Jump to content
SKG

SKG transformation journey

Recommended Posts

kui aus olla, siis selle tõestamine ei ole üldse nii lihtne. kui sa pead silmas klassikalist soolesümptomitega tsöliaakiat, siis jah, see ei olegi nii keeruline (kuigi osadel juhtudel ei näita testid midagi, kuid allergiatest võib näidata). samas on suhteliselt palju sümptomite leevenemist või täielikku kadumist meniere'i sündroomi, depressiooni, langetõve, liigeseprobleemide, kroonilise väsimuse sündroomi jne puhul, mil tsöliaakiatestid ei näita mitte midagi.

s.t. kui inimese tervis v enesetunne subjektiivselt gluteeni (või alkoholi v tubaka vmt) ärajätmisel paraneb, siis põmst see töötab ja pole oluline, mille kaudu v miks. tähtis elukvaliteedi suhtes on see, et töötab. ja ma arvan, et teadus ei tea kaugeltki veel kõike (nii, nagu veel kümmekond aastat tagasi räägiti gluteenist, nüüdseks teatakse veel päris suurt hulka muid valke, mida teravili sisaldada võib ja mis ka kehas võõrvalguna antikehi toota võivad ja probleeme põhjustavad).

aga vaidlemine sel teemal ei ole minu eesmärk :). kaugeltki mitte. ma arvan, et oleks palju mõistlikum, kui igaüks ajaks oma rida, nö "hariks oma vagu" ja jätaks naabri kapsapeenra rahule. ja kui keegi tahab nõu v abi ja seda küsib, siis saab seda muidugi alati anda.

mis aga konkreetsesse videosse puutub (olen seda varem näinud), siis ei näita see ju suurt midagi. või õigemini, näitab, et inimesed ei tea, misasi see gluteen on. samas ma võiksin kihla vedada, et vähemalt pooled inimesed ei tea, mis ained on tubakasuitsus v alkoholis, kuid samas teavad, et mõlemil on tervisele teatud kahjulik mõju. ma ntx oskan ka arvutit elementaartasemel kasutada, kuid ma ei tea mitte mukitki, mis seal sees on või kuidas see töötab (täitsa tõsiselt kusjuures). s.t. selleks, et osata omletti hinnata, ei pea alati muneda oskama :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojah kui enesetunne selgelt paraneb gluteeni ara jatmisel ja see toesti oli ainuke muutus, mis tehti, siis tundub asi selge olema. Ma pidasin pigem silmas inimesi, kes kuskilt voi kellegi kaest on kuulnud ja siis hakkavad pimesi jargima, kuna gluteen on "paha-paha". Enne voiks ju vahekenegi selgeks teha - uurida, ei?

Aga otse teemasse - naudin oma nn. lounasooki hetkel. 150g pennet tomatikastmega. Yhtlasi ka koige valgurikkam taisterapasta, mida kohanud olen (14g/100g!).

0940gh2l.jpg

44Tvhvol.jpg

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

absoluutselt nõus! ja noh, ma ise muidugi arvan ka, et võiks igakülgselt uurida ja lugeda ja õppida ja ma ise teen seda ... samas kui seda ei tehta, ei lähe muidugi ka maailm veel upakile :)

oeh, laadi nüüd veel mõni pizzapilt ka üles :D

minu lemmiksöögid....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pizzat ei saa nyyd monda aega, kuna eile keetsin kilo pennesid ja need tuleb enne ara tarbida.

Kuigi jah - sel nadalal on jarjekordselt 2 UFC eventi, yks lausa Dublinis, et tuleks nagu midagi votta vaatamise korvale.

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtsin prooviks, kuna koostis tundus OK ja diil oli hea. Ilma stimulantideta nagu mulle meeldib.

Tundub, et paras 1,5-2 annust võtta.

Mingi free sample tuli ka jälle kaasa.

pvuT99al.jpg

TNhw3cISV6RH.png

Seda iSatori Bio-Gro pole ise veel proovinud, millest nüüd eile ilge paanika lahti läks, kuna selle koostisosad WADA listis on. Muidu USA-s käies oli seda igalpool saada jah.

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seljapäev oli ja tagasi ei hoidnud.

Pärast aga..

zlDYLLP.jpg

Kui koik laheb plaanipäraselt, siis homme votan reied ette.

Nädalavahetuseks yks teistmoodi treening plaanis.. eks näeb kas ka realiseerub. Ei, ma ei motle magamistoa-kardiot.

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seljapäev oli ja tagasi ei hoidnud.

Pärast aga..

zlDYLLP.jpg

Kui koik laheb plaanipäraselt, siis homme votan reied ette.

Nädalavahetuseks yks teistmoodi treening plaanis.. eks näeb kas ka realiseerub. Ei, ma ei motle magamistoa-kardiot.

Magamistoa-kardio oma mugavus tsoonis on jama jah . Soovitan soojalt sama asja Wildis proovida. Adrenaliini laks on nii hea et lööb kohe ninast vere välja pluss sa raputad oma keha mugavus tsoonist välja.

Keha tuleb ju sokeerida vahel muidu ei toimu arengut, minu arust. See kehtib igasuguse treeningu puhul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3981696/

Üks päris märkimisväärne uuring kah. Kindlasti keegi oskab ja tahab seda analüüsida ning miinused välja tuua aga midagi ta siiski näitab.

Seda saavad nüüd LCHF propageerijad kenasti ära kasutada. Veits paneb mõtlema isegi.

Ei ole sellega veel tutvunud, seega ei hakka hetkel kommenteerima. Aga miks mina high-carb praktiseerin:

- sysivesikud on eelistatuim energiaallikas ja tunnen selget vahet HF vs HC sama kaloraazi puhul. Atleetliku inimese puhul ei oma LC lihtsalt pointi.

- rasvad ladestuvad keharasvaks lihtsamini kui sysivesikud

- minu higi-, keha- ja hingelohn muutus enda jaoks talumatuks (kaaskannatajatest raakimata) ketoosis olles (Google: ketosis smell & ketosis body odor). Trenniriietest ei saanud seda lehka isegi pesuga valja, pidin peale seda eksperimenti koik ara viskama. Tahaks emaseid ka ikka saada, seega juba ainuyksi sellest praktilisest kyljest jaab asi minu jaoks ara. Science < Practicality.

YMMV.

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

seda on mark sisson ja andreas eenfeldt juba aastaid väitnud. ja minu isiklik kogemus kinnitab sedasama

.

2 meest, kes ei ole peale a) "edulugude b)viitele "koopainimesele" midagi oma teooriatele toeks toonud. Aastaid. Isiklik kogemus, kahjuks, on sobiv vaid sulle endale "tõendiks". Sellega ei ole muud peale hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et on 2 võimalust: kas ignoreerida kõike ja teha tunde järgi või rabeleda eri teooriate vahel, sest eelmisele uuringule vastupidiselt leiab suhteliselt värske:

http://www.kevinmd.com/blog/2014/07/stupidity-worse-us-either-sugar-saturated-fat.html

Conclusion : Current evidence does not clearly support cardiovascular guidelines that encourage high consumption of polyunsaturated fatty acids and low consumption of total saturated fats.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole sellega veel tutvunud, seega ei hakka hetkel kommenteerima. Aga miks mina high-carb praktiseerin:

- sysivesikud on eelistatuim energiaallikas ja tunnen selget vahet HF vs HC sama kaloraazi puhul. Atleetliku inimese puhul ei oma LC lihtsalt pointi.

- rasvad ladestuvad keharasvaks lihtsamini kui sysivesikud

- minu higi-, keha- ja hingelohn muutus enda jaoks talumatuks (kaaskannatajatest raakimata) ketoosis olles (Google: ketosis smell & ketosis body odor). Trenniriietest ei saanud seda lehka isegi pesuga valja, pidin peale seda eksperimenti koik ara viskama. Tahaks emaseid ka ikka saada, seega juba ainuyksi sellest praktilisest kyljest jaab asi minu jaoks ara. Science < Practicality.

YMMV.

Paleoga läheb hingõhk selliseks rõvedaks(pese hambaid palju tahad,ei aita) ise ei sa pikapeale aru,aga abikaasa andis märku.Endal keha lõhn ei muutund, aga olen tähelepannud kui pingeline värk ,siis higi lõhn läheb tugevaks kohe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 meest, kes ei ole peale a) "edulugude b)viitele "koopainimesele" midagi oma teooriatele toeks toonud. Aastaid. Isiklik kogemus, kahjuks, on sobiv vaid sulle endale "tõendiks". Sellega ei ole muud peale hakata.

Milleks sellist jama ajada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no seda küll, et need 2 meest ei ole ametlikku UURINGUT kokku kirjutanud. neil on ainult aastaid kestvad edulood, kümned tuhanded inimesed ... ei midagi tõsist... :D vaene rootsi riik, kes sellise mittetõsiseltvõetava tulemuse peale oma toitumissoovitusi korrigeeris.

aga see, et minu isiklik kogemus on oluline vaid minu jaoks - otse loomulikult! kelle elu ma siis veel elan? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milleks sellist jama ajada?

Mis osa siin jama on?

Mark Sisson - visuaalselt heas vormis mehike, kes on ehitanud üles oma *väikese* müügimasina: alates kirjatöödest, lõpetades oma toidulisandite sarjaga, personaalne nõustamine lisaks.

Andreas Eenfelt - rootsi perearst, kelle viimane ARGUMENT oma dieediteooria tõestuseks on see, et tema, kes on neljakümnene mees ning sealjuures LCHF viimased aastad järginuna omab täiesti keskmise inimese verenäitajaid. Inimese, kes toitub tavaliselt, ilma äärmustesse laskumata.

Kes ei ole oma veebisaidil enam-vähe kunagi ühtegi korralikku argumenti välja toonud. See, et ta ütleb "hirm rasva ees on olnud põhjendamatu", võib olla okei aga paranoia ja ületarbimise vahel on päris palju ruumi. Mõõdukusest ei ole seal juttugi olnud.

Kui kellelegi piisab sellest, et olla tõstetud arvamusliidri staatusesse - hästi. Usul on tugev jõud.

Ning kuna tundub, et keerulisemad mõttekäigud ja tekstid võivad keskmisele eestlasele üle jõu käia, siin üks lihtne ja omakeelne looke:

http://teadliktreening.com/oma-kogemusele-tuginemine-fitness-valdkonnas/

*

  • Kokkuvõtvalt, anekdoodid, sarnaselt kuulujuttudele, on kõige nõrgem tõenduse vorm. Kuigi neil on palju puudujääke, ei ole need alati täiesti väärtusetud. Nende potentsiaalne väärtus sõltub kogemusest, intelligentsusest ja müügisõltumatusest. Uskumus sellistesse soovituslugudesse võib suurendada ootuseelarvamust ja see võib omakorda parandada tulemusi.

Praktiline soovitus:

Kui võimalik, tugine oma treeningutes, toitumises ja toidulisandite valikus teaduslikule meetodile, mitte anekdootilisele tõendusele, sest see on kõige nõrgem tõenduse vorm.

Huvitatu saab sealt iseseisvaks uurimiseks alguse - google ja ingl.keeles leiab oi-kui-palju teavet, mis seletab elu natuke enam ja loogilisemalt lahti kui ma siin teha saan. Sellest on abi ainult endal, kui avad silmad, mul ei ole müügikasu mängus.....

" ..there's only so much time in the day, might as well spend it on high-quality information rather than pop diet books consisting of half-assed speculations & cherrypicking. " Alan Aragon

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mark Sissoni kodulehel on igal pühapäeval postitus, kus ta toob viiteid uuringutele, mis tema teooriaid toetavad.

http://www.marksdailyapple.com/weekend-link-love-304/#more-50814

Mismõttes "ei ole midagi oma teooriatele toeks toonud"?

diet books consisting of half-assed speculations & cherrypicking.

- kasutatakse VAID oma teooriatega haakuvaid uuringuid, ignoreerides teisi. Suurt pilti ei näidata / nähta.

viimased uuringute lingid:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24860277 mandlite kasulik mõju vastupidavussportlastele. Jaa, aga, kes on kahelnud, et pähklid, näiteks, ei võiks/peaks olema inimese toidulaual.

Või teine: et tume shokolaad võib omada positiivset mõju kardiovaskulaarsele tervisele - sellegagi on päri iga mitte-paleolane.

Tead, usu, ei ole minu asi, kui kohe üldse ei soovi ise mõelda.

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

" Exposing the holes in people's attempts at reasoning is great fun for me. Many people have learned a great deal from watching these debates from the sidelines. Also, you're confusing arguing with trolling. There's actually not much of an argument here. " A.A.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.plosone.org/article/info%3Adoi/10.1371/journal.pone.0100652

Conclusions

Trials show weight loss in the short-term irrespective of whether the diet is low CHO or balanced. There is probably little or no difference in weight loss and changes in cardiovascular risk factors up to two years of follow-up when overweight and obese adults, with or without type 2 diabetes, are randomised to low CHO diets and isoenergetic balanced weight loss diets.

I have no issue with LC diets. Any diet that provides protein at ~>1.6 g/kg and contains adequate fat can be a viable strategy. Ultimately it comes down to genetic variation, goals, and preference.

My only issue is with those that claim there is a one-size-fits-all approach. That view simply isn't supported by the research.

Brad Schoenfeld

Kirjutagu rootsi tohter ja ameerika pensionär mida iganes, teadus räägib teist keelt. Andesta, SKG, et su pinnal nats diskussiooni tekitanud.

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×