Jump to content
Hypix

Põlve valu.

Recommended Posts

Probleem siis selline.

Varem pole sellist jama olnud, aga kui ca aasta tagasi hakkasin kangiga kükkima tekkis paremasse põlve mingi valu. Kükkides seda ei esinenud vaid näiteks päev hiljem. Lihtsalt istudes või kükitades tõused püsti siis käib parema põlve liigesest selline valu läbi et kuku või pikali...lonkan/liigunpaar minti ja pole enam probleemi. Lööb lambist välja mitte ei ole pidevalt, aga esineb just siis kui olen just kükitanud või istunud. Eemaldasin kavast kükid ja teen nüüd jala pressi aga probleem ikka esineb. Ei julge kükki teha äki lööb jälle valu sisse siis olen kangi all...ohutum on jalapress. Pärast jala päeva lööb nagu eriti esile. Täpsem asuokht valul on parema põlve liigese parem pool.

Oskab keegi midagi tarka öelda või vähemalt soovitada kuhu pöörduda Tartus. Sellist jama ei taha küll kuulda et ära siis tee kükki või jala pressi :D

Ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõnis Mandel või Leho Rips - arstid, keda tõesti huvitab, mis patsiendil viga. Vähemalt minul nende arstidega ainukesena positiivne kogemus. Teised tegid (tegelt ei teinud midag) asju nn üle puusa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustuseks lõpeta jalgade tugevam koormamine ära. Vaevalt, et olukord niisama paremaks läheb. Lühikest aega koormuse eemaldamine nüüd kindlasti mingi katastroof ei ole. Ei lihasmassile ega jõunumbritele, targem ikka tervist hoida. :) - Loodetavasti need Sarge poolt soovitatud arstid oskavad aidata aga suht kindel on see, et mistahes vigastuse või põletiku tekkides soovitatakse ikka kõigepealt koormus miinimumi viia ning siis tasapisi taastavate protseduuridega jõud üles ehitada kui suurem häda möödas. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustuseks lõpeta jalgade tugevam koormamine ära. Vaevalt, et olukord niisama paremaks läheb. Lühikest aega koormuse eemaldamine nüüd kindlasti mingi katastroof ei ole. Ei lihasmassile ega jõunumbritele, targem ikka tervist hoida. :) - Loodetavasti need Sarge poolt soovitatud arstid oskavad aidata aga suht kindel on see, et mistahes vigastuse või põletiku tekkides soovitatakse ikka kõigepealt koormus miinimumi viia ning siis tasapisi taastavate protseduuridega jõud üles ehitada kui suurem häda möödas. :)

Eks üks põhjuseid, miks ma opiga nõus olin, oli see, et siis ma olen sunnitud endale puhkust andma. Aga tagatipuks koormasin teise põlve üle, sest pidin kõiki asju ühe jalaga tegema :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõnis Mandel või Leho Rips - arstid, keda tõesti huvitab, mis patsiendil viga. Vähemalt minul nende arstidega ainukesena positiivne kogemus. Teised tegid (tegelt ei teinud midag) asju nn üle puusa.

Ja kus nad asuda võiksid :D Olen alles ca 2 kuud Tartus elanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja kus nad asuda võiksid :D Olen alles ca 2 kuud Tartus elanud.

Tõnis Mandel on Maarjamõisas ja Leho Rips Medexis. Maarjamõisa haigla asub L.Puusepa 8 ja Medex kesklinnas Kohtumaja vastas kohe - http://medex.ee/.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustuseks lõpeta jalgade tugevam koormamine ära. Vaevalt, et olukord niisama paremaks läheb. Lühikest aega koormuse eemaldamine nüüd kindlasti mingi katastroof ei ole. Ei lihasmassile ega jõunumbritele, targem ikka tervist hoida. :) - Loodetavasti need Sarge poolt soovitatud arstid oskavad aidata aga suht kindel on see, et mistahes vigastuse või põletiku tekkides soovitatakse ikka kõigepealt koormus miinimumi viia ning siis tasapisi taastavate protseduuridega jõud üles ehitada kui suurem häda möödas. :)

Põhimõte on õige, aga kõhre kulumise või meniskiprobleemiga on asi veidi keerulisem :)

Samas ei või välistada, et on mingi muskulaarne taust - valu tekitab mingi lihaspinge/düsbilanss - selliste asjadega tegelevad jällegi füsiod. Olen isegi niiviisi põlvevalusid kaotanud :) Kui aga valu tekib hiljem, on seda selle võrra raskem uurida, hea oleks kui füsio ka treeningutehnikat jagaks.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×