Jump to content
Annika Pärtel

Annika Pärteli BLOGI

Recommended Posts

Kuna eile sai pudrusöömisega algust tehtud hommikul, siis täna suure vaevaga üritasin jätkata kodus :) Valmis kiire hirsipuder piimaga, suhkrut-soola ma ei kasuta. Peale ema tehtud ploomimoos. Puder sai ruttu otsa, sõime lapsega kahepeale, nii et illustreeriva pildi pidin pärast internetist juurde otsima ;)

post-1184-0-21827700-1397286316_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane menüü:

Hommikul kaerahelbepuder+ juust+latte

Lõunaks praetud heik, paar kartulit, kodujuust

Ooteks lõunast ülejäänud kala+ värske kurk

Õhtul kausitäis vanilje-mustika proteiinipudingut piima, külmutatud marjade ja pähklivõiga

post-1184-0-27316700-1397404372_thumb.jp

Kehakaal tõusnud viimase paari kuuga 2 kg. Täiesti ok! ;)

Tänane trenn:

1)Peale hommikusööki u 12 km kiirkõndi õues

2)Õhtul jõusaalis alakeha trenn:

Jalapressil ühe jalaga+ teise jalaga (kordamööda)+ jalad koos superseeriana

Kõhuli masinal jalgade kõverdamised tagaosale

Sangpommiga hästi lai kükk, varbad väljapoole

Seistes hantel käes 1 jalaga sääresirutused

post-1184-0-48031200-1397404400_thumb.jp

Homme taas ülakeha trenn, teisipäeval plaan minna jalalaba testi tegema ja uusi sisetaldasid tellima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Ma ei ole eriti suur magusasõber kunagi olnud, aga kui koju ostetakse, siis vahetevahel miks ka mitte, ka väljas meeldib ühtteist proovida. Valget suhkrut meie kodust ei leia, tee sisse ostan naabrionu käest mett (ise joon tegelikult ka ilma), küpsetamise tarvis on kapis tume naturaalne roosuhkur. Poodides olen üsna ammu aga vaadanud vahtrasiirupit ja mõtisklenud, et mis see on, kuidas maitseb, kus kasutada võiks jne. No ja siis hiljuti sattusin juhuslikult soodukale (muidu on ta ju üsnagi kallis, et lihtsalt niisama huvi pärast proovida)...

post-1184-0-21436300-1397464261_thumb.pn

Huvitavat lugemist vahtrasiirupist:

http://www.vianaturale.ee/vahtrasiirup

Praegu olen proovinud lisada veidi siirupit maitseks hommikusele pudrule ja ka kohvi sisse, nädalavahetusel kindlasti plaanin serveerida lihavõtete puhul ka kuuma kohupiimakoogiga. Tundub küll mõnus, samas mitte ilmatuma magus! Tuleb aktiivselt kasutada, kuna avatud pudel tuleb ära tarvitada 4 nädala jooksul, rohkem see lihtsalt ei säili ;)

post-1184-0-82971800-1397464293_thumb.pn

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Pühad on selleks korraks taas peetud, meie veetsime need pere keskis teises Eesti otsas väikesel puhkusel. Palju värsket õhku, meri, mõnus grill õues, natuke ka magusat, väga mõnus! Jõudsime isegi päev enne põlengut Viitnal Arturi shashlõkibaaris söömas käia (laupäeva õhtupoolikul põles see maha), pühapäeval pidime juba Viitna kõrtsuga leppima...

Jõusaalitrennid on hetkel jagatud jätkuvalt 2-ks: 1 ülakeha päev, 1 alakeha päev, 1 vaba. Raskused miinimumis, trenni saan tehtud kuskil 45-50 minutiga tavaliselt. Nädalavahetus on tervenisti vaba. Igal hommikul siiski käin ka õues nö aeroobset jätkuvalt tegemas, ikka sinna 10km kanti, vahel ka rohkem, olenevalt sellest, kaua preili magab ja kuidas omal enesetunne on.

Näituseks tänane jalapäev:

jalapress ühe jalaga+teise jalaga+ jalad koos superseeria 30 kg

kõhuli reie tagaosale masinal ühe jalaga+teise jalaga+jalad koos 30 kg

hästi lai kükk, varbad väljapoole,24kg sangpomm käes

Rumeenia tõmme hantlitega 16+16kg

jalapressil säär 30 kg

Ja nüüd mõned nädalavahetuse pildid:

post-1184-0-97117000-1398100755_thumb.jp

post-1184-0-03542200-1398100774_thumb.jp

post-1184-0-91058600-1398100787_thumb.jp

post-1184-0-89228600-1398100804_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toila on väga ilus koht. Kuidas seal praegu oli? Veel vist taimed ei õitse!? Siis kui taimed õitsevad ja palju rohelist, siis on seal hea jalutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõnusalt kevadine oli, soe meretuul, 16 kraadi sooja. Pargis õitseb kopsurohi hetkel, kõik on lillakas. Muud kevadlilled juba ära õitsenud. Rahvast on seal juba väga palju puhkamas ja nädalavahetusel oli park jalutajaid täis. Eks järgmine ilus aeg on vast juuni, kus juba toomingad ja sirelid on õites. Tegelikult on seal koguaeg ilus (va talvel, mil seal tõesti midagi teha pole, kui, siis võibolla vaid spaas vedeleda).

Suvel on üritusi seal ka rohkem, lisaks on avatud mitu mõnusat kohvikut. Praegu mõlgub juba meeles näiteks Merepäevade külastamine juunis, oleme seal viimastel aastatel alati käinud. Kuuldavasti sügisepoole pidavat uus SPA ka Narva-Jõesuus avatama, võimalik, et teeme sinna ka tutvumistiiru.

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõnusalt kevadine oli, soe meretuul, 16 kraadi sooja. Pargis õitseb kopsurohi hetkel, kõik on lillakas. Muud kevadlilled juba ära õitsenud. Rahvast on seal juba väga palju puhkamas ja nädalavahetusel oli park jalutajaid täis. Eks järgmine ilus aeg on vast juuni, kus juba toomingad ja sirelid on õites. Tegelikult on seal koguaeg ilus (va talvel, mil seal tõesti midagi teha pole, kui, siis võibolla vaid spaas vedeleda).

Suvel on üritusi seal ka rohkem, lisaks on avatud mitu mõnusat kohvikut. Praegu mõlgub juba meeles näiteks Merepäevade külastamine juunis, oleme seal viimastel aastatel alati käinud. Kuuldavasti sügisepoole pidavat uus SPA ka Narva-Jõesuus avatama, võimalik, et teeme sinna ka tutvumistiiru.

Suve tipp üritus ilmselt Toilas ja kogu Ida-Virumaal on Kaevurite päev augustis, kus on meeletult rahvast ja head esinejad. Üritus on tasuta. Muudetud kasutaja urtz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tean, olen omal ajal isegi käinud... aga see,mis sinna pärast pidu maha jääb, ajab kohalikel tavaliselt harja üsna punaseks... :D

Ma üldiselt rahvarohkeid kohti tegelikult väldin, pigem eelistan sellist vaiksemat ja omaette olemist. Väikeste lastega on ka üsna vilets ringi käia, kui väga palju rahvast on ümberringi. Väsitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tean, olen omal ajal isegi käinud... aga see,mis sinna pärast pidu maha jääb, ajab kohalikel tavaliselt harja üsna punaseks... :D

Ma üldiselt rahvarohkeid kohti tegelikult väldin, pigem eelistan sellist vaiksemat ja omaette olemist. Väikeste lastega on ka üsna vilets ringi käia, kui väga palju rahvast on ümberringi. Väsitab.

Igatahes tore, et pealinnast ka sinna käiakse :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Täna on kummaline päev. 2 eelnevat päeva olen saanud kenasti trenni teha, enesetunne on olnud väga hea, täna plaanisin lihtsalt õues pikema jalutuskäigu teha ja kodune olla- kui tundsin juba hommikupoolikul jalutamise ajal, et halb on olla. Koju jõudes läks veel halvemaks, külmavärinad ja kogu keha valutab. Õhtupoole kerkis ka tilluke palavik. Pea kumiseb, kurk on ka valus. Sain kohalikust tervisepoest taruvaigu ja sidruniga imemistablette lisaks looduslikele kurgutilkadele, lisaks vedasin end kuidagimoodi toidupoodi, et sidrunit osta- sidruni ja meega tee on täna minu suured sõbrad. Homseks loodan end enamvähem taas ikka korda saada, sest sel nädalal on veel 2 saalitrenni plaanis ja nädalavahetus oli mõttes täiesti vabaks teha. Söögiisu on terve päev olnud null, õhtul üritan teha mozarella salatit, ehk läheb see sisse :)

post-1184-0-69696600-1398272047_thumb.jp

Meil siin mere ääres on aga juba päris suvine meeleolu:

post-1184-0-54701700-1398272216_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna hommikul palavikku polnud ja hetkel oleme preiliga minemas taas õue. Tõenäoliselt pärastpoole teen kerge võimlemise saalis ikka ka, vastavalt enesetundele. Eile õhtul tõusis palavik 37,9ni, söök sisse ei läinud, piirdusin ohtra sidruni, mee ja teega ning villaste sokkidega, lisaks vara magama. Hakkas kohe parem.

Täna hommikul valmistasin mozarella salati. Idee siit blogist: http://purjetajad.blogspot.com

Täiendasin natuke, vastavalt oma maitsele.

Koostisosad, kogused vastavalt maitsele ja soovile:

mozarella juust

tomat

kurk

roheline sibul

kreeka pähklid

avokaado

maitseks sool, pipar, oliivõli

post-1184-0-10442800-1398327181_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere kaunist pühapeva!

Käsil on teine jõusaalivaba päev ja täna on plaanis taas üks pikem jalutuskäik ette võtta. Viirus möllab veel täiega, palavikku küll pole, kuid kõikvõimalikud muud asjad nagu köha, nohu ja kurguvalu on täitsa olemas. Raviks mukaltiin, Tonsilgon, astelpaju- ja saialille õli, Otrivin ja taruvaigu imemistabletid, samuti ohtralt sidrunit, mett ja rohelist teed. Kolmandat päeva pole eriti häält kah. Aga noh, ehk saame üle ;)

Eile sai tehtud üle pika aja täispikk tööpäev, nimelt käisin kajastamas EKV Salme kultuurikeskuses. Tore oli kohata vanu tuttavaid ja kõik see oli ka mõnus vaheldus kodusele elule (mitte et see mulle ei meeldiks ;))! Üks asi on vaadata üritust saalist, teine asi on olla nö asja sees, ja tegelikult see viimane mulle meeldib, olen seda korduvalt ju varemgi teinud. Noh ja kolmas asi on muidugi olla ise laval, kuid sinnani, kes teab kas ma enam jõuan, hetkel on plaanid hoopis teised ja pikaajalisemad ;) Igatahes olin eile ametis terve päeva ja koju sain alles kella 22 ajal. Piiga toimetas kenasti issiga kodus ja mind oodati tagasi mõnusa saslõkiga!

Lõunapausi ajal põikasin eile sisse Mustamäe teel asuvasse Kamikadze pubisse- alati kindel koht, kui kõht on tühi! Kui enamasti saab sealt shaslõkki või lõhet võetud, siis nüüd jäi silma grillitud makrell...

post-1184-0-94535500-1398585512_thumb.pn

Foto Kamikadzde kodulehelt

Milline maitse! Kala tundus pigem suitsutatud kui grillitud, ja viimasel ajal ei ütle ma ka lisanditest a´la kartulipuder ära. Kõik kokku väga mõnus kõhutäis, soovitan soojalt proovida! Hind ka hea, ports suur.

Ja nüüd õue- ilm on mõnus ja ehk värske õhk teeb tervise ka paremaks B)

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Vahepealsed päevad on möödunud haigusevimmas. Eile määrati antibiootikumiravi, kuna põletikunäitaja veres on liiga kõrge ja igasugu looduslikud vahendid, mida varsti juba 3 nädalat olen endasse kuhjanud, pole mõjunud. Vaikselt hakkab taas inimese tunne tulema ;) Õues käin hommikuti ikka, kuna palavikku pole, kergelt võimlen ka saalis- laps tahab samal ajal ju lastetoas mängida ja mis minagi seal päev otsa kodus vahin.

Kuna söögisu on viimastel nädalatel olnud ka väga kasin ( kurk oli vahepeal nii valus, et rääkimine oli võimatu, söömine samuti ja magamiseks pidin võtma valuvaigistit), siis valmistasin energiarikkama smuuti:

5% maitsestamata jogurt

naturaalne pähklivõi

mesi

oma aia maasikad (külmutatud)

Mikserdasin kõik segi ja mõnus maitsev jook oligi olemas!

post-1184-0-89327300-1398874208_thumb.jp

Täna sai tehtud saalivaba päev, peale õueskäiku käisime linnas minu uute ravitaldade järel Gadox´is. No nendega annab ikka harjuda ja mõneks ajaks vahetan madalad kingad Converside vastu vist välja, kuna king nendega jalas ei püsigi :) Aga eks näis, kuidas mõjuvad.

Homme siis taas üritan veidike võimelda saalis, ega sellest suurt midagi välja küll ei tule, aga saab kasvõi natukenegi end liigutada!

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikust ja kaunist kevadpüha kõigile (mis sest, et ilm va viletsavõitu)!

Suve lähenedes üks väike vormipilt ja üle pika aja :rolleyes:

post-1184-0-56927000-1398928540_thumb.jp

Kolmas päev antibiotse on juba mõjunud, köha veel vaevab, aga juba üsna ok on olla. Hetkel lähen õue katsetama pikemal maal oma uusi taldasid, õhtupoole plaan siis ikka väike võimlemine ka saalis teha! Sel nädalal veel 1 saalitrenn kavas, nädalavahetusel puhkan, ja kuna meie külas on laupäeval suuremat sorti talgupäev, siis peaks oma aiataguse ning aia ka üle käima, muru vajaks juba niitmist.

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile Prismas avastasin, et minu suur lemmik võistlusaegadest, tilapia filee (külmutatud) on taas müügil . Kunagi ostsin seda Rimist.

100 g tilapias:
79.3 kcal
Proteiini 18 g
Rasvu 1.5 g

Täna peale õueskäiku ja enne-trenni-söögikorraks saigi tehtud pannil oliivõliga tilapiat, lisanditeks juurde kartulipuder ja Intsu talu lihatomatid.

post-1184-0-38205100-1398947620_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei vat jäätis enam ammu ei lähe, kõri niigi haige.... :) Aga mõnd head kooki, miks mitte ;) Homseks tõingi juba banaane, plaanis ühtteist küpsetada!

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikust!

Täna jääb meil õueskäik vahele- iseenda tervis hakkab lõpuks paranema, nüüd on pisipreili haige. Kuna ilm ka vilets ja vihmane, siis no ega ei tahakski vast tundideks õue ligunema minna, kuigi ega ilm meid varem seganud kunagi ei ole. Ehk teen hiljem väikese treeningu koduses pisikeses spordisaalis, või siis lähen siiski ka jõusaalis teen veidi pikema treeningu õhtupoole, kui preili issiga kodus saab olla- eks see päevapeale selgub. Uuel nädalal arvatavasti on treeningud veidi sassis, aga haigus on haigus ja seda tuleb ravida.

Hommikuks valmistasin banaani-pannkooke. Retsepti jagas Janika Aavamägi. Mina kogused kunagi eriti mõõta ei viitsi, panen nö silma ja tunde järgi. 5 muna kulus, banaane ka üks korralik hunnik, lisaks maitseks veidi kaneeli.

post-1184-0-96291100-1399186439_thumb.jp

Kehakaal jätkuvalt +2kg, püsib. Kui haigusevimm välja arvata, siis enesetunne on hea, söögiisu ka suuremas osas taastunud, teatud eelistused toidu suhtes siiski on- purukohvi ma ei taha juba mitu kuud nähagi ja kui saan valida liha või kala vahel, siis kala jääb tihti peale ;)

Ah ja, ja täna on plaanis muidugi veel Balti matshi jälgida interneti vahendusel!

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane jalatrenn sai ka siis tehtud:

jalapress ühe jalaga/ 15 kg

kõhuli jala tagaosale sirutused/ 60 (neid veel saab teha hetkel ;))

hantlid käes asted pingile kummagi jalaga 10x/ 7+7kg hantlid

hästi lai kükk sangpommiga/ 24kg

hantel käes ettekummardused ühel jalal sirge jalaga /12kg

jalapressil säär ühe jalaga/ 15kg

post-1184-0-91743400-1399212452_thumb.jp

Menüüs täna:

H: banaanipannkoogid, latte, multivitamiin

L: veiseliha juurikatega praetuna oliivõlis,kõrvitsasalat

V: proteiinibatoon

Õ: kalakotletid lihatomatiga, maasikad

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikust!

Kuna tervised juba 99% korras nii minul endal kui neiul, siis eile käisime taas koos trennis. Juhtus aga nii, et klubis polnud elektrit. No aga ega seetõttu trenn tegemata ei jäänud ;) Küünlad pandi põlema, läpakast tuli head mussi, saalinurgas tegid lisaks naised rühmatreeningut, väga äge oli! Täna plaanis samuti saali minna, homme arvatavasti saalivaba.

Kuna teen juba 4 kuud (ja arvatavasti jätkan nii kuni novembri alguseni, mil meie teine beebi sünnib) trenne stiilis ülakeha+alakeha, siis ülakeha päev vajaks veidike vaheldust. Viimati tehtud veidi teistsugune jalatrenn mõjus küll nii, et siiani on lihased valusad! Hetkel kasutan üsna palju taas ka vabaraskusi ja kuna saali tuleb lähiajal palju uuendusi plaani kohaselt, siis ehk suvepoole saab midagi täiesti uudset ka proovida. Kuna palju on olnud tagasisidet ja küsimusi blogi naissoost lugejate poolt, siis tõenäoliselt suvepoole on plaanis teha ka mõned videoklipid treeningust.

Menüüs täna:

H: kaerahelbepuder piimaga, latte, Elevit rasedate multivitamiin

L: sealiha shashlõkk, tomat, kurk, maitsetamata jogurt kastmeks

V: proteiinibatoon peale trenni

Õ: ei tea veel ;) Arvatavasti lõhe+salat, kui leian midagi värsket ja sobivat poest...

Edit: tüüpiline, lõhe isu läks üle, piirdusin hakkliha-peekonirullide, salati ja maasikatega B)

Üks väike popurrii eilsest, meie küla kevad:

post-1184-0-81190300-1399452085_thumb.jp

Muudetud kasutaja Annika Pärtel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×