Jump to content
YFK

Nõuandeid, näpunäiteid, soovitusi..

Recommended Posts

Tere!

Olen 16-aastane noormees. Alustasin jõusaalis käimist aasta tagasi, kuid kuna 15-aastaselt täie auruga treenida ei tohi, võtsin rahulikult. Olen saanud väikse vundamendi alla ja nüüd on soov vundamendi peale midagi korralikumat rajada. Probleem seisneb selles, et olen kõhn. Olen terve oma elu kõhn olnud. Viimase aastaga on pikust kah palju juurde tulnud ja nüüd olengi pikk ja õbluke. Siiski toitun ma korralikult.

Küsiksingi:

1) Kuidas on kõhnal mõistlik massi suurendada?

2) Mis kava järgi võiksin ennast edasi arendada? Soov on rajada eelkõige lihasmass.

3) Pulbrite kasutamisele jah või ei?

Olen väga tänulik mõistlike inimeste vastustele! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1)Eks ikka nii, et sööd ööpäevas natuke rohkem, kui organism jõuab ära kulutada.

Ilmselt peaks sööma natukene tihedamalt(5-6 korda ööpäevas) ja igal söögikorral miskit, mis sisaldab suuremal määral valku.

2)Palju võimalusi..

Oleneb ka mitu korda nädalas Sa jõusaalis käid. Kui neid kordi on u 3-4, siis tuleks iga treening keskenduda nt kahele lihasrühmale ja need korralikult läbi treenida. Neid kombinatsioone on erinevaid, nt Rind-triitseps, õlg-kõht, selg-biitseps, jalad.

3)Kuna vahetult peale trenni on kehal vaja ruttu midagi saada, siis on vadakuvalk pulbrina tõesti lihtsaim moodus, järgmise söögikorrani läheb nii või naa natuke liiast aega kaotsi. Lihaste taastumise seisukohalt julgeks soovitada küll, mingi süsivesikuallikas ka sinna juurde, nt paar banaani.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5-6 söögikorda, mis sisaldab suuremal määral valku? Palju meil valku siis vaja on? Võtame lihtsalt 12 x päevas pulbrit ja ongi asi vask, kasvame kõik kivihunnikuteks... Äkki tellite mõlemad endale toitumis kava? Algajatele võiks siiski õpetada, kuidas tavatoidust võimalikult palju kätte saada....

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3)Kuna vahetult peale trenni on kehal vaja ruttu midagi saada, siis on vadakuvalk pulbrina tõesti lihtsaim moodus, järgmise söögikorrani läheb nii või naa natuke liiast aega kaotsi. Lihaste taastumise seisukohalt julgeks soovitada küll, mingi süsivesikuallikas ka sinna juurde, nt paar banaani.

Kataboolne aken on müüt :) Ei pea vahetult peale trenni ruttu midagi tarbima

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2)Palju võimalusi..

Oleneb ka mitu korda nädalas Sa jõusaalis käid. Kui neid kordi on u 3-4, siis tuleks iga treening keskenduda nt kahele lihasrühmale ja need korralikult läbi treenida. Neid kombinatsioone on erinevaid, nt Rind-triitseps, õlg-kõht, selg-biitseps, jalad.

Isiklikult algajale ei soovitaks üldse taolist "kehaosa eraldi" splitti.Pigem kogukeha,või üla-alakeha lähenemist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5-6 söögikorda, mis sisaldab suuremal määral valku? Palju meil valku siis vaja on? Võtame lihtsalt 12 x päevas pulbrit ja ongi asi vask, kasvame kõik kivihunnikuteks... Äkki tellite mõlemad endale toitumis kava? Algajatele võiks siiski õpetada, kuidas tavatoidust võimalikult palju kätte saada....

Söögikord võiks sisaldada valku 20-30g.

Enda arust soovitasin pulbrit ainult peale trenni...milles probleem?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklikult algajale ei soovitaks üldse taolist "kehaosa eraldi" splitti.Pigem kogukeha,või üla-alakeha lähenemist.

Jep..eeldasin, et ta selle aasta jooksul on seni kogukeha trenni teinud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1) Kuidas on kõhnal mõistlik massi suurendada?

2) Mis kava järgi võiksin ennast edasi arendada? Soov on rajada eelkõige lihasmass.

3) Pulbrite kasutamisele jah või ei?

1.Rohkem kaloreid päeva lõikes.

2.Minu isiklik soovitus oleks üla-alakeha,või kogukeha.Põhirõhk baasharjutustel.Aga põhiline on ikkagi järjepidevus kava jälgimisel ükskõik milline see kava välja näeb mida järgid.

3.Kui raha on,siis miks mitte.Mingi imeasi see "pulber" pole.Sööd ühe kohupiima ,või võtad valgusheigi.Mugavuse ja võimaluste küsimus rohkem. :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks pulbri eelis ongi see, et on mugavam, kiirem ja mahub rohkem! See kiirus ja mugavus kaaluvad selle hinnavahe ka ära. Ennast suuremaks juua on lihtsam kui süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söögikord võiks sisaldada valku 20-30g.

Enda arust soovitasin pulbrit ainult peale trenni...milles probleem?

Millele su grammid põhinevad? Vb mees on 50 kilone. 30 *6= 180 + siis pulber... 4 g ikka keha kilo kohta, see läheb pigem juba neerudele korvavaks. Pole mõtet soovitada asju, kuni ei tea ju mehest midagi... Pealegi üldse arvan, et pulbritest võiks algul eemale hoida ja pigem tavatoitumist õppida... Ega see pulber nüüd imevahend pole ja tasakaalustatud toitumisest on rohkem abi, kui pulbripakist. Pigem endale ikka korralikult toitumine selgeks teha... Pealegi tead sa palju on ühes banaanis sv? Ei ole ka banaan mingi imerohi või sv pomm...

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millele su grammid põhinevad? Vb mees on 50 kilone. 30 *6= 180 + siis pulber... 4 g ikka keha kilo kohta, see läheb pigem juba neerudele korvavaks.

Pole ühtegi teaduslikku tõestust, et suur valgu kogus koormab neere. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Olen 16-aastane noormees. Alustasin jõusaalis käimist aasta tagasi, kuid kuna 15-aastaselt täie auruga treenida ei tohi, võtsin rahulikult. Olen saanud väikse vundamendi alla ja nüüd on soov vundamendi peale midagi korralikumat rajada. Probleem seisneb selles, et olen kõhn. Olen terve oma elu kõhn olnud. Viimase aastaga on pikust kah palju juurde tulnud ja nüüd olengi pikk ja õbluke. Siiski toitun ma korralikult.

Küsiksingi:

1) Kuidas on kõhnal mõistlik massi suurendada?

süües korrektselt tavatoitu ning sedasi, et päevas natuke rohkem kaloreid sisse, kui kulutad. Kasutad progressi kontrolliks kahte vahendit: a) kaal ja B) mõõdulint. Mõõdulindiga mõõdad üle peamised kohad kord kuus ning iga nädal vööümbermõõt. Kui vööümermõõt kasvab, siis võtad tidus tagasi natuke, kui on sama või kahaneb, kuid kaal kasvab, siis jätkad sama toitumist. pole sul ju soovi olla peekonsardell?

2) Mis kava järgi võiksin ennast edasi arendada? Soov on rajada eelkõige lihasmass.

kõik oleneb sellest, mida varem teinud oled - ei soovitaks 1 lihas kord nädalas sinule. pigem ülakeha ja alakeha päevad ning trenn 4 korda nädalas

3) Pulbrite kasutamisele jah või ei?

kui raha on, siis miks ka mitte - tavatoidust saab ka samas kõik vajaliku kätte. kuid kui kaal kuidagi ei taha kasvada, siis võid lisada, sest nagu enne öeldi - kaloreid juua on lihtsam, kui neid sisse süüa. mina olen jäänud sinna juurde, et kasutan vaid treeningjärgset valgujooki 30g valk + 10g süsikas. piisab, et koduni vastu pidada, kus suurem söök sisse peale trenni.

Olen väga tänulik mõistlike inimeste vastustele! :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millele su grammid põhinevad? Vb mees on 50 kilone. 30 *6= 180 + siis pulber... 4 g ikka keha kilo kohta, see läheb pigem juba neerudele korvavaks. Pole mõtet soovitada asju, kuni ei tea ju mehest midagi... Pealegi üldse arvan, et pulbritest võiks algul eemale hoida ja pigem tavatoitumist õppida... Ega see pulber nüüd imevahend pole ja tasakaalustatud toitumisest on rohkem abi, kui pulbripakist. Pigem endale ikka korralikult toitumine selgeks teha... Pealegi tead sa palju on ühes banaanis sv? Ei ole ka banaan mingi imerohi või sv pomm...

Pulber läheb üheks toidukorraks. Ja sel juhul, kuna ütlesin 20-30, tuleb 120-180. Viie toidukorra pealt siis isegi vähem. Mida neerude puhul jälgida, oleks see, et piisavalt vedelikku ka juurde tarbiks. Pulber polegi imevahend. Banaanis sv? Ühes keskmises banaanis on süsivesikuid u 35g. Ja minu arvates peale trenni väga hea, eelistan lihtsüsivesikutele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pulber läheb üheks toidukorraks. Ja sel juhul, kuna ütlesin 20-30, tuleb 120-180. Viie toidukorra pealt siis isegi vähem. Mida neerude puhul jälgida, oleks see, et piisavalt vedelikku ka juurde tarbiks. Pulber polegi imevahend. Banaanis sv? Ühes keskmises banaanis on süsivesikuid u 35g. Ja minu arvates peale trenni väga hea, eelistan lihtsüsivesikutele.

banaan (175 g):

- Kaloreid 162.75 Kcal, Rasva 0 g, Valku 1.75 g, Süsivesikuid 35 g, Kiudaineid 3.5 g - kustuta

Kaloreid: 162.75 Kcal

Rasva: 0 g.

Valku: 1.75 g.

Süsivesikuid: 35 g.

Kiudaineid: 3.5 g.

Kust kohast leiad sa banaane, mis kaaluvad 175g? Tahaks ka teada... Või sööd koos koortega? Ise käisin kaalumas ja sain suurema kaaluks 115 ja väiksem oli 98g...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

banaan (175 g):

- Kaloreid 162.75 Kcal, Rasva 0 g, Valku 1.75 g, Süsivesikuid 35 g, Kiudaineid 3.5 g - kustuta

Kaloreid: 162.75 Kcal

Rasva: 0 g.

Valku: 1.75 g.

Süsivesikuid: 35 g.

Kiudaineid: 3.5 g.

Kust kohast leiad sa banaane, mis kaaluvad 175g? Tahaks ka teada... Või sööd koos koortega? Ise käisin kaalumas ja sain suurema kaaluks 115 ja väiksem oli 98

Minu allikate järgi piisab 145g banaanist.

Mida iganes, asi kisub alustatud teemast kaugele :angry: ja fakt on, et banaan on peale trenni üpris hea valik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Gigolio,mille järgi sa teemaalgatajale neid gramme ja koguseid soovitad siin? Sa ei tea ju tema kehakaalu,aktiivsust jne.Need kogused on individuaalsed.Muidu üldplaanis pole sinu jutt vale. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks soovitaks lugeda ka seda:

http://www.jissn.com/content/10/1/5

"the purpose of this paper will be twofold: 1) to review the existing literature on the effects of nutrient timing with respect to post-exercise muscular adaptations, and; 2) to draw relevant conclusions that allow practical, evidence-based nutritional recommendations to be made for maximizing the anabolic response to exercise."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis pulbreid soovitaksite? Olen Hera 80st head kuulnud, samas ise vaatasin veel ka Multi Mass 6000 ja Lean Massi.

Mis eesmärk on? Kas menüü on eesmärkide saavutamiseks puudulik või on asi mugavuses?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole ühtegi teaduslikku tõestust, et suur valgu kogus koormab neere. :)

Ei ole ise täpselt uurinud, kas on või ei ole vastavasisulist uuringut, aga kui sai käidud spordiarsti juures terviseuuringul ja proovidel, siis ka kirjutati analüüsi, et kõrge kreatiniini ja uurea tase, mis viitab liigsetele treeningutele ja/või osalt valgu ja kreatiini liigsele tarbimisele. Et siis ühest vastust ei saanudki ja nüüd see üldse kahtluse all.

Muudetud kasutaja eliviielo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×