Jump to content
kristofeles1

binge eating

Recommended Posts

Kuidas vältida dieedi ajal sellist asja nagu "binge eating" ? Olles olnud mõnda aega dieedil, kasvavad lõpuks mu isud nii suureks, et 6000-7000kcal söömine päevas pole mingi probleem ning tavaliselt taolised päevad kipuvad dieedil saavutatud tulemused ära kaotama.. Kas asi võib olla liiga madalas kaloraazhis või milleski muus? Ise olen 170cm pikk, 83kg, 4x nädalas jõutrenni+ igapäev ~5km kõndimist ning sellega põhimõttelisest kogu päevane aktiivsus piirdubki.

Praegune kava näeb välja selline:

kell 15.00 toidukord 1:

munad 10tk

(v:68g s:0g r:57g kcal: 785)

margariin 10g

(v:0g s:0g r:6g kcal: 55)

lahja kohupiim 180g

(v:29g s:4g r:1g kcal: 140)

banaan 100g

(v:1g s:21g r:1g kcal: 100)

trenn

kell 20.00 toidukord 2:

kanafilee 500g

(v:113g s: 0g r:12g kcal: 560)

pruun riis 125g

(v:9g s:90g r:3g kcal: 420)

kaloraazh kokku: 2060kcal

valgud kokku:220g

süsivesikud kokku: 115g

rasvad kokku: 80g

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tavaliselt on sellise binge'imise taga siiski vahepeal kehalise koormusega võrreldes väike kaloraaž või väga ühekülgne dieet. Mis toitu sa ülesööma kipud? Hetkel tundub, et asi võib olla süsivesikute vähesuses, sest neid saad põhimõtteliselt ainult teraviljast. Juurde aedvilja ja vähem süsivesikurikast puuvilja ja asi võib natuke paremaks minna. Õhtul näiteks poole riisikoguse asemele külmutatud juurviljasegu ja ühe banaani asemel näiteks kaks apelsini...

aga ma ootaks veel kindlasti mõne meesterahva vastuse ära, tundub, et meestel käib asi aeg ajalt keerulisemaid teid pidi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselgelt on asi su äärmiselt ebafunktsionaalses dieedis. Jumala pärast MIKS sa niimoodi toitud?

Miks nii palju valku korraga? Miks nii vähe toidukordi? Miks 0 puuvilja-köögivilja? Miks kõik rasvad ühekorraga ja pmst ainult munast?

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1) ilmselgelt ei tööta sinu jaoks

2) vt 1

3) pole suurem asi valik

Episoodiline paastumine ei ole imeasi ja kõigile ei sobi. Hakka uuesti normaalsemalt sööma ja saad oma söömasööstudest ehk lahti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Menüü tundub tõesti veidi ühekülgne ning kõigele lisaks tunduvad toidud igavad ning ei ole just erilised maitsemeele rõõmustajad. Muidugi ei pruugi tõesti IF juba põhimõtteliselt sobida. Igaühele ei sobigi.

Ma võin näiteks tuua suht sama kaloraaži ja toitainete juures enda IF "kiir-dieedi" menüü ühe päeva. Ma muidugi muudan asju teinekord igapäevaselt ringi, olenevalt mida head poes leidub. Käin alati ka erinevates poodides, et asja huvitavana hoida ja soodukaid leida. Ning pidage silmas, et see on lühiajaline dieet, tavalise tagasihoidliku dieedi puhul lisan vabalt ca. 500kcal veel juurde ning siis oleks menüüs kindlasti igasugu head ja paremat nagu jäätised, šokolaadid jms.

Kell 13.00

200g praekartuleid

150g kalkuni hakkliha

1-2 muna

1 leivaviil + juust + küüslauk

100g vitamiinisalatit

Kell 18.00

200g praekartuleid

500g ahjus tehtud sealiha

1 leivaviil + juust + küüslauk

100g vitamiinisalatit

Kell 22.00

200g vanilje kohupiima

100g keefiri

5g kaneeli

50g kirsse

Suur Greip ca. 300-500g

Muidugi lihadele juurde ketšup ja muu kaste. Sobiva sealiha leidmine võib veidi aega võtta, aga ma suutsin leida suht norm. 130kcal 100g kohta variandi, seega sobib hästi. :) - Lisaks tarbin juurde lahjat multivitamiini ja veel mõnda mineraali-vitamiini, sest päris näpuga igapäevaselt kõiki mikro-toitainete koguseid ei viitsi järgida.

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis marki kaneel, kust?

Kas sealiha puhul enam-vähem suvaline, peasi, et liigrasvane ei oleks? Mingit mahedust ei aja taga?

Kaneel on firma "latplanta" toode, oranžikas beež pakend, Maxima ainuke koht kust olen leidnud. Peaks olema õige Tseilon kaneel, ehk vähemürgine. Aga pead ei anna, pole võimalust testida. Kuid 5g peaks olema suht piiri peal talutav ka siis.

Sealiha puhul jah enamvähem suvaline. Või noh - tegelikult võib ja peaks kõike arvesse võtma. Et maitse oleks meeldiv, makrod head, valmistamismeetod sobiv, hind hea jne. Kuna mul on maja juures nii suur Maxima, kui ka Selver ning Säästumarket siis ma käin iga nädal kõik need läbi, vahest mitu korda ning seega suudan tavaliselt kuskilt ikka hea toote leida, mis soodukaga või muidu sobiv. :)

Aga jah, rasv määrab palju, sest sealt tuleb lõviosa kaloreid. Lihtsam on rasva tarbimist näiteks muna või võiga, juustuga kontrollida. Sealiha ma võtan jah pigem nõks vähem rasvase.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Latplantat olen ka ise ostnud.. hea teada, tänan.

Muide, Keskturg on ikka päris imekoht, kui head valikut, ning sealjuures ka hinda silmas pidada soov.

Poelihaga võrreldes saad kuni 2 X rohkem sama raha eest, kvaliteet ei saa ka kindlasti halvem olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Latplantat olen ka ise ostnud.. hea teada, tänan.

Muide, Keskturg on ikka päris imekoht, kui head valikut, ning sealjuures ka hinda silmas pidada soov.

Poelihaga võrreldes saad kuni 2 X rohkem sama raha eest, kvaliteet ei saa ka kindlasti halvem olla.

Täitsa võimalik tõesti. Samas keskturg jääb nõksa kaugevõitu jalutamiseks ning jalutama ma pean. Pealegi olen rahaliselt piisavalt heal järjel, et ei pea päris sente väevõimuga lugema. Päris niisama topelt ei maksaks, aga erilist pingutamist kokkuhoiuks ka teha ei viitsi. Pealegi olen jube ära harjunud pakendatud toodetega - eks see ole vaieldav, et palju pakendil märgitu tegelikult sisuga ühtib, aga meel on natukene rohkem rahul. Lahtist kaupa ostes on mul alati selline tunne, et täielik kaos tekib ja pole aimugi palju ma sisse söön. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaneel on firma "latplanta" toode, oranžikas beež pakend, Maxima ainuke koht kust olen leidnud. Peaks olema õige Tseilon kaneel, ehk vähemürgine. Aga pead ei anna, pole võimalust testida. Kuid 5g peaks olema suht piiri peal talutav ka siis.

Latplanta kaneel on pärit Indoneesiast:

http://latplanta.lv/en/spices/production/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Latplanta kaneel on pärit Indoneesiast:

http://latplanta.lv/en/spices/production/

Võimalik jah. Samas päritolumaa ise ei anna kindlat aimu, mis tüüp ta on, sest neid tüüpe on mitut ja enamik firmasid ei viitsi mingil põhjusel märkida, mis variandiga tegu. :angry:

See oli vist mingi aasta kaks tagasi, kui keegi Bonsuna foorumis küsis firmade käest otse üle, et mis tüüp neil on ja latplanta oli siis Tseilon olnud ainukesena. Peaks arvatavasti uuesti üle küsima.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täitsa võimalik tõesti. Samas keskturg jääb nõksa kaugevõitu jalutamiseks ning jalutama ma pean. Pealegi olen rahaliselt piisavalt heal järjel, et ei pea päris sente väevõimuga lugema. Päris niisama topelt ei maksaks, aga erilist pingutamist kokkuhoiuks ka teha ei viitsi. Pealegi olen jube ära harjunud pakendatud toodetega - eks see ole vaieldav, et palju pakendil märgitu tegelikult sisuga ühtib, aga meel on natukene rohkem rahul. Lahtist kaupa ostes on mul alati selline tunne, et täielik kaos tekib ja pole aimugi palju ma sisse söön. :D

" suudan tavaliselt kuskilt ikka hea toote leida, mis soodukaga või muidu sobiv." - lähtusin sellest.. ja, nii kogenud lihavalija oskaks silma järgi sama hästi siiski ise öelda, kui 'rasvane' see tükk on kui pakendil kirjas. Seda enam, et turul näitad sa soovi korral tükile, kus on täpselt nii vähe rasvakihti kui ise heaks pead. Nii lõhki vast seda ikka ei ole põhjust ajada - mehel, kes kilode kaupa jäätist korraga ette võta - see sadakond kcal siia-sinna :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võimalik jah. Samas päritolumaa ise ei anna kindlat aimu, mis tüüp ta on, sest neid tüüpe on mitut ja enamik firmasid ei viitsi mingil põhjusel märkida, mis variandiga tegu. :angry:

See oli vist mingi aasta kaks tagasi, kui keegi Bonsuna foorumis küsis firmade käest otse üle, et mis tüüp neil on ja latplanta oli siis Tseilon olnud ainukesena. Peaks arvatavasti uuesti üle küsima.

Ma mäletan, jah, seda teemat.

Praegu peaks ökopoodides Tseiloni kaneeli saada olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Binge eating" tekib ka siis kui hakatakse oma toiduvalikut mingil alusetul põhjusel piirama ja tulemuseks ongi selline äärmuslik menüü. Söö seda, mis maitseb ja ma arvan, et "probleem" laheneb.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

"Bingo eating" ehk vahelduvad ülesöömise hood tulevad kohanemis-võitlusest.

Näiteks väike laps ei taha hambaid pesta alguses, siis võitleb ta vastu sellele- see võitlus lõppeb kohanemisega.

Ja ka alkoholi ületarvitamisest tekitab organism okserefleksi esimestel kordadel- hiljem kohaneb.

Ja Binge-hood on sarnased kohanemis-võitlused.

Ka uuele makrodieedile üleminek võtab mitu kuud, esimestel kuudel tundub keeruline, ja siis tehakse kohe järeldused ja antakse alla. Tegelikult aga inimese bioloogia tahab harjumiseks pisut rohkem aega. Näiteks proteiini-rohke dieedi puhul on teistsugune kõhufloora tekkinud, ja vajab aega, enne kui see floorafarm ümber kasvatada uuele makrole. Kohanemist on mitmesugust, näiteks arvatakse, et taimetoitlase bioloogia kohanedes õpib omastama raua-mineraali nõgesest, mida muidu lihasööjad loomad/inimesed ei oska omastada.

Seega sedalaadi ülesöömise hood on kohanemise protsessi ootuspärane osa.

Mina isiklikult arvan, et tasuks proovida nn vaimseid dieete. Nendega siis on tähelepanu all vaimne kohanemine. Selle teel õpite vaimselt uue elustiili. Ja psühhohäirelist ülesöömist hiljem enam niikergelt ei teki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×