Jump to content
kurrkurr

Ei saa isegi BAV-i täis

Recommended Posts

Kõigist nende foorumis postituste lugemisest on pea segi ja nüüd palungi abi.

Naine, 20, 165cm, 69kg.

Treening 3-5 x nädalas üldiselt intensiivsed rühmatreeningud (StepAbs, Bosu, PowerFitBall, BodyPump jne)

Arvutasin välja BAV-i ja minu andmete järgi on see 1510kcal. Treenides siis u. 2100kcal?

Soov on kaalu alandada rasvakihi arvelt.

Mul on toitumiskava tehtud, aga kaal ei lange ja minu füüsilise koormuse juures ei tule ka kalorid täis. Olen isegi lisanud tumeda šokolaadi ja mandlid, et vajalik täis tuleks. Ma ei tunne päevas kordagi nälga, ma ei tunne, et mul oleks rohkem süüa vaja. Mis ma veel lisama pean või mida tegema?

Salatitega juurde siis ligikaudu 200kcal? Tavaline kurk, hiinakapsas, tomat, paprika + külmp. oliiviõli, maitseained. Lõuna ja õhtusöögile ei lisa kartulit/riisi vms, sest kõht ei talu neid ja tekivad seedimisel probleeme + lööb allerilise reaktsiooni nahal ja see on kole ja valus.

Aga kaal ei lähe alla, vaid pigem isegi grammikeste haaval tõuseb.

Mida ma valesti teen? Mida peaks lisama, et oleks tervislik ja kas üldse kui ma ei tunne, et kõht tahab? Ja see on trennipäeva söögikord.

Hommikusöök
muna, kanalt (1 muna ~55g) (110 g):
- Kaloreid 148.5 Kcal


mitmeviljaröstkukkel (Fazer) (58 g):
- Kaloreid 147.32 Kcal

sink, kanasink tilliga, viilutatud (16 g):
- Kaloreid 13.6 Kcal

+salatileht ja tomat


Lõunasöök
kana hakk-koivake (Tallegg) (100 g):
- Kaloreid 215 Kcal

hapukoor 20 % (50 g):
- Kaloreid 102 Kcal

+tomat, kurk, paprika, hiinakapsas + külmp. oliiviõli ja miatsestus sool/pipar


bitter tume šokolaad (Kalev) (40 g):
- Kaloreid 211.6 Kcal


Vahepala (enne trenni)
keefir 2,5 % (230 g):
- Kaloreid 115 Kcal

banaan (110 g):
- Kaloreid 102.3 Kcal

Õhtusöök
kalkun valmis kujul (110 g):
- Kaloreid 228.47 Kcal
+ sama salat ikka

- mandel (20 g):
- Kaloreid 125.6 Kcal

Kaloreid: 1409.39 Kcal + u.200kcal? 1610kcal

Rasva: 77.02 g.
Valku: 83.76 g.
Süsivesikuid: 86.02 g.
Kiudaineid: 11.08 g.

RASV 31%

VALK 33%

SÜSIVESIK 34%

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakka sööma, seda ma eeldasin vastuseks jah, aga mida? Kui ma ei saa süüa riisi/kartulit/makaore/tatart ilma, et mul seedimissüsteem protestiks, siis lasen ükskõik mida sisse, et kcal täis saada? Käibki nii? :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi jummel, sööma sööma sööma siis kasvad :huh:

Ma jääks nälga ma arvan :P

Päris huvitav lõuna sul, peaks isegi proovima ^_^

Kiudaineid ka sipakene vähe, kuna on lugedes jäänud silma, et mingi 20-30 g võiks olla täiskasvanud inimese kogus.

Samas, kui sul treener olemas kes kava koostanud vms, siis võiksid küll uurida temalt?

Muudetud kasutaja priibe poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina loen teema algatusest välja et ta tahab kaalu kaotada mitte juude võtta ja kasvada.

Aga ka mina kaotan kaalu, söön rohkem. Ehk siis ikkagist tuleb süüa!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas BAV arvutatud on? Kas praeguse kehakaalu järgi? Kui on soov kaalu alandada, siis peaks lähtuma arvutustel ikkagi soovitud kehakaalust (mida siis saavutada soovitakse).

Aga muidu jah, kogused suuremaks näiteks. Keefrit korraga 500ml, näksiks 200g õuna või porgandit, hommikuks puder ikka ja lõunasöögile natuke teravilja juurde (riis,tatar, kinoaga jne)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea oleks näiteks veel Piima juua

Hommikusöök
piim 2,5 % (250 g):
- Kaloreid 130 Kcal, Rasva 5 g, Valku 7.5 g, Süsivesikuid 12.5 g, Kiudaineid 0 g - kustuta

kohupiim vanilli 0 % (200 g):
- Kaloreid 224 Kcal, Rasva 0 g, Valku 32 g, Süsivesikuid 24 g, Kiudaineid 0 g - kustuta

Kaloreid: 354 Kcal

Rasva: 5 g.

Valku: 39.5 g.

Süsivesikuid: 36.5 g.

Kiudaineid: 0 g.

Näiteks, kohe 2 asjaga saaksid 1600 täis :D

Vahepala
keefir 2,5 % (500 g):
- Kaloreid 250 Kcal, Rasva 10 g, Valku 15 g, Süsivesikuid 20 g, Kiudaineid 0 g - kustuta

sepik (60 g):
- Kaloreid 144 Kcal, Rasva 1.8 g, Valku 4.8 g, Süsivesikuid 27 g, Kiudaineid 3 g - kustuta

Kaloreid: 394 Kcal

Rasva: 11.8 g.

Valku: 19.8 g.

Süsivesikuid: 47 g.

Kiudaineid: 3 g.

Hommikusöök

müsli (80 g):
- Kaloreid 300.8 Kcal, Rasva 6.4 g, Valku 8 g, Süsivesikuid 52 g, Kiudaineid 6.4 g - kustuta

kodujuust 4 % (200 g):
- Kaloreid 220 Kcal, Rasva 8 g, Valku 32 g, Süsivesikuid 4 g, Kiudaineid 0 g - kustuta

Kaloreid: 520.8 Kcal

Rasva: 14.4 g.

Valku: 40 g.

Süsivesikuid: 56 g.

Kiudaineid: 6.4 g.

Sepikust saaksid kiudaineid samuti:)!

Samuti müsli, kas tavalised või näiteks Fitnessi enda omad.

Et, see kalkulaator päris huvitav asi, isegi olen endale seal söömist ja kaloraasi täis kompunninud

Muudetud kasutaja priibe poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liiga väikse kaloraažiga organism ei hakkagi rasva põletama. Organism on stressis. Parema meelega põletab ta seda, mis vajab palju energiat, ehk lihaseid, ning suurendab rasvavarusid, igaks juhuks, äkki ta elu veel karmimaks läheb. Kaal võib isegi seista, keha kompositsioon aga muutub.

Kõigepealt, konsulteeri ikka kava koostajaga ning kindlasti ka oma arstiga - kas tevisega/hormoonidega on kõik ok, kas ei ole mingeid piiranguid jne.

Sinu toitumise kohta - minu arust liiga vähe valku ning liiga vähe süsivesikuid (aju üksinda tahab min 100-120 g päevas). Rohkem loomset valku (liha/munad/piimatooted) ning rohkem liitsüsivesikuid. Söömist tuleb mõnusalt juurde, aga harjub ära, see on ainult alguses raske. Jälgi, et kaalulangemise tempo oleks 400-700 g nädalas, mitte rohkem, siis põletad ikka rasva, mitte lihaseid.

Ja puht minu kogemus - banaane ning leiba söömisel minul kaal ei tahtnud eriti langeda, isegi imetamisel, kus kalorikulu on palju suurem (mõnedele ka õunad ei sobi, rääkimata banaanidest). Riis, tatar ja kaerapuder sobisid mulle palju paremini kaalu langetamiseks. Nii et katseta, otsi, mis sobib just sinule.

Muudetud kasutaja JoZhik poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

St, et peaks BAVi arvutama väikeste eesmärkide järgi? Kui esimene väike eesmärk on nt 65kg siis arvutan selle kaaluga BAVi? Aitäh menüü soovituste eest!

Kui on soov kaalu langetada siis tuleks jah arvutada oma BAV 65kg järgi. Sa pead sööma mitte selle keha järgi mis sul on, vaid selle keha järgi, mida sa saada tahad ;)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on soov kaalu langetada siis tuleks jah arvutada oma BAV 65kg järgi. Sa pead sööma mitte selle keha järgi mis sul on, vaid selle keha järgi, mida sa saada tahad ;)

Suurepärane vastus ja asi kohe selgem! Proovin järele ja loodan, et saan kaalu liikuma. Ehk oligi kogu jama selles BAVi süsteemist mitte päris täpselt arusaamises :) Aitäh-aitäh-aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Klassikaline. On arutelus vastandlikud arvamused - kaloreid liiga vähe vs kaloreid liiga palju.

Arutelu on täiesti pooleli ja siis lihtsalt valitakse üks. Aga katsetamiseks on üks ilmselt sama hea valik kui teine hetkel :)

Ma lisaks julgelt (kui mugavus probleemiks) vähemalt ühe paki (400 g) külmutatud aedvilju (aurutatud pannil väikse võiga või juustuga, maitsestatud maitse järgi) kuskile päeva peale (st omaette toidukorrana või mingil söögikorral lisaks). Muudatus kaloraažis minimaalne, muudatus üldises pildis täitsa arvestatav.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahjaa, see, et sa arvutad BAVi oma eesmärgiks seatud kaalu järgi, ei tähenda seda, et sa nüüd ainult selle BAVi järgi sööd. Lisad ikka trennile kuluva ja juurde.
Ma jään nii öelda nende leeri, kes sul soovitavad natuke rohkem ikka süüa. Kardan, et praegu oled küll tekitanud kehale "säästurežiimi" ja sellest on vaja välja murda korraliku toiduga :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin ei ole enam ju asi minu probleemis, vaid päris mitmes teemas olen märganud, et käib vastajate omavaheline ärapanemine ja nokkimine. Ei ole sellest huvitatud. Ootan lihtsalt reaalset, personaalset ja uut lahendust, mis on tõepõhjaga ja minu jaoks teostatav. Ma ei hakka proovima midagi millesse ma ei usu :)

Arutada ju võib, aga lõppude lõpuks teen mina ju selle valiku. Kui oli vale - kukun, võtan ja leian järgmise lahenduse. Päris kõike ei hakka läbi proovima, aga miski uus valik teeb ehk otsa lahti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahjaa, see, et sa arvutad BAVi oma eesmärgiks seatud kaalu järgi, ei tähenda seda, et sa nüüd ainult selle BAVi järgi sööd. Lisad ikka trennile kuluva ja juurde.

Ma jään nii öelda nende leeri, kes sul soovitavad natuke rohkem ikka süüa. Kardan, et praegu oled küll tekitanud kehale "säästurežiimi" ja sellest on vaja välja murda korraliku toiduga :)

Seda olen siit foorumist juba lugenud ja uurinud, et tuleb trennile kuluv juurde panna, seda ka teen. Ja ma mõistan ja olen ka selle poolt, et tuleb hästi süüa ja siis tulevad ka tulemused, aga päris vägisi pole enam motivatsiooni. Eks tasapidi tuleb harjutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin ei ole enam ju asi minu probleemis, vaid päris mitmes teemas olen märganud, et käib vastajate omavaheline ärapanemine ja nokkimine. Ei ole sellest huvitatud. Ootan lihtsalt reaalset, personaalset ja uut lahendust, mis on tõepõhjaga ja minu jaoks teostatav. Ma ei hakka proovima midagi millesse ma ei usu :)

Arutada ju võib, aga lõppude lõpuks teen mina ju selle valiku. Kui oli vale - kukun, võtan ja leian järgmise lahenduse. Päris kõike ei hakka läbi proovima, aga miski uus valik teeb ehk otsa lahti.

Seega sa otsid põhimõtteliselt personaaltreeneri juhendust, soovid, et see põhineks tõel, oleks uudne ning sinu jaoks teostatav - kuid samas pead sa sellesse ka uskuma! Tõenduspõhine, kuid sulle ühel või teisel põhjusel ideoloogiliselt vastuvõetamatu lahendus on seega out.

Volunteers anyone? :lol:

' Ma niisama nokin... enamuses. Mul hetkel liiga palju kandikul, et tarka kirjutada... :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda olen siit foorumist juba lugenud ja uurinud, et tuleb trennile kuluv juurde panna, seda ka teen. Ja ma mõistan ja olen ka selle poolt, et tuleb hästi süüa ja siis tulevad ka tulemused, aga päris vägisi pole enam motivatsiooni. Eks tasapidi tuleb harjutada.

Päris vägisi ei ole küll mõtet, peabki otsima sellist varianti, mis istub, aga on ikka kooskõlas su organismi vajadustega. Kui ise näed, et kaloreid on liiga vähe... siis peab rohkem sööma. Kas see "uus" keha ning hea enesetunne ei ole piisav motivatsioon?.

Vaata ka: http://vk.com/wall-45281421?q=%23%D0%97%D0%B0%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B0_%D0%B8_%D1%81%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B0

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seega sa otsid põhimõtteliselt personaaltreeneri juhendust, soovid, et see põhineks tõel, oleks uudne ning sinu jaoks teostatav - kuid samas pead sa sellesse ka uskuma! Tõenduspõhine, kuid sulle ühel või teisel põhjusel ideoloogiliselt vastuvõetamatu lahendus on seega out.

Volunteers anyone? :lol:

' Ma niisama nokin... enamuses. Mul hetkel liiga palju kandikul, et tarka kirjutada... :D

Okei, vabandust kui sind solvasin kuidagi. Need kes vastasid, ju neil oli idee ja arvamus (sh. pole ma öelnud, mis on õige, mis vale, vaid mis mulle huvi pakub, teostatav - mulle isiklikult). Mul on ju kavad olemas, aga tarvis muudatusi ja kuna siin on äärmiselt targad inimesed koos ja miks mitte paluda mitme targa pea ideid... Vabandan veel kui tundus, et soovin teie käest tasuta kavasid välja pressida - see ei olnud probleem ju. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris vägisi ei ole küll mõtet, peabki otsima sellist varianti, mis istub, aga on ikka kooskõlas su organismi vajadustega. Kui ise näed, et kaloreid on liiga vähe... siis peab rohkem sööma. Kas see "uus" keha ning hea enesetunne ei ole piisav motivatsioon?.

Vaata ka: http://vk.com/wall-45281421?q=%23%D0%97%D0%B0%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B0_%D0%B8_%D1%81%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B0

Kui seda "uut" keha veel ei ole ja midagi kuskile poole ei liigu, siis kipub see motivatsioon kaudma. Sellest ma räägingi, et vaja on ots lahti saada. Ja ma ei ütle, et mul ei ole motivatsiooni. Aga kui ma saan süüa nii, et mul on pärast hea olla ja kõht on gaasidest vaba, siis on see ka suurepärane tõuge veelgi paremini oma keha kohelda. Olengi võtnud kätte nüüd oma kalori normi, füüsilise koormuse ja kõik paika saada. Step by step :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustasin aasta tagasi, kus kaal langes kenasti, siis tuli lollus ja arvasin, et saan hakkama ilma kavata, aga ei saanud ja nüüd olen jälle kätte võtnud ja kava järgi toitunud umbes kolm kuud ehk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×