Jump to content
Pinky

Lihaste taastumiseks...

Recommended Posts

Tere! Küsimus on selline, et kas pärast hilisõhtust trenni peab kindlasti midagi sööma? Kas on võimalik tarbida vajalikud valgud ja süsivesikud vedelal kujul? Kuna ma olen harjunud, et ma ei söö õhtul pärast 6-7 enam, aga hakkan nüüd 2x nädalas käima hilistel aegadel trennis, siis mõtlesin, et äkki on võimalik lihastel taastuda muud moodi (ehk ilma söömata)? Kas proteiinipulbreid vms võib kasutada asendusena? Hetkel on plaanis keha rasvaprotsenti alandada ja lihast kasvatada. Olen 18 aastane neiu ja kaalun 58 kg. Ootan väga vastust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk siis oled kuulnud, et "söömine" pärast 6 ükskõik mis vormis takistab rasvapõletust aga muul kujul kalorite tarbimine ei takista? :P

Kui päevane kaloraaž lõhki ei lähe, siis võid süüa ükskõik mis ajal.

Võid vajalikud toitained kätte saada sheigist, aga kui käid vaid 2x nädalas trennis, siis taastub lihas ka normaalse toitumise juures.

äkki on võimalik lihastel taastuda muud moodi (ehk ilma söömata)?

No õhust ja armastusest ikka ei taastu nagu ka auto ei sõida kütuseta.

Toitaineid on ikka vaja ja toitained annavad alati kaloreid, ükskõik kas need on vedela või tahke toidu kujul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 korda nädalas käin hilisel ajal trennis, ülejäänud päevad (üritan kokku 4-5x nädalas käia, kuid mitte üle tunni aja korraga) käin kuskil kella 16-19 paiku. Enamasti aeroobne, kuid kardan, et põlved ei pea vastu, sest seal on palju kükke jm ja mul on liigesed nõrgad, niiet ilmselt varsti lähen üle jõusaalile, kus hakkan veloergomeetriga sõitma jm.

Muudetud kasutaja Pinky poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk kui sa kardad õhtul süüa seetõttu, et see segab sinu eesmärki "rasvaprotsenti alandada ja lihast kasvatada", siis on hirm asjatu, eriti pärast trenni.

Kui enamik trennidest on sul aeroobsed, siis erilist lihas sa niikuinii ei kasvata...

Kaalu juurde või alla võtmine oleneb ikka kaloraažist. Ma ei tea, kas sa tead oma päevast kaloraaži ja kas su toitumine on üldse korras.

Kui sul lihtsalt pole õhtuti isu või viitsimist kokata või tunned, et tavatoiduga ei taastu ära, siis muidugi võid valgu-süsivesiku jooki kasutada kui tahad.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ohh jah. tuleb meelde minu rasvaprotsendi vähendamise faas ja see, et sel ajal oli mu viimane toidukord 1 tund enne magama minemist.... ehk siis umbes kell 22.00. trennis käisin kella kuue paiku õhtul, peale trenni sisse sheik, siis õhtusöök kodus seal 8 paiku ja siis veel kell kümme enne magamajäämist siis veel üks toidukord...

Rasva kaotasin umbes 500g nädalas sel ajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keeran nüüd Pinky maailma ümber. Ma enamus oma kaloraažist sööngi õhtuti. Trenn lõppeb ca 4 ajal, siis pärast seda 3 söögikorda ca 1500 kcal. Praegu hetkel just istun läpakaga köögis ja teen süüa. 15 minuti pärast hakkan sööma. Rasv põleb mühinal!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samal ajal kui te õhtust sööte, valmistun mina alles trenni minema. :) Söök juba valmis tehtud ja pärast aint korra soojendan, söön ja siis magama :D Kui õhtuti isu pole, võid vähendada päeva esimese poole söögi koguseid. Siis sõin ka varem 17 aeg viimase söögi, kui hommikune trenn. Hetkel aga hommikul kogused veidi väiksemad ja õhtul ka isu :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma söön hommikuti ja päeval niigi vähe, kuna olen dieedil praegu. Asi ei ole isus, isu on mul kogu aeg, aga lihtsalt kogemused on näidanud, et kui ma õhtuti söön (ükskõik mis see ka ei oleks, kasvõi kurk), siis kaal ei lange. Aga kui ma pärast 6-7 enam midagi ei söö, siis on hommikuks kõht kohe ilusam.

EDIT: Lugesin praegu sellise rasvapõletaja kohta nagu Tonalin Vahvin. Oskab keegi selle kohta ka midagi rääkida? Tasub proovida?

Muudetud kasutaja Pinky poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumis kava tasub tellida ;) Kui sul dieet on, palju sa süsikaid, valke ja rasvu sööd hetkel? päevane kcal kogus? Rasvapõletajast pole palju abi, kui tooitumine pole paigas. On rasvapõletajaid millest oleks abi, aga need pole ka enam nii tervislikud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea, palju ma mida tarbin, aga teen nii, et süsivesikud üritan puuviljadest saada, valguallikaks kasutan pähkleid ja seesamiseemneid. Vahel ka muna. Rasvad samamoodi pähklitest ja seemnetest + vahel 1 sl kanepiseemne õli ja lõhefileed. Õhtu poole söön üldiselt nt mõne tomati. Ütlen ausalt, et tean, et mul pole toitumine korras, aga ma arvan, et toitumiskaval pole ka erilist mõtet, kuna seal ilmselt soovitatakse iga päev liha süüa või riisi jm, mida ma ei söö. Liha söön, aga on kallis.

Muudetud kasutaja Pinky poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea, palju ma mida tarbin, aga teen nii, et süsivesikud üritan puuviljadest saada, valguallikaks kasutan pähkleid ja seesamiseemneid. Vahel ka muna. Rasvad samamoodi pähklitest ja seemnetest + vahel 1 sl kanepiseemne õli ja lõhefileed. Õhtu poole söön üldiselt nt mõne tomati. Ütlen ausalt, et tean, et mul pole toitumine korras, aga ma arvan, et toitumiskaval pole ka erilist mõtet, kuna seal ilmselt soovitatakse iga päev liha süüa või riisi jm, mida ma ei söö. Liha söön, aga on kallis.

Toitumiskava tehakse personaalselt sulle sobivaks. Kui liha ei söö, siis nii ka ütle ning tehakse sulle kava ilma lihata. Ning liha pole tegelikult kallis, kui veidi ringi vaadata. Puuviljade peale on tunduvalt lihtsam rohkem raha raisata ning toiteväärtus neil samuti tunduvalt madalam.

On selge, et toitumisest sa suurt midagi ei tea ning üritad teiste nõuannete abiga jalgratast leiutada. Sa võid seda teha, aga kui südamega asja juures ei ole ning avatud meeli ei hoia, siis võib väga kaua aega minna enne kui asjad enda jaoks selgeks saad. Toitumiskava on ühekordne väljaminek ning antakse sulle suund kätte millega tulemusi saada. Alati võid sinna juurde lisaks ise õppida.

Rasvapõletajad unusta ära. Eksisteerivad peamiselt vaid meeleheitlikelt raha ära võtmiseks. Kasutegur on neil niivõrd väike, et sobivad vaid võistlusvormi tegevale kulturistile, et ettevalmistus mõni protsent kiirem/kergem oleks. Kui sa leiaksid raha, et rasvapõletajaid osta, siis leiad ka raha toitumiskava ja normaalse toidu ostmiseks.

Mida veel...

Ahjah - lühiajaline kaalu kõikumine või isegi mõõdud ja välimus ei peegelda otseselt sinu rasvamassi muutusi. Ma võin teha nii, et sa ärkad hommikul üles +5cm kõhul ja kaal +3kg aga ometigi rasva hulk kehas on väiksem. Või ka vastupidi, et -5cm kõhult ja -3kg aga tegelik rasvamassi hulk on suurem. Mõned ekstreemsed näited bioloogiast, mida tavaline algaja ei oska arvestada ning mis võib rikkuda kogu arusaamise dieeditamise effektiivsusest.

See millal sa sööd ei mõjuta otseselt sinu üldist keha rasvamassi taset. Mõjutab vaid toidumassi hulka ning vee/glükogeeni tasemete kõikumist sõltuvalt mitmest faktorist. Ning justnimed needsamad ajutused muudatused võivadki kehakaalu ning visuaalset pilti katastroofiliselt mõjutada ning su pea sassi ajada.

Soovitan toitumiskava tellida, et saaksid kiiresti tulemusi saavutada. Suhtle treeneriga ning hakka juurde õppima, küsi küsimusi ja uuri. Täiesti nullist jalgratta leiutamine ainult foorumi nõuannete abil on raske ning isegi see eeldab, et keegi võtab vaevaks sind omajagu juhendada.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvapõletajad unusta tõesti ära - olen kahte fitshopis müügil olevat kasutanud ja minul läks kaalukaotus palju kiiremini kui uurisin üldse millest need rasvapõletajad koosnevad ja millised mõjuained seal on. Odavam tuli ise teha rasvapõletaja - roheline tee + natuke riivitud ingverit, tšillit ka toidu sisse. Põleb mühinal!

Mulle tundub, et sul see võib mure olla pigem selles, et sa tarbid isegi liiga vähe kcal. See on omaalgatuslike dieetide suurim viga, et kärbitakse kohe korraga liiga palju ja ainevahetus pidurdub. Võimalusel uuri välja oma BAV (mitte praeguse kehakaalu, vaid soovitud kehakaalu kg-dega) ja arvuta kokku oma praegune päevamenüü (näiteks tap.nutridata.ee-s - aga seal üks kala: ei erista häid ja halbu rasvu, neid soovitusi ära seal tõepähe võta). Saad natuke asja selgemaks.

Toitumiskava tellides soovitan siis ära märkida, et kas sul on/ei ole toidukaal ja hiline trenniaeg samuti. Kava võid tellida kõikidelt siin lehel figureerivatelt inimestel (ka foorumis soovitatud inimestel), siin soolapuhujaid pole :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

" Valguallikaks pähkild ja seesamiseemned" - kui palju te neid seemneid jõuate ära süüa, et märkimisväärne valgukogus sealt saada - ilma, et rasvakogus meeletuks ei läheks, ka veel, sealjuures ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma söön hommikuti ja päeval niigi vähe, kuna olen dieedil praegu. Asi ei ole isus, isu on mul kogu aeg, aga lihtsalt kogemused on näidanud, et kui ma õhtuti söön (ükskõik mis see ka ei oleks, kasvõi kurk), siis kaal ei lange. Aga kui ma pärast 6-7 enam midagi ei söö, siis on hommikuks kõht kohe ilusam.

Dafuq nagu,õhtul üks kurk süüa on pmt sama mis klaas vett juua.See millal sa sööd ei oma absoluutselt mingit tähtsust.Ja pähklid peamise valguallikana on ka nonsenss. :) Kui liha on kallis,siis muna ja kohupiim on nt päris odav kraam. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei oska piimatooteid kuidagi süüa. Nagu selles mõttes, et ma olen lugenud, et piimatooteid tuleks tarbida eraldi toidukorrana, aga minuarust lihtsalt kodujuustu süüa on "igav".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Öelge palun, kust saab veel valke peale liha ja muna? Ja huvitav, kust siis taimetoitlased oma valgud saavad?

Taimetoitlus on absurdsus igal juhul! Just oli artikkel ka, kuidas ühel naisel suri laps ära, sest ta oli teatud ainete defitsiidis, sest ema oli taimetoitlane.

Oleneb taimetoitlasest, mõned ei söö ainult liha. Või siis söövad selle looma liha, kes on õnnetul viisil hukkunud (ehk pole tapetud lihasaamise eesmärgil). Lisaks süüakse kala, kana, piimatooted - kohupiim, kodujuust, piim, keefir, maitsestamata jogurt vms.

Lihtsalt kodujuustu ei peagi sööma - sööd kõrvale õiges koguses kartulit, tatart, riisi, saad sellest salatit teha jne. Võimalusi on nii palju, et kõike ei jõua kirjagi panna. :)

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valku saab ka väga kergesti kätte tõesti, kikerhernestest, hernestest. ubades, läätsedest, tatrast ja kinoast. Muna muidugi ka imeline allikas ning näiteks krevettidest ja tigudes ka täitsa kenake valgukogus.

Kui puhtalt tahad valku tarbida (soovitatakse eraldi süüa pigem neil, kel kõhuprobleemid - gaasid jne), siis joo näiteks keefrit. Muidu väga hea ju ka kama keefriga, saad kamast ka kiudained ja väike protsent valku on seal ka. Samas ei tasu karta süüa kodujuustu millegiga koos - minu kogemus on see, et kõige vähem "tramburaitab" kodujuust kõhus näiteks värske kurgiga, tilli ja muna ka veel sinna sekka ning super salat õhtuks valmis :)

Läätsed-oad-herned saad lisada lõunasöögile vägagi edukalt: suppidesse lisades, wokis, hautises jne.

ahjaa...tofu ja soja ka head allikad. Tofud grillin isegi mõnikord kana asemel, ohtra sojakastmega enne marineerida ja siis ahju..nämm :)

Muudetud kasutaja RiinaSolo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh, siit saab nii palju motivatsiooni. Pean nüüd vaid uurima, kellelt toitumiskava tellida. Ise olen mõelnud, et äkki leidub naissportlasi või spetsialiste, kellet saaks toitumiskava tellida, kuna ma olen kuidagi umbusklik meeste suhtes ja arvan, et nad ei oska naistele sobivat toitumiskava koostada. Loll arvamus muidugi, ma tean, aga lihtsalt sisetunne ütleb, et parem on, kui naine toitumiskava koostab. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

" Valguallikaks pähkild ja seesamiseemned" - kui palju te neid seemneid jõuate ära süüa, et märkimisväärne valgukogus sealt saada - ilma, et rasvakogus meeletuks ei läheks, ka veel, sealjuures ?

Isegi kui sa saad sealt selle koguse, siis taimne valk pole ikka päris see....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×