Jump to content
sanderp

6 x nädalas

Recommended Posts

Püstitan küsimuse kuna tahaks targematelt inimestelt abi ja nõu küsida . Nimelt käin 6 korda nädalas trennis , teen 2 korda keha läbi st. E:R(rind,õlg,biits)T:L(jalg,säär,triits)K:P(selg,trapets) . Teen ka füüsiliselt rasket tööd , seega küsimus oleks järgmine:kui suur on oht ületreeninguks? Olen seda kava järginud umbes kuu aega, vahepeal kui tunnen , et ei jõua tõesti siis olen ka paar lisapäeva puhkuseks võtnud. Jõusaaliga tegelenud aastaid , vahepeal vähem-vahepeal rohkem . Olen 23a ja 83 kg . Tunnen, et vähem kui 2 x nädalas keha läbi teha ei ole arengut . Kas mõni kogenum teadja oskab öelda kas tapan oma keha liialt ära ? Tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen ise ka hetkel 6 korda nädalas trenni saalis. 3 päeva rasked baasharjutused ja suured raskused, järgmised 3 päeva kergem raskus ja isoleerivad harjutused kordustega umbes 15. mõju on hea. kuigi ma ei tee füüsilise koormusega tööd siiski.

nagu ülal öeldi, siis kui toidad keha piisavalt ning magad vähemalt 8 tundi jutti, siis ei tohiks probleeme ette tulla. Kui aga isu hakkab mingil hetkel kaduma, tee väike paus sisse trennidesse, sest siis on tegu juba ületreeningu esimeste tunnustega.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul just raskusi selle "kergema" trenniga . Algselt mõtlen küll , et teen kergemalt , aga kui trenn käib siis ei suuda mitte raskusi peale laduda ja vaikselt võtta . Hetkel on minu jaoks "kerge" trenn see kui treenin üksi ning võtan n.ö viimast , "raske" trenn aga see kui keegi on kaasas ning viimaseid kordusi juba aitab. Kordused jäävad vahemikku 8-12 .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul just raskusi selle "kergema" trenniga . Algselt mõtlen küll , et teen kergemalt , aga kui trenn käib siis ei suuda mitte raskusi peale laduda ja vaikselt võtta . Hetkel on minu jaoks "kerge" trenn see kui treenin üksi ning võtan n.ö viimast , "raske" trenn aga see kui keegi on kaasas ning viimaseid kordusi juba aitab. Kordused jäävad vahemikku 8-12 .

Pead oma mõtlemise paika saama ning mõistma, et miks on see kerge trenn samamoodi vajalik nagu on need rasked trennid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tunnen, et vähem kui 2 x nädalas keha läbi teha ei ole arengut . Kas mõni kogenum teadja oskab öelda kas tapan oma keha liialt ära ? Tänud

Üks ja ainuõige vastus sellele küsimusele puudub. On vaja palju enam teada. Mida võib aga kindlalt öelda on ehk see, et üksnes tundega keha arengu (või mittearengu) üle otsustades võib kõvasti mööda panna.

Minule tundub, et praegu on see kuus korda pigem liiast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise soovitaks üldse kas kogukeha,või üla-alakeha süsteemis teha.Teen ise ka füüsilist tööd ja endale on näiteks kogukeha lähenemine sobivam.Toetun baasharjutustele.Teen keha nädalas umbes kolm korda läbi pluss üks päev kus teen käsi ja pikemaid seeriaid väiksema raskusega. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://nicktumminello.com/2013/09/personal-trainer-myths-best-exercises-for-building-muscle-mass/

1 ja ainuke vastus küsimusele:

there are plenty of exercises options that allow you to apply force to your muscles to stimulate tension, metabolic stress, and muscle damage. And, the best moves for mass are the ones that best fit with your physiology and current movement capability.

Sama sobib pooltesse teemadesse, mida siin algatatakse. See on liiga individuaalne, et anda nõu ühelt võhikult teisele.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igasugu lähenemised võivad sobida, siin on nüansse jube palju. See, kui koormav iga trenn on, kui suur on sinu taastumisvõime, kuidas vaim vastu peab, kas toitumine toetab sellist lähenemist, kas see sobib eesmärkidega jne jne.

Igat lähenemist võib omakorda modifitseerida. Nagu sa juba isegi teed - võtad vahest pause, kui enam ei jõua. Üldiselt nii tiheda treeningkava puhul kipubki see vajadus tekkima, et iga natukese aja tagant on vaja paar ekstra päeva anda, et keha jõuaks järgi taastuda. Ning tegelikult on see täiesti okei lähenemine. Selle näol ongi tegemist suuresti traditsioonilise treeningu vormiga - tippsportlaste treeningkavad ongi tihti 6x nädalas, 2x päevas. Treenitaksegi osalisse ületreeningusse ning siis antakse ekstra aega järgi taastuda, kohaneda, areneda.

Tiheda treeningu eelised on minu arust see, et mistahes tehnika on paremini kontrolli all, kuna liigutusi sooritatakse tihti. Paraneb ka tunnetus samal põhjusel. Vigastuste oht on üldiselt väiksem, kuna tihe treening ei luba iga trenn niivõrd suuri raskusi kasutada ning eelmainitud tehnika ja tunnetuse eelised aitavad omakorda ohte vältida.

Negatiivsest küljest tooksin välja vaimset pinget mida pea igapäevane suur koormus kaasa võib tuua. Võib tekkida ka olukord, kus vabu päevi või "kergemalt" ei osatagi võtta, sest tekib negatiivne reaktsioon rutiinist väljumisele. Samuti on vajalik õppida koormust õigesti lisama. Tihedate trennide puhul ei saa iga treeningu areng olla kuigi märgatav, ning seda lootes või forseerides võid kiiresti seina sõita ning oma arengu nulli keerata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treenin ka hetkel 6 päeva nädalas ja varem tegin ka kolm rasket ja siis samad harjutused kolm järgmist päeva kergelt. Nüüd aga olen läinud seda teed, et iga päev erinev lihasgrupp. E selg, T rind, K jalg, N biits, R triits, L õlg. Harjutusi on 4-5 ja teen 5x5 süsteemiga kõike. Läheb umbes neljas kuu ja minu puhul toimib selline kava väga hästi, jõudu tuleb ilusti, lihas kasvab ka ning trenni lõpuks ei hakka motivatsioon ära kaduma ja ptuiptuiptui pole veel kordagi tundnud, et ei viitsiks trenni minna. Enne just see, et 1,5h kangutada, kadus keskenumine ära ja siis saigi kaks- kolm nädalat trenni ning siis vahepeal tuli viitsimatus. Olen proovinud ka nii, 2+1 kui igasugu erinevaid variante, aga kõige rohkem meeldivad just lühikesed trennid tihedalt. Ma naudin jõusaalis käimist, enne aga ma lihtsalt käisin jõusaalis. Ehk siis mida tahtsin öelda, et tuleb valida selline kava, mida on endal mõnus teha. Öeldakse ju ka, et harjutus mis meeldib toob palju rohkem kasu, kui harjutus mis ei meeldi.

Muudetud kasutaja Gennadi poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hoidke oma hobuseid mehed... kõik kihutavad nõu andma, enne kui on teemalgatajalt küsinud et MIKS ta trenni teeb?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×