Jump to content
msmeriliis

Probleemne jooksmine

Recommended Posts

Sooviksin nõu, abi, diagnoosi!

Nimelt mulle meeldib joosta. Olenemata ilmast ja kellaajast oleksin ma valmis minema jooksma. Klapid pähe ja minek, kui tahtmine tuleb.
Lugu on aga nii, et saan joosta umbes 200m kuni 1km, olenevalt päevast, kui tunnen kuidas mu sääre eespoolsed lihased kõvasti krampi kisuvad ning edasi kõndiminegi on väga valulik ning võtab lonkama. (Mõnikord mõlemad jalad, vahel vaid üks)
Olen mõelnud, et võib-olla ma jooksen valesti, liiga lühikesed/pikad sammud, vale sirutus, liiga pehmed põlved vms... olen täiesti lootusetus olukorras.

Varem arvasin, et põhjus võib olla valedes jalanõudes kuid nüüd said soetatud korralikud jooksutossud aga midagi ei ole muutunud.

On see kirjeldus mõistetav?

Tahaksin hirmsasti abi saada :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sooviksin nõu, abi, diagnoosi!

Nimelt mulle meeldib joosta. Olenemata ilmast ja kellaajast oleksin ma valmis minema jooksma. Klapid pähe ja minek, kui tahtmine tuleb.

Lugu on aga nii, et saan joosta umbes 200m kuni 1km, olenevalt päevast, kui tunnen kuidas mu sääre eespoolsed lihased kõvasti krampi kisuvad ning edasi kõndiminegi on väga valulik ning võtab lonkama. (Mõnikord mõlemad jalad, vahel vaid üks)

Olen mõelnud, et võib-olla ma jooksen valesti, liiga lühikesed/pikad sammud, vale sirutus, liiga pehmed põlved vms... olen täiesti lootusetus olukorras.

Varem arvasin, et põhjus võib olla valedes jalanõudes kuid nüüd said soetatud korralikud jooksutossud aga midagi ei ole muutunud.

On see kirjeldus mõistetav?

Tahaksin hirmsasti abi saada :(

Täpselt.

Enda kogemustest luuümbrise põletikuga võiksin anda põhimõtteliselt identse kirjelduse. Tugev krambi-sarnane valu säärte esiosas peale paarisaja meetri läbimist, peaaegu tunne nagu luu ise valutaks.

Ise sain selle külge peale ühepäevalist äärmiselt tugevat koormust. Olin tolle ajani suutnud järjest joosta heal juhul 2 kilomeetrit aeglase tempoga, aga olude sunnil pidin järsku jooksma 6 kilomeetrit tuntavalt kiiremi, ehk täiesti üle oma füüsiliste võimete - jooksin suht tahtejõu pealt. Järgmine päev olid needsamad valud juba küljes.

Raviks sain põletikuvastaseid tablette ja kreeme. Samuti soojendavaid kreeme. Täielik koormuse vältimine jalgadele. Ideaalis oleksin võinud muidugi adekvaatsema arsti juurde pöörduda, sest kindlasti saab ühte ja teist veel teha. Masseerimised, venitused, kompressid mis kõik aitavad taastumisele kaasa.

Siiski, olenevalt põletiku tõsidusest võib minna päris kaua täieliku paranemiseni. Mul läks ikka mitu kuud. Aga õige hoolitsemise puhul, eeldusel, et põletik väga hull ei ole, usun, et saab ka kiiremini probleemist võitu.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib olla ka puhtalt lihasprobleem lamenenud tallavõlvidest, valest jooksutehnikast, tibialis anteriori nõrkusest jne. Kõik need võivad vabalt ka teineteise poolt põhjustatud.

Igal juhul tasub tehnika üle vaadata, periostiit või mitte. Nendes artiklites olid mõned päris head näpunäited, mis aitavad ka tibialis anteriori nõrkuse korral.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi ma väga tänan!
Ei oleks iialgi arvanud, et tegemist võiks olla mõne põletikuga kuid nüüdsest on seda hea teada.
Kõige parem, kindlam variant on vast käia ära arstil ning siis vaadata mis edasi saab.

Mida varem rajale tagasi, seda parem :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×