Jump to content
olivaar

Lihasvalu peale trenni

Recommended Posts

Mul probleem selline, et peale jõusaali treeninguid kestavad lihasvalud väga pikalt nt. küki korral teen esmaspäeval ja siis lihased on veel reedelgi valusad. Tundub, et see on liiga pikk aeg või kuidas teistel on. Kuidas lihase taastumist kiirendada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte ainult ei valuta, vaid on ka nii puised ja kanged, et kõnnid nagu sirkel.

Ma järgmisel päeval pärast jalatrenni jooksen umbes 25 minutit ja siis venitan 30 minutiti.

Raske on ennast jooksma saada kuid päriselt aitab.

Tegelikult teen ma seda pärast igat trenni, mitte ainult pärast jalapäeva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siis ju hea kui tuimad ja valusad on lihased. Vähemasti tead, et asja ette läinud trenn.

Taastumise kiirendamiseks kindlasti venita peale trenni ning samuti ülejärgmisel päeval tee natuke soojaks lihased kerge trenniga ning uuesti venitused.

Olen täheldanud enda puhul ka seda et kui valke väheks jääb menüüs siis ka valutavad pikemalt. Kuid viimane on pigem vahest individuaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole lihasvalu juba väga pikka aega tundnud ning ma ei näe ka põhjust miks paljud seda taga ajavad. Näitab lihasvalu vaid seda, et lihas on saanud tavapärasest suurema tugeva koormuse, kuid ta ei ole märk ei edukast treeningust ega täpsest taastumisest.

Kui on soov lihasvalu vältida siis võiksid treeningud olla tihedamad ning veidi ka kergemad. Kui teha ühte lihast 2-3x nädalas läbi siis on väga keeruline tugevat lihasvalu tekitada. Tihti ei õnnestu see üldse.

Muidugi aitavad ka juba mainitud taastusprotseduurid nagu venitamised, masseerimised jms. Kergema lihasvaluga võib juba vabalt trenni teha minu arvates.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu kogemus on see et lihasvalu on enamasti vaid siis kui on pikem paus pärast seda kui viimast korda mingit teatud lihast treenisid. Kui treenid regulaarselt siis seda väga ei teki. Foam roller ja venitamine aitavad ka kaasa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×