õhtut, mil päeval on olnud eriti palju tegemist või on olnud pikem autosõit, olen sellega määrinud kokku jalatallad ja sääred kuni põlvedeni, efekt on ikka väga hea! Esiteks kreem niisutab kenasti, lisaks paari min möödudes saabub ka mõnusalt jahutav efekt. Päeva jooksul ei ole mul kunagi aega jalgu kuskile kõrgemale tõsta, nagu rasedatele soovitatakse, nii et õhtul sellega jalad kokku kreemitada enne voodisse pikali heitmist on ikka väga lõõgastav. Peaks nüüd apteegist suure tuubi ka soetama ;)

post-1184-0-30794900-1413105075_thumb.pn

Täna üritan päeval saalis kergema jalatrenni teha ja veidike ka rattal sõita, ülejäänud aja proovin kodus võimalikult palju puhata, käsitööd teha ja veel viimaseid nädalaid tütrega kahekesiolemist nautida :rolleyes:

Edit: tänane trenn tehtud, kava alljärgnev:

15 min rattal soojendust (põlvede pärast olen viimasel ajal teinud)

1 jalaga jalapress (+40kg)

Rumeenia tõmme kangiga (40kg)

sügav lai kükk tühja kangiga (põlved olid ok, aga enne sünnitust raskusi ei lisagi, kuna lihased-kõõlused on hetkel niigi pinges ja venimises)

trepilkõnd üle ühe astme, käes 10+10kg kettad (6 seeriat, seerias 10 sammu)

jalapressil sääred laialt, kitsalt, neutraalselt (+40kg)

Lisaks sai koju toodud pannkoogisiirup, kuna dipikaste sai otsa B)

post-1184-0-28386400-1413124282_thumb.jp

Maasika oma on plaan veel soetada ja ootan, millal Eestisse mustikas ka müügile tuleks, nendega oleks kohe paar ideed katsetada...

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaunist ennelõunat!

Täna õhtul on plaanis kerge jalatrenn ja motivatsiooni tõstmiseks leidsin hea video (ise ma muidugi enamusi videos nähtavaid harjutusi hetkel kasutada ei saa, aga no trenni tuleb siiski õige tundega minna, ja kaugel see aeg enam ka on, kui taas saab rohkem katsetada :rolleyes: )

Eile jõudsin rattal vändata 30 min, rohkem laps ei maganud. Kui homme kannatab, siis katsun taas saali jõuda, et ülakeha treenida ja et laupäev saalivabaks jääks. Tundub, et see kõige suurem väsimus on hakanud kergelt järele andma, katsungi need viimased päevad-nädalad võtta võimalikult rahulikult.

Peale trenni olen viimasel ajal aktiivsemalt käsile võtnud ka kuivharjamise- seni tegin seda üsna kaootiliselt. Kuna sünnitus seisab ees lähinädalatel, siis on praegu juba hea aeg keha harjutada sellega, et kõigest üleliigsest, sh veest ja kogunenud jääkainetest on tarvis lahti saada. Lisaks aitab see väljaveninud nahal paremini taastuda. Kui protsessile lisada veel kuuma-külma vahelduvdush ja korralik kehakreem, siis pole endise naha seisukorra taastumisega enamasti mingeid probleeme.

post-1184-0-59092400-1413446509_thumb.jp

post-1184-0-85446100-1413446535_thumb.jp

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane avastus toidupoes: Gefiluse capuccino-keefir :rolleyes: Mõnusalt korralik kohvimaitse ühendatuna keefiri heade omadustega. Näiteks hommikusöögi lõpetuseks väga mõnus maitseelamus. Liitrine pakend võiks ka müüki tulla nüüd...

post-1184-0-41783500-1413481218_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×