Jump to content

Recommended Posts

Tere! Vabandan ette ära, kuna mõnele võib tunduda lolli küsimusena :D Minu KMI on 25,4 ehk siis olen ülekaalus. Olen käinud mõõtmas rasvaprotsenti, kaalu ja lihasmassi. Rasvaprotsent 20.3, kaal 65,2 ja lihasmass 49,2. Kas mu eesmärk peaks olema endiselt kaalust alla saamine? Kui jah, siis mis võiks olla rasvaprotsent?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eeldan, et oled naine? Selline rasvaprotsent on naisterahva jaoks täiesti normaalne.

Lisa rohkem andmeid enda kohta. Pikkus, vanus, staažid, senine teguviis jne jne. Mida rohkem annad, seda rohkem saame vastu anda. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pikkus - 160, vanus - 18. Trennis olen käinud vahelduva eduga alates märtsist. Märts, aprill, mai sai korralikult trenni tehtud. Suvi jäi vahele, kuid ei passinud kodus teleka taga ning nüüd olen septembrist trennis tagasi. Enne seda oli trenni tegemine aastaid 0. Hetkel olen käinud nädalas 3-6x. Käin enamasti Bodypumpis, harva teistes rühmatreeningutes ja jõusaalis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui saladus pole, mis see kaalunumber näitab?

Loe esimene postitus uuesti läbi :)

Ma küsin kõige olulisema küsimuse - kas sa oled enda ja enda eluga rahul? Kas sa arvad, et KMI muutus pakuks sulle suuremat rahulolu / elukvaliteeti?

Kui jah, siis kuidas s.t. mille täpselt see muutus paremaks teeks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loe esimene postitus uuesti läbi :)

Ma küsin kõige olulisema küsimuse - kas sa oled enda ja enda eluga rahul? Kas sa arvad, et KMI muutus pakuks sulle suuremat rahulolu / elukvaliteeti?

Kui jah, siis kuidas s.t. mille täpselt see muutus paremaks teeks?

Sorry Jrx , jäi kuidagi kahe silmavahele.

Samas, see kmi ju tegelt number, ise pead olema rahul endaga ehk siis Mina pilt peeglist peab meeldima.

Muudetud kasutaja priibe poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu jaoks pole KMI kunagi tähtsust omanud, aga nüüd käisin arsti juures, sain kaasa ka paberid ja mitmes kohas kirjutab, et KMI ikka liiga kõrge ja kerge ülekaal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Indiviidi tasandil on KMI ebatäpne. Enamik siinse foorumi aktiivsetest sportlastest-kasutajatest on ilmselt KMI järgi ülekaalus. Ma ise olin ka päris pikalt :)

Näiteks sellel pildil:

post-6272-0-53956400-1382069522_thumb.jp

Nüüd sellise vormi juures nagu SIIN NÄHA on mu KMI üle 24, aga alla 25 :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust vähemalt mängib see siis rolli, kui sul ikka mingi polster peal.

Sest need numbrid seal 30 üles juba rasvumised, aga kui seal 15-25 vahel olla siis on ju ok?:)

Kategooria BMI vahemik Tervisele ohtlik alakaal < 16 Alakaal 16 - 18.9 Normaalkaal 19 - 25 Ülekaal 25.1 - 30 Rasvumine 30.1 - 35 Tugev rasvumine 35.1 - 40 Tervisele ohtlik rasvumine > 40.1

Ma võin näite tuua, et minu KMI oli 5 kuud tagasi 38.04 ehk siis peaaegu tervisele ohtlik.

Aga nüüd on 29 ehk ma olen kaotanud oma kehakaalust c.a 26kg.

See pigem mängiks siis rolli , kui sul oleks tervislikud hädad seal ütleme suhkruhaige, vererõhutõbi jms.

Muidugi arst ma pole, ma toon näiteid enda ja enda lähedaste pealt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.builtlean.com/wp-content/uploads/2012/09/body-fat-percentage-women.jpg

see on küll selline kirvega löödud tabel aga siiski - isegi 25 juures ei näe naine veel ebameeldiv välja.

Body Fat Percentage Women 20-22%

This is body fat percentage is usually in the “fit” category of most body fat charts and is typical of many female athletes. Some definition in the abs is apparent, there is body fat on the arms and legs, but it’s not too pronounced. There is minimal, but some separation between muscles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on olnud kaks mõõtmist. Mõlemad on tehtud hiljuti.

Esimene:

  • kaal - 65,1
  • rasva % kokku 20,3
  • lihas kokku (kg) 49,2
  • füüsise tüüp - standartne-treenitud - suur LM, standartne R%
  • luumass (kg) 2,6
  • fistseraal rasv 1
  • vesi% 59,5
  • metab. tase (kcal) ~1591
  • biol. vanus 12

Teine:

  • kaal - 64,1, KMI 25,4 - ülekaaluline
  • rasvkoe % 20,5%
  • rasvkoe mass (kg) 13,1kg
  • kehaehitus - normosteeniline
Muudetud kasutaja betsu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Varem postitatud lingi järgi (http://www.builtlean.com/wp-content/uploads/2012/09/body-fat-percentage-women.jpg) on pigem 25-30%.

Pildid:

http://www.snap.ee/user/betsu/album/betsu?oid=3663426#DSCF2090

http://www.snap.ee/user/betsu/album/betsu?oid=3663426#DSCF2089

Parool: tere

Pekki ikka veel jagub, aga isegi kui mul rasva% langeb, siis on lihas kasvanud ning kaal jääb enam-vähem samaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on jah ikka 30 % juurde.

Aga rõõmusõnum oleks selline: näha on, et potentsiaal saavutada korralik keha - päris suur. Seda tüüpi keha (lahmin) peaks alluma hästi treeningule - jõuharjutused.

Toitumine: alguses kõik suhkrune minema. Hiljem vaikselt võib tagasi teatud koguseid võtta.

Ja siis vaikselt, kiloke-(paar) kuus, maksimum. Mulle tundub, et vanust/pikkust arvestades võiks pikema eesmärgina kuni - 7 (10) kg püstitada.

Aga, algpostituse sõnastuse põhjal jääb tunne, et ennast peegelpilt ei häiri - arst vaid ülekaaluliseks tembeldas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Häirib küll. Arst ütles alguses KMI ning et olen ülekaaluline. Peale seda ütles rasva%, mis pidi väga hea olema. Hiljem hakkasin mõtlema, et mis värk on, et rasva% norm, aga KMI järgi ülekaal.

Umbes pooleteise kuni kahe aastaga läks kaal 57 pealt 74-75 peale, siis tuli mõistus pähe ja läksin märtsi kuust trenni. Praegune kaal on 65 ringis, läheks ehk veel alla, AGA ma söön iga päev koogikesi või midagi muud magusat. Ei suuda loobuda! :angry::(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praegune kaal on 65 ringis, läheks ehk veel alla, AGA ma söön iga päev koogikesi või midagi muud magusat. Ei suuda loobuda! :angry::(

Ei no,koogikesed koogikesteks.Kui nad on sul kaloraazi sisse arvutatud ja menüü on tasakaalus siis pole probleemi.Iseasi kas jah sul menüü paigas on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tead kui lihtne on koogikesteta - ärme talle hetkel ikka neid luba, kang08;) - lihtsalt ei söö ja kõik. Ja mingi hetk ei lähe mõte üldse sinnapoole.

Aedviljad, kookoshelvestega, näiteks, pannilt kiirelt läbi - dessert missugune.

Kohupiim (jutt ei ole glasuurkohukestest) või kodujuust - puista marju sisse, kakaod samuti, kui on mage, pool banaani juurde - mis koogikest sul vaja.

1 hea asi on valgupulbritega: lisad kasvõi 1 spl ja teeb iga magustamata kohupiimatoote parajalt magusaks, lisaks muutub konsistents vastuvõetamaks.. magustoidusemaks, sellega petad end täiuslikult ära. Ja süsivesikukogus on seal suhteliselt väike.

Väga lihtsad aga toimivad pisiasjad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×