Jump to content
Jaanika0t

Kõht ja selg vormi

Recommended Posts

Tere. Sooviks abi juba tuntud teemaga kõht ja selg saledaks. Üldiselt olen varem kord nädalas vähemalt trenni teinud, aga nüüd siin 2 nädalat tagasi hakkasin intensiivsemalt tegema. Muutsin oma toitumist, tegin iga päev trenni (kas jooksmine või rullitamine ning veel tund kerget lihaste trenni kodus) ja tulemuseks olen siis 2 nädalaga kaotanud 5 kg. Enne kaalusin 59 ja midagi peale ning eile (reedel) kaalusin ja olin 54,6. Muidu olen 172 cm pikk. Eesmärk on siis lihtsalt end vormi saada. Aga kõige suurem mure nagu ikka, on siis kõht ja alaselg ehk need padjakesed. Teen kõhulihaste harjutusi ka, aga teen valesti. Kõhule midagi ei mõju, aga alaselga lööb valu.

selle järgi olen siis siiani teinud. Kas keegi oskab midagi paremat soovitada või siis kuidas õigesti teha. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lokaalset rasvapõletust ei eksisteeri

Tee rahulikult trenni edasi. Kui 2 nädala pärast ei ole PEEGLIST midagi muutunud siis pead natuke veel kärpima toitumist (loodetavasti on toitumisega muidugi ok). Alguses lendavadki kilod kus see ja teine ja siis jääb seisma, mis ei tähenda, et sina seisma pead jääma. Rutiin ja sihikindlus on see, mis viimase töö ära teevad. Ära lase rihma lõdvaks ja tee rahulikult trenni edasi. Kui 2-3 nädala pärast pole muutust olnud siis vaata edasi.

Trenn - Toitumine - Puhkus

Kuskil peab see konks olema. Pead leidma millises osakonnas viga on ja saad ka lahenduse oma probleemile ;)

Jälgi ka rohkem peeglit, mitte kaalunumbrit ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul tekivad sellised mõtted.

Sinu pikkuse ja kaalu juures pole mõtet kaalu rohkem üldse alandada vaid pigem tõsta lihaste kasvatamise arvel, et kehal oleks ka mingi jõud, toonus ja figuur. Enamus - 2/3 - inimese lihastest paikneb alakehas ja seljas, sinna peadki oma tähelepanu suunama.

Alaselg hakkab valutama, järelikult on selg ja seljasirutaja nõrk. Seljaga on sul olulisem midagi ette võtta, kui kõhuga, otsi omale parem mingi selja rutiin.

Ziljon kordust kõhulihaseid erinevat moodi ei anna kähku sixpacki ega põleta kuigi palju kaloreid ega vabasta kõhupekist. Pigem tee kõhule ainult kahte harjutust, pikema perioodi (3 kuud ja enam) jooksul, üks neist harjutustest võiks olla plank ja teine bicycle crunches. Iganädalaselt tuleks lisada plangule kestvust ja bicycle crunches'ele kordusi.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alaselg hakkab valutama, järelikult on selg ja seljasirutaja nõrk. Seljaga on sul olulisem midagi ette võtta, kui kõhuga, otsi omale parem mingi selja rutiin.

...või on halb tehnika/kehaasend.. või on mingi lülisambaprobleem... kõik valud pole teadupärast ainult lihastest :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem ongi vast selles, et ma ei tee õigesti kõhulihaste harjutusi. Enda arvates on nagu õige asend, aga vot ei mõju. Ja keegi oskab siis seljale mõnda head harjutust soovitada? Kaalu nagu väga alla ei taha rohkem saada, alakaaluline ka olla ei taha. Aga kõhupiirkond on veidi hull. :P Vaatan, mõõdan end ära ja jälgin, kas muutub midagi või ei.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valutava seljaga inimesele sobib nendest harjutustest ehk ainult superman.. Teisi kindlasti ei soovitaks selliste sümptomitega.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Unustasin lisada, et harjutused võiksid olla rohkem kodused. Kodus nagu sellist kangi pole kahjuks. :P Supermani olen teinud ja on tunne, et mõjub. Aga miskit oleks ka külgedele? Muidu teen nii, et hoian hantleid käes ja siis kallutan ühele küljele ja teisele, nt et kallutan paremale ja tõstan vasku käe rinnani ja vastupidi. Ning üks oli veel, et hoian raskust käes ja siis pööran ühele küljele ja teisele. Rohkem ei teagi ja netist ka ei leia, mis oleks külgedele mõeldud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas on selja probleeme olnud ka varem, või annab selg tunda ainult neid harjutusi tehes, ja millistel neist ta tunda annab?

Kas ka jooksmisel on selg tunda andnud? Palju korraga tavaliselt jooksid ja millisel pinnasel?

Harjutusi tegid vahetult peale jookmist, rullimist?

Kahe nädalaga end vormi ei aja, iga asi võtab aega.

Nii mõnegi harjutus aktiveerib rohkem reie sirutajat (psoas major) kui kõhulihast, ja liigutuse amplituud tundub ikka liiga suur esimesel harjutusel, ja mis asendis on vaagen ja alaselg kas jõuad stabiilsust ja liikumatust tagada, kuna treenimata inimesel on ala selja lordoos kiire tekkima kui kõhulihas nõrk, tagajärjeks loomulikult valu.

Kõik harjutused mis tekitavad valu jäta välja.

Ohutud on dog bird , side plank(ilma liigutuseta siis lihtsalt algasend) ja selili olles, üks jalg põlvest kõverdatud ja teine sirge ja käed paned kas sis alaselja alla või hoiad küljepeal ja tõstad pea ja õlad ainult natuke maast lahti ja hoiad seda asendit, pole vaja hoida niipalju kui jõuad pigem treenida intervallidena 20, 30, 40 sek. oleneb kaua jõuad ja kui tundub liiga lihtne siis tekita selle sama harjutuse ajal kõhupress. Need sis harjutused neile kellel seljaga on probleeme ja vaja siiski treenida. Põhimõte lihtne kõike teha valu vabalt ja selg neutraalses asendis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selja probleeme pole varem olnud. Aga no, kui mingi mõned tunnid püsti teiste (varem tööl pidi), siis hakkas selg ikka valutama korra, aga see oli lihtsalt seismisest. :) Muidu annab selg tunda eriti kõhulihaseid tehes. Kui teen neid istessetõuse, et siis nagu lööb valu läbi. Üldiselt ma teen poolistesse, kord treener ütles, et päris üles ei pea tulema, pool pidi sama tulemuse andma. Joostes selg tunda ei anna, jooksen kergliiklusrajal ikka ja oleneb pikkusest ja kiirusest. Hetkel jooksen kusagil 5 km, alguses oli tempo aeglasem, nüüd kiirem. Ja harjutusi teen peale jooksmist ja rullitamist, kuna käin linnas koolis ja siis enne koju sõitu hea ära teha.

Ei loodagi, et 2 nädalaga kohe vormi saab, lihtsalt tahtsin soovitusi, mis aitab teistest paremini ja kuidas on õigem teha.

Enne vaatasin MyFitnessist kehaanalüüsi ja hakkas huvi pakkuma. Aga jälle küsimus, et kas sel on mõtet. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valutava seljaga inimesele sobib nendest harjutustest ehk ainult superman.. Teisi kindlasti ei soovitaks selliste sümptomitega.

Mina. kui 'valutava alaseljaga inimene' : http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/erector/back-extension-frame/ mulle sobinud väga hästi.

Sinna juude samal pingil külgedele (hantel-ketas käes.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina. kui 'valutava alaseljaga inimene' : http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/erector/back-extension-frame/ mulle sobinud väga hästi.

Sinna juude samal pingil külgedele (hantel-ketas käes.)

Usun, et on inimesi, kellele see superhästi sobib, aga alaseljavalu ei võrdu alaseljavalu, ja ilma probleemi põhjust teadmata ma pigem reeglina ei soovitaks seda, või vähemalt sellega alustamist:)

Kas sina soovitaksid seda esimeste harjutuste seas neuroloogilise probleemiga inimesele? närvijuure pitsumine, diski prolaps?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Usun, et on inimesi, kellele see superhästi sobib, aga alaseljavalu ei võrdu alaseljavalu, ja ilma probleemi põhjust teadmata ma pigem reeglina ei soovitaks seda, või vähemalt sellega alustamist:)

Kas sina soovitaksid seda esimeste harjutuste seas neuroloogilise probleemiga inimesele? närvijuure pitsumine, diski prolaps?

Ma mõtlen, et närvi pitsumine või diski prolaps annaks tunda ka muul ajal kui kõhulihase trenni tehes. Inimene ei räägi ühestki selja traumast ka. Antud juhul ta vehib kõhtu treenida kümnel erineval moel ja peegel-lihased (selja sirutaja, mis peeglist paraku ei paista) on jäetud unarusse. Selg väsib, lihased ei paku vajalikku tuge enam ja kuskil miski hakkab valutama. Selline seljavalu on tavaline asi, tuttav umbes 90% inimestest, diski prolaps on selle kõrval ikkagi väga harvadel juhutudel seljavalu põhjustaja. Kui inimesel on bmi nagu tal on ja sealjuures ikkagi veel murettekitaval määral pekk ka kuskil, siis see selg liiga tugev olla ei saa. Sellises olukorras tavalisi istessetõuse tehes on seljavalu pigem ootuspärane asi ja võiks eeldaad, et me teemaalgataja on tegelikult terve. Ma soovitasin seepärast ka selja treenimist (kahjuks back extensione eriti kodus teha ei saa) ja vähendada kõhu harjutusi.

Muidugi, mul pole ühtki diplomit sellest valdkonnast, lihtsalt lugemus ja isiklik kogemus Pilatese ja jooga treeningutest.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma saan täitsa aru mida sa mõtled ja pooldan ka selja tegemist, lihtsalt ma ei julge väga midagi eeldada (ja selle põhjal soovitada).

Eriti arvestades, kuidas juba täiesti terved inimesed seda back extensionit teevad.

Täiesti terve selg on väga vähestel inimestel, enamusel koguneb sinna elu jooksul igasugu huvitavaid vigastusi.

Mõnel on aga röntgeni järgi väga "kole" lülisammas, aga ei kurda mitte midagi :)

Ma ei taha siin kedagi maha teha, lihtsalt üles kutsuda ettevaatlikkusele harjutuste soovitamisel. Jõutõmmet ju ikka raviks ei soovitaks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×